صفحه 12 از 24 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط avezvaei نمایش پست ها
    سلام ببخشید من میخواستم واسه لیسانس اقدام کنم ولی همسرم به عنوان همراه با من بیاد وا ما پولی که همراهمون هست هزینه یک سال زندگی در المان هس یعنی همن 17/200/00 یورو برای دو نفر و برای سال دوم پولی نداریم میخواستم بدونم همسرم با توجه به اینکه اینجا لیسانس عمران گرفته و کار مرتبط با رشتش نکرده و کارشناس فروش بوده میتونه اونجا کار پیدا کنه و این چقدر زمان میبره چقدر میتونیم امید داشته باشیم چون ما هدف اصلیمون اقامت گرفتن هست لطفا اگه کسی اطاعات داره جواب بده
    پیدا کردن کار بستگی به شرایط هر فرد و رشته و زبان و تلاش و ... داره. بودند افراد زیادی که چندین سال درس خوندن و حتی با دونستن زبان آلمانی و تحصیل چند ساله موفق به پیدا کردن کار نشدن و برگشتن! این مبلغ برای هر سال هست و ویزای شما هم یکساله صادر می شه و برای سال بعد دوباره این مبلغ نیازه. برخی ایالت ها این پول بلوکه می شه اول سال. یعنی حتی بعد از سال اول باید این مبلغ رو داشته باشید. اما در صورتی که همسرتون بتونند کار پیدا کنند و مراحل قانونیش طی بشه و شما درآمد رسمی و ثبت شده داشته باشید احتمالا این مبلغ دیگه نیاز نیست. یعنی با نشون دادن قرارداد اداره مهاجرت دیگه این پول رو نمی خواد. اما نمی دونم یک فرد یا ویزای پیوست که نفر اصلی نیست چطور می تونه تبدیل بشه به حالت کاری. در حالت کار سیاه یا حقوق کم درنظر داشته باشید که این مبلغ به راحتی جمع نمی شه.

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط m_alizadeh نمایش پست ها
    سلام ببخشید من برای فرصت مطالعاتی شش ماهه دارم میرم آلمان و همسرم هم پیوست دارن با من میان. یعنی پس وقتی خواستیم اونجا بیمه کنیم خودمونو فقط یه بیمه برای من بگیریم و همسرم تحت تکفل من باشه؟ ببخشید این برای گرفتن بیمه مسافرتی که برای گرفتن ویزا باید ببریم سفارت هم صدق میکنه؟ یا باید بیمه های مسافرتی رو جداگانه برای هردومون تهیه کنیم؟
    تمامی کارهای مربوط به سفارت به صورت جدا انجام می شه. یعنی ۲ وقت مجزا، ۲ درخواست جدا، ۲ بیمه جدا و ... بیمه مسافرتی با اسم و مشخصات یک فرد صادر می شه و فقط همون فرد رو تحت پوشش قرار می ده. پس برای هر فرد باید جداگانه تهیه بشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    تمامی کارهای مربوط به سفارت به صورت جدا انجام می شه. یعنی ۲ وقت مجزا، ۲ درخواست جدا، ۲ بیمه جدا و ... بیمه مسافرتی با اسم و مشخصات یک فرد صادر می شه و فقط همون فرد رو تحت پوشش قرار می ده. پس برای هر فرد باید جداگانه تهیه بشه
    ممنون، تو آلمان چي؟‌ فقط من بيمه بشم، همسرم تحت تكفل من باشه؟

ApplyAbroad Superstar

ممنون، تو آلمان چي؟‌ فقط من بيمه بشم، همسرم تحت تكفل من باشه؟
    تو بیمه ی دولتی بله، همین طوره. شما همسرتون و هر تعداد فرزند که داشته باشین، بدون هزینه ی بیشتر تحت تکفل شما قرار می گیرن. در مورد خصوصی نمیدونم. فک کنم بستگی به آپشنی که ازشون می خرین داره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

با سلام
    دوستان اطلاع دارین همسر من كه با ويزاي پيوست مياد (شهر فرایبورگ) براي اينكه اجازه كار داشته باشه مدرك زبان A1 لازمه؟ برای هر کاری این مدرک لازم هست یا کارای خاصی اینو لازم دارن؟
    اگر اینجا مدرک A1 رو از موسسه آموزش زبان آلمانی تو تهران (www.dsit.org.ir) بگیره، معتبر هست یا باید تو آلمان امتحان بده؟

ApplyAbroad Superstar

با سلام
    دوستان اطلاع دارین همسر من كه با ويزاي پيوست مياد (شهر فرایبورگ) براي اينكه اجازه كار داشته باشه مدرك زبان A1 لازمه؟ برای هر کاری این مدرک لازم هست یا کارای خاصی اینو لازم دارن؟
    اگر اینجا مدرک A1 رو از موسسه آموزش زبان آلمانی تو تهران (www.dsit.org.ir) بگیره، معتبر هست یا باید تو آلمان امتحان بده؟
    سلام
    اون مدرک رو در هر صورتی می خوان (یعنی برای گرفتن ویزای همراه، مدرک آ یک یکی از مدارک لازم هست). اما بعضی جاها اگه طرف مدرک دانشگاهی لیسانس یا بالاتر داشته باشه، نمیخوان ازش همون آ یک رو هم.
    لازم نیست تو آلمان امتحان بدن اما موسسه ای که گفتین رو نمی دونم قبول دارن یا نه. ولی اگه امتحانی که اونجا میدن امتحان گوته است، فک می کنم مدرکشون قابل قبوله. اما اگه منظورتون امتحان خود اون موسسه است، من اطلاعی ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    اون مدرک رو در هر صورتی می خوان (یعنی برای گرفتن ویزای همراه، مدرک آ یک یکی از مدارک لازم هست). اما بعضی جاها اگه طرف مدرک دانشگاهی لیسانس یا بالاتر داشته باشه، نمیخوان ازش همون آ یک رو هم.
    لازم نیست تو آلمان امتحان بدن اما موسسه ای که گفتین رو نمی دونم قبول دارن یا نه. ولی اگه امتحانی که اونجا میدن امتحان گوته است، فک می کنم مدرکشون قابل قبوله. اما اگه منظورتون امتحان خود اون موسسه است، من اطلاعی ندارم.
    همسر من فوق لیسانس مدیریت هستن، ویزاشون اومده وسفارت هم ازشون مدرک زبان نخواست، به نظر شما برای کار کردن تو آلمان این مدرک رو ازشون خواهند خواست؟ چون همسرم میخواد برای تامین هزینه هامون تو آلمان، درصورن امکان کار کنه

ApplyAbroad Superstar

همسر من فوق لیسانس مدیریت هستن، ویزاشون اومده وسفارت هم ازشون مدرک زبان نخواست، به نظر شما برای کار کردن تو آلمان این مدرک رو ازشون خواهند خواست؟ چون همسرم میخواد برای تامین هزینه هامون تو آلمان، درصورن امکان کار کنه
    برای کار کسی مدرک نمیخوان. باید حرف زدن بلد باشین. وگرنه مدرک C1 هم نشون بدین طرف استخدامتون نمیکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering -Sharif

با سلام
    دوستان من در مورد تولد فرزند و مزایایی که تولی فرزند در آلمان برای خودش خواهد داشت چندتا سوال دارم. ممنون میشم اگر کسی تو خصوصی پیام بده تا بتونیم بیشتر با هم حرف بزنیم
    با سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط jalalimovahed نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من در مورد تولد فرزند و مزایایی که تولی فرزند در آلمان برای خودش خواهد داشت چندتا سوال دارم. ممنون میشم اگر کسی تو خصوصی پیام بده تا بتونیم بیشتر با هم حرف بزنیم
    با سپاس
    سلام
    به دنیا اومدن فرزند شما تو آلمان، هیچ سودی برای شما نداره، نه باعث اقامت دائم میشه، نه پاسپورت، نه بچه تون خودش پاسپورت می گیره، نه به تسریع گرفتن پاسپورت یا اقامت دائم شما کمک می کنه. اگه سوال خاصی دارین، بفرمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)