صفحه 20 از 24 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل...

نقل قول نوشته اصلی توسط rezass11 نمایش پست ها
    پس برای دکترا و پست دکترا امکانش هست که همزمان درخواست ویزا بدیم؟
    در این صورت بازم نیاز به ارائه مدرک اجاره خونه برای ویزای همراه هست؟ ما میخوایم حتی‌الامکان با هم بریم ولی تا من نرم نمیتونم خونه اجاره کنم که مدرکش رو خانمم ارائه بده به سفارت.
    برای آدرس لزوما قرار نیست حتمن آدرس خونه همسر باشه. میتونین بنویسین که با هم قراره برین و آدرس خونه مشخص نیست. یک موردی که هست همه فکر میکنن اگر با هم وارد بشن بهتره. ولی من هیچ مزیتی توش نمی بینم. معلوم نیست شما در مدت یک هفته بتونین خونه پیدا کنین. اگر سه هفته طول بکشه پول هتل و غذا سر به فلک میکشه. یک نفر وارد بشه خونه رو ردیف کنه. بعدش به نفر دوم میگه بعضی کم و کسری هارو از ایران بیار. بعضی هارو هم آلمان بخرین. پیش فرض همه اینه که با هم میریم و فرداش خونه رو پیدا میکنیم. فاصله به نظر من تا حدودی مزیت حساب میشه به شرطی که بیشتر از دو ماه نشه. موقع وقت گرفتن جوری زمان بندی کنین این طوری بشه. بر مبنای آمار اخیر اون زمان هایی که سایت سفارت زده کاملا دقیق هست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای همراه به دانشجویی و غیره

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    اینو برین بپرسین به نظرم. حدس می زنم که این کارو بکنن و به بلوکارت تغییر بدن. چون این دو تا متفاوتن. داشتن ویزای کاری یا همراه، تفاوتی برای گرفتن اقامت دائم طرف نداره. در واقع طرف با همون قرارداد کاریش می تونه اقامتشو بگیره و لزومی نداره که حتما تایپ ویزاش مثلا کاری باشه. اما بلوکارت چون شرایط گرفتن اقامت دائم رو تغییر میده، من فکر می کنم اگر لازم باشه، ویزای طرفو به بلوکارت تغییر میدن براش. ولی راحت ترین راه اینه که یه ایمیل بزنین بپرسین از اداره اقامت شهرتون.
    بستگی به شزایط داره. برای همسر من رو قبول کردن که تغییر بدن چون میخواست قرارداد بلندمدت ببنده و با وبزای همراه یکساله امکانش نبود.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

سلام. من بخوام به عنوان همراه برم آلمان. و اونجا اگه بخوام با استفاده از تسلط به یه زبان خارجی کار کنم، کدوم بهتره؟
    1. اینکه انگلیسی و مسلط شم و اونجا تدریس کنم؟
    2. اینکه آلمانی مسلط شم و توی سازمانی (مثل سفارت و اینا ...) یا مثلا هتلهای بین المللی، به عنوان مترجم کار کنم.

اونجا هم مثل ایران آموزش زبان تقاضا داره؟ بیشتر واسه انگلیسی هست یا زبانای دیگه (فرانسه و ...) ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    سلام. من بخوام به عنوان همراه برم آلمان. و اونجا اگه بخوام با استفاده از تسلط به یه زبان خارجی کار کنم، کدوم بهتره؟
    1. اینکه انگلیسی و مسلط شم و اونجا تدریس کنم؟
    2. اینکه آلمانی مسلط شم و توی سازمانی (مثل سفارت و اینا ...) یا مثلا هتلهای بین المللی، به عنوان مترجم کار کنم.

اونجا هم مثل ایران آموزش زبان تقاضا داره؟ بیشتر واسه انگلیسی هست یا زبانای دیگه (فرانسه و ...) ؟
    مسلما و بلاشک آلمانی باید در اولویت باشه. آلمان کشوریه که طیف بسیار وسیعی از جوونایی که در این زمینه های مرتبط با علوم زبان میخوان کار کنن، به زبان انگلیسی و زبون های متعدد دیگه ای (مثل فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی) تسلط بالایی دارن.

همسر من ایران کارشناسی ادبیات انگلیسی خونده و مدت هاست براش دنبال پیدا کردن یه شغل مرتبط میگردم که به خاطر عدم تسلطش به زبان آلمانی خیلی مشکله. اما مادامی که شما زبان این کشور یعنی آلمانی رو فرا بگیرید، یقینا کار پیدا خواهید کرد.

به خصوص کارهای سازمانی همونطور که فرمودین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hex6789 نمایش پست ها
    مسلما و بلاشک آلمانی باید در اولویت باشه. آلمان کشوریه که طیف بسیار وسیعی از جوونایی که در این زمینه های مرتبط با علوم زبان میخوان کار کنن، به زبان انگلیسی و زبون های متعدد دیگه ای (مثل فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی) تسلط بالایی دارن.

همسر من ایران کارشناسی ادبیات انگلیسی خونده و مدت هاست براش دنبال پیدا کردن یه شغل مرتبط میگردم که به خاطر عدم تسلطش به زبان آلمانی خیلی مشکله. اما مادامی که شما زبان این کشور یعنی آلمانی رو فرا بگیرید، یقینا کار پیدا خواهید کرد.

به خصوص کارهای سازمانی همونطور که فرمودین.
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    اگه فقط آلمانی رو مسلط باشم، مترجمی فارسی یا هر شغل مرتبط با زبان فارسی هم اونقدر کار واسش هست که راحت بشه پیدا کرد؟
    چه مدت زمان میبره که آلمانی رو در حدی مسلط بشی که بشه باهاش از این دست شغل ها پیدا کنی؟ (توی ایران vs توی خود محیط آلمانی)

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    اگه فقط آلمانی رو مسلط باشم، مترجمی فارسی یا هر شغل مرتبط با زبان فارسی هم اونقدر کار واسش هست که راحت بشه پیدا کرد؟
    چه مدت زمان میبره که آلمانی رو در حدی مسلط بشی که بشه باهاش از این دست شغل ها پیدا کنی؟ (توی ایران vs توی خود محیط آلمانی)
    من خیلی صادقانه بهتون بگم شما بیش از حد خوش بین هستین. من امیدوارم بتونین به این راحتی که فکرشو می کنین کار پیدا کنین. اما واقعیت اینه که برای رشته های مهندسیش هم کار پیدا کردن به عنوان یه خارجی و ایرانی و کسی که آلمانی زبون دوم سومشه اصلا به هیچ وجه آسون نیست. چه برسه به رشته های انسانی و رشته ای مثل مترجمی. شما تو دانشگاه های آلمان نگاه کنین برای رشته های ایران شناسی هم اکثر استاداش آلمانین. شغل مرتبط با فارسی اصلا زیاد نیست. شانس بیارین یه موسسه یا پیدا کنین تو شهرتون که فارسی آموزش بده و شانس تر بیارین که بتونین همون چند ساعت در هفته رو شما درس بدین.
    اگر هم دنبال کار با شرکت های ایرانی هستین مثلا می خواین مترجم حضوری یه شرکت آلمانی بشین که تو ایران کار می کنه بازم واقعیت اینه که شانس زیادی ندارین. چون من چند تا شرکت و بانک رو می شناسم که میخوان با ایران کار کنن کلا مهندس ایرانی/کارمند ایرانی می گیرن که همونو بفرستن ایران وقتی کار دارن. واسه همین مترجم جدا برای فارسی استخدام نمی کنن. ضمن اینکه خب انتظار دارن که طرف مقابلشون انلگیسی صحبت کنه و اگر لازم باشه با همون انگلیسی همکاریشونو پیش می برن. اینه که روی مترجمی فارسی به نظر من اصلا حساب باز نکنین. باز انگلیسی آلمانی باشه یه چیزی. من شخصا توصیه می کنم به این هوا نباشین که من آلمانی رو مسلط بشم می تونم کار پیدا کنم. آلمانی بلد بودن برای کار پیدا کردن یه پیش فرضه نه تخصص.

در مورد زمان یادگیری هم کاملا بستگی به شخص داره و حرف زدنش. صرف گذشت زمان یا صرف کلاس رفتن تعیین کننده نیست. هر چقدر تلاش کنین یاد می گیرین. بستگی به تعریفتون هم از تسلط داره. من تا الان کسی رو ندیده ام که با زیر ۵ ۶ سال واقعا تسلط اون طوری داشته باشه. همه در حد راه انداختن کار خودشون بلدن ها ولی چیزی که واقعا اسمش تسلط باشه به نظر من به این راحتی به دست نمیاد که بگین خب بعد از دو سال مسلط میشم. برای تسلط پیدا کردن نیازه که زیاد حرف بزنین. اگر آدم خیلی اجتماعی ای باشین و تو خیابون شروع کنین به حرف زدن با این و اون خب روند یادگیریتون خیلی تسریع میشه (البته این بنده خدایی که من دیدم با ۵ ۶ سال و میگم مسلط بود دقیقا از همین آدما بودها) ولی اگر به فکر یادگیری صرفا با کتاب و کلاسین هیچ وقت نمی تونین با اونا مسلط بشین به زبون.

دوستان کسی میدونه کسی که برای blue card درخواست میکنه (با فرض داشتن کار در آلمان) می تونه همزمان برای همسر و فرزند درخواست ویزا بده؟
    یعنی روز مصاحبه همه با هم برای مصاحبه بریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdifalamarzi نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه کسی که برای blue card درخواست میکنه (با فرض داشتن کار در آلمان) می تونه همزمان برای همسر و فرزند درخواست ویزا بده؟
    شما از ایران برای بلوکارت درخواست نمیدی. بلوکارت وقتی هست که رسیدی اینجا قرارداد ببندی. تو ایران برای ویزای کار درخواست میدی که میتونی همراه با همسر و فرزندانتون باشه. مشکلی نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdifalamarzi نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    شما از ایران برای بلوکارت درخواست نمیدی. بلوکارت وقتی هست که رسیدی اینجا قرارداد ببندی. تو ایران برای ویزای کار درخواست میدی که میتونی همراه با همسر و فرزندانتون باشه. مشکلی نداره.
    همونطور که مرکاوا گفت، شما برای ویزای بلندمدت کاری درخواست میدید که به هرحال یه ویزای سه ماهه میگیرد و بعد از رسیدن به آلمان و تشکیل پرونده، براتون ویزای اصلی (یا به عبارتی همون کارت آبی) صادر میشه.

در مورد همسر و فرزندانتون هم اضافه کنم که شما نمیتونید یک وقت بگیرید برای همه؛ بلکه باید برای هر عضو خانواده یک وقت جداگانه گرفته بشه. فقط فکر کنم کودکان زیر دو سال نیاز به وقت جداگانه ندارن، هرچند که اسمشون باید در پاسپورت شما ذکر بشه. بازهم در این مورد بهتره که به مدارک سفارت رجوع کنید که بهترین و معتبرترین منبع کسب اطلاع از شرایط ویزاهای گوناگونه.

تجربه شخصی، صدور اجازه اقامت دانشجویی و همراه

من و همسرم ویزامون با هم صادر شد. و توی ایران نامه تمکن بردیم سفارت.
    ولی بعدا برای دریافت اقامت ( در مورد کسایی که همراه بعدا ملحق میشه Verpflichtungserklärung) ، براساس فرمول خودشون حساب میکنند که ارتباط مستقیمی به مبلغ اجاره داره.
    بازای هر ماه:
    تعداد نفرات ×( هزینه زندگی + بیمه ماهانه) + مبلغ اجاره

هزینه زندگی هر نفر حدود ۳۵۰
    بیمه بین ۳۰ تا ۱۰۰ (بسته به بیمه خود شخص)
    برای صدور اقامت اولیه عدد بدست آمده رو ضربدر ۱۲ ماه کنید

درخواست در هسن، دارمشتات. لزوما قانون و نحوه محاسبه در تمام شهرها یکسان نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)