صفحه 5 از 53 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 525

موضوع: آنچه در روز آزمون تافل iBT بايد بدانيم!!!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : On the test day of iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hma
    من برای لیسنینگ ها حدود 5 دقیقه وقت زیاد آوردم. اما continue نزدم بعد از هر package لیسنیگ انگار یه break 5 دقیقه ای داشتم.
    این کار خوبیه .. البته وسط امتحان یه اعصاب راحت می خواد که هی وسوسه نشید که برین listening بعدی ! ... من با اینکه این کار رو می شد کنم اما نکردم ..
    پیشنهاد هم می کنم که دوستان این کار رو کنند ...
    درسته که یه ذره طولانی تر می شه listeningتون اما هم استراحت می کنید هم speakingتون با بقیه تقریبا شروع می شه ...
    من وقتی speakingام شروع شد تازه خیلی ها داشتند بلند می شد و همین یه ذره باعث شد که حواسم پرت بشه ...
    با اینکه listening شدم 28 اما speaking ام پایین تر از چیزی شد که می تونستم ...

البته یه چیزی رو برای دیگران که دقیق نمی دونن بگم ...
    بعد از هر package یعنی هر سه تا سری سوال که معمولآ یه conversation هست و 2 تا lecture ...
    یه وقت بعد از یه سری سوال این کار رو نکنید ... و برای دو سری بعدی دیگه هیچی وقت نداشته باشید ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babakd
    من امتحانم رو سازمان سنجش دادم، بنابراین توصیه هام بیشتر براساس تجربه امتحان دادن در سنجشه.

در مورد اون قضیه مانیتورها هم که قبلا مشکل ایجاد می کرد، الان شیشه روی میز رو برداشتند و مانیتورهای به یک حالت اریبی قرار گرفتند (عکسش تو تاپیک سنجش هست). من و دوستانم که مشکلی با مانیتور نداشتیم.

میشه این عکس را لینکش را بذاری.... من که هرچی search می کنم نمی یابم!
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

اینم از عکس های سنتر :

http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg69033

صفحه 4 این تاپیک :
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,9312.0.html

Junior Member

سلام به همه.
    من یه سوال دارم. کسی تا حالا تست کرده ببینه اوضاع کامپیوتر های امتحان چطوریه؟ منظورم اینه که مثلا میشه با print screen از صفحه عکس گرفت یا نه ؟ اونطوری میشه از reading ها تو بخش writing عکس گرفت و دیگه note بر نداشت. البته بهم یاد آوری نکنید که به جای فکر کدن به تقلب درس بخونم . بازم تشکر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion
    سلام به همه.
    من یه سوال دارم. کسی تا حالا تست کرده ببینه اوضاع کامپیوتر های امتحان چطوریه؟ منظورم اینه که مثلا میشه با print screen از صفحه عکس گرفت یا نه ؟ اونطوری میشه از reading ها تو بخش writing عکس گرفت و دیگه note بر نداشت. البته بهم یاد آوری نکنید که به جای فکر کدن به تقلب درس بخونم . بازم تشکر.
    نيازي به اين كار نيست چون كه وقتي ميخوايد بنويسيد دوباره ريدينگ ميياد منظورم اينه كه بهش دسترسي دارين...نياز به عكس نيست....دوم اين كه امتحان تافل وقتش محدود هست اصلا به اين چيزا فكر نكنين شما تنها كاري كه ميتونيد بكنيد اينه كه توانايي هاي خودتون رو نشون بدين....سوم اين كه توي اين تاپيك نبايد ميگفتين....
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

شما وقتی دارین امتحان میدین، تو سیستم امتحانی ETS هستین.
    این امکان تا جایی که من یادمه نبود که بتونی بری تو مثلا Paint و اون عکس رو paste کنین.
    بعدشم همون طور که گفتن، writing که خودش میاد. میمونه speaking که متنش اصلاً در حدی نیست که نیاز به این کارا داشته باشه.

ولی در کل از این نگرش خلاقانه شما به موضوع من استقبال میکنم ! ;D

سلام دوستان

مهمترین چیز سر جلسه امتحان اعتماد به نفس هست

من خودم این عامل رو دست کم گرفتم ضربه خوردم
    یه خواهش ؛
    دور نوشابه انرژی زا و ... خط بکشین چون افتضاحه
    با عرض پوزش دلیلشو میگم که قانع شین ,
    دلیل علمیشو نمیدونم ولی باعث میشه که آب بدن با سرعت بالایی دفع یشه که این موضوع باعث شد علیرغم اینکه 5 دقیقه قبل از آزمون از wc استفاده کرده بودم ؛ دوباره به اون نیازمند شم که البته با توجه به اینکه وسط listening بودم هم تمرکز و هم .......
    کلا چیز افتضاحیه
    امیدوارم تجربه منو تکرار نکنین

با تشکر
    اینجا محل تبلیغات نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion
    سلام به همه.
    با توجه به رشته خودم که کامپیوتر هست این طور حدس می زنم....با توجه به سیستم login که امتحان آنلاین داره فکر نمی کنم در اون محیط اصلا دگمه Print Screen فعال باشه.....در ضمن همونطور که دوستان گفتن متن writting مجدد در حین نوشتن قابل دیدن است و می تونید از اون استفاده کنید.
    اعتماد به نفس هم که دوستمون گفته خوبه ولی من ازش استفاده کردم زیاد نتیجه نداد فکر کنم اعتماد به نفسم زیادی بالا بود کار دستم داد ;D
    موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

شما حتی کلیک راست هم ندارین ! حتی تو writing کپی ، past هم ندارین .فقط cut , past دارین که اونم 2 تا دکمه هست که رو صفحه گذاشتن که میتونین کلیک کنین cut کنید ، یکیم کلیک کنید past بشه همین .
    امضا

Junior Member

سلام

اول از همه استرس(زیاد) نداشته باشید، من با جویدن آدامس تمرکزم بالا میره، حالا خودتون تصمیم بگیرید.
    یه موضوع خیلی مهم اینکه قبلا امتحان داده باشید و شرایط امتحان رو برا خودتون شبیه سازی کنید تا : "سر جلسه بدونید چیکیار باید بکنید " یعنی برای خودتون برنامه ای داشته باشید که طبق اون جلو برید.
    سر جلسه و به دلیل ویژگیهای TOEFL iBT امکان دره مشکلاتی پیش بیاد. شما با خونسردی با مسئولین صحبت کنید.
    در مورد ریدینگ من خودم خیلی اعتماد به نفس داشتم ولی اگه یه کمی هم معطل می کردم، چند تا سوال رو از دست می دادم. (پس ریدینگ رو جدی بگیرید.)
    در مورد اسپیکینگ ها هم حتما قبلا خوب تمرین کنید برای سر جلسه جوابهای آماده داشته باشید.(یعنی برای خودتون فورمت تعیین کنید)
    من شخصا برای رایتینگ وقت زیاد آوردم و این باعث شد بعضی ایرادهای تابلو! رو اصلاح کنم.
    یکی از بچه ها چند تا سوال پرسیده بود که گفتم شاید به درد شما هم بخوره:

1- sorate listening
    سرعت listening ها مناسبه. (خیلی کم سریع تر از longman )و این به توانایی درک و سرعت نت برداری یا انتقال حافظه شما بستگی داره که چطور بزنید.
    2-mozoe speaking integrated bakhshe academic?rahat bud?man hamishe tu in ghesmat moshkel dardam,yani nesbat be barrons chetor bud?
    من Barrons رو نخوندم. ولی در کل راحت بود. فقط ایه دیدید موضوع یه کم بی ربطه یه متن های که شما تا به حال خوندید(که به احتمال زیاد هم همینطوره) اصلا هول نکنید و راحت طبق چهارچوبی که از قبل برای خودتون تعریف کردید جلو برید.

3-writing integrated?man inja ham tu nemonehaye barrons moshkel daram
    ببینید دوست عزیر، برای تمامی قسمتهای تافل تکنیک هایی هست که اگه سطح زبان قابل قبولی داشته باشید، می تونید خیلی خوب نمره بگیرید. من خودم با یه استاد حدود 15 جلسه کار کردم که خیلی بهم کمک کرد سر جلسه.

banazaretun khub harf mizadand?mishod ertebataro fahmid?
    باز هم بستگی به خودتون داره ، ولی من که سطح زبانم upper - intermediate هست هیچ مشکلی تو این قسمت نداشتم.

yeki az dustam 13dec emtehan dade,mige ham readingash kheili sakht bud & ham listening ama goft in bakhshayi ke man azash mitarsam,kheili bad nabud>
    البته همینطور که خودتون می دونید، شرایط تو هر امتحان فرق می کنه، ولی اصلا نگران نباشید. اگر یک کمی تکنیک های تافل رو بلد باشید و سر جلسه هم استرس کمی (تاکید می کنم کم) داشته باشید، به هدهتون می رسید.

موفق باشید
    Do not hesitate, check the manual |

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)