صفحه 2 از 24 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای همراه به دانشجویی و غیره

سلام دوستان من برای ویزای دانشجویی آلمان اقداک کردم و همسرم برای ویزای همراه من اقدام کرده و الان منتظر ویزای هستیم. سوالی داشتم: آیا میشه بعد از ورود به آلمان ویزای همراه رو ویزای دانشجویی تبدیل کرد یا خیر؟ برای این تبدیل در آلمان باید چیکار کرد و چه مراحلی رو رفت؟ یک سوال دیگه هم داشتم: آیا میشه بعد از ورود به آلمان در هر شهری ساکن شد؟ میشه شهری بغیر از شهریکه در موقع درخواست ویزا دادی رو بعنوان محل سکونت انتخاب کرد یا خیر؟ اگر این کار رو بکنیم آیا مشکل خاصی پیش میاد یا نه؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Friedrich‑Alexander‑University, Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط bravemank نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای ویزای دانشجویی آلمان اقداک کردم و همسرم برای ویزای همراه من اقدام کرده و الان منتظر ویزای هستیم. سوالی داشتم: آیا میشه بعد از ورود به آلمان ویزای همراه رو ویزای دانشجویی تبدیل کرد یا خیر؟ برای این تبدیل در آلمان باید چیکار کرد و چه مراحلی رو رفت؟ یک سوال دیگه هم داشتم: آیا میشه بعد از ورود به آلمان در هر شهری ساکن شد؟ میشه شهری بغیر از شهریکه در موقع درخواست ویزا دادی رو بعنوان محل سکونت انتخاب کرد یا خیر؟ اگر این کار رو بکنیم آیا مشکل خاصی پیش میاد یا نه؟ ممنون
    در مورد تبدیل تبدیل ویزای همراه به دانشجویی یا کار در آلمان من هم هنوز روندش و امکانش رو نمیدونم. ولی در مورد سکونت بعد از دریافت ویزا باید حتما حتما حتما در همون شهری که براش درخواست ویزا دادید سکونت داشته باشید چون صدور ویزا های هر ایالت توسط خود اون ایالت هس اگر بخواهید تغییر مکان بدید حتما باید قبلش بهشون اطلاع بدید.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط blueapple نمایش پست ها
    در مورد تبدیل تبدیل ویزای همراه به دانشجویی یا کار در آلمان من هم هنوز روندش و امکانش رو نمیدونم. ولی در مورد سکونت بعد از دریافت ویزا باید حتما حتما حتما در همون شهری که براش درخواست ویزا دادید سکونت داشته باشید چون صدور ویزا های هر ایالت توسط خود اون ایالت هس اگر بخواهید تغییر مکان بدید حتما باید قبلش بهشون اطلاع بدید.
    اصلن اینطور نیست! شما بعد از ورود به آلمان میتونید هر شهری برید؛ به شرطی که پذیرش داشته باشید از اون شهر، و مدارکتون منتقل میشه به اداره اتباع خارجی شهر جدید
    توی این تاپیک دربارش بحث میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    من اطلاعات خاصی ندارم ولی فکر میکنم که صحبت دوستمون sepidehreg صحیح باشه. به نظرم فقط شما کافیه که وارد آلمان بشید و اون موقع میتونید با ارائه مدارک در هر شهری برید و ساکن بشید و در دانشگاه اونجا ثبت نام کنید فقط باید مدارکتون رو کامل ارائه بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره ویزای همراه (همسر و ...)

دوستان کسی جوا ب این سوال منو می دونه؟
    دارم دوباره مطرحش میکنم:
    ممنون میشم اگه کسی جواب بده که چطوریه:

سلام دوستان
    من یک سوال داشتم در مورد تبدیل ویزای همراه به دانشجویی در آلمان
    وقتی دو نفر زن و شوهر بهمراه هم میرند آلمان و یکیشون ویزای دانشجویی داره و دیگری ویزای همراه اون وقت در آلمان آیا میشود ویزای شخص همراه رو در آلمان به ویزای دانشجویی تبدیل کرد یا خیر؟( البته با فرض اینکه شخص همراه از دانشگاهی بتونه پذیرش بگیره؟)
    اگه جواب بله هست چطوری و چیکار باید بکنه؟
    در ضمن اگه بعد از ورود به آلمان زن و شوهر بخوان شهر محل سکونتشون رو تغییر بدند آیا مساله خاصی ایجاد میشه یا خیر؟
    اصلا فرق ویزای همراه با دانشجویی چیه؟
    آیا کسی میدونه و تجربه ای در این زمینه داره؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان من هم در مورد امكان و نحوه تبديل ويزاى همراه به ويزاى كار سوال داشتم.
    من براى دكترى پذيرش دارم و همسرم فعلا براى ويزاى همراه درخواست داده. ميخواستم بدونم كه آيا ايشون اجازه كار خواهد داشت و اينكه اين پروسه تبديل ويزا توى آلمان چگونه اس و چه قدر طول ميكشه؟
    سپاسگزارم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara88 نمایش پست ها
    سلام دوستان من هم در مورد امكان و نحوه تبديل ويزاى همراه به ويزاى كار سوال داشتم.
    من براى دكترى پذيرش دارم و همسرم فعلا براى ويزاى همراه درخواست داده. ميخواستم بدونم كه آيا ايشون اجازه كار خواهد داشت و اينكه اين پروسه تبديل ويزا توى آلمان چگونه اس و چه قدر طول ميكشه؟
    سپاسگزارم
    تا جایی که من شنیدم بستگی به ویزای شما داره. ویزای همراه مثل ویزای خود شخص هست. اگه شما اجازه ی کار نیمه وقت دارین، همسرتونم اجازه ی کار نیمه وقت دارن، اگه اصلا اجازه ی کار ندارین، همسرتونم اصلا اجازه کار ندارن.
    اما اگه کار پیدا کنن، می تونن ویزاشونو تو همون آلمان تبدیل کنن و نیازی نیست برگردن ایران.

Junior Member

پیش فرض دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

سلام
    دوستان متاهل سوالى داشتم...
    يكى از مدارك براى اداره مهاجرت كه افراد متاهل بايد ارائه بدن عقد نامه است. مسلما منظور ترجمه عقد نامه هست ديگه؟ و اينكه اين بار هم ترجمه بايد به تاييد سفارت المان در ايران رسيده باشه؟ چون ما يه نسخه ترجمه تاييد شده جهت ويزا به سفارت در تهران تحويل داديم.

Junior Member

پیش فرض دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

با سلام.

بر اساس تجربه شخصی خودم و دشواری پیدا کردن اطلاعات مربوط به افراد متاهل، به نظرم جمع آوری اطلاعات برای این دسته از دانشجویان می تونه کمک خوبی باشه.
    به خصوص اگر دوستان متاهلی که پروسه رو طی کردن بتونن از تجربیاتشون به ما بگن.

مسائل مربوط به تمدید اقامت همسر، اجازه کار و تحصیل همسر، شرایط زبان ایشان، و ...
    من خودم گاها برای پیدا کردن یک دوست متاهل و استفاده از تجربه ایشون ساعت ها توی یک تاپیک می چرخم.

خلاصه امیدوارم مفید باشه...
    ویرایش توسط sepidehreg : August 20th, 2014 در ساعت 04:30 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره ویزای همراه (همسر و ...)

دوستان کسی خبر داره برای انجام کارای اقامت و تمدید ویزا در اداره مهجرت آلمان آیا باز هم باید ترجمه با تایید سفارت از عقدنامه داشته باشیم؟ منظورم علاوه بر اونی هستش که به سفارت ارائه دادیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)