صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30

موضوع: کاهش درجه ی نظامی در سال 93

Junior Member

پیش فرض کاهش درجه ی نظامی در سال 93

همه ی دوستان سلام

چند هفته ای میشه که توی اینترنت شایعه شده که درجه های نظامی رو کاهش دادن.بخاطر همین این تاپیک رو ایجاد کردم تا شما هم اگر خودتون یا دوستانتون با این مسئله مواجه شدین اینجا بگید.
    مثلا میگن که لیسانس ها یی که از سال 93 رفتن سربازی درجه هاشون از ستوان سومی اومده گروهبان یکم
    از اونجایی که این شایعه مربوط میشه به سال جاری(93) اگر الان سرباز هستین بگید که آیا این مورد برای شما هم اتفاق افتاده یا نه؟

در صورت امکان دوستانی که سرباز هستن با ذکر مدرک تحصیلی و محل خدمت(سپاه-ارتش ...)و شهر خدمت وتاریخ اعزام بگید
    عاشق کردستانم بخصوص اربیل

Member Heisenberg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Enginnering,SRU

پیش فرض پاسخ : کاهش درجه ی نظامی در سال 93

سلام
    متاسفانه خبر موثقه و ارتش درجه های بچه های لیسانس اعزامی 1/2 رو به گروهبانی تنزل داده اما بچه های ارشد همچنان ستوان دوم هستن

"!THE WORLD IS MORE NONLINEAR THAN WE THINK"

N. N. Taleb

Junior Member

سلام ،
    من سرباز هستم ( هر سربازی دیدی یک گل بده بهش :دی) جایی که ما هستم این طوریه که فرمانده شما در طی 2 ماه به شما نمره می ده اگر نمره شما درست و حسابی شد می تونی درجه ستوانی بزنی اگه هم نشد گروهبان می زنی . به نظرم به فوق لیسانس دیگه ستوان دوم نمی دن

منم شنیدم از چند تا از دوستام

Junior Member

سلام دوباره من قبل از اعزام این تاپیک رو درست کردم و الان هم یه هفته رفتم خدمت و در اولین مرخصی به سر میبرم.دوستان من اونجا پرسیدم گفتن که درجه بر اساس عملکرد هر شخص هست یعنی نمره ای که شما میگیرین توی کلاس.نمره ی انضباطی و ... اگه کارتون خوب باشه درجه بالا میدن در غیر این صورت استواری میدن (برای لیسانس)

Junior Member

دوستان عزیز با عرض سلام و خسته نباشید
    بنده با مدرک فوق لیسانس عمران اعزامی اول تیرماه 93 ارتش هستم
    طبق آخرین بخشنامه سربازان بعد از اتمام دوره ی آموزشی تا 2 ماه درجه نمی گیرن و با سردوشی در یگان ها خدمت خواهند کرد
    متاسفانه ارتش به سربازان وظیفه درجه استواری نمیده و دوستان لیسانس از درجه ستوان سومی به گروهبان یکمی تقلیل درجه پیدا کردن
    با این وجود دوستانی که دوره کد تخصصی می خورن همون ستوان سوم باقی می مونن
    یه عده ی کمی از دوستان هم همون ستوان سوم می مونن که بیشتر به نمرات اکتسابی دوره آموزشی و پارتیشون بستگی داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power eng

نقل قول نوشته اصلی توسط arash510 نمایش پست ها
    دوستان عزیز با عرض سلام و خسته نباشید
    بنده با مدرک فوق لیسانس عمران اعزامی اول تیرماه 93 ارتش هستم
    طبق آخرین بخشنامه سربازان بعد از اتمام دوره ی آموزشی تا 2 ماه درجه نمی گیرن و با سردوشی در یگان ها خدمت خواهند کرد
    متاسفانه ارتش به سربازان وظیفه درجه استواری نمیده و دوستان لیسانس از درجه ستوان سومی به گروهبان یکمی تقلیل درجه پیدا کردن
    با این وجود دوستانی که دوره کد تخصصی می خورن همون ستوان سوم باقی می مونن
    یه عده ی کمی از دوستان هم همون ستوان سوم می مونن که بیشتر به نمرات اکتسابی دوره آموزشی و پارتیشون بستگی داره
    ببخشید برای معاف از رزم ها چه جوری درجه تعیین میکنند چوندوره اموزشی ندارند؟با مدرک ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط imanbahary نمایش پست ها
    ببخشید برای معاف از رزم ها چه جوری درجه تعیین میکنند چوندوره اموزشی ندارند؟با مدرک ارشد
    معاف از رزم همانند دیگران درجه میگیرن ،فوق لسیانس ها ۲ ماه اموزشی دارند و لیسانس ها در برخی از رشته ها در ارتش کد می خورن برای دوره تخصصی.
    در ضمن نمره های امتحان ها در دوره اموزشی هیج نقشی در درجه و تقسیم ندارند تنها حنبه ان ترساندن تا بچه ها نمره بهتری بگیرن تا نمره فرمانده یگان در بخش اموزش بالا باشه.

حالا خوبه ارتش دیر برای این کار اقدام کرده.
    ناجا که از چند سال پیش درجات وظیفه رو آورده پایئن. تازه اونم در دوره آموزشی کلی ادا اطوار سرش درمیارن ( آزمون و تیراندازی و ...) که بازم پایئین تر بشه.

Junior Member

دوستان من وقتی این تاپیک رو ایجاد کردم هنوز آموزشی نرفته بودم و الان آموزشی من تمام شده و فردا میرم یگان.اجازه بدین تجره ی خودمو بنویسم.

راستش درجه که میگن پایین اومده(بی دلیل) یا میگن فقط پارتی دارا درجه بالا میگیرن بهم ثابت شد که اینطور نیست(دست کم من ندیدم).من خودم لیسانس هستم و بدون اینکه آشنا داشته باشم ستوان سومی گرفتم. والبته خیلی از بچه های گروهان ما،به غیر از کسانی که معاف از رزم بودن(بدون درنظر گرفتن عمکرد اونها همه استوار دوم شدن)و افراد بی انضباط که در پایین بیشتر توضیح میدم

و اما فرایند کار:

اینجا که مابودیم(شهید رجایی ناجا)،به ما گفتن براساس چند گزینه درجه مشخص میشه که به نظرم ترتیب اهمیت به این صورته:

اول نمره ی فرماندهی(یعنی هر فراگیر کاری رو که بهش سپردن واقعا انجام بده و به قول دوستان جیمی نباشه،مثلا من خودم با 5تا از دوستام مسئول نظافت بودیم و بی تعارف روزی یک بار کارمونو انجام میدادیم.بقیه هم نظافت سلف،نظاقت آسایشگاه،آوردن غذا و ....
    درباره ی فرماندهی نکته ی دیگه این بود که کسانی که بر خلاف قانون رفتار کردن بدون استثنا یا تجدید آموزش شدن(یعنی بیشتر تو آموزشی میمونن)یا درجه هاشونو آوردن پایین،مثلا یکی از دوستای خودم با افتخار همش میگف من میدان تیر نیومدم و به قول خودش آدم زرنگیه و ولی آخرین روز درجه ی اون استواری بود و میشد ناراحتی عمیق رو تو چشماش دید)

دوم آزمون کتبی ، ببینید تو آموزشی ما هرروز غیر از جمعه ها و برخی پنجشنبه ها روزی 4تا کلاس داشتیم و 90 درصدشم تئوری ولی آخر کار دوباری که امتحان گرفتن چند روز قبلش تمام سوالات رو با جواب بهمون دادن(امتحانات تستی بودن).ولی غیبت از کلاس ها درجه رو میاورد پایین.مبادا فکر کنین این حرف یعنی اینکه فراگیر اگه سر کلاس نره بهتره نه حتما برین

سوم نمره ی میدان تیر ، متاسفانه شایعه میشه هرکی نمره ی تیراندازیش خوب باشه حتما میندازنش مرز.اصلا اینطور نیست، بود کسی که نمره ی خوبی میگرفت ولی افتاد انتظامی توی شهر.پس نمره ی تیر اندازی هم مهمه

در نهایت اینو میتونم بگم هرکسی که منظم تر باشه و وظیفه ی خودشو انجام بده درجه ی خوبی بهش تعلق میگیره

امیدوارم نکاتی که گفتم رو استفاده کنین و فردا من سر یگانم پس اگه عزیزی سوالی داشت ببخشید که احتمالا دیر جواب خواهم داد

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)