صفحه 6 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 525

موضوع: آنچه در روز آزمون تافل iBT بايد بدانيم!!!

پیش فرض پاسخ : On the test day of iBT

فقط حتماً شب قبلش رو خوب بخوابید. تافل به تمرکز بالایی نیاز داره. حتی از کنکور هم بیشتر مغز میبره!
    راه، همان است که تو می‌روی.

Junior Member

شب قبل حتما خوب بخوابین
    سر جلسه کاملا آرامش داشته باشین چون فقط قرار یک امتحان بدین و نه چیز دیگری.
    حتما سوال را خوب بخونین به خصوص در speaking
    موقع speaking ممکن کسانی باشن که متاسفانه خیلی بلند حرف بزنن و شاید تمرکز شما را به هم بزنن، اصلا توجه نکینن و با ارامش کامل به سوالا جواب بدین
    اگربه نظرتون reading سخت بود اصلا هول نشین و با ارامش یکی یکی سوالا را جواب بدین

سلام
    این هم چند تا توصیه از جانب من (نخندین خودم انجام دادم مفید بود )
    1- عینک های مخصوص کامپیوتر یا عینک دودی با رنگ قهوای ملایم و خاکستری خیلی عالیه مخصوصا اگه reading لانگ بخورین 8)
    2- استفاده از earplug موقع reading و writting اکیدا توصیه می شود
    3- به خانمها توصیه میشه از شال نخی استفاده کنن که بتونن headset رو روی گوششون بذارن
    4- از صبحش آب و مایعات نخورین ;D
    5- عجله نکردن در شروع spaking هم بد نیستا
    6- لباس کم بپوشین یا طوری باشه که بتونین کمش کنین
    فعلا همینا
    موفق باشید

Junior Member

قرص پروپانول نخورید که یه جورایی آدم رو بی حس و بی خیال می کنه ( به این نمی گن آرامش!!!)
    استرس نداشته باشید چون سوال ها از اون که فکر می کنید راحت تره (هرچند من خودم گند زدم) :'(
    موقع break حتما برید بیرون و اصلا به امید این که بشنوید سوال ها رو نباشید. چون ممکنه مثل من ، بغل دستی هاتون یکی شون همزمان با خودتون شروع کنه. اون یکی هم کلا موضوع رو اشتباه بفهمه و شما هم اشتباه آماده کنید جوابتون رو ، که خیلی بده... بلایی که بد فرم حال منو گرفت.... >
    شب قبل از امتحان سوال های امتحانات قبل و نظرات ملت رو درباره ی اون ها نخونید. چون کلا یه تصوری ایجاد می کنه که با امتحان واقعی فرق داره و همین تضاد سر امتحان خیلی اذیتتون می کنه.... چه نظرات خوب باشه چه بد...
    حتما یه چیز یخ که یه دفعه سرحالتون کنه ببرید چون وسط های امتحان یه جورایی خوابتون می گیره با تمام استرسی که دارید و دیگه حوصله ی جواب دادن به سوال ها را ندارید...
    یه چیز دیگه هم راجع به جواب دادن سوال ها که امیدوارم جایش همین جا باشه! اگه نه که شرمنده!
    لطف کنید قوانین اول امتحان رو بخونین! 30 دقیقه وقت دارید ولی 10 دقیقه بسه... نه برای این که اطلاعاتتون بالا بره! برای این که long reading نداشته باشید! البته اگه دوست دارین داشته باشید که خوب نخونید و زود شروع کنین! :
    دوم این که سر listening سعی کنین یواش جواب بدین... دوتای اول هر pack بیشتر وقت رو می گیره که آدم یه کم هول می شه که وقت کم نیاره و برای همین هم زیاد میاره و long listening میشه... سعی کنین با آرامش همه رو جواب بدین چون آخریش هم سوال هاش آسونه هم خیلی کمه....
    موفق باشید
    همین!
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

نقل قول نوشته اصلی توسط magic
    لطف کنید قوانین اول امتحان رو بخونین! 30 دقیقه وقت دارید ولی 10 دقیقه بسه... نه برای این که اطلاعاتتون بالا بره! برای این که long reading نداشته باشید! البته اگه دوست دارین داشته باشید که خوب نخونید و زود شروع کنین! :
    سلام دوست عزیز
    واقعا اینجوریه؟ یعنی اگه دیر شروع کنیم Long Reading نداریم؟

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babakxray
    سلام دوست عزیز
    واقعا اینجوریه؟ یعنی اگه دیر شروع کنیم Long Reading نداریم؟
    دوم این که سر listening سعی کنین یواش جواب بدین... دوتای اول هر pack بیشتر وقت رو می گیره که آدم یه کم هول می شه که وقت کم نیاره و برای همین هم زیاد میاره و long listening میشه... سعی کنین با آرامش همه رو جواب بدین چون آخریش هم سوال هاش آسونه هم خیلی کمه....
    موفق باشید
    همین!
    سلام
    بچه ها، كاربرها رو ديتابيس ارايه شده در اينجا اغلب حساب ميكنن، اگر از موردي اطمينان دارين بيان كنين.
    قرص پروپانول نخورید که یه جورایی آدم رو بی حس و بی خیال می کنه ( به این نمی گن آرامش!!!)
    در ضمن من هم مواردي ديدم كه بچه هايي كه قرصهاي شيميايي مصرف كردن در روز امتحان اذيت شدن، تا مطمئن نشدين نخورين از اين جور داروها....

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

من نمیدونم این چیزی که دوستمون گفتن چقدر سندیت داشته باشه !البته من دیر شروع کردم و Long reading نبودم !
    اما درکل چه این موضوع صحت داشته باشه چه نه ، سعی کنید یکم با آرامش هر قسمتی رو شروع بکنید ، یکم متن رو بخونین یکم خودتون رو با امتحان وفق بدین بعد شروع کنید،
    تو هر قسمت هم که امکانش هست صبر کنید ، اصلا با عجله Countinue نزنید ،
    من حتی یه چند ثانیه اضافه آووردم تو listening تمومش نکردم نشستم استراحت کردم تا تایمش خودش تموم بشه ، تا میتونین سعی کنید از هر فرصتی برای ایجاد آرامش و استراحت استفاده کنید.
    امضا

Senior Member

اگر امکانش باشه سعی کنید چند روز زودتر به شهر محل امتحان سفر کنید چون من از مشهد روز
    قبل امتحان بلیط برای تهران گیرم اومد و نمیدونم مشکل چی بود که اصلا خودم نبودم. در مورد زمان امتحان هم دقت کنید
    اگر مثلا ساعت 11 صبح هست از دو هفته قبلش تمرین کنید که صبحا نسبتا زود بیدار شید و واسه امتحان به مشکل نخورید.
    در مورد استرس هم به نظرم یکمش به شرطی که به کارایی لطمه نزنه واجبه چون خودم با وجود اینکه شب قبل امتحان 3 ساعت بیشتر نخوابیدم
    و تا حالا تست کامل نزده بودم ولی هیچ مشکلی با تافل نداشتم. موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

بچه ها حتما" به ترافيك توجه كنين مخصوصا" اگه امتحانتون روز شنبه و ساعت 9 (چون ترافيك صبحاي شنبه بيشتره) است! چون ترافيك استرس رو بالا مي بره...
    زود تر حركت كنين ...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sabboorr
    من نمیدونم این چیزی که دوستمون گفتن چقدر سندیت داشته باشه !البته من دیر شروع کردم و Long reading نبودم !
    اما درکل چه این موضوع صحت داشته باشه چه نه ، سعی کنید یکم با آرامش هر قسمتی رو شروع بکنید ، یکم متن رو بخونین یکم خودتون رو با امتحان وفق بدین بعد شروع کنید،
    تو هر قسمت هم که امکانش هست صبر کنید ، اصلا با عجله Countinue نزنید ،
    من حتی یه چند ثانیه اضافه آووردم تو listening تمومش نکردم نشستم استراحت کردم تا تایمش خودش تموم بشه ، تا میتونین سعی کنید از هر فرصتی برای ایجاد آرامش و استراحت استفاده کنید.
    در مورد Short و يا Long بودن Reading قبلا زياد بحث شده اما چيزي كه من تو سنتر سنجش دقت كردم و كاملا مطمئن هستم اينه كه دقيقا يكي در ميون Long هستن و اين مسئله اصلا دست شما نيست و هيچ كاري براي تغيير اون نمي تونيد بكنيد چرا كه قبل از ورود به سالن شماره شما مشخص هست و فقط بعد از تمام شدن R سوم ميفهميد كه Long هستيد يا نه. (البته قبلا هم گفته بودم كه بايد مثل تمام مهارتهاي ديگه تافل سعي كنيد به مهارتي دست پيدا كنيد كه اصلا براتون فرقي نداشته باشه كه Long باشيد يا نه، و استرس اين مسئله رو اصلا نداشته باشيد.)
    اما من هم مثل بقيه دوستان به استفاده از زمانهاي حتي چند ثانيه اي براي استراحت تاكيد ميكنم! استراحت و ريلكسيشن موقع Direction ها و مخصوصا زمانهاي اضافي بين Listening ها توجه زيادي داشته باشيد و اصلا عجله نكنيد. من از هر فرصتي براي استراحت، چرخوندن سر و گردن، بستن چشمها و برداشتن هدست از روي سرم استفاده ميكردم. (من به Listening طولاني زياد عادت نداشتم و سر پكيج سوم داشتم كم مياوردم و اگه همين استراحتهاي كوتاه كمي از خستگي من رو كم نكرده بود كه بدتر از اينها هم ميشد! )
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)