نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: از آمریکا به کانادا

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

Smile از آمریکا به کانادا

سلام به همه،

من الان توی آمریکا سال سوم لیسانس هستم ولی از اونجایی که اقامت بعد از تحصیل اینجا خیلی ساده نیست و خیلی زمان می بره اگر بعد از لیسانس Job Offer خوب نگیرم یکی از backup plan هام رفتن به کاناداست اما نمی دونم دقیقا چطور امکان پذیر هست. آیا امکانش هست که از امریکا واسه فوق لیسانس در کانادا پذیرش بگیرم و در امریکا برای ویزای کانادا اقدام کنم یا حتما باید برگردم ایران ؟

2. اگر من فوق لیسانس رو در کانادا بگیرم، آیا میتونم برای citizenship شدن اقدام کنم؟

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : از آمریکا به کانادا

You will have a much better chance of getting your GC in the US than aiming for PR in Canada after doing a masters. You have to finish your masters, then apply for a job and get the PR either through the Canadian Experience Class (CEC) or the PNP program. This will take a min of 1 year after your graduation and then you have to wait another 4 years to apply for citizenship (if you stay in Canada for the full 4-year period). So it will be a minimum of 8-9 years, before you get your hand on a Canadian passport.

Now if you stay in the US and even you get a low-paying job offer, providing they apply for your GC, you will get it around 1 year after you employment date (2 years from now) and then after 5 years, you can apply for US citizenship. This should be around 7-8 years from now. Remember you only need to be in the US for 2.5 years out of the 5 years (residency requirement for the citizenship).

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    You will have a much better chance of getting your GC in the US than aiming for PR in Canada after doing a masters. You have to finish your masters, then apply for a job and get the PR either through the Canadian Experience Class (CEC) or the PNP program. This will take a min of 1 year after your graduation and then you have to wait another 4 years to apply for citizenship (if you stay in Canada for the full 4-years period). So it will be a minimum of 8 years, before you get your hand on a Canadian passport.

Now if you stay in the US and even you get a low-paying job offer,, providing they apply for your GC, you will get it around 1 year after you employment date (2 years from now) and then after 5 years, you can apply for US citizenship. This should be around 7-8 years. Remember you only need to be in the US for 2.5 years out of the 5 year residency requirement for the citizenship.

پس کانادا و آمریکا تقریبا یه مقدار هست زمانشون اما امریکا باید جایی استخدام شم که بتونه اسپانسر من شه و نهایتا برام درخواست گرین کارد بده (که اصلا کار ساده ای نیست و ظرفیت خیلی محدود هست) ولی در کانادا بهرحال میتونم درخواست بدم.
    فقط باید 4 سال داخل کشور بمونم ( که راستش اصلا مهم نیست. من کلا تصمیم نداشتم برگردم ایران از اولش!)

لطفا تصحیح کنید اگر جایی رو اشتباه متوجه شدم

مرسی

رشته و دانشگاه

بعلاوه سوال من این هست که آیا میتونم از امریکا مستقیم برم کانادا؟ یا باید برگردم ایران؟

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

Remember for any day you spend outside of Canada during these 4 years, you have to stay the same amount of days after you clock the 4 years. This makes you feel you are in a prison. When you get employed, this will prevent you from going to training courses and visiting your family.

If you decide to come to Canada, hope for a change in government. This one, I am afraid in few years will close all doors and will make all talented people run away from the country

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

Yes, you can directly apply for a student visa

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    بعلاوه سوال من این هست که آیا میتونم از امریکا مستقیم برم کانادا؟ یا باید برگردم ایران؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

قانون مهاجرت کانادا اینو میگه که 4 سال از 6 سال رو باید تو کانادا بوده باشین ولی الزاما هر سالش رو نباید 365 روز تو کانادا بوده باشین ، میتونین 180 روزش رو باشین ولی 4 سال هر سال حداقل 180 روز.
    با توجه به قوانین مسخره ای که جدیدا تو کانادا گذاشتن ریسک از دست دادن پاسپورت رو خیلی زیاد کردن. لذا من بهتون پیشنهاد میکنم راه های مهاجرت آمریکا رو بیشتر بررسی کنین شاید راه حلی برای کیس شما باشه.
    نهایتا این نکته رو باید بگم که آمریکا و کانادا از نظر مساحت عین هم هستن ولی یکی 10 برابر اون یکی جمعیت / موقعیت کار و تنوع داره !
    تو کانادا مالیات بیشتر میدین / حقوق کمتری میگیرین و هزینه هاتون تو شهرهای بزرگش دست کمی از نیویورک نداره !!!
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    قانون مهاجرت کانادا اینو میگه که 4 سال از 6 سال رو باید تو کانادا بوده باشین ولی الزاما هر سالش رو نباید 365 روز تو کانادا بوده باشین ، میتونین 180 روزش رو باشین ولی 4 سال هر سال حداقل 180 روز.
    برای سیتیزن شیپ شما باید در مجموع 1460 روز در شش سال را در کانادا باشید، که میشود معادل چهار سال کامل.

Senior Member

سلام٬‌کسی بوده که از امریکا به کانادا ترنسفر کرده باشه؟ من الان یک سال هست برای دکتری امریکا هستم٬ ولی بدلایلی میخوام در کانادا ادامه بدم. کسی اگر تجریه ای داره لطفا قرار بده. تو این یک سال دکتری هم فقط واحد پاس کردم و TA بودم.
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬‌کسی بوده که از امریکا به کانادا ترنسفر کرده باشه؟ من الان یک سال هست برای دکتری امریکا هستم٬ ولی بدلایلی میخوام در کانادا ادامه بدم. کسی اگر تجریه ای داره لطفا قرار بده. تو این یک سال دکتری هم فقط واحد پاس کردم و TA بودم.
    چیزی به عنوان ترنسفر مرسوم نیست. می تونید اپلای کنید و پذیرش بگیرید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)