صفحه 23 از 31 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 301

موضوع: ارسال مدارک ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوتونيک-دانشگاه تبريز

پیش فرض پاسخ : ارسال مدارک ؟

سلام دوستان
    یکی از دانشگاههای کانادا برای اپلای اینو گفته
    Official documents (originals or copies certified by the issuing institution) must be provided and sent directly by the issuing institution for all universities attended from which a degree was earned or transfer credits were awarded.
    حالا اینکه گفته اوریجینال یا کپی منظور چیه ؟چون من فقط یه سری ترجمه دارم یعنی دوباره باید مدارکم رو بدم برا ترجمه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tafshar11332 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از دانشگاههای کانادا برای اپلای اینو گفته
    Official documents (originals or copies certified by the issuing institution) must be provided and sent directly by the issuing institution for all universities attended from which a degree was earned or transfer credits were awarded.
    حالا اینکه گفته اوریجینال یا کپی منظور چیه ؟چون من فقط یه سری ترجمه دارم یعنی دوباره باید مدارکم رو بدم برا ترجمه؟؟
    این ربطی به ترجمه نداره، گفته اصل مدرک یا کپی برابر اصلش که به تأیید دانشگاه رسیده باشه باید مستقیما توسط دانشگاه ارسال بشه. البته طبیعتا ترجمه رو هم ازتون می خوان ولی این جمله در مورد ترجمه حرفی نمی زنه.

Junior Member

لام دوستان
    من یک سوال درباره پست مدارک به دانشگاههای امریکا و کانادا داشتم و نمیدونستم باید سوالم کجا مطرح کنم.
    من مثلا برای ده دانشگاه باید مدارکم پست کنم و از لحاظ هزینه برام نمیصرفه که ده نسخه ترجمه با مهرها رو از دارالترجمه بگیرم. اگر از یک نسخه ترجمه شده و مهر زده شده کپی رنگی بگیرم و مثل مدل دارالترجمه به کپی مدرک اصلی پیوستش کنم و اونا رو بفرستم، مشکلی پیش میاد؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط farasu نمایش پست ها
    لام دوستان
    من یک سوال درباره پست مدارک به دانشگاههای امریکا و کانادا داشتم و نمیدونستم باید سوالم کجا مطرح کنم.
    من مثلا برای ده دانشگاه باید مدارکم پست کنم و از لحاظ هزینه برام نمیصرفه که ده نسخه ترجمه با مهرها رو از دارالترجمه بگیرم. اگر از یک نسخه ترجمه شده و مهر زده شده کپی رنگی بگیرم و مثل مدل دارالترجمه به کپی مدرک اصلی پیوستش کنم و اونا رو بفرستم، مشکلی پیش میاد؟

ممنون
    سلام

این موضوع رو باید از دانشگاههای مورد نظر بپرسید. معمولا اگه ریزنمرات غیررسمی رو برای مراحل اولیه اپلای ازتون قبول میکنن میتونید از این روش استفاده کنید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

سلام دوستان
    من میخواستم مدارکم رو از ایران به دانشگاههای کانادا پست کنم. میخواستم ببینم کدوم پست رو پیشنهاد میکنید؟ چقدر زمان میبره برسه به مقصد مدارک؟
    ممنون

Junior Member

دروووودد بسیاررر
    مممنون میشم اگر دوستان لطف کننند و جواب من رو زودتر بدن...
    من میخواستم برای دانشگاه فلوریدا که ددلاینش 15 دسامبره اپلای کنم
    منتهی دانشگاه گفته که

• Copy of official transcripts from each college or university attended (International students must send transcripts/diploma certificates in both the ORIGINAL and ENGLISH languages
    • Be sure to send ORIGINAL, OFFICIAL transcript & scores to:
      UF Admissions
      201 Criser Hall
      PO Box 114000
      Gainesville, FL 32611-4000
      در واقع دانشگاه خواسته که نمرههای جی ار ایی و تافل رو به همراه ترجمه های مدارک تحصیلی به آدرس پستیشون ارسال کنیم ولی در زیر توضیحات بالا دانشگاه تذکر داده بود که:

DO NOT SEND PRINTED MATERIALS, TRANSCRIPTS OR SCORES TO THE ABE DEPARTMENT! UPLOAD ALL DOCUMENTS TO THE UF ADMISSION APPLICATION
      حالا سوالات من اینکه:
      1- در قسمت تذکر گفته که همه مدارک بایستی آپلود بشه ولی در بالا گفته ارسال بشن...من متاسفانه کمی گیج شدم...میدونم که بایستی آنلاین اپلای کنم و تمام مدارکم رو اونجا آپلود کنم ولی نمیدونم با این حساب بایستی مدارکم رو ارسال کنم یا نه!!!

2- ااگر من بخوام نمرات جی ار ایی و تافلم رو برای این دانشگاه پست کنم
      خوب من که کارنامه کاغذی از این نمراتتتم در دست ندارم که براشون بفرستم!! باید چیکار کنم...از طرفی زمانم هم برای اپلای کردن بسیار بسیار محدوده....

3- خواستم بدونم که اگر بخوام مدارک تحصیلیم رو به آدریس این دانشگاه پست کنم، چند روز طول میکشه که به دستشون برسه و در کل پیشنهاد شما برای ارسال، استفاده کردن از چه نوع سیستم پستیه؟

4- آیا مدارک من بایستی حتما قبل از ددلاین دانشگاه به دستشون برسه؟

باز هم ممنون از همراهیتون

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

نقل قول نوشته اصلی توسط sara96 نمایش پست ها
    دروووودد بسیاررر
    مممنون میشم اگر دوستان لطف کننند و جواب من رو زودتر بدن...
    من میخواستم برای دانشگاه فلوریدا که ددلاینش 15 دسامبره اپلای کنم
    منتهی دانشگاه گفته که

• Copy of official transcripts from each college or university attended (International students must send transcripts/diploma certificates in both the ORIGINAL and ENGLISH languages
    • Be sure to send ORIGINAL, OFFICIAL transcript & scores to:
      UF Admissions
      201 Criser Hall
      PO Box 114000
      Gainesville, FL 32611-4000
      در واقع دانشگاه خواسته که نمرههای جی ار ایی و تافل رو به همراه ترجمه های مدارک تحصیلی به آدرس پستیشون ارسال کنیم ولی در زیر توضیحات بالا دانشگاه تذکر داده بود که:

DO NOT SEND PRINTED MATERIALS, TRANSCRIPTS OR SCORES TO THE ABE DEPARTMENT! UPLOAD ALL DOCUMENTS TO THE UF ADMISSION APPLICATION
      حالا سوالات من اینکه:
      1- در قسمت تذکر گفته که همه مدارک بایستی آپلود بشه ولی در بالا گفته ارسال بشن...من متاسفانه کمی گیج شدم...میدونم که بایستی آنلاین اپلای کنم و تمام مدارکم رو اونجا آپلود کنم ولی نمیدونم با این حساب بایستی مدارکم رو ارسال کنم یا نه!!!

2- ااگر من بخوام نمرات جی ار ایی و تافلم رو برای این دانشگاه پست کنم
      خوب من که کارنامه کاغذی از این نمراتتتم در دست ندارم که براشون بفرستم!! باید چیکار کنم...از طرفی زمانم هم برای اپلای کردن بسیار بسیار محدوده....

3- خواستم بدونم که اگر بخوام مدارک تحصیلیم رو به آدریس این دانشگاه پست کنم، چند روز طول میکشه که به دستشون برسه و در کل پیشنهاد شما برای ارسال، استفاده کردن از چه نوع سیستم پستیه؟

4- آیا مدارک من بایستی حتما قبل از ددلاین دانشگاه به دستشون برسه؟

باز هم ممنون از همراهیتون

سلام. من برای مهندسی پزشکی این دانشگاه اپلای کردم و بر اساس اون جواب می دم. ممکنه دپارتمان کشاورزیش فرق کنه( ایمیل بزنید و بگید آیا ریپورت رسمی نمره ها و ریزنمرات اصلی برای مرحله ی review الزامیه؟

1- منظورش اینه که مدارک به آدرس graduate school پست بشه نه به آدرس دپارتمان کشاورزی. ( شما باید مدارک (ریزنمره فارسی انگلیسی، مدرک فارسی و انگلیسی در صورت وجود به آدرس graduate school بفرستید و علاوه بر این مدارک رو در سیستم آنلاین هم آپلود کنید).

2- باید از سایت ets هزینه پرداخت کنید و ریپورت کنید. این حدود یک هفته طول می کشه برسه.

3- من با dhl پنج روزه فرستادم.

4- برنامه ی من گفت آره، ولی این موضوع رو باید از دپارتمان کشاورزی به صورت صریح و مستقیم از طریق ایمیل بپرسید. احتمالا تا یه حدودی کنار میان.

موفق باشید

Junior Member

درووود و ممنون از راهنمایی بسیار خوبتون
    ما در کل فقط یک نسخه از اصل ریز نمرات و مدارک فارسی داریم ،ایا اونها رو بایستی بفرستیم؟

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

نقل قول نوشته اصلی توسط sara96 نمایش پست ها
    درووود و ممنون از راهنمایی بسیار خوبتون
    ما در کل فقط یک نسخه از اصل ریز نمرات و مدارک فارسی داریم ،ایا اونها رو بایستی بفرستیم؟
    مطمئنا نه. باید بدین دارالترجمه و همون کپی فارسی که زیر مدارک دارالترجمه هست احتمالا کافی خواهد بود. متاسفانه اینی که مهر دادگستری و دیگر ارگان ها رو می خواد یا نه نمی دونم ولی فکر نکنم بخواد.

سلام.
    من می خوام یک سری از ریزنمراتم رو بفرستم آمریکا ولی یک جایی دیدم که امکان داره بازش کنن (کلیرنس دستی!!؟؟). این طوری که دیگه دانشگاه قبولش نمیکنه، درسته؟
    آخه unofficial هست مدارکم (البته نسخه انگلیسی داد خود دانشگاه) و تنها مزیت اون سیل بودن پاکت هست.
    با چه پستی بفرستم که بازش نکنن و خیلی هم قیمتش فضایی نباشه!

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)