صفحه 79 از 589 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889129179579 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط hani80 نمایش پست ها
    ی استادی اینو واسم نوشته منظورش چیه؟

Thanks for your research interests. Please send your research proposal draft. After checking that we will proceed further
    دوست عزیز منظورش اینه که طرح تحقیقی که برنامه دارید برای ادامه تحصیل روی اون کار بکنید رو بفرستید

نقل قول نوشته اصلی توسط royaaa نمایش پست ها
    salam
    man be chandta ostad to keshvaray mokhtalef e-mail zadam.baziyashon javab dadan.ama goftan ke aval bayad application taeed she va uni ghabol kone badan rajebe TA ya RA tasmim migirim.albate man maghtae arshad hastam reshtey honar.hala bayad che kar konam?merc
    سلام،

ببینید، اول اینکه توی فروم نباید پینگلیش بنویسید (قوانین فروم)

در جواب سوالتون، خیلی وقتها خیلی از استادا وقتی زیاد تحت تاثیر سوابق تحصیلی و رزومه شما قرار نگرفتن و می خوان بپیچونن از این حرفها می زنن اما در بعضی از دانشگاهها استاد زیاد نقشی توی پروسه پذیرش نداره و این خود دانشگاه هست که تصمیم می گیره به شما پذیرش بده یا نه، برای همین استاد میگه اول از ***** دانشگاه برای پذیرش گرفتن رد بشو و بعدش درباره فاند تصمیم گرفته میشه ! به هر حال، اگه وقت دارید به استادای بیشتری ایمیل بزنید شاید جوابهای بهتری گرفتید، در مورد رشته شما که هنر هست زیاد اطلاعاتی ندارم اما در مورد رشته خودم که فنیه، برای بعضی از دانشگاهها اصلا نیازی به مکاتبه با استاد نیست !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Armik نمایش پست ها
    دوست عزیز من فکر می کنم اشتباه برداشت کردید منظور از Reseach Proposal طرح تحقیقی هست که می خواد روش کار بکنه نه تحقیقات انجام شده رو !
    مگه من خودم باید انتخاب کنم رو چه موضوعی میخوام کار کنم؟ یعنی الان چی کار کنم برم توی research interest های استاده ی موضوع وردارم بگم اینو میخوام؟؟؟؟ چی بنویسم؟؟؟؟

نه، ببینید شما تا حالا پروپوزال دادید؟ اگه ارشد خونده باشید برای پایان نامه تون پروپوزال دادین دیگه ! این استاده هم یه همچین چیزی ازتون خواسته ولی گفته Research propsal draft، منظورش این بوده که الان ازت توقع ندارم یه چیز جامعی مثل پروپوزال به من تحویل بدی فقط یه پیش نویس پروپوزال به من بدی تا یواش یواش با هم پیش بریم کاملش کنیم، حالا پروپوزال اگه تا حالا پروپوزال ننوشتید باید از همچین قالبی استفاده کنید:
    1- مقدمه
    2-پیشینه موضوع (مرور ادبیات)
    3-ضرورت تحقیق
    4-اهداف تحقیق
    5-منابع

یعنی شما باید یه موضوعی که دوست دارین روی اون کار بکنید رو در نظر بگیرید و برای خودتون طبق این موردهایی که بالا گفتم پروپوزال بنویسید ! البته این پروپوزال خودش کلی داستان داره، هم روی انتخاب موضوع هم روی چججوری نوشتنش، من فقط خواستم اگه آشنایی ندارین یه دید بهتون بدم، فقط یادتون باشه استاده گفته پیش نویس، یعنی اینکه زیاد به خودتون سخت نگیرید ! سعی کنید موضوع رو خوب انتخاب کنید !

ApplyAbroad Superstar

مگه من خودم باید انتخاب کنم رو چه موضوعی میخوام کار کنم؟ یعنی الان چی کار کنم برم توی research interest های استاده ی موضوع وردارم بگم اینو میخوام؟؟؟؟ چی بنویسم؟؟؟؟
    جوابی که Armik داده رو کامل میکنم:
    توی ریسرچ پروپوزال شما باید یه چیز جامع بدین که یه نمایی از کار شما در دوره ی دکترا باشه. ساده تر بگم، شما یه سوال تحقیق مطرح می کنین ( که تا حالا جایی مطرح نشده و جوابی بهش داده نشده) و راجع بهش توضیح میدین که من میخوام روی این موضوع کار کنم و جواب این سوال رو پیدا کنم، ولی خب مسلما روشش هنوز معلوم نیست یا این که از چه مراجع یا ابزارهایی میخوام استفاده کنم معلوم نیست. شما فقط معرفی می کنید سوالتون رو. یعنی میگید میخواید روی این موضوع کار کنید و بعد هم میگید که این کار به چه دردی میخوره. یا به قول دوستمون ضرورت تحقیق. کلش هم معمولا یکی دو صفحه بیشتر نمی شه. البته گاهی اوقات استادا ازتون میخوان 7 8 صفحه توضیح بدین. ولی واسه ورژن اول همون یکی دو صفحه کفایت می کنه

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

سلام هانی جان، اول از همه اصلا هول نشین، دوم اینکه از همون اول سعی کنین واسه پروپوزالتون یه حجم مشخص تعیین کنید. مثلا یک صفحه. بعدا فرصت دارین زیادش کنین ولی اگر بگین به خودتون که می خواین پروپوزال 6 صفحه ای بنویسین بدونین تا مدت ها نوشتنش طول می کشه. نوشتن از کل به جز واسه این موضوع خیلی کمک می کنه. از ساختارها و سوال های اساسی شروع کنین. یه زمان مشخص واسه اتمامش بزارین و حتی اگر به نظرتون خیلی مقبول هم نبود، ببندیش و ارسالش کنین. استادتون ازتون شاخ غول شکستن نداره. از توی اینترنت راهنمایی های لازم رو پیدا کنید. مثلا سرچ کنید how to write a research proposalتا جایی که می شه از مقالات جدید استفاده کنید. دنبال مقالات قدیمی واسه تاریخچه موضوع نرید. همون تاریخچه ی مقالاتی رو که دارید برای پروپوزالتون استفاده کنید. اگر بیشتر و جزئی تر راهنمایی خواستین در خدمتم. موفق باشید
    ویرایش توسط homo : February 14th, 2012 در ساعت 12:34 AM

Member m_qashqai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earth and planetary sciences, Macquarie University

واسه پذیرش گرفتن معمولا پروپوزال لازمه البته در بعضی کشورها مثل استرالیا. شما وقتی به استادی ایمیل میزنی که میخوام استاد راهنمای من بشی، باید یک پروژه ای وجود داشته باشه مثلا پروزه ای که فاند داشته باشه. معمولا تو وب سایتشون گذاشتند علایق تحقیقاتیشون رو. حالا شما باید راجب همون موضوعی که میخواید موضوع تز دکتری یا فوق باشه رو واسش پروپوزال بنویسی. هر دانشگاهی فرمت خودشو داره ولی عموما یک ساختار رو دارند. من خودم پروپوزال ننوشتم بلکه خودش یک پروپوزالی داد که دولت استرالیا واسش فاند مشخص کرده بود برام فرستاد منم خلاصش کردم. حدود سه صفحه شد. باهاش تماس بگیرید بگین موضوغ چی باشه بالاخره باید راجع به تز دکتری با اون بحث کنی بعد اونو بنویسی. خیلی سخت نیست حل میشه.
    God does not play dice
    Albert Einstein

سلام دوستان
    آیا همزمان با درخواست از استاد برای سوپروایزر شدن باید پروپوزال و رزومه اتچ بشه یا اول فقط درخواستمو مطرح کنم؟(قبلا ابراز تمایل کردم که دکترا رو تو دانشگاهش ادامه بدم و شرایط پذیرش دستیارش برام میل کرده)
    یار پیدا میشه در عالم ، دیار نه!

Member m_qashqai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earth and planetary sciences, Macquarie University

نقل قول نوشته اصلی توسط sali4 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا همزمان با درخواست از استاد برای سوپروایزر شدن باید پروپوزال و رزومه اتچ بشه یا اول فقط درخواستمو مطرح کنم؟(قبلا ابراز تمایل کردم که دکترا رو تو دانشگاهش ادامه بدم و شرایط پذیرش دستیارش برام میل کرده)
    فقط CV کافیه اگه دوست داشت و از سی ویت خوشش اومد بهت ایمیل میزنه شایدم باهات مصاحبه کنه.
    God does not play dice
    Albert Einstein

I look forward to your application. Please remember to indicate me as your potential supervisor in your application. Keep in mind that a minimum TOEFL of 95 and GRE of V>146 (400), Q>160 (760), A>4 is required for consideration for admission and funding by my group, and that most students that are admitted with funding typically exceed those minimums.

سلام دوستان گرامی

من جدیدا این ایمیل رو از یکی از اساتید یکی از دانشگاههای تاپ 10 آمریکا در رشته عمران دریافت کردم. و در این رابطه چند تا سوال دارم؟

1- می خوام بدونم این استاد این ایمیل رو فقط به من زده یا به همه متقاضیان واجد شرایط ( چون رشته و کارش یه کم خاصه) و اینکه چه جوری ازش بپرسم که ناراحت نشه و یا کار زشتی نباشه؟ اصولا همچین سوالی مرسوم هست؟

2- با توجه به خفن بودن استاد و دانشگاه چقدر می شه روی فاند و قبولی دانشگاه حساب کرد. چون اگه واقعا جدی باشه نیاز نیست که برای جای دیگه ای اقدام کنم؟ چه جوری ازش بپرسم که چند درصد احتمال پذیرش دارم؟ و جقدر باید روش حساب کنم؟

توضیح اینکه معدل لیسانس 13/5 و فوقم 15 کم هست و می تونه دردسر ساز بشه. حالا موندم این استاد چقدر می تونه جدی باشه. البته به جورایی سابقه کار و مقاله ها ی مربوطی در زمینه کاریش دارم که فکر کنم همون براش جالب بوده. ولی در شرایط رقابتی معمولا معدلم موتونه دردسر بزرگی باشه.