صفحه 94 از 589 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام بچه ها، یه سوال فوری دارم
    استادم گفته که اگر در مورد Program سوالی دارم بپرسم. می شه بگید تو این مرحله (نامه نگاری سوممه) چی بپرسم؟ فکر کنم هنوز زود باشه از شانس گرفتن اسکالرشیپ بپرسم.

سلام دوستان عزیز
    یه استاد واسم ایمیل زده و این رو نوشته:
    Hi.....,

indeed ..... does have some international scholarships. However they are very competitive. of course it is good to apply.

If you want to apply you must have an accepted place in time to put in an application by september or october this year to start either Jan-Mar 2013 or June-aug 2013.

If you do want to apply with me as a supervisor, we should discuss more the kind of projects I have and whether they fit your interests.

regards,

....
    p.s. apologies for the delay - i had some papers i had to finish and all email had to wait

ممنون می شم اگه کمکم کنید که چی جواب بدم...

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    سلام بچه ها، یه سوال فوری دارم
    استادم گفته که اگر در مورد Program سوالی دارم بپرسم. می شه بگید تو این مرحله (نامه نگاری سوممه) چی بپرسم؟ فکر کنم هنوز زود باشه از شانس گرفتن اسکالرشیپ بپرسم.
    چرا از اسکالرشیپ نپرسی؟ در واقع این مساله مالی یکی از مهمترین مسائل درس خوندن به حساب می آید. اگر فکر می کنی اطلاعات کافی درباره رشته و درس ها و پروژه توی سایت هست که هیچی، برو سر اصل مطلب، وگرنه که هم اون سوال ها رو بپرس و هم وضع مالی رو سوال کن. مثلا بگو که چه روش هایی برای ساپورت دانشجو وجود داره و تو چطوری می تونی براشون اپلای کنی.
    مطمئن باش در ذهن هر استادی، مسائل مالی گروهش و خودش و دانشجوهاش بیش از هر موضوع دیگری اهمیت داره و همیشه هم فعاله. خودش هم خوشحال می شه بدونه تو با چه فاندی می خواهی بری، خودت پول داری یا نه.

همیشه دقت داشته باش که هر چیزی زمانی داره و در اولین فرصت باید انجام بشه. مثلا شاید استادی الان بتونه به دانشجوهاش کار بده، اما ماه بعد دیگه نتونه. یا ددلاین یک پروژه یا اسکالرشیپ بگذره. پس یعنی همیشه همه فرصت ها باز نیستند، تکلیف مهمترین مسائل رو هر چی زودتر معلوم کنی بهتره. حالا نه اینکه بپرسی دقیقا چقدر بهم حقوق می دی. همینکه بدونی برای چه مواردی می تونی اپلای کنی و چه فرصت هایی وجود داره برای الان کافیه. برای اونها هم در اولین فرصت باید اقدام کرد.

ApplyAbroad Veteran

یه نکته که در تکمیل حرف های Simplex باید اضافه کنم اینه که اینجا اکثر دوستان فکر می کنن وقتی استاد داره بهشون بورس میده، لطف می کنه و یا از جیبش میده، در نتیجه اکثرا خجالت می کشن در مورد این موضوع از استاد سوال کنند. دوستان آگاه باشید که اصلا به این صورت نیست.! استاد ها یک فاندی رو بابت یک پروژه از صنعت می گیرند، حالا یا با رقابت و زحمت و یا بی دردسر بخاطر برش و سابقه خودشون، این ها باید طی مدت مثلا 4 سال این پروژه رو به اتمام برسونن، و نتیجه ارائه بدهند. حالا استادها میان برای اینکه از حجم کار خودشن کم کنند، 3 تا دانشجوی فوق یا دکتری می گیرند و از محل این فاند بهشون حقوق می دهند تا با کمک هم این پروژه رو به اتمام برسونن. در واقع یک جور قرار داد کاری است. حالا اینجا رزومه شما است که شانس گرفتن این موقعیت رو به شما میده.

در نتیجه هیچ رودر بایستی و خجالتی در این مورد مطرح نیست، چون در ازای پولی که می گیرید باید هفته ای 20 ساعت و حتی بیشتر در آزمایشگاه استاد کار کنید و علاوه بر اون درس خودتون هم بخونید.

وقتی به این قضیه مانند قرارداد کارگر و کارفرما نگاه کنید، دیگه خیلی رک می تونید و باید در مورد حقوقتون سوال کنید.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

در فاصله تقریبا 6 ماهه، تا حالا یه 4 یا 5 باری برای یه استاد ایمیل فرستادم چون به زمینه تحقیقاتیشون واقعا علاقه دارم و کارهای مشابه انجام دادم. هیچکدوم رو جواب ندادن تا این آخری که عنوان نامه رو همون عنوان پروژه استاد نوشته بودم. اون چه جوابی!
    یه جواب اتوماتیک که به نظر نمی اومد زیاد اتوماتیک باشه چون بعد نیم ساعت تقریبا دریافت کردم!!! معمولا اتوماتیک فری پس از دریافت می رسه. فکر می کنم به علت وقت نداشتن یا هر دلیل دیگه ای رو اتوماتیک تنظیمش کرده.
    خلاصه نوشته بود در حال خارج شدن از دفترم هستم ( پنج شنبه صبح اول وقت بود) و دوشنبه آینده پاسخ شما رو می دم. تا الن خبری نیست.
    به نظرتون چه جور ایمیلی بزنم که یه جواب بدن؟ اگه ممکنه در مورد موضوع کلی پیشنهاد بدید.
    با سپاس

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    در فاصله تقریبا 6 ماهه، تا حالا یه 4 یا 5 باری برای یه استاد ایمیل فرستادم چون به زمینه تحقیقاتیشون واقعا علاقه دارم و کارهای مشابه انجام دادم. هیچکدوم رو جواب ندادن تا این آخری که عنوان نامه رو همون عنوان پروژه استاد نوشته بودم. اون چه جوابی!
    یه جواب اتوماتیک که به نظر نمی اومد زیاد اتوماتیک باشه چون بعد نیم ساعت تقریبا دریافت کردم!!! معمولا اتوماتیک فری پس از دریافت می رسه. فکر می کنم به علت وقت نداشتن یا هر دلیل دیگه ای رو اتوماتیک تنظیمش کرده.
    خلاصه نوشته بود در حال خارج شدن از دفترم هستم ( پنج شنبه صبح اول وقت بود) و دوشنبه آینده پاسخ شما رو می دم. تا الن خبری نیست.
    به نظرتون چه جور ایمیلی بزنم که یه جواب بدن؟ اگه ممکنه در مورد موضوع کلی پیشنهاد بدید.
    با سپاس
    یکبار دیگه ایمیلو بفرست یا بهش زنگ بزن. یکمی گیر بودن خیلی هم بد نیست
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    با سپاس
    من از یه استاد شنیدم که می گفت اگر ایمیلی مهم باشه و دانشجو واقعا زمینه کاری منو دیده و علاقه داره و صرفا واسه اپلای نیومده، و جوابشو ندم، مطمئنا بار دوم هم واسم ایمیل می فرسته که چرا جوابشو ندادم... فقط یک بار دیگه امتحان کن...سعی نکن 3، 4 تا ایمیل بزنی چون خیلی بد جلوه می ده...

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای یه استاد ایمیل بزنم اما واقعن نمیدونم خلاصه بنویسم یا نکات برتر CV رو هم بنویسم.
    میشه بگید کدوم بهتره؟

1. To whom it may concern,
    This is Sara Mahdizadeh, graduated in doctor of veterinary medicine degree (DVM) from Shahid Bahonar University of Kerman in March 2011. My overall GPA and the last two years’ GPA are 16.66(B+) and 18.3(A) respectively. My thesis title was “Effects of epidural َadministration of Xylazine on biochemical and hematological parameters in camel (Camelus dromedarius)”. I got the first rank in national PhD entrance paper examination in Pathobiology field in April 2011. However I prefer to continue my studies in a more qualified university with a great scientific atmosphere. I also have some experiences in Microbiology field which are indicated in my CV attached to this Email.َ
    Since I’m really interested in Microbiology field, and I believe my coursework in the basic knowledge of Microbiology and my great enthusiasm in doing research on animals specially animal models, have provided me with many skills and qualifications in these fields, I would be very grateful if you would kindly consider my attached CV and let me know if I may have the opportunity to continue PhD studies in “Nutritional immunology/microbiology of inflammatory bowel disease using young pigs as a model for humans”.
    Your kind attention is highly appreciated in advanced.
    Sincerely yours,
    Sara Mahdizadeh

2. To whom it may concern,
    I am Sara Mahdizadeh; I find out that there is an open position in “Nutritional immunology/microbiology of inflammatory bowel disease using young pigs as a model for humans”. Since I’m interested in this field, I would like to apply for this position for winter semester. I would be very grateful if you would kindly consider my attached CV. I look forward to hearing more from you.
    Sincerely yours,
    Sara Mahdizadeh DVM,
    Graduated from Shahid Bahonar University of Kerman, Iran

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط unique_vet نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای یه استاد ایمیل بزنم اما واقعن نمیدونم خلاصه بنویسم یا نکات برتر CV رو هم بنویسم.
    میشه بگید کدوم بهتره؟

1. To whom it may concern,
    This is Sara Mahdizadeh, graduated in doctor of veterinary medicine degree (DVM) from Shahid Bahonar University of Kerman in March 2011. My overall GPA and the last two years’ GPA are 16.66(B+) and 18.3(A) respectively. My thesis title was “Effects of epidural َadministration of Xylazine on biochemical and hematological parameters in camel (Camelus dromedarius)”. I got the first rank in national PhD entrance paper examination in Pathobiology field in April 2011. However I prefer to continue my studies in a more qualified university with a great scientific atmosphere. I also have some experiences in Microbiology field which are indicated in my CV attached to this Email.َ
    Since I’m really interested in Microbiology field, and I believe my coursework in the basic knowledge of Microbiology and my great enthusiasm in doing research on animals specially animal models, have provided me with many skills and qualifications in these fields, I would be very grateful if you would kindly consider my attached CV and let me know if I may have the opportunity to continue PhD studies in “Nutritional immunology/microbiology of inflammatory bowel disease using young pigs as a model for humans”.
    Sincerely yours,
    Sara Mahdizadeh

2. To whom it may concern,
    I am Sara Mahdizadeh; I find out that there is an open position in “Nutritional immunology/microbiology of inflammatory bowel disease using young pigs as a model for humans”. Since I’m interested in this field, I would like to apply for this position for winter semester. I would be very grateful if you would kindly consider my attached CV. I look forward to hearing more from you.
    Sincerely yours,
    Sara Mahdizadeh DVM,
    Graduated from Shahid Bahonar University of Kerman, Iran
    دوست عزیز اولش بگو Dear Professor YYYY به جای To whom...
    در تهیه ایمیل به این نکته توجه کن اول به استاد بگو چرا براش داری این امیلو میزنی، اگه خوشش اومد می خونه بعدش که تو کی هستی و چیکاره ای.
    اولین پاراگرف در مورد این باشه که چی شد داری بهش ایمیل میزنی مقاله ای خوندی ازش ....
    بعدش می تونی بگی که خلاصه رزومه من اینه 2-3 خط، و در اخر هم ارجاع می دی به رزومه ات که پیوست ایمیل هست برای اطلاعات بیشتر.
    اون همه پاچه خواری اخرش هم لازم نیست انصافا چون استادها خیلی وقت ازاد ندارن
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidi123 نمایش پست ها
    دوست عزیز اولش بگو Dear Professor YYYY به جای To whom...
    در تهیه ایمیل به این نکته توجه کن اول به استاد بگو چرا براش داری این امیلو میزنی، اگه خوشش اومد می خونه بعدش که تو کی هستی و چیکاره ای.
    اولین پاراگرف در مورد این باشه که چی شد داری بهش ایمیل میزنی مقاله ای خوندی ازش ....
    بعدش می تونی بگی که خلاصه رزومه من اینه 2-3 خط، و در اخر هم ارجاع می دی به رزومه ات که پیوست ایمیل هست برای اطلاعات بیشتر.
    اون همه پاچه خواری اخرش هم لازم نیست انصافا چون استادها خیلی وقت ازاد ندارن
    ممنونم از اینکه راهنماییم میکنی.
    دلیل اینکه to whom نوشتم اینه که باس با دپارتمان هماهنگ کنیم. (استاد مسئول، مدتی پیش فوت کرده واسه همین تو سایت نوشته به دپارتمان ایمیل بزنین)
    اما ترسم از اینه که خلاصه CV رو بنویسم و بعد که خود CV رو بخونه چیز جدیدی نبینه و خوشش نیاد!
    و در عین حال میترسم چیزی ننویسم و باعث شه هیچ اشتیاقی به خوندن CV پیدا نکنه!
    گیج شدم!