صفحه 4 از 24 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط tavangar نمایش پست ها
    بچه ها کسی هست که بدونه، کسایی که به شکل همراه میرن اجازه کار دارن بعد از تمدید ویزای 3ماهه در اداره خارجیا؟
    مهمه خیلی ولی کسی نگفته جایی.
    سلام. من دیروز رفتم برای تمدید ویزام. از اون خانمی که مسئولش بود در مورد همراه سوال کردم و گفت همراه اجازه کار و تحصیل داره و ضمن اینکه تحصیل هم توی هر شهری میتونه باشه نیازی نیست حتماً توی همون شهر همسرش باشه.

یه نکته رو یادم رفت بگم؛ اون خانومه به من گفت اگر همسرت قصد کار یا ادامه تحصیل داشته باشه، حتماً باید A1 داشته باشه.
    البته جای این سؤال و طبیعتاً جوابش توی فروم های ویزای همراه و مدرک زبانه. امیدوارم ادمین ببخشن و اگر لازم بدونن لطف کنن و این پست ها رو به فروم مربوطه منتقل کنن.
    ویرایش توسط sepidehreg : November 16th, 2014 در ساعت 04:03 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    یه نکته رو یادم رفت بگم؛ اون خانومه به من گفت اگر همسرت قصد کار یا ادامه تحصیل داشته باشه، حتماً باید A1 داشته باشه.
    البته جای این سؤال و طبیعتاً جوابش توی فروم های ویزای همراه و مدرک زبانه. امیدوارم ادمین ببخشن و اگر لازم بدونن لطف کنن و این پست ها رو به فروم مربوطه منتقل کنن.
    اگه پذیرشش انگلیسی زبان باشه چطور؟ بازم A1 لازمه؟

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط endeavour1 نمایش پست ها
    اگه پذیرشش انگلیسی زبان باشه چطور؟ بازم A1 لازمه؟
    اون خانومی که توی اداره مهاجرت بود خیلی کلی به من گفت همسرت اگه بیاد اجازه کار و تحصیل داره ولی برای اینکه بتونه کار یا تحصیل کنه باید A1 داشته باشه. راستش چند تا سؤال پرسیدم در مورد اقامت و کار و اینها، دیدم خانومه دیگه داره حساس میشه منم ادامه ندادم.
    حالا نمیدونم شاید قوانین اداره مهاجرت شهرهای مختلف با هم فرق داشته باشه. فکر کنم برای اینکه مطمئن بشید باید از اداره مهاجرت شهر خودتون بپرسید. برای شهر ماگدبورگ که توی ایالت Saxony-Anhalt هستش قانونش اینطوریه.
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

با سلام
    ممنون می شم اگر کسی از دوستان از شرایط زندگی و کار همزمان در دو ایالت مختلف اطلاعی دارند راهنماییم کنند. من ویزای کار از یک ایالت دارم و همسرم ویزای دانشجویی در ایالت دیگری دارند. این امکان وجود داره برای من که در شهر همسرم زندگی کنم و هر روز برای کار به شهر محل کارم برم؟ از نظر تغییر دادن آدرس و anmeldung آیا مشکلی پیش می یاد؟ ممنون می شم اگر اطلاعی دارین راهنماییم کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

من خانمم دکترا میخونه. به خودم اجازه کار کامل داده شده است. تو نامه اقامتم نوشته اجازه کار داره ولی بعید میدونم که اجازه تحصیل هم نداشته باشم.
    فقط بگم که کار پیدا کردن با مدرک آ1 یا آ2 خیلی خیلی سخته. ولی با ب1 شاید شاید بشه یه کارایی کرد. با ب2 میگن جای امیدواری هست.
    سعی کنید قبل از اومدن با ایرانیهای شهری که میرید لینک پیدا کنید تا بتونید کار پاره وقت پیدا کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salooma نمایش پست ها
    دوستان سلام
    همسرم تصمیم به ادامه تحصیل در المان داره
    ایا به من به عنوان همسر ویزای همراه میدن یا خیر؟
    من همسرم پذیرش دکترا گرفت. بعد همه با هم (خودم و خانمم و بچه ام) وقت سفارت گرفتیم. در یک زمان رفتیم سفارت و بعد یک ماه ویزای سه نفرمون اومد. من هیچ گونه مدرک زبان آلمانی هم نداشتم فقط روزی که رفتیم سفارت وسطهای ترم A1-1 بودم. خانمه موقع مصاحبه ازم یه سوالهای خیلی ساده به آلمانی پرسید و من در جواب به آلمانی تعطیل بودم. به صورت رسمی هم نخاسته بودند مدرک. تا اونجا که میدونم از کسی مدرک آ1 میخان که همسرش آلمان هست و شما میخاهید بهش بپیوندید.

Junior Member

توصیه اکیدم به دوستانی میخان به عنوان همسر همراه بیان کار کنن اینه که حتی اگه شده هر روز پول معلم خصوصی زبان بدید، این کار رو بکنید. ارزشش رو داره.
    اینجا کلاس زبان ترمی 230 الی 400 یورو هستش. من کمتر از 230 ندیدم. تازه هزینه خرید کتاب هم هست.
    البته اگه شانس بیارید معرفیتون میکنند به دوره های integration kurs و اون هزینه اش ترمی 120 یورو بعلاوه هزینه کتاب هست. ترمهاش هم 5 هفته ای هست.

سلام
    سوالی داشتم اما نمی دونم که جای درست مطرح کردم یا نه. همسر من پاس انگلیسی داره و تو یه کمپانی خودرو سازی مشغول به کاره تو انگلیس. درخواست کار به خارج از انگلیس داده بود. از کشورهای آلمان و اسپانیا دعوت به کار شده. حالا سوال من اینه که من که ایران زندگی میکنم اگه بخوام همراه ایشون برم باید چه مدارکی به سفارت تحویل بدم. چه پروسه ای داره. اصلا امکان پذیره؟ ضمنا من تا حالا ویزای شینگن نگرفتم. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics in Digital Media, The University of Applied Sciences Mittweida

سلام دوستان من تازه عضو شدم اما خیلی وقته از اطلاعات این سایت و مدیران و اعضای گرامی استفاده میکنم
    من برای یک دانشگاه FH در شهر Mittweida که نزدیک شهر dressden ودر ایالت ساکسون هست برای مستر ریاضی درخواست پذیرش کردم.و خیلی امیدوارم این پذیرش رو اخذ کنم.میخوام بدونم برای سفارت خودم و شوهرم با هم بریم؟ چند جا خوندم این شانس اخذ ویزا رو کم میکنه.اما اگه جدا جدا بریم میترسم با ویزای شوهرم موافقت نشه و درین صورت من هم مجبور میشم برگردم.
    در ضمن آیا خوابگاهها برای افراد متاهل هم اتاق یا سوییت دارن؟ دانشگاه من تو لیست هزینه ها گفته 190 یورو هزینه خوابگاه برای یک نفر.درین صورت هزینه دو نفر از 350 یورو بیشتر میشه؟
    ببخشید که سوال دومم مربوط به این فروم نبود.از دوستان متاهل خواهش میکنم اگه تجربه ای دارن لحاظ کنن.مرسی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenesm نمایش پست ها
    من همسرم پذیرش دکترا گرفت. بعد همه با هم (خودم و خانمم و بچه ام) وقت سفارت گرفتیم. در یک زمان رفتیم سفارت و بعد یک ماه ویزای سه نفرمون اومد. من هیچ گونه مدرک زبان آلمانی هم نداشتم فقط روزی که رفتیم سفارت وسطهای ترم A1-1 بودم. خانمه موقع مصاحبه ازم یه سوالهای خیلی ساده به آلمانی پرسید و من در جواب به آلمانی تعطیل بودم. به صورت رسمی هم نخاسته بودند مدرک. تا اونجا که میدونم از کسی مدرک آ1 میخان که همسرش آلمان هست و شما میخاهید بهش بپیوندید.
    شما کی اقدام کرده بودین؟ الان همسر من 1 ماه هست که مننظر ویزاست اما متاسفانه هنوز اعلام نکردن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)