صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: کاهش درجه ی نظامی در سال 93

پیش فرض پاسخ : کاهش درجه ی نظامی در سال 93

دوست عزیز این که شما میگید برای ناجا صادقه ، ارتش از ابتدای امسال به همه لیسانس ها گروهبان یکم میده و هیچ ربطی به نمره انظباط و تیر اندازی و غیره نداره،

درسته اما در ارتش هر چی درجه بالاتر باشه خدمت وظیفه کمتر میشه عکس ناحا و سپاه،

Junior Member

نمره در ارتش هیچ تاثیری رو درجه نداره و همش الکیه! فقط هم درجه لیسانس ها کم شده، لیسانس با دوره کد ستوان 3 میشه و بدون دوره کد گروهبان 1، حالا این وسط ممکنه کسایی باشن که دوره کد نخورن و ستوان 3 بشن.
    درجه فوق لیسانس هم هیچ تغییری نکرده و ستوان دوم میشن و دکترا هم ستوان یکم.

Junior Member

سلام
    من نگران یه موضوعی هستم که ظاهرا بقیه نگرانی خاصی ندارن راجع بهش (نمیدونم چرا واقعا!!!!!!)
    وقتی که درجه ها رو آوردن پایین، اگه درجه امون زیر ستوان باشه و صپاح بیوفتیم که تو کارت پایان خدمتمون درجه رو میزنه رزم آور و رزم دار و بقیه دری وری هایی که نامگذاریش مخصوص صپاحه!! اونجوری همه (سفارت ها) میفهمن که کجا خدمت کردیم. راه حل این موضوع چیه؟ من فوق لیسانس دارم و اسفند اعزامم. خیلی میترسم درجه ام زیر ستوان بشه! کسی راه حلی، نظری، پیشنهادی داره؟ :/

البته قطعا یک راهش اینه که به سفارت بگیم کلا وثیقه گذاشتم از کشور اومدم بیرون و اصلا سربازی نرفتم!

اینم یادم رفت بگم که چون دارم اپلای میکنم و وقت اموژشی و اینا ندارم، ترجیح میدم صپاح بیوفتم. دوره تکمیلی هم دارم.
    ویرایش توسط darklord : January 9th, 2015 در ساعت 07:02 PM دلیل: ادغام 2 پست متوالی

Junior Member amin086 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تکنسین ساخت و مهندس الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط anthon نمایش پست ها
    اینم یادم رفت بگم که چون دارم اپلای میکنم و وقت اموژشی و اینا ندارم، ترجیح میدم صپاح بیوفتم. دوره تکمیلی هم دارم.
    آخه هردوش با هم که نمیشه ... سپاه بیفتی باید قید آمریکارو 100% بزنی تا اونجایی که من میدونم حالا بقیش که بماند... بهترین راه وثیقست به ریسکش نمی ارزه دسته خودتم نیست که کجا بندازنت یا با چه درجه ای قانون قانونه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin086 نمایش پست ها
    آخه هردوش با هم که نمیشه ... سپاه بیفتی باید قید آمریکارو 100% بزنی تا اونجایی که من میدونم حالا بقیش که بماند... بهترین راه وثیقست به ریسکش نمی ارزه دسته خودتم نیست که کجا بندازنت یا با چه درجه ای قانون قانونه!
    مرسی از جواب ولی اگه سفارت نفهمه میشه (دیدم این افرادی که هر دو رو داشتن). درواقع میخواستم ببینم اگه زیر ستوان شدنم قطعیه یا محتمل هست، الکی خودم رو گرفتار نکنم و نرم دنبال پذیرش صپاح (به همون دلایلی که گفتم). اما اگه ستوان میشم برم دنبال پذیرش و زورم رو بزنم حداقل. وثیقه ندارم بدم. فقط گفتم اگه لازم شد، تو سفارت دروغ بگم که اصلا نرفتم سربازی تا کلا صورت مساله پاک بشه. اتفاقا من میگم قانون قانون نیست وگرنه من از همین الان باید با اطمینان میدونستم قراره چه درجه ای بهم بدن و اینقد همه چی رو هوا نباشه. متاسفانه این طور که من فهمیدم علاوه بر مدرک تحصیلی، بعضی وقت ها عملکرد سرباز و بعضی وقت ها هم حال و روز اون کسی که راجع به درجه تصمیم میگیره تاثیر داره. خلاصه چرخش ستارگان هم دخیله تو سرنوشت ما. میخوام بدونم چقد احتمال داره با فوق لیسانس درجه ام بشه ستوان. اگه کسی تجربه و اطلاعات تازه و جدیدی داشته باشه خیلی عالی میشه بیاد بگه.

با سلام
    میخواستم بدونم انهایی که لیسانس دارند ولی معاف از رزم هستند چه درجه ای بهشان می دهند؟ گروهبان 1 ؟
    سپاس

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط caspainair نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بدونم انهایی که لیسانس دارند ولی معاف از رزم هستند چه درجه ای بهشان می دهند؟ گروهبان 1 ؟
    سپاس
    در این مورد کمی سلیقه ای عمل میشه بعضی جاها همون ستوان 3 میدن بعضی جاها گروهبان 1

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط caspainair نمایش پست ها
    با سلام
    سپاس
    مرزبانی نیروی انتظامی رو خبر دارم که کلا استوار دوم دادن بقیه نیروها رو بیخبرم
    عاشق کردستانم بخصوص اربیل

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anthon نمایش پست ها
    سلام
    من نگران یه موضوعی هستم که ظاهرا بقیه نگرانی خاصی ندارن راجع بهش (نمیدونم چرا واقعا!!!!!!)
    وقتی که درجه ها رو آوردن پایین، اگه درجه امون زیر ستوان باشه و صپاح بیوفتیم که تو کارت پایان خدمتمون درجه رو میزنه رزم آور و رزم دار و بقیه دری وری هایی که نامگذاریش مخصوص صپاحه!! اونجوری همه (سفارت ها) میفهمن که کجا خدمت کردیم. راه حل این موضوع چیه؟ من فوق لیسانس دارم و اسفند اعزامم. خیلی میترسم درجه ام زیر ستوان بشه! کسی راه حلی، نظری، پیشنهادی داره؟ :/

البته قطعا یک راهش اینه که به سفارت بگیم کلا وثیقه گذاشتم از کشور اومدم بیرون و اصلا سربازی نرفتم!

تا جایی که من خبر دارم تمام کسایی که مدرک ارشد دارن درجه ستوان دومی دادن و اگرم معاف از رزم باشی ستوان سومی میدن.
    عاشق کردستانم بخصوص اربیل

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)