صفحه 8 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    توی آلمان قانون میگه تبدیل ویزای شنگن به هیچ ویزایی (اعم از دانشجویی، کاری، پیوست به خانواده) ممکن نیست. شخص باید برگرده و از کشوری که توش اقامت داره درخواست بده.
    تا جایی هم که من راجع به درخواست ویزای سایر کشورها اطلاع دارم، همه همین طوره. یعنی شما فقط و فقط از کشوری حق درخواست ویزای یه کشور دیگه رو دارین که توش اقامت داشته باشین. مثلا اگه برای ویزای فرانسه بخواین از آلمان درخواست بدین، باید اقامت آلمان رو داشته باشین و برعکس. (البته اگه کشوری مثل آمریکا تو کشوری مثل ایران سفارت نداشته باشه که خب شرایطش کلا متفاوته).
    بسیار ممنونم از پاسختون. حالا یه سوال دیگه. من توی فرم هایی که دادم سفارت، مشخص کردم که کسی قرار نیست همراه من بیاد. حالا اگه همسر من بخواد وقت بگیره و بره مصاحبه آیا این مساله خللی در روند صدور ویزاش ایجاد نمی کنه؟ اگه می کنه به نظر شما بهترین اقدام در این شرایط چیه؟

سپاس

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimt نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از پاسختون. حالا یه سوال دیگه. من توی فرم هایی که دادم سفارت، مشخص کردم که کسی قرار نیست همراه من بیاد. حالا اگه همسر من بخواد وقت بگیره و بره مصاحبه آیا این مساله خللی در روند صدور ویزاش ایجاد نمی کنه؟ اگه می کنه به نظر شما بهترین اقدام در این شرایط چیه؟

سپاس

خیر. هیچ ایرادی نداره. اما برای اینکه ایشون بتونن ویزا بگیرن، لازمه که شما یه خونه ی حداقل 24 متری داشته باشین. اگر شما قبلا این مدرک رو ارائه نداده باشین، تا وقتی این مدرکو ندین، پرونده ی ایشون باز می مونه. اما اگه مثلا شما یه گست هاوس 30 متری گرفته باشین و مدرکشو قبلا نشون داده باشین (یا خانومتون حتی اون رو نشون بدن)، مشکلی تو مدارک ایشون نیست. البته بعضی شهرها هم این گیرو میدن که طرف اول باید بیاد آلمان، ویزاشو تبدیل به اقامت طولانی مدت کنه، بعد مدارک همراهش رو بررسی می کنیم. اما خیلی ها هم بررسی می کنن و مشکلی ندارن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان ، مدت زمان صدور ویزای الحاق به همسر برای کسی که جهت گذراندن فرصت مطالعاتی به المان می ره چقدره؟ ممنون میشم از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند راهنمایی بفرمایند

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimt نمایش پست ها
    سلام دوستان ، مدت زمان صدور ویزای الحاق به همسر برای کسی که جهت گذراندن فرصت مطالعاتی به المان می ره چقدره؟ ممنون میشم از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند راهنمایی بفرمایند
    قانون مشخصی برای زمان صدور ویزا وجود نداره. گاهی دو نفر همزمان اقدام می کنن و همزمان ویزاشون میاد. گاهی ویزای همسر چند ماه طول می کشه. بستگی به این داره که آفیسر مربوطه تو اداره اقامت چقدر سرش شلوغ باشه.

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    من برای گذراندن یه فرصت مطالعاتی "سه ماهه" همراه با فاند دارم می رم آلمان. ویزام هم اوکی شده. خونه هم رزرو کردم. حالا همسرم قراره برای مصاحبه بره سفارت. از اونجایی که من خودم قراره پروژه رو به زبان انگلیسی پیش ببرم (موقع مصاحبه هم به این نکته تاکید کردم و گفتم آلمانی بلد نیستم) آیا لازمه همسر من گواهی زبان A1 رو ارائه کنه؟ چون اولا زمانی در اختیار نداریم تا همسر من بخواد زبان آلمانی بخونه و ثانیا من خودم مدرکی دال بر دانش زبان آلمانی ارائه نکردم و ویزام صادر شده. ممنون می شم از دوستانی که در این رابطه تجربه داشته اند منو مطلع کنن.

Junior Member

قوانین شرایط ورود همسر ارتباطی به شرایط کسی که اول اومده نداره. من هم رشته ای که پذیرش گرفتم به انگلیسه ولی همسرم که الان داره میاد مجبور شد مدرک A1 بگیره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت در آلمان برای همسر

بله با ویزای همراه میشه درس خوند، تو بعضی استان ها کار هم میشه کرد

Junior Member

یکی از راه هاش که من انجام دادم اینه که از سازمان " ausländerbehörde" که توی اون شهر هست بپرسید. میتونید این سازمان رو در شهر های مختلف سرچ کنید و برای افراد مسئول اونجا ایمیل بفرستید. یا اگر کسی تو شهر مورد نظرتون دارید بگید بره براتون بپرسه

Junior Member

سلام.
    من برای فرصت مطالعاتی 6 ماه دارم میرم آلمان، شوهرم هم دانشجو دکتراست ولی به عنوان همراه میخواد باهام بیاد.
    الان اینکه ایشون دانشجوی دکترا هستند مشکلی برای گرفتن ویزی همراه ایجاد نمیکنه؟
    سئوال دوم اینکه بعد از ورود ایشون میتونه تو دانشگاه من اگر بتونه نظر ایتادی رو جلب بکنه دوره فرصتش رو بگذرونه و ویزاش رو تغییر بده؟
    و سئوال آخر: این مدرک A1 که دوستان گفتن الان برای همسر من که همراه لازم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط raisian نمایش پست ها
    سلام.
    من برای فرصت مطالعاتی 6 ماه دارم میرم آلمان، شوهرم هم دانشجو دکتراست ولی به عنوان همراه میخواد باهام بیاد.
    الان اینکه ایشون دانشجوی دکترا هستند مشکلی برای گرفتن ویزی همراه ایجاد نمیکنه؟
    سئوال دوم اینکه بعد از ورود ایشون میتونه تو دانشگاه من اگر بتونه نظر ایتادی رو جلب بکنه دوره فرصتش رو بگذرونه و ویزاش رو تغییر بده؟
    و سئوال آخر: این مدرک A1 که دوستان گفتن الان برای همسر من که همراه لازم؟
    سلام
    1- خیر.
    2- تو بعضی استان ها میشه ویزای همراه رو تغییر داد و نیازی به رفتن به ایران یا غیره نیست و حتی ممکن هم هست اصلا لازم نباشه ویزاشونو تغییر بدن. با ویزای همراه شخص اجازه ی تحصیل و کار داره (تو بعضی استان ها حداقل). باید ببینن قراردادی که می بندن چطوریه و آیا نیاز به تغییر ویزا هست اصلا یا خیر.
    3- بازم بستگی به ایالتتون داره. تو بعضی ایالت ها اگه طرف مدرک دانشگاهی داشته باشه، نیازی به ارائه ی مدرک آ یک نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)