صفحه 89 از 589 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899139189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط pekhart نمایش پست ها
    مرسی میلاد جان. فقط دو تا موضوع هست اینجا! یکی اینکه با توجه به اینکه یه ذره عجله ای و اضطراریه برای جواب هر استاد چقدر صبر کنم؟ و اینکه آیا اگه به چند نفر میل بزنم بد میشه؟ (میدونم در حالت کلی بده ها!)
    همزمان که اصلا ایمیل نزنید. دارید به یکی می گید به زمینه کاریش خیلی علاقه دارید، می خواهید همون موقع به یکی دیگه در همون دپارتمان هم هیمن حرف ها رو بگید، خودتون جای استاد باشید چه فکری می کنید در مورد همچین فردی. می تونید درایمیلتون به این مساله که فرصت زیادی ندارید (چون باید پذیرشتونو نهایی کندی و برای کارهای ویزا اقدام کنید) و ازشون بخواهید در زمان کوتاهی نظرشو بده و منتظر جواب ایشون هستند تا کارتونو ادامه بدید. مطمئننا استادهای خیلی زیادی نیستند که در زمینه کاری شما کار کرده باشند، برای همین فکر می کنم بتونید 2 روز منتظر جواب یک استاد باشید. در این مدت می تونید استاد دیگه رو انتخاب کیند، یه نگاهی به مقالاتش بندازید و بگید مقالاتش براتون جلب بده و از این داستان ها. شاید زنگ زدن هم گزینه ای باشه که بتونید ت.جه استادها رو جلب کنید. البته توجه کنید بعضی استادها دوست ندارند بدون قرار قبلی بهشون زنگ بزنید اما چون شرایططون اضطراریه می تونید روی این مساله هم کار کنید و اگر روز اول جواب ایمیلتونو نداد روز دوم زنگ بزنید بهش.
    موفق باشید
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Veteran

مرسی میلاد جان. فقط دو تا موضوع هست اینجا! یکی اینکه با توجه به اینکه یه ذره عجله ای و اضطراریه برای جواب هر استاد چقدر صبر کنم؟ و اینکه آیا اگه به چند نفر میل بزنم بد میشه؟ (میدونم در حالت کلی بده ها!)
    بهتره اولویت بندی کنید استادها رو برای خودتون، بترتیب اینکه کدوم زمینه کاریش به شما بیشتر میخوره، و همین طور به استاد تمام بودن، دانشیار و استادیار بودن اونها هم توجه کنید. معمولا استاد تمام ها فاند بیشتری دارند، ولی ایمیل سخت تر جواب می دهند، دانشیار ها هم فاند دارند و هم خوب کار میکنند، واستادیارها فاند کمتری دارند ولی به شدت نیازمند دانشجو هستند و ایمیل ها رو خوب جواب می دهند. البته به کلمه معمولا توجه کنید، یعنی قاعده خاصی نداره.

بهترین زمان برای فرستادن ایمیل هم اگه آمریکا هستند اینه که 4-5 بعد از ظهر به وقت ایران باشه، طوری که وقتی صبح که در آفیس می آن با ایمیل شما مواجعه شوند، اینطوری احتمال جواب دادن خیلی بیشتره. البته شنبه و 1شنبه رو در نظر بگیرید و اینکه اختلاف زمانی دو سمت آمریکا و همچنین کشورهای دیگر رو میتونید با کمک
    این نقشه چک کنید.

برای پاسخ هم بهتره 2-3 روز صبر کنید و اگر جواب نگرفتید دوباره همون ایمیل رو فوروارد کنید با این آغاز که:

I've sent this e-mail 2 days ago, I thought you might not received the e-mail, so I forwarded it to you. Could you please read this e-mail and let me know your opinion:

.........و ادامه ایمیل. بعد اگه بعد از 1 روز بازهم جواب نگرفتید برید سر استاد بعدی.

Note: This is Milad's low,
    All rights reserved
    .

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

سلام

دوستان من دیروز از یکی از دانشگاههای کانادا یه ایمیل دریافت کردم که گفته بود ما میخوایم به شما آفر بدیم ولی چون Supervisor پیدا نکردیم فعلا نمیتونیم آفر MASc بدیم و برای MEng با قابلیت تبدیل به MASc بعد از پیدا شدن سوپروایزر میدیم!! حالا سوپروایزر که خودش پیدا نمیشه (اگه میخواست بشه تا حالا شده بود) من با اینکه قبلا هم ایمیل زده بودم به استادا میخوام بهشون ایمیل بزنم و ببینم عضو گروه کدوم میتونم بشم... ولی نمیدونم علاوه بر چیزای معمول که توی ایمیل به استادا همه مینویسن برای این شرایط چی بنویسم که توجهشون جلب بشه و جواب بدن منظورم اینه که چه چیزایی رو اضافه کنم؟ آخه در شرایط عادی هم اینا به زور جواب میدن چه برسه به الان!

اصلا به نظر شما شانسی هست؟

ممنون
    میلاد خیلی خوب و کامل جوابتونو داده. منم نظرم اینه که توی متن ایمیلتون به زمینه تخصصی کار استاد اشاره کنید و سعی کنید یه نگاهی به مقالاتش بکنید و یکم ریزتر به علاقه تون به کارش اشاره کنید.
    ایمیل همزمان هم همونطور که بچه ها گفتن اصلا کار خوبی نیست و به ریسکش نمیارزه.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

ApplyAbroad Guru

سلام

دوستان من دیروز از یکی از دانشگاههای کانادا یه ایمیل دریافت کردم که گفته بود ما میخوایم به شما آفر بدیم ولی چون Supervisor پیدا نکردیم فعلا نمیتونیم آفر MASc بدیم و برای MEng با قابلیت تبدیل به MASc بعد از پیدا شدن سوپروایزر میدیم!! حالا سوپروایزر که خودش پیدا نمیشه (اگه میخواست بشه تا حالا شده بود) من با اینکه قبلا هم ایمیل زده بودم به استادا میخوام بهشون ایمیل بزنم و ببینم عضو گروه کدوم میتونم بشم... ولی نمیدونم علاوه بر چیزای معمول که توی ایمیل به استادا همه مینویسن برای این شرایط چی بنویسم که توجهشون جلب بشه و جواب بدن منظورم اینه که چه چیزایی رو اضافه کنم؟ آخه در شرایط عادی هم اینا به زور جواب میدن چه برسه به الان!

اصلا به نظر شما شانسی هست؟

ممنون
    همونطور که گفتند در ایمیلتون میتونید اشاره کنید که پذیرش رو گرفته اید و دنبال استاد راهنما میگردید. البته احتمال میدم بیشترشون جواب بدن که باید اول بیائید اینجا و بعدا تصمیم میگیریم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال داشتم.
    اگه یه نظریه در رابطه با رشتت داشته باشی و بفرستی واسه یه استاد تو آمریکا ممکنه برداره به نام خودش چاپ کنه؟ یا قانون کپی رایت از همون بدو فرستادن هر مطلبی صدق میکنه؟
    در کنار اون اگه این نظریه رو واسه ژورنال بفرستی هم مورد قبوله یا همون به استاد بفرستم بهتره؟ آخه ژورنال باید منبع و این جور چیزها داشته باشه که یکم فرق میکنه با چیزی که من مد نظرمه...
    ممنون.
    معمولا اونها خودشون به این قضایا خیلی حساس هستند و خیلی بیشتر از ما قانون کپی رایت براشون مهمه، نگران این موضوع نباشید. ولی نکته اصلی اینه که استاد اگه شما رو نشناسه به سختی حاضر میشه باهاتون کار کنه، چون به اندازه کافی سر خودش شلوغ هست و جایی برای اختصاص دادن به دانشجویی که نمی شناسه نمیمونه، البته بعضا استاد های بسیار خوب هم پیدا می شوند که بدون هیچ چشم داشتی کمک کنند. من خودم با یک نمونه ژاپنی همچین استادهایی کار کردم.
    اگه کارتون کامله و تحقیقات انجام دادید، به نظرم به شکل مقاله بنویسیدش و اون وقت برای استاد مورد اعتمادتون بفرستید، در غیر این صورت، اگر فقط به صورت ایده باشه، بعید میدونم استاد اگه نشناستتون وقت بذاره در این مورد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

دوستان این جمله بی احترامی نیست بخوام تو ایمیلم استفاده کنم؟

The only member of the Faculty with whom I could find to have a research interest in common was you. Could you please tell me what should I do? Is it OK to submit my article there? Would you please help me in this case?

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

دوست عزیز
    اونوقت اگه خدای نکرده خدای نکرده احتمال چند درصد ناقابل جواب نداد و شما خواستی به عضو دیگه دانشکده ایمیل بزنی چی؟!!!!!!!!!!!! اینا با هم در ارتباطن و به هم می گن ... اگه مطمئنی اونلی هست بگو
    یه خورده تعارفی نیست جمله؟.......... بهتره به همون common interest موضوعش اشاره کنی و مثلا مدرک رو کنی که آره در این رابطه مقاله دادی و یه جوری این حسو درش تقوین کنی که چقدر با هم زمینه کاری مشترک دارید.

سلام
    من مي خوام از الان براي تماس با اساتيد براي ترم پاييز 2013 شروع كنم ولي چندتا مشكل دارم:
    1.هنوز مقاله ندارم و تازه پروژه كارشناسيم رو شروع كردم
    2.هنوز نمره زبان اينا رو ندارم ؟
    3.CV بفرستم يا با متن خودم كه تو ايميل مينويسم درس ها و زمينه هاي مورد علاقه رو بگم.چون CV كاملي ندارم نه معدلي نه مقاله اي(ولي شركت در كنفرانس و عضويت تو انجمن هاي مهم بين المللي رشته خودم -دوره هاي مختلف و ... هست).خودم فكر مي كنم كه تا نمره زبانم معلوم بشه فقط ميل بزنم و سي وي نفرستم؟؟؟!!!
    4.زود كه نيست برا تماس؟البته اين رشته ما تو خارج دانشجو كم داره و هي دانشجو ميخواد و اكثرا خوب جواب مي گيرن ...نميدونم موندم؟؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اونوقت اگه خدای نکرده خدای نکرده احتمال چند درصد ناقابل جواب نداد و شما خواستی به عضو دیگه دانشکده ایمیل بزنی چی؟!!!!!!!!!!!! اینا با هم در ارتباطن و به هم می گن ... اگه مطمئنی اونلی هست بگو
    یه خورده تعارفی نیست جمله؟.......... بهتره به همون common interest موضوعش اشاره کنی و مثلا مدرک رو کنی که آره در این رابطه مقاله دادی و یه جوری این حسو درش تقوین کنی که چقدر با هم زمینه کاری مشترک دارید.
    از بس جواب نگرفتم بعید میدونم این یکی هم جواب بده! فقط به راهنمایی میلاد عزیز دارم این سری به یه Associate Prof. ایمیل میزنم. البته این تو دانشکده ادبیاته...اون قبلی که تو همین دانشگاه ایمیل زده بودم دانشکده فلسفه بود... که جواب نداد(الان یه هفته ای میشه)...یعنی میگین با وجود اینکه دانشکده ها فرق داره بازهم ریسک نکنم و نفرستم؟

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    دوستان این جمله بی احترامی نیست بخوام تو ایمیلم استفاده کنم؟

The only member of the Faculty with whom I could find to have a research interest in common was you. Could you please tell me what should I do? Is it OK to submit my article there? Would you please help me in this case?
    این که نهایت ادب بود .
    به هر حال سوال دارین از استاد و با این احترام پرسیدید.
    از این بدتر نیست که من یه بار به استاد میل زدم: note that my application has not yet been accepted , so help me in admission process