صفحه 24 از 24 نخستنخست ... 1415161718192021222324
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 239 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    برای بزرگسال ها که همون مبلغی هست که برای دانشجویی هست،‌یعنی هر نفر حدود ۸۶۷۰ یورو (اگه درست عددش یادم باشه). برای خردسال رو فکر کنم بهتر باشه از اداره اقامت شهرتون بپرسین. فکر کنم یه بار یه نفر تو همین فروم ها نوشته بود که برای بچه یه مقداری کمتره. البته ایشون از همون ایران اقدام کرده بودن برای همه شون. اما من یادم نیست اطلاعات دقیق ترش.
    من پارسال از اداره مهاجرت یکی از ایالات پرسیدم گفتن برای کودک خردسال (فکر کنم زیر 6 سال باشه منظورشون) نصف مبلغ بلوکه میشه. یعنی قبل سپتامبر 4320 (نصف 8640) یورو و از 2020 به بعد 5118 (نصف 10236) یورو.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

سلام دوستان / من وقت سفارتم برای دانشجویی تقریبا بهمن ماه هست و برای همسرم هم تازه وقت گرفتم که طبق چارت زمانی حدودا اردیبهشت سال دیگه میشه .. میخواستم ببینم دوستانی که اطلاع دارند برای همسرم راهی هست که باهم ویزامون رو در یک زمان بگیریم یا نه ؟ ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sdnghb نمایش پست ها
    سلام دوستان / من وقت سفارتم برای دانشجویی تقریبا بهمن ماه هست و برای همسرم هم تازه وقت گرفتم که طبق چارت زمانی حدودا اردیبهشت سال دیگه میشه .. میخواستم ببینم دوستانی که اطلاع دارند برای همسرم راهی هست که باهم ویزامون رو در یک زمان بگیریم یا نه ؟ ممنون
    سلام
    راهی که بشه گفت حتما ویزاتون با هم صادر میشه وجود نداره. اما همسرتون می تونن روز مصاحبه شون تاکید کنن که دوست دارن با هم برین و اونو آفیسر یه جا یادداشت می کنه. تاریخ مصاحبه ی شما رو بهتره همسرتون بدونن. چون احتمالا ازشون می پرسن همسرشون تو چه روزی مصاحبه داشته ان و آیا جوابشون اومده یا نه. اما اینکه ویزا کی صادر بشه، بستگی به شلوغ بودن سر مسئول پرونده داره و تصمیمی که اون بگیره. نمیشه با قطعیت گفت.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان
    وقت همگي بخير.
    من با ويزاي پيوست به خانمم الان اومدم آلمان و متاسفانه هنوز نتونستم خونه اي پيدا كنم تا بتونم رجيستر كنم .
    راهي داره بدون خونه رجيستر كنم ( صاحب خونه خانمم راضي نشد كه اسم من رو هم اضافه كنه )
    و اينكه آيا مي تونم خونه تكي و بدون همسرم بگيرم ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza72 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت همگي بخير.
    من با ويزاي پيوست به خانمم الان اومدم آلمان و متاسفانه هنوز نتونستم خونه اي پيدا كنم تا بتونم رجيستر كنم .
    راهي داره بدون خونه رجيستر كنم ( صاحب خونه خانمم راضي نشد كه اسم من رو هم اضافه كنه )
    و اينكه آيا مي تونم خونه تكي و بدون همسرم بگيرم ؟
    سلام
    ۱- تا جایی که میدونم اگر بخواین ویزای همراه بگیرین، باید محل زندگیتون با همسرتون یکی باشه. بدون خونه هم نمیشه ثبت نام کنین تو شهرداری.
    ۲- اگر همسرتون دانشجو هستن، برین درخواست خوابگاه متاهلی بدین به صورت حضوری (باید برین studierendenwerk). باید یکی دو روز برین بست بشینین و هی از این اتاق به اون اتاق برین تا بالاخره یه جایی که خالی شده رو بهتون بدن. یه سری شرکت هایی هم هستن که خونه اجاره میدن ولی با دانشگاه همکاری دارن و فقط به دانشجوها میدن و ارزون تر میدن یه کمی. البته من دیدم که حتی به کسایی که دانشجو هم نیستن میدن. باید حتما حتما حضوری برین.

سلام من چنتا سوال داشتم .
    1: اول اینکه من برج 4 سال 97 لیسانس عمران با معدل 17.65 گرفتم و چک کردم دانشگاهم در سابت Anabin معتبر هستش . سنم 30 و متاهل هستم . قصد تحصیل در مقطع فوق همین رشته در کشور آلمان رو دارم ولی به چنتا مشکل برخوردم .
    مشکل اول : بهم گفتن همسرم رو زودتر از 2 سال نمیتونم بیارم ؟ درست هستش ؟
    مشکل دوم : بهم گفتن فاصله تحصیلی بین لیسانس و فوق لیسانس نباید بیش از دو سال باشه که با احتساب گرفتن وقت از سفارت این فاصله به 3 یا 4 سال خواهد رسید . بنابراین عملا غیر ممکن خواهد بود که بتونم در آلمان فوق بخونم . آیا این مطلب صحت داره ؟
    مشکل سوم : به من گفتن حتی اگر بتونم در آلمان فوق بخونم به قدری درس خوندن سخت خواهد بود که اصلا نمی تونم حتی شغل پاره وقت داشته باشم. بنابراین باید تمام پول لازم برای دو سال رو با خودم بیارم و نمیتونم روی کار کردن حساب کنم. آیا صحت داره ؟

سوال آخر اینکه اگر تمام این اطلاعاتی که بهم دادن غلط باشه و من بتونم بیام آلمان آیا بهتره که همسرم از ویزای همراه استفاده کنه بیاد یا اینکه بطور مجزا ویزای تحصیلی بگیره و بیاد آلمان ؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط erfangerman : September 15th, 2020 در ساعت 12:42 PM دلیل: اشتباه تایپی

ApplyAbroad Superstar

@erfangerman
    ببخشید، هر چی روی پاسخ با نقل قول کلیک کردم، کار نکرد. مجبور شدم همین طوری جواب بدم.
    1- لزوما خیر. اگر شما آلمان باشید و ازدواج کرده باشید و بخواید همسرتون رو بیارید، خیلی ها گیر میدن و میگن باید دو سه سال بگذره (تا مطمئن بشن که ازدواجتون صوری نیست)، اما اگر ایران ازدواج کرده باشین چند سال قبلش، بستگی به آفیسر داره.
    2- همچین چیزی نیست. اصلا این طور نیست که اگر بیشتر از فلان قدر سال بشه، قانون داشته باشن که این آدم رو نباید بگیرین. مهم اینه که بتونین ثابت کنین که واقعا قصدتون دانشجویی اومدنه. سفارت از این می ترسه که کسی بیاد اینجا و به محض رسیدن بره درخواست پناهندگی کنه (که هستن همچین هموطنایی متاسفانه!) و واسه همین سخت گیری می کنه. اما کسی که معدل خوب داشته، بعد رفته کار مرتبط کرده، بعد از چند سال به این نتیجه رسیده که دوست داره درسش رو مجددا ادامه بده، هیچ مشکلی نداره. شما معدلتون خیلی خوبه. اگر کار مرتبط هم دارین، نگران نباشین. فقط سریع اقدام کنین که سنتون بالاتر نره. چون در هر صورت، شما باید انگیزه نامه ی خوبی بنویسین برای سفارت که چرا الان تصمیم گرفتین دوباره تحصیل کنین.
    3- همچین چیزی هم نیست. اکثر دانشجوها شغل پاره وقت دارن کنار کارشون. خیلی ها هم کل هزینه اش رو با کار کردن در میارن. البته برای شما که دو نفرین، نمیشه هزینه ی هر دو نفر رو با کار دانشجویی درآورد. اما مال یه نفر رو میشه.
    4- اگر میتونن ویزای دانشجویی بگیرن، خیلی عالی تره که دانشجویی بگیرن و وقتی اومدن آلمان، یکیتون بره بشه همراه اون یکی. تا اون جایی که من دیده ام، همیشه ویزای همراه بررسیش بیشتر طول می کشه. نمی دونم چرا. اگر همسرتون زیر سی ساله، ایشون دانشجویی بمونه به چند دلیل: 1) بیمه برای زیر سی سال ارزون تره و دولتی، بالای سی سال بند و بساط خودشو داره بیمه. 2) دانشجو اجازه ی حداکثر 120 روز کار تمام وقت در سال رو داره، ولی همراه میتونه تمام سال رو کار کنه. اگر شما اجازه ی کار تمام وقت داشته باشین، بهتر از اینه که همسرتون داشته باشن، چون احتمالا در نهایت بار بیشتر کار کردن قراره روی دوش شما باشه (پیش فرضم این بود که شما آقا هستین، اگر شما خانم هستین، برعکس دیگه). 3) شما با ویزای همراه، اگر این وسط کار تمام وقت پیدا کردین که متناسب با تحصیلتون بود، راحت می تونین قرارداد ببندین و شروع کنین و نیازی نیست که تبدیل ویزا انجام بدین و منتظر جواب اداره ی اقامت باشین. دقت کنین که در مورد این آخری، این اشتباه رو نکنین که یه کار غیرمرتبط تمام وقت پیدا کنین و درس رو ول کنین. چون بعدا که همسرتون فارغ التحصیل بشن، شما ویزاتون با ایشون تغییر می کنه و شما نمی تونین برای یه کار غیرمرتبط، خودتون به صورت مستقل ویزای کاری بگیرین. بعد اگه همسرتون نتونن کار پیدا کنن و بخوان برگردن ایران، شما هم مجبور میشین برگردین و راه چاره ای ندارین.

Junior Member

سلام. چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
    من ۳۷ سالمه. لیسانس مکانیک با معدل ۱۷ دانشگاه دولتی سال ۸۵ و لیسانس معماری الان سال اخر دانشگاه پیام نور هستم. گپ تحصیلی رو میتونم تا حدی بعنوان کار مرتبط پر کنم و متاهل دوتا فرزند داریم.
    اگه برای پذیرش تحصیلی مستر اقدام کنم
    ۱- رشته مکانیک مناسب تر هست یا عمران درخواست بدم(با توجه به اینکه معماری زیاد وضعیت خوبی نداره)
    ۲- ایا همسرم بعنوان همراه باید مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ارایه بده که بتونه همراه بیاد
    ۳- مدرسه فرزندان در صورتیکه من پذیرش تحصیلی داشته باشم رایگان هست یا اونجا هم باید هزینه بدیم؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasi20 نمایش پست ها
    سلام. چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
    من ۳۷ سالمه. لیسانس مکانیک با معدل ۱۷ دانشگاه دولتی سال ۸۵ و لیسانس معماری الان سال اخر دانشگاه پیام نور هستم. گپ تحصیلی رو میتونم تا حدی بعنوان کار مرتبط پر کنم و متاهل دوتا فرزند داریم.
    اگه برای پذیرش تحصیلی مستر اقدام کنم
    ۱- رشته مکانیک مناسب تر هست یا عمران درخواست بدم(با توجه به اینکه معماری زیاد وضعیت خوبی نداره)
    ۲- ایا همسرم بعنوان همراه باید مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ارایه بده که بتونه همراه بیاد
    ۳- مدرسه فرزندان در صورتیکه من پذیرش تحصیلی داشته باشم رایگان هست یا اونجا هم باید هزینه بدیم؟
    در مورد گپ تحصیلی نظری ندارم.
    به نظر من بازار کار رشته مکانیک در آلمان بهتر از عمران یا معماری است. بخصوص در معماری مسائل فرهنگی هنری هم دخیل است.
    معمولا سفارت برای همسر مدرک زبان A1 می خواهد. در صورت داشتن ویزای معتبر و ثبت نام فرزندان در مدرسه دولتی آلمانی زبان نیازی به پرداخت شهریه نیست. آیا فرزندانتان با زبان آلمانی تسلط دارند؟ بحث افت تحصیلی و شوک فرهنگی را هم در نظر گرفته اید؟
    به احتمال زیاد کمک هزینه فرزند حدود ۲۰۰ یورو برای هر کودک هم به شما تعلق خواهد گرفت.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)