صفحه 93 از 589 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام دوستان، من به یکی از اساتید ایمیل زدم (cvفرستادم)و پرسیدم که برای یک دانشجوی master جای خالی داره یا خیر. و ایشون از cv بنده خوششون اومده بود وگفته بود که یک اتاق برای دانشجوهای دکترا داره. من هم برای اینکه مطمئن بشم پرسیدم که منظورش ( integrated program(MSc/PHd) هست.که استاد گفت بله.
    حالا من چون از دانشجوهای اونجا تحقیق کردم و فهمیدم واسه این دوره مستر/دکتری باید یک امتحان کلی بدم ، یک کمی مردد شدم. به نظر شما اشکالی داره به یک استاد دیگه توی همون دپارتمان ایمیل بزنم؟ و درخواستمو مطرح کنم(واسه Master)؟
    البته نمی خواهم این یکی شانس(مستر/دکتری) رو هم از دست بدم..اما خوب راحتتر بودم اگر اول با مستر شروع کنم...
    ممنون از پاسختون

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

بچه ها به نظر شما چه جوری به یه استاد توی ایمیل اول پیشنهاد بدم که روی فلان موضوع کار کنیم؟ طوری که گستاخانه نباشه.
    آخه مثلا یه استادی روی اصطکاک کار کرده و من روی ایمپلنت، حالا می خوام بهش پیشنهاد بدم که بیایم روی اصطکاک روی ایمپلنت کار کنیم (به طور کلی این دو تا موضوع از هم جداست!)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    aerospace engineering , KNTU university

دوستان سلام
    من میخوام راجب موضوع پایان نامه ام به یه استاد ایرانی در دانشگاه toledo در آمریکا ایمیل بزنم و بگم که من مقالات شما رو راجب به موضوع موردنظر مطالعه کرده
    و هم اکنون به کمک شما نیازدارم. میخوام بهش بگم که اگر سوالی داشتم بهم جواب میدید؟ و باهام همکاری می کنید؟
    برای اولین باره که میخوام ایمیل برنم و اصلا نمیدونم روالش چطوریه؟
    سوال اول اینکه ایمیل رو فارسی بزنم یا انگلیسی ؟ با توجه به اینکه استاده ایرانیه
    سوال دوم اینکه من در اون ایمیل چی بنویسم؟ آیا کسی نمونه ای راجب این داره؟
    راستی بگم که من دانشجوی هوافضا هستم. خیلی ممنون از زحماتتون. ممنون میشم سوالم رو جواب بدید.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط srezayat نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من میخوام راجب موضوع پایان نامه ام به یه استاد ایرانی در دانشگاه toledo در آمریکا ایمیل بزنم و بگم که من مقالات شما رو راجب به موضوع موردنظر مطالعه کرده
    و هم اکنون به کمک شما نیازدارم. میخوام بهش بگم که اگر سوالی داشتم بهم جواب میدید؟ و باهام همکاری می کنید؟
    برای اولین باره که میخوام ایمیل برنم و اصلا نمیدونم روالش چطوریه؟
    سوال اول اینکه ایمیل رو فارسی بزنم یا انگلیسی ؟ با توجه به اینکه استاده ایرانیه
    سوال دوم اینکه من در اون ایمیل چی بنویسم؟ آیا کسی نمونه ای راجب این داره؟
    راستی بگم که من دانشجوی هوافضا هستم. خیلی ممنون از زحماتتون. ممنون میشم سوالم رو جواب بدید.
    چه کمکی؟ برای چه کاری؟ برای چی با شما همکاری کنه؟ آخه ببین اگر خود شما باشی، چرا باید به دانشجوی یک استاد دیگر در یک دانشگاه دیگر کمک کنی در حالیکه برای دانشجوهای خودت هم وقت نداری. به هر حال شاید بد نباشه یک بار سعی کنی اما من خودم احساس خوبی به این نوع ایمیل ها ندارم، چیزی برای طرف نداره.

همیشه سعی کن یک دیسیپلینی برای خودت داشته باشی، یک اصولی رو رعایت کنی، مثلا ببین کدوم بهتره، فارسی بنویسی یا انگلیسی، کدوم بهت بیشتر احساس خوب می دیده. هر کدوم رو که انتخاب کردی با بهترین وجه انجامش بده. چند تا نکته هم بگم شاید برای شما جوانان برومند بد نباشه، اول اینکه همیشه سعی کن خیلی درست بنویسی، چه فارسی چه انگلیسی. می شه spoken language رو هم نوشت، مثل همین نوشته هایی که ما این جا داریم، یعنی همون طور که حرف می زنیم می نویسیم، اما نباید اشتباه نوشت. اگر خواستی برای استاد نامه بنویسی حواست باشه که به زبان رسمی اما ساده بنویسی و اصول دستوری رو رعایت کنی، اصول نوشتاری رو هم رعایت کنی. مثلا راجع به موضوعی که می خواهی حرف بزنی، درست شروع کنی و درست تمام کنی، اشتباه املایی نداشته باشی و این چیزها. یک حس بدی ایجاد می کنه وقتی کسی نامه ای رو می بینه که توش یک چیزهایی رعایت نشده باشه و به نتیجه هم نمی رسه یا سخت می رسه. وقتی هم که اولین بار می خواهی ایمیل بزنی چیزی به استاد بگی که ببینه یک ارزشی توی کار کردن با شما هست، نه اینکه فقط براش زحمت داری و آخرش هم نتیجه ای که می گیره ارزش وقتش رو نداشته.

پیشنهاد می کنم خیلی مطالعه کنی، هم مطالب علمی موضوعت رو، هم نمونه های نامه ها و نوشته های مختلف در اینترنت رو. وقتی بخواهی با کسی تماس بگیری و مطمئن باشی به دردت می خوره دیگه شک و تردید برات باقی نمی مونه و نیازی نداری از کسی بپرسی، ناخودآگاه نامه رو می نویسی، همین که می بینی قبلش می پرسی تا نامه بنویسی یعنی هنوز یک چیزهایی رو باید بیشتر بخونی و بیشتر آشنا بشی.

ApplyAbroad Guru

شما اگر خودتون استاد باشید با اونهمه مشغله و یک دانشجوی خارجی ندیده و نشناخته براتون ایمیل بزنه که بیا کمکم کن پروژه ام را انجام بدم و با من همکاری کن، چه جوابی میدهید؟
    حالا غیرممکن نیست ولی در اکثر موارد جواب نمیده. اگر استادتون (در ایران) اون استاد خارجی رو میشناسه و بتونه معرفی تون کنه و پیشنهاد یده که co-supervisor بشه شانس موفقیت بیشتره.

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان اگر deadlineدانشگاهی گذشته باشه email زدن به استادا (برای دکترا) فایده ای داره؟ با توجه به اینکه ترم اینده هم پذیرش ندارن

Member gentela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng,

سلام
    من از یه دانشگاه پذیرش دارم که قبل از اقدام کردن به یکی از استادا ایمیل زدم، اونم جواب داد و گفت که اپلای کن. اما حالا برای گرفتن فاند بش ایمیل زدم جواب نداده. اما یکی دیگه از استادای همون دپارتمان هست که میدونم داره دنبال یه آدم با زمینه کاری من میگرده و یه تبلغ برای گرفتن فاند زده تو یکی از سایت ها که تا 15 آوریل بسته میشه.
    حالا سوال من اینه که آیا به این استاد که فاند داره ایمیل بزنم یا نه؟ آیا پرونده من میره زیر دستش؟ اگه ایمیل بزنم برام بد نمیشه، منظورم اینه که اون استاد قبلیه بفهمه و بعد دیگه بم فاند نده؟
    مرسی از راهنماییتوم.

Junior Member

سلام دوستان، من به یکی از اساتید ایمیل زدم، و تو ایمیلم یه مقدار از شرایطم و رزومه به طور خلاصه گفتم، و ازش پرسیدم که میشه توی پروژه هاتون باشم (بحث fund) بعد جواب داده که:
    ما نمیبتونیم ارزیابی اولیه کنیم، باید addmision رو کامل کنی تا ارزیابی کنیم.

حالا باید به نظر شما چی بگم دوباره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مخابرات

سلام دوستان گرامی
    من الان دارم رو پروژه برای کارشناسیم کار میکنم که موضوعش مربوط به تحقیقات یه استاد تو همون دانشگاه مورد نظرم تو فنلانده من نمی دونم که اون استاد fund داره یا نه از کجا بفهمم؟بهش ایمیل بزنم که منم دارم رو همون پروژه کار میکنم و اگه کمک خواستم کمکم میکنه یا نه به نظر شما خوبه؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط starlong نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    من الان دارم رو پروژه برای کارشناسیم کار میکنم که موضوعش مربوط به تحقیقات یه استاد تو همون دانشگاه مورد نظرم تو فنلانده من نمی دونم که اون استاد fund داره یا نه از کجا بفهمم؟بهش ایمیل بزنم که منم دارم رو همون پروژه کار میکنم و اگه کمک خواستم کمکم میکنه یا نه به نظر شما خوبه؟
    درباره این موضوع خیلی ها نظرات خودشون رو گفته اند، مثلا بد نیست این مطلب توی همین صفحه رو بخونی. http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post687801

حرف اصلی اینه که کمک کردن به شما چه ارزشی برای کسی ایجاد می کنه؟ اگر خود آدم نتونه به این سوال جواب بده، خب، تکلیف مشخصه.
    حالا می شه هی مثال نقض هم آورد که مثلا فلان کس اتفاقی با فلان کس تماس گرفت و آخرش هم شد یک دانشمند بزرگ، اما بحث روی اکثریت مواقع، یا میانگین مواقع است، که به نظر من هیچ اتفاق مثبتی نمی افته.