صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

ویزای همسر همون f2 هس؟
    یعنی اگه بورس بگیری همسرتم همزمان میتونه بیاد بات و اجازه کار اره؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط goldoon نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه عضو شدم اما خیلی وقته از اطلاعات این سایت و مدیران و اعضای گرامی استفاده میکنم
    من برای یک دانشگاه FH در شهر Mittweida که نزدیک شهر dressden ودر ایالت ساکسون هست برای مستر ریاضی درخواست پذیرش کردم.و خیلی امیدوارم این پذیرش رو اخذ کنم.میخوام بدونم برای سفارت خودم و شوهرم با هم بریم؟ چند جا خوندم این شانس اخذ ویزا رو کم میکنه.اما اگه جدا جدا بریم میترسم با ویزای شوهرم موافقت نشه و درین صورت من هم مجبور میشم برگردم.
    در ضمن آیا خوابگاهها برای افراد متاهل هم اتاق یا سوییت دارن؟ دانشگاه من تو لیست هزینه ها گفته 190 یورو هزینه خوابگاه برای یک نفر.درین صورت هزینه دو نفر از 350 یورو بیشتر میشه؟
    ببخشید که سوال دومم مربوط به این فروم نبود.از دوستان متاهل خواهش میکنم اگه تجربه ای دارن لحاظ کنن.مرسی.
    1- با هم برین هم مشکلی پیش نمیاد.
    2- من تا حالا همراهی ندیدم که ویزاش ریجکت شده باشه. این که هر کس میره بخواد همسرش هم باهاش بره کاملا طبیعیه.
    3- خوابگاه متاهلی وجود داره، اما معمولا قیمتش خیلی بیشتر از خوابگاه یه نفره است و اولویت بندی های خاصی هم براش وجود داره. البته فکر نمی کنم تو منطقه ای که شما هستین خیلی متقاضی زیاد باشه و احتمالا گرفتن خوابگاه متاهلی خیلی سخت نباشه. اما جاهایی که متقاضی زیاده اولویت با کسی هست که بچه داره، یا خانمه باردار هست، یا هر دوشون دانشجو هستن و خلاصه اگه این شرایط پیش بیاد (که بعید می دونم اون ورا پیش بیاد)، شانس یه خانومی که متاهل باشه و همسرش دانشجو نباشه از همه کمتره.
    4- من فکر می کنم برای دو نفر حداقل باید روی 400 حساب کنین. اما بازم میگم من خیلی در جریان قیمت های آلمان شرقی نیستم. اما بر این اساس می گم بیشتر میشه که خوابگاه متاهلی این طوری نیست که صرفا بزرگتر از خوابگاه یه نفره باشه. تو خوابگاه یه نفره پول آب و برق و گاز و اینترنت قبلا روی اجاره حساب شدن، اما تو خوابگاه متاهلی این هزینه ها به عهده ی خودتون هست.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال متفاوت داشتم, اگه خدای نکرده زن و شوهر ایرانی تو المان مشکل پیدا کنن و شوهرش اذیتش کنه, به کجا باید مراجعه کرد؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط leyli2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال متفاوت داشتم, اگه خدای نکرده زن و شوهر ایرانی تو المان مشکل پیدا کنن و شوهرش اذیتش کنه, به کجا باید مراجعه کرد؟
    ممنون
    زنگ می‌زنین پلییس میاد سریع

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenesm نمایش پست ها
    توصیه اکیدم به دوستانی میخان به عنوان همسر همراه بیان کار کنن اینه که حتی اگه شده هر روز پول معلم خصوصی زبان بدید، این کار رو بکنید. ارزشش رو داره.
    اینجا کلاس زبان ترمی 230 الی 400 یورو هستش. من کمتر از 230 ندیدم. تازه هزینه خرید کتاب هم هست.
    البته اگه شانس بیارید معرفیتون میکنند به دوره های integration kurs و اون هزینه اش ترمی 120 یورو بعلاوه هزینه کتاب هست. ترمهاش هم 5 هفته ای هست.
    سلام، ببخشید این دوره integration kurs رو کی باید معرفیمون کنه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hasht نمایش پست ها
    سلام، ببخشید این دوره integration kurs رو کی باید معرفیمون کنه؟
    هرجا ویزاتونو تمدید می کنین، می تونین بگین می خواین integration kurs شرکت کنین. یه نامه بهتون میدن (اگه واجد شرایطش باشین) که می تونین اونو به موسسات زبان ارائه بدین. نمی دونم تمام موسسات زبان integration kurs دارن یا نه، ولی می تونین سوال کنین، اگه داشتن، شرکت کنین.

Junior Member

با سلام
    من ایران دبیر هستم و 8سال سابقه خدمت دارم. همسرم در آلمان دانشجوی دکتراست و منم میخوام برم پیشش. سوالم این هست که من میتونم این بیمه کاری رو به آلمان منتقل کنم؟ و یا کارم؟ میتونم تو مدارس ایرانی تو آلمان تدریس کنم؟ و یا چه کاری میتونم بکنم؟ با سپاس

Junior Member

سلام دوستان من ٣ سال هست با ويزاي دانشجويي المان زندگي ميكنم كار نميكنم اخيرا در ايران ازدواج كردم وهمسرم (شوهرم) براي ويزاي همراه اقدام كردن ميخواستم بدونم كسي همچين شرايطي رو طي كرده؟ ايا اميدي به گرفتن ويزاش هست؟ چقدر طول ميكشه جواب بدن؟ و اينكه من اينجا بايد مراحلي رو طي كنم يا اينكه همه چي بستگي به سفارت المان در ايران داره؟
    با تشكر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Kg13 نمایش پست ها
    سلام دوستان من ٣ سال هست با ويزاي دانشجويي المان زندگي ميكنم كار نميكنم اخيرا در ايران ازدواج كردم وهمسرم (شوهرم) براي ويزاي همراه اقدام كردن ميخواستم بدونم كسي همچين شرايطي رو طي كرده؟ ايا اميدي به گرفتن ويزاش هست؟ چقدر طول ميكشه جواب بدن؟ و اينكه من اينجا بايد مراحلي رو طي كنم يا اينكه همه چي بستگي به سفارت المان در ايران داره؟
    با تشكر
    سلام
    من یکی رو می شناسم که پنج شیش سال پیش چنین موردی داشت. یعنی اون موقع چند سال بود دانشجوی دکترا بود، رفت ایران، ازدواج کرد. خانومش درخواست ویزای همراه داد، ویزا گرفت و اومد. هیچ مشکلی هم نبود. تفاوتی هم نداشت با اینکه اول ازدواج می کردن، بعد می رفتن. اما اینکه چقدر طول کشیدو نمی دونم. مراحل خاصی هم نداره. همسرتون مدارک لازم برای ویزای همراهو آماده می کنن، وقت سفارت می گیرن و میرن سفارت. همین. من تا حالا نشنیدم کسی ویزای همراهش ریجکت بشه. ازدواج کردن آدما طبیعیه، آوردن همسرشون با خودشون به آلمان هم همین طور. اگه ایشون همه ی مدارکش درست باشه و مشکل خاصی که مانع از ویزا گرفتنش باشه وجود نداشته باشه، ویزاشو می گیره و میاد، مشکلی هم نیست.

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

سلام شرایط واسه زن و شوهری که با هم میرن چطوره؟باید دو برابر این مقدار بلوکه کنن؟میشه یه توضیح کامل بدید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)