صفحه 80 از 589 نخستنخست ... 30707172737475767778798081828384858687888990130180580 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_saeed نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی

من جدیدا این ایمیل رو از یکی از اساتید یکی از دانشگاههای تاپ 10 آمریکا در رشته عمران دریافت کردم. و در این رابطه چند تا سوال دارم؟

1- می خوام بدونم این استاد این ایمیل رو فقط به من زده یا به همه متقاضیان واجد شرایط ( چون رشته و کارش یه کم خاصه) و اینکه چه جوری ازش بپرسم که ناراحت نشه و یا کار زشتی نباشه؟ اصولا همچین سوالی مرسوم هست؟

2- با توجه به خفن بودن استاد و دانشگاه چقدر می شه روی فاند و قبولی دانشگاه حساب کرد. چون اگه واقعا جدی باشه نیاز نیست که برای جای دیگه ای اقدام کنم؟ چه جوری ازش بپرسم که چند درصد احتمال پذیرش دارم؟ و جقدر باید روش حساب کنم؟

توضیح اینکه معدل لیسانس 13/5 و فوقم 15 کم هست و می تونه دردسر ساز بشه. حالا موندم این استاد چقدر می تونه جدی باشه. البته به جورایی سابقه کار و مقاله ها ی مربوطی در زمینه کاریش دارم که فکر کنم همون براش جالب بوده. ولی در شرایط رقابتی معمولا معدلم موتونه دردسر بزرگی باشه.
    دوست عزیز سوالتون رو فقط در یک قسمت مطرح کنید! سوال شما در این بخش پاسخ داده شد!

Junior Member

سلام بچه ها
    از راهنمایی همگی ممنون. میشه لطفا راجع به انتخاب موضوع راهنماییم کنید. من واسه دکترا میخوام اپلای کنم و موضوع پروپوزالی که واسه ارشد نوشتم رو استادم بهم داده بود. اما این که خودم یموضوع انتخاب کنم خیلی سخته . این استاد خارجیم هیچی راجع بع این که کدوم پروژه فاند داره نگفته، میترسم ی موضوعی انتخاب کنم که بهش فاند تعلق نگیره. رشتم عمران-مدیریت پروژه است.
    construction management,risk management, project management, engineering management

نه، ببینید شما تا حالا پروپوزال دادید؟ اگه ارشد خونده باشید برای پایان نامه تون پروپوزال دادین دیگه ! این استاده هم یه همچین چیزی ازتون خواسته ولی گفته Research propsal draft، منظورش این بوده که الان ازت توقع ندارم یه چیز جامعی مثل پروپوزال به من تحویل بدی فقط یه پیش نویس پروپوزال به من بدی تا یواش یواش با هم پیش بریم کاملش کنیم، حالا پروپوزال اگه تا حالا پروپوزال ننوشتید باید از همچین قالبی استفاده کنید:
    1- مقدمه
    2-پیشینه موضوع (مرور ادبیات)
    3-ضرورت تحقیق
    4-اهداف تحقیق
    5-منابع

یعنی شما باید یه موضوعی که دوست دارین روی اون کار بکنید رو در نظر بگیرید و برای خودتون طبق این موردهایی که بالا گفتم پروپوزال بنویسید ! البته این پروپوزال خودش کلی داستان داره، هم روی انتخاب موضوع هم روی چججوری نوشتنش، من فقط خواستم اگه آشنایی ندارین یه دید بهتون بدم، فقط یادتون باشه استاده گفته پیش نویس، یعنی اینکه زیاد به خودتون سخت نگیرید ! سعی کنید موضوع رو خوب انتخاب کنید !

جوابی که Armik داده رو کامل میکنم:
    توی ریسرچ پروپوزال شما باید یه چیز جامع بدین که یه نمایی از کار شما در دوره ی دکترا باشه. ساده تر بگم، شما یه سوال تحقیق مطرح می کنین ( که تا حالا جایی مطرح نشده و جوابی بهش داده نشده) و راجع بهش توضیح میدین که من میخوام روی این موضوع کار کنم و جواب این سوال رو پیدا کنم، ولی خب مسلما روشش هنوز معلوم نیست یا این که از چه مراجع یا ابزارهایی میخوام استفاده کنم معلوم نیست. شما فقط معرفی می کنید سوالتون رو. یعنی میگید میخواید روی این موضوع کار کنید و بعد هم میگید که این کار به چه دردی میخوره. یا به قول دوستمون ضرورت تحقیق. کلش هم معمولا یکی دو صفحه بیشتر نمی شه. البته گاهی اوقات استادا ازتون میخوان 7 8 صفحه توضیح بدین. ولی واسه ورژن اول همون یکی دو صفحه کفایت می کنه

سلام هانی جان، اول از همه اصلا هول نشین، دوم اینکه از همون اول سعی کنین واسه پروپوزالتون یه حجم مشخص تعیین کنید. مثلا یک صفحه. بعدا فرصت دارین زیادش کنین ولی اگر بگین به خودتون که می خواین پروپوزال 6 صفحه ای بنویسین بدونین تا مدت ها نوشتنش طول می کشه. نوشتن از کل به جز واسه این موضوع خیلی کمک می کنه. از ساختارها و سوال های اساسی شروع کنین. یه زمان مشخص واسه اتمامش بزارین و حتی اگر به نظرتون خیلی مقبول هم نبود، ببندیش و ارسالش کنین. استادتون ازتون شاخ غول شکستن نداره. از توی اینترنت راهنمایی های لازم رو پیدا کنید. مثلا سرچ کنید how to write a research proposalتا جایی که می شه از مقالات جدید استفاده کنید. دنبال مقالات قدیمی واسه تاریخچه موضوع نرید. همون تاریخچه ی مقالاتی رو که دارید برای پروپوزالتون استفاده کنید. اگر بیشتر و جزئی تر راهنمایی خواستین در خدمتم. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط m_qashqai نمایش پست ها
    واسه پذیرش گرفتن معمولا پروپوزال لازمه البته در بعضی کشورها مثل استرالیا. شما وقتی به استادی ایمیل میزنی که میخوام استاد راهنمای من بشی، باید یک پروژه ای وجود داشته باشه مثلا پروزه ای که فاند داشته باشه. معمولا تو وب سایتشون گذاشتند علایق تحقیقاتیشون رو. حالا شما باید راجب همون موضوعی که میخواید موضوع تز دکتری یا فوق باشه رو واسش پروپوزال بنویسی. هر دانشگاهی فرمت خودشو داره ولی عموما یک ساختار رو دارند. من خودم پروپوزال ننوشتم بلکه خودش یک پروپوزالی داد که دولت استرالیا واسش فاند مشخص کرده بود برام فرستاد منم خلاصش کردم. حدود سه صفحه شد. باهاش تماس بگیرید بگین موضوغ چی باشه بالاخره باید راجع به تز دکتری با اون بحث کنی بعد اونو بنویسی. خیلی سخت نیست حل میشه.

این جریان نوشتن پروپوزال چی هستش ؟؟؟ 1- منم برای دانشگاههای انگلیس که اقدام میکردم جز موارد لازمه بود. در صورتی که من برای 1 studentship خاصی میخواستم اپلای کنم و اون استودنتشیپ هم همه چیزش از قبل مشخص بود و نیازی به پروپوزال نداشت ؟؟؟ کسی میتونه اینو شفاف کنه ...
    2- بر فرض اینکه من برای اپلای تو 1 دانشگاه خاص مثل همین انگلیس یا استرالیا بخوام اقدام کنم ... اولاً که معمولاً موضوع پروپوزال رو خود استاد باید معرفی کنه (چون بر فرض مثال من بشخصه هیچ موضوع جدیدی به ذهنم نمیرسه) بعدشم کلی باید برای دانشجو توضیح بده و مقاله معرفی کنه و سوال و جواب این وسط انجام شه تا تو ذهن دانشجو مساله پخته بشه که بشه حالا پروپوزالشو نوشت ... این دقیقاً کاریه که الان توی آمریکا داره انجام میشه ... یعنی از سال دوم به بعد استاد و دانشجو کلی تو سر وکله هم میزنن تا بعد 6 ماه تا 1 سال بتونن پروپوزال دکتری رو تنظیم کنن
    پس من نوعی بدون تماس با استاد اونور چطور پروپوزال بنویسم ؟؟؟ مخصوصاً اینکه اکثر پایانامه های توی ایران موضوعاتشون قدیمیه و استاید اطلاعاتشون بروز نیست ...

Junior Member Atib آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software-Engineering/Alzahra

دوستان یه سوال اساسی برام پیش اومد. من که برای master می خوام اقدام کنم برای اینکه بتونم ببینم می تونم RA بگیرم باید قبل از apply برای دانشگاه، به استاد های دانشگاه ها میل بزنم دیگه؟
    چون یه جا دیگه بهم گفتن باید با خود دانشگاه تماس بگیری!
    یکم گیج شدم!!
    Formula for success: rise early, work hard, strike oil
    J. Paul Getty

نقل قول نوشته اصلی توسط Atib نمایش پست ها
    دوستان یه سوال اساسی برام پیش اومد. من که برای master می خوام اقدام کنم برای اینکه بتونم ببینم می تونم RA بگیرم باید قبل از apply برای دانشگاه، به استاد های دانشگاه ها میل بزنم دیگه؟
    چون یه جا دیگه بهم گفتن باید با خود دانشگاه تماس بگیری!
    یکم گیج شدم!!
    دوست عزیز دانشگاه تا دانشگاه فرق میکنه. بعضی از دانشگاهها میگن اول باید پذیرش بگیری، بعد با اساتید تماس بگیر تا ببین کی تورو میخواد (این دانشگاهها معمولا استاداش قبل از پذیرش اصلا جوابت رو نمیدن). ولی اکثر دانشگاهها باید با استاد در تماس باشی و اگر ok داد اونوقت اپلای کنی. البته RA کلا دسته استاده نه دانشگاه و اگر کسی گفته اول با دانشگاه در تماس باش، احتمالا اون دانشگاه مشمول اولین حالتیه که بالا ذکر شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط moj_alone نمایش پست ها
    ولی اکثر دانشگاهها باید با استاد در تماس باشی و اگر ok داد اونوقت اپلای کنی.
    البته من با این جمله ات موافق نیستم دوست من، منظورم کلمه "اکثر" هست ! توی نتایج پذیرش امسال بچه هایی که بدون تماس با استاد پذیرش گرفتن هستن !

نقل قول نوشته اصلی توسط Armik نمایش پست ها
    البته من با این جمله ات موافق نیستم دوست من، منظورم کلمه "اکثر" هست ! توی نتایج پذیرش امسال بچه هایی که بدون تماس با استاد پذیرش گرفتن هستن !
    البته بدون تماس هم میشه پذیرش گرفت ولی بستگی داره، مثلا شما تمام مینیمم ها رو داری و میخوای یه دانشگاه نه خیلی Top اپلای کنی. اونجا حتی بدون تماس قبلی با استاد هم میشه پذیرش گرفت، چون سطح شما بالاتر یا در سطح اون دانشگاست. ولی اگر کسی مینیمم ها رو نداره (که معمولا اکثر ما ایرانیا مینیمم های GRE دانشگاههای Top رو نداریم ) و میخواد جایه خوف (یا لااقل بالاتر از سطح خودش) اپلای کنه به نظر من تماس با استاد ضروریه، تا استاد اپلیکیشن شما رو follow کنه!

همونطور که دوستمون گفت در اغلب دانشگاههای امریکا و کانادا RA دست استاده و باید استاد ok بده و بعد اقدام به اپلای کرد و معمولاً اگه استاد ok داد از شما میخاد که برای دکتری مستقیم اقدام کنید (چون اغلب به مستر تعلق نمیگیره بخاطر کوتاه بودن دوره مستر) که بدین ترتیب گرفتن پذیرش شما هم مشکلتر میشه ... کلاً گرفتن پذیرش برای مستر خیلی راحتره و جوابشم زودتر میاد ولی بهش TA و RA تعلق نمیگیره فقط Scholarship که اونم رقابت خیلی سختیه بر حسب معدل و GRE ... برای مستر شما باید دستت توی جیب خودت باشه بهمین خاطره که پذیرششم راحتتره و همونطور که در نتایج پذیرش امسال میبینی نتایجشو سریعتر از دکتری بچه ها گرفتن و توی سایت قرار دادن و اکثراً هم فاند ندارند.
    متاسفانه حتی بچه های فوق لیسانس که برای دکتری اقدام کردن با رزومه عالی هم امسال در مکاتبه با اساتید موفق نبودند چون بحران اقتصادی به شدت بودجه های پژوهشی رو کاهش داده ...

دوستان، من همین الان یه اشتباه خیلی بدی کردم توی ایمیلم به استاد به جای پروفسور، دکتر خطابش کردم ! به نظرتون خیلی بده؟؟ یه ایمیل دیگه بزنم عذرخواهی کنم؟ :Sad:

ApplyAbroad Hero

دوستان، من همین الان یه اشتباه خیلی بدی کردم توی ایمیلم به استاد به جای پروفسور، دکتر خطابش کردم ! به نظرتون خیلی بده؟؟ یه ایمیل دیگه بزنم عذرخواهی کنم؟ :Sad:
    هر پروفسوری دکتر هست ولی برعکس نه
    اشتباه خیلی بدی نیست. لازم نیست ایمیل بزنید برای عذرخواهی فقط حواستونو برای ایمیل های بعدی بیشتر جمع کنید.