صفحه 588 از 589 نخستنخست ... 88488538578579580581582583584585586587588589 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,871 تا 5,880 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت علوم و تحقیقات تهران

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    خوب منم ی سمپل از ایمیلی که میخاین بفرستین رو براتون نوشتم. بسته به اینکه رزومه تون چی دارین چی ندارین، متن زیر رو اصلاح کنین. نکته ای که فراتر از هر چیزی باید توجه کنین اینه که درسته متن ایمیل شما باید خوب باشه ولی صرف اینکه شما ی ایمیل تر و تمیز بنویسین قطعا ی استادی خوشش میاد و اگه مثلا ایمیلی که میزنین غلط غولط زیاد داشته باشه طرف بیخیالتون میشه اینطور نیست. مهمترین و اساسی ترین چیزی که طرف بهش دقت میکنه رزومه شماست. شاید باورتون نشه ولی اساتیدی که دنبال دانشجو هستن بعد از اینکه تایتل ایمیل شما رو ببینن که مثلا اپلای میخاین بکنین، ایمیلتون رو باز میکنن، چه بسا حتی متن ایمیل رو نگاهم نمیکنن و صاف میرن رزومه تون رو دانلود میکنن و نگاه میکنن ببیینن کجا درس خوندین، معدلتون چند بوده، افتخاراتتون چیاس و ...! به عبارتی شما نمیتونین با ظاهر زیبا و ترتمیز یک ایمیل نظر استاد رو عوض کنین، به هیچ وجه. بنابراین توی مکاتباتتون خیلی ساده و خلاصه وار صحبت کنین.

Dear Professor XX

Hope this email finds you well. I am YY, a B.Sc. graduate in XX Engineering at XX University of Technology, Tehran, Iran. My B.Sc. thesis dealt with [your thesis title] wherein I studied [explain some about your thesis]. I checked your research profile and found it quite interesting as I do believe my field is closely in line with yours, that's I would like to apply and join your esteemed group as an M.Sc./PhD student. I have co-authored X papers in prestigious journals/conferences, X books, and patented X inventions. Apart from my research history, I did teach a number of courses at XX University for X years and hence am well familiar with teaching skills. For detailed information about my background and abilities, please check the attached CV and then kindly let me know whether you have opening for the coming semesters. I am looking forward to hearing from you at your earliest convenience

Regards - X Y
    عنوان ایمیلتون هم اصلا جالب نیست، چه بسا خیلی ها شما رو ارجاع بدن به ادمیشن آفیس که بهتون اطلاعات مورد نیاز برای اپلای یا ادمیشن رو به شما بدن. پس بهترین عنوان M.Sc applicant هست، ساده و خلاصه
    ممنون از راهنماييتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    نمونه متن آماده ایمیل برای ارسال به اساتید✉️

������Dear Dr. ...

������I am writing to express my interests in persuing a Ph.D./Master’s program under your supervison. I have received a Bachelor, Master’s in ... from ... university with a GPA ... out of 4.

������I recently came across your work on ... . Throughout my
    Bachelor’s/ Master’s I have conducted this paper ... and I explained how ....

������I plan to continue my education , and I wonder if you are accepting new Ph.D./ Master’s students starting in fall 2022. I am also available on suggested online platforms to further discuss my qualification and why I think I am an excellent fit to work with you toward my degree.

������Warm wishes,
    از راهنمايي سپاسگزارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دوستان به کمکتون نياز دارم
    استاد در جواب ايميم منو ارجاع داده به پرگرم منيجر و اون ازم خواسته که اول اپلاي کنم
    به نظرتون ميشه با استاد ديگه اي مکاتبه کنم يا از خود استاد بپرسم اگر شانسي هست اپلاي کنم؟
    معمولا چه جوابي مناسب هست؟
    براي ارشد اصلا استادي هست که بخواد داشنجويي رو يا فقط پي اچ دي اينجوريه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliamiri94 نمایش پست ها
    دوستان به کمکتون نياز دارم
    استاد در جواب ايميم منو ارجاع داده به پرگرم منيجر و اون ازم خواسته که اول اپلاي کنم
    به نظرتون ميشه با استاد ديگه اي مکاتبه کنم يا از خود استاد بپرسم اگر شانسي هست اپلاي کنم؟
    معمولا چه جوابي مناسب هست؟
    براي ارشد اصلا استادي هست که بخواد داشنجويي رو يا فقط پي اچ دي اينجوريه؟

چه کشوری هست؟ اگر مقصد پر طرفدار هست، بهتر است اوکی بگیرین.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    چه کشوری هست؟ اگر مقصد پر طرفدار هست، بهتر است اوکی بگیرین.
    USA. تو ايميلي که زده گفته اول بايد اپلاي کنيد. من چطوراوکي بگيرم؟ مجدد به استاد ايميل بزنم يا برم سراغ يه استاد ديگه؟
    من به اساتيد ايميل ميزنم ولي واقعا حس ميکنم براي ارشد ايميل تاثير آنچناني روشون نداره اونا در هر صورت دنبال اون اپليکشن في هستند.
    نظر شما چيه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliamiri94 نمایش پست ها
    USA. تو ايميلي که زده گفته اول بايد اپلاي کنيد. من چطوراوکي بگيرم؟ مجدد به استاد ايميل بزنم يا برم سراغ يه استاد ديگه؟
    من به اساتيد ايميل ميزنم ولي واقعا حس ميکنم براي ارشد ايميل تاثير آنچناني روشون نداره اونا در هر صورت دنبال اون اپليکشن في هستند.
    نظر شما چيه؟

بهتره بعد از چند هفته، یه ایمیل دیگه بزنی و کارهات را توضیح بدی. عکسی، لوح تقدیری. خیلی طولانی نباشه.
    لازم نیست همه موارد کلیشه ای را هم بگی : مثلن بگی من از دانشگاه علم و صنعت بیرجند که توسط جعفر قلی خان در سال ۱۲۶۷ کلنگ احداثش را زدن فارغ شدم و وزارت علوم هم در برنامه طلوع صبح گفت که مورد تاییده. اینها مهم نیست، بعدن میگی، فعلن بگو چه کار کردی و چه کار می خوای بکنی

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

بهتره بعد از چند هفته، یه ایمیل دیگه بزنی و کارهات را توضیح بدی. عکسی، لوح تقدیری. خیلی طولانی نباشه.
    لازم نیست همه موارد کلیشه ای را هم بگی : مثلن بگی من از دانشگاه علم و صنعت بیرجند که توسط جعفر قلی خان در سال ۱۲۶۷ کلنگ احداثش را زدن فارغ شدم و وزارت علوم هم در برنامه طلوع صبح گفت که مورد تاییده. اینها مهم نیست، بعدن میگی، فعلن بگو چه کار کردی و چه کار می خوای بکنی
    پس استاد اگه ما رو به مسئول پذیرش ارجاع بده یعنی می خواد با ما کار کنه؟ من بعد ازاین مورد دیگه با استاد مکاتبه نکردم.
    البته به دلیل کورونا بود اون زمان روزی که استاد به من ایمیل داد فرداش تمام ادارات در ایران تعطیل شد بعد هم کلا مرزهای همه کشورها یکی پس از دیگری بسته شد. الان هم فکر می کنم بسته است!!

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    پس استاد اگه ما رو به مسئول پذیرش ارجاع بده یعنی می خواد با ما کار کنه؟ من بعد ازاین مورد دیگه با استاد مکاتبه نکردم.
    اگر فقط یه کلمه گفته اپلی کنی، نه، باید دوباره بهش سر بزنی:

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

به من چیزی نگفت ایمیلم برای مسئول پذیرش فرستاد تا اونها پیگری کنند که اونها با من تماس گرفتن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

داداش اولا بابت عکس بيگ لايک
    دوما دمت گرم بابت راهنمايي
    فقط من هنوزم نميدونم چي بهش ايميل بزنم. من تو همون ايميل اول گفتم به استاد خيلي خلاصه که دنبال چيم.
    اي کاش واسه متن ايميل مجددم يه کمکي بکنيد مثل همين مورد که استاد ارجاعت ميده به جاي ديگه.
    يه ايده ايم دارم که مثلا ايميل بعدي يه ريکام غير فرمال از استاد براش بفرستم. نظرتون چيه؟