اگر کسی از لحاظ مالی در جایگاه قابل قبولی و یا حتی متوسط رو بالاست و خریدن یک کتاب 30 دلاری امادگی ازمون GRE منهتتن برای اپلای آیندش و پول دادن اپلیکیشن فی براش مشکلی ایجاد نمیکنه پول بده بخره! ولی اگر سطح مالیش مناسب نیست و .... به نظر من ایرادی نداره. خوب به هر حال واقعیتی هستش، که ما تحریم هستیم و دود پرحرفی بعضیا رو ما با 7 درصد اضافه به تهران پیمنت یا ..... میدیم تا یک امتحان تافل که اون ور طرف با یک روز شستن ظرف تو رستوان، بدست میاره و پرداخت میکنه، ما حقوق نصف ماهمون هستش! خوب واقعیتی هستش دیگه!
شما حساب کنید، من میخام مقاله بنویسم، دانشگاه علامه بودجه نداشت زمان بنده که ژورنال ها رو بخره و دسترسی بما بدهند. پس مجبور بودم که برم سایتهای رایگگان مقاله و .... تازه اون موقع researchgate هم که نبود. بالخره تحریم یعنی این، وگرنه بعید میدونم افراد بخوان حق کسیو بخورن اونم تو جامعه دینی ما! ما الان فوق لیسانسمون تو بهرتین حالت 2 حقوق میگیره، هزینه های زندگیو ازش بزن! ببین تهش پول ثبت نام تافل 210 دلاری میمونه یا نه! بنابراین راه حل متاسفانه همینه.
تازه بیرحمی بعضیها اینه که 7 درصد!!!!!!!!!!!!!! از یک دانشجو میگیرند! تو امریکا بعید میدونم حساب سرمایه گذاری 7 درصد سود بهشون بده بدون ریسک!
حقوق 2 تومن، قراره 800 تومن بده پول تافل! 1200شم بمونه برای زندگیش (زن و بچه هم نداره!!!)
خوب چه کنه! مطمئنم باشید اونا از ما باشعورتر هستند، وگرنه تا الان 10 بار سایتهایی که دزدی مقاله رو دارن، میبستن! ولی میدونن قضیه چیه!
در مورد دزدی مقاله به این لینک یک نگاه بندازید ببینید که غیر از ماهم دزدی مقاله هستش! حتی در نیویورک!
http://www.sciencemag.org/news/2016/...apers-everyone
متاسفم از این وضعیت مملکتمون.