صفحه 571 از 589 نخستنخست ... 71471521561562563564565566567568569570571572573574575576577578579580581 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,701 تا 5,710 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

دوستان من امسال رتبه یک شدم کنکور دکتری، پارسال هم رتبه 4 شدم.. من رو بابت یک سری مشکلات غیرعلمی رد می کنن.
    میخواستم بدونم گواهی رتبه یک شدنم تاثیری در پذیرش داره؟ مطرح بشه؟
    سه تا isi دارم با ایمپکت 2، 3 و 4.1
    یک طرح ملی دارم
    یک مقاله تحت داوری
    دو مقاله هم در حال نگارش
    ممنون میشم جواب بدین

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط qalat نمایش پست ها
    دوستان من امسال رتبه یک شدم کنکور دکتری، پارسال هم رتبه 4 شدم.. من رو بابت یک سری مشکلات غیرعلمی رد می کنن.
    یک طرح ملی دارم
    یک مقاله تحت داوری
    دو مقاله هم در حال نگارش
    ممنون میشم جواب بدین
    فکر کنم ذکر نکنین بهتره. اینجوری میگن خب همونجا بخون
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Senior Member

یک طرح ملی دارم
    یک مقاله تحت داوری
    دو مقاله هم در حال نگارش
    ممنون میشم جواب بدین
    به نظر من تو قسمت Honors and Awards بیار. اصلا هم اون موضوع غیر علمی را مطرح نکن. دلیل برای اینکه بخوای تحصیلات را در خارج ادامه بدی زیاده که تو sop میاری٬ کمبود امکانات در ایران٬ دسترسی به جامعه علمی در خارج و از این حرف ها.
    نبود کار تو ایران و این مسايل را بهتر مطرح نکنی چونکه اونا پذیزش میدن درس بخونی نه اینکه بخوای بمونی.
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اینکه شما رتبه خوبی در کنکور داشته اید مثبت است و به نظرم به آن اشاره بفرمایید به خصوص با ذکر تعداد متقاضیان که از بین چند نفر موفق شده اید رتبه اولی و چهارمی بگیرید.

برای ادامه تحصیل - در کنار فرمایش دوستان - نکته ای را من دیده ام خیلی از دانشجویان در شرایط شما می گویند و در کشورهای پیشرفته هم به راحنی میپذیرند نبود استاد و سوپروایزر مرتبط با پروژه دکتری مد نظر شماست. اینکه شما فکری دارید ولی اساتید مناسب در دانشگاه و شهرتان و ... نیست را نسبتا به راحتی میپذیرند .

پایدار باشید

یک طرح ملی دارم
    یک مقاله تحت داوری
    دو مقاله هم در حال نگارش
    ممنون میشم جواب بدین

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوست عزیز
    تبریک بابت cv خوبتون.
    برام خیلی جای سواله شما چرا به این موضوع اهمیت میدید (اینکه رتبه ۱ در آزمون دکتری) آوردید. تا اونجاییکه من میدونم وزارت علوم به شما مدرکی دال بر اینکه شما رتبه ۱ کتبی را کسب کردید نمیده.
    بهتره شما به توانایی هایی که خودتون دارید و تا الان نشون دادید فوکوس کنید. اگر نمره تافل یا آیلتس بالا داشته باشید لزومی نداره که به مسائل حاشیه ای از این دست فکر کنید که بعدش ذهن تون درگیر بشه که خوب حالا که ایران منو نگرفتند چه توجیهی براشون بیارم.

یک طرح ملی دارم
    یک مقاله تحت داوری
    دو مقاله هم در حال نگارش
    ممنون میشم جواب بدین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط TOEFL2019M نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تبریک بابت cv خوبتون.
    برام خیلی جای سواله شما چرا به این موضوع اهمیت میدید (اینکه رتبه ۱ در آزمون دکتری) آوردید. تا اونجاییکه من میدونم وزارت علوم به شما مدرکی دال بر اینکه شما رتبه ۱ کتبی را کسب کردید نمیده.
    بهتره شما به توانایی هایی که خودتون دارید و تا الان نشون دادید فوکوس کنید. اگر نمره تافل یا آیلتس بالا داشته باشید لزومی نداره که به مسائل حاشیه ای از این دست فکر کنید که بعدش ذهن تون درگیر بشه که خوب حالا که ایران منو نگرفتند چه توجیهی براشون بیارم.
    ممنون بابت جوابی که دادید.
    میخواستم بدونم آیا دید مثبتی رو ایجاد میکنه یا نه... گواهی رتبه رو دیدم که سازمان سنجش میده (رتبه چهار پارسال رو گرفتم). البته من دارم روی سه تا مقاله کار میکنم. به نظر شما همین تعداد برای پذیرش کفایت میکنه؟
    زبان هم شدید دارم کار میکنم که انشالله نمره قابل قبولی رو کسب کنم. ممنون از راهنمایی که شما و دیگر دوستان کردند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

سلام دوستان
    همگی خسته نباشید که توی این دوران مهم اپلای به هم کمک میکنید
    من به سوالی دارم
    با توجه به اینکه اکثر استادا هر رو ایمیل هایی با این مضمون دریافت میکنند:

سلام استاد عزیز
    1. من فلانی از فلان دانشگاه با فلان معدل هستم رشتمم اینه توی این مقطع
    2. زمینه تحقیقاتیم اینه این مقالات رو هم کار کردم و زمینه های شما رو هم خوندم اینان و خیلی اشتراک داریم
    3. میخواستم بگم خیلی علاقه دارم سوپروایزرم بشین و توی lab شما کار کنم و ... لطفا مرحمت کنین cv منو یه نگاهی بندازین
    4. ارادتمند شما

خب این متن ها به نظر خیلی تکراری میان و تقریبا برای استاد خسته کننده. من میگم به نظر شما اگر بیاییم همین ها رو توی قالب داستان (البته رسمی) بیان کنیم چطوره؟ به نظرتون این طرز متفاوت ایمیل زدن تاثیر مثبت داره؟ یا استاده ممکنه فکر کنه داریم خیلی فان به مسئله نگاه میکنیم؟

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

فرمایش شما برای یکسان بودن نسبی ایمیلها صحیح است و البته فکر میکنم گریزی هم از آن تا حدی نیست. بالاخره موضوع بحث و تقاضا یکی است و بالطبع مکاتبات تا حدی شبیه میشوند.

نکته ای که من فکر میکنم باعث شود توجه استاد بیشتر جلب شود بیان این است که دانشجو چه فکری برای پروژه دکتری دارد و اینکه چطور کار با این استاد خاص میتواند به او و البته به گسترش کارهای استاد کمک کند. یعنی همراه کردن یک پروپوزالک (!) شده چند خطی که بسیار دقیق و روشن نوشته شده باشد. طبیعتا اگر توجه استاد جلب شود بیشتر سوال میکنند و توضیح میخواهند و باب گفتگو باز میشود.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همگی خسته نباشید که توی این دوران مهم اپلای به هم کمک میکنید
    من به سوالی دارم
    با توجه به اینکه اکثر استادا هر رو ایمیل هایی با این مضمون دریافت میکنند:

سلام استاد عزیز
    1. من فلانی از فلان دانشگاه با فلان معدل هستم رشتمم اینه توی این مقطع
    2. زمینه تحقیقاتیم اینه این مقالات رو هم کار کردم و زمینه های شما رو هم خوندم اینان و خیلی اشتراک داریم
    3. میخواستم بگم خیلی علاقه دارم سوپروایزرم بشین و توی lab شما کار کنم و ... لطفا مرحمت کنین cv منو یه نگاهی بندازین
    4. ارادتمند شما

خب این متن ها به نظر خیلی تکراری میان و تقریبا برای استاد خسته کننده. من میگم به نظر شما اگر بیاییم همین ها رو توی قالب داستان (البته رسمی) بیان کنیم چطوره؟ به نظرتون این طرز متفاوت ایمیل زدن تاثیر مثبت داره؟ یا استاده ممکنه فکر کنه داریم خیلی فان به مسئله نگاه میکنیم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام
    اینکه فرمودید سازمان سنجش گواهی رتبه را می دهد خوب خوبیه. اما به نظر من این موضوع را زیاد بلد bold نکتید چون اگر استادی (در موارد نادر) اینو برای شما امتیاز بدونه پس رد شدن شما هم در مصاحبه براش جای سوال میشه. بهتره اگر خواستید عنوان کنید به شکل دیگه بگید (منظورم اینه که فرافکنی کنید): مثلا بگید علیرغم اینکه دو بار در کتبی رتبه ؟ بدست آوردم اما در مصاحبه به دلایل ؟ و ؟ نتونستم مجاب بشم که دکترام را در ایران بگیرم (البته دوست عزیز اینا بهتره شفاها لابلای صجبت هایتون گفته بشه اگر مصاحبه اسکایپی داشتید). فعلا تمرکز تون رو بذارید رو زبان و مقالات که راه اصلی مجاب کردن یک استاده.
    موفق باشید.
    ممنون بابت جوابی که دادید.
    میخواستم بدونم آیا دید مثبتی رو ایجاد میکنه یا نه... گواهی رتبه رو دیدم که سازمان سنجش میده (رتبه چهار پارسال رو گرفتم). البته من دارم روی سه تا مقاله کار میکنم. به نظر شما همین تعداد برای پذیرش کفایت میکنه؟
    زبان هم شدید دارم کار میکنم که انشالله نمره قابل قبولی رو کسب کنم. ممنون از راهنمایی که شما و دیگر دوستان کردند.

Junior Member

سلام
    من حدود یک ماه پیش به یه استاد تو کانادا ایمیل زدم و اونم یه سری اطلاعات ازم خواست و من هم بهش دادم و بهم گفت که ترم می اپلای کنم و بهم فاند میده ولی الان که میخوام اپلای کنم ایمیل زدم که میخوام اپلای کنم جوابم رو نداده، 5 روز پیش بهش ایمیل زدم.
    خیلی نگران شدم، به نظرتون چیکار کنم؟
    ممنون میشم اگر بتونید راهنماییم کنید