صفحه 1 از 57 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 568

موضوع: معرفی و آشنایی متقاضیان سال 2015 تحصیل در فنلاند

Arrow معرفی و آشنایی متقاضیان سال 2015 تحصیل در فنلاند

تاپیک 2013 آشنایی رو خودم ساختم، پارسالم که کلا ناپدید شدم ولی برای 2015 این تاپیکو از الان که 5 ماه به ددلاین مونده شروع کردم تا با هم ، با قدرت پیش بریم. دوستان اینجا میتونن بیان شرایط خودشون و رشته-دانشگاههای مدنظرشونو بگن. اگر هم کمی و کاستی داریم با کمک و همفکری همدیگه برطرفش کنیم.خودم تو پست بعدی شرایطمو میگم.
    ویرایش توسط MMoHH : May 8th, 2015 در ساعت 07:44 PM

پیش فرض پاسخ : معرفی ، آشنایی و کمک به بچه هایی که می خوان برای 2015 فنلاند اپلای کنن

رشته کارشناسی : مهندسی اپتیک و لیزر - دانشگاه سراسری بناب
    معدل : افتضاح
    مقاله : دو تا داخلی ، دو تای دیگه هم به همین زودیا
    مقاله خارجی : در دست تولید ( در شرایط طبیعی به ددلاین نمیرسه، با اینحال سعیمو میکنم برسونم چون تمام امیدم به همین مقاله ISI هست)
    نمره زبان : 6.5 میگیرم، شایدم 7
    یه تعدادیم (مثلا) افتخارات و لوح تقدیر دارم از دانشگاه که خیلی کمک نمیکنه ولی خب رزومه رو پر میکنه.
    زبان های خارجی : ترکی استانبولی کامل بلدم. آلمانیم در حد A1 هستم.
    با نرم افزار تخصصی رشتم هم میتونم کار کنم که سعی میکنم تو این مدت قویتر کنم چون ظاهرا Jyvaskyla اهمیت میده به این موضوع
    رشته و دانشگاه مورد نظر : Physics - University of Jyvaskyla

پیش فرض پاسخ : معرفی ، آشنایی و کمک به بچه هایی که می خوان برای 2015 فنلاند اپلای کنن

رشته کارشناسی: مهندسی مکانیک
    دانشگاه: دانشگاه پلی تکنیک کی یف اوکراین
    سال فارغ التحصیلی: 2010
    معدل: 4.48 از 5
    سابقه کار: یک سال و نیم پاره وقت و 2 سال تمام وقت
    نمره زبان: تو دسامبر آیلتس امتحان می دهم. 6,5 می گیرم به احتمال زیاد. یه بار 2010 امتحان دادم 6 گرفتم.
    زبان های خارجی: روسی (مسلط)، ترکی استانبولی (مسلط)، آلمانی (A1)
    رشته مورد نظر: Industrial Management و یا MBA
    دانشگاه مورد نظر: چند تا دانشگاه رو پیدا کردم که این رشته ها رو دارند.
    مقاله: ندارم.
    چند سوال: یکی این که که من دیگه الان هیچ جور نمی تونم از دانشگاه بخواهم که مدارک بفرسته. ولی خودم تمام مدارک رو با مهر دادگستری، وزارت امور خارجه و مهر وزارت علوم (ارزشیابی مدرک در ایران) رو دارم. به نظر شما سفارت فنلاند ترجمه رو تایید می کنه و اگر تایید کنه آیا کاقی است؟ ضمناً برای مدارکی که از اوکراین صادر شده، دانشگاه های فنلاند خواستند که دانشنامه و ریزنمرات توسط وزارت امور خارجه اوکراین مهر بشوند که من این مهر رو هم دارم.
    سوال دوم اینکه توی مدارکی که دانشگاه ها می خواهند ندیدم ضمانت نامه بانکی رو بخواهند. آیا از مدارکی که برای پذیرش باید فرستاده شوند حذف شده یا من ندیدم؟
    سوال سوم اینکه من نامزد دارم. آیا بعد از اینکه ویزا گرفتم، در صورتی که عقد کنیم می تونم براش اقدام کنم که ویزای همراه بگیره و بیاد فنلاند یا نه؟
    ممنون می شم از دوستان اگر جوابم رو بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی - دانشگاه پیام نور تهران

من یه تعداد زیادی سوال دارم که اگر اجازه بدید به شما پیغام خصوصی بدم ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozkh2002 نمایش پست ها
    رشته کارشناسی: مهندسی مکانیک
    دانشگاه: دانشگاه پلی تکنیک کی یف اوکراین
    سال فارغ التحصیلی: 2010
    معدل: 4.48 از 5
    سابقه کار: یک سال و نیم پاره وقت و 2 سال تمام وقت
    نمره زبان: تو دسامبر آیلتس امتحان می دهم. 6,5 می گیرم به احتمال زیاد. یه بار 2010 امتحان دادم 6 گرفتم.
    زبان های خارجی: روسی (مسلط)، ترکی استانبولی (مسلط)، آلمانی (A1)
    رشته مورد نظر: Industrial Management و یا MBA
    دانشگاه مورد نظر: چند تا دانشگاه رو پیدا کردم که این رشته ها رو دارند.
    مقاله: ندارم.
    چند سوال: یکی این که که من دیگه الان هیچ جور نمی تونم از دانشگاه بخواهم که مدارک بفرسته. ولی خودم تمام مدارک رو با مهر دادگستری، وزارت امور خارجه و مهر وزارت علوم (ارزشیابی مدرک در ایران) رو دارم. به نظر شما سفارت فنلاند ترجمه رو تایید می کنه و اگر تایید کنه آیا کاقی است؟ ضمناً برای مدارکی که از اوکراین صادر شده، دانشگاه های فنلاند خواستند که دانشنامه و ریزنمرات توسط وزارت امور خارجه اوکراین مهر بشوند که من این مهر رو هم دارم.
    سوال دوم اینکه توی مدارکی که دانشگاه ها می خواهند ندیدم ضمانت نامه بانکی رو بخواهند. آیا از مدارکی که برای پذیرش باید فرستاده شوند حذف شده یا من ندیدم؟
    سوال سوم اینکه من نامزد دارم. آیا بعد از اینکه ویزا گرفتم، در صورتی که عقد کنیم می تونم براش اقدام کنم که ویزای همراه بگیره و بیاد فنلاند یا نه؟
    ممنون می شم از دوستان اگر جوابم رو بدن.
    من خودم هم خیلی اطلاعاتم کامل نیست ولی در حد دانش خودم جواب این سوالاتتون رو میدم،
    اگر شما مدرکتون رو از اوکراین گرفتید دیگه فکر میکنم نیازی به مهر دادگستری ایران نباشه. شما باید بری ببینی برای اوکراین از چه جاهایی تاییده میخواد که ظاهرا این کار رو هم انجام دادید. پس فکر نمیکنم مشکل دیگه ای باشه.
    ضمانت نامه بانکی چیزی نیست که دانشگاه باهاش کار داشته باشه. این ضمانت نامه فقط برای ویزا گرفتنه و سفارت هست که باهاش سر و کار داره و ازتون درخواست میکنه.پس فعلا برای اپلای کردن لازم نیست.
    در مورد عقد بعد از ویزا هم (تا جاییکه من میدونم) هیچ مشکلی نداره.
    در ضمن معدلت خوبه و شانست بالاست. سعی کن هر طور شده مدرک زبان رو به ددلاین برسونی که امسالو از دست ندی

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_1136 نمایش پست ها
    من یه تعداد زیادی سوال دارم که اگر اجازه بدید به شما پیغام خصوصی بدم ؟!
    اگر مخاطبتون من بود که ترجیحا سعی کنید اگر سوالی رو میشه بصورت عمومی پرسید، تو انجمن بپرسید که بقیه هم استفاده کنن ولی هر وقت خواستید پیغام خصوصی بدید در حد توانم جواب میدم.
    یه دوری هم تو بخش های مختلف انجمن بزنید ، شاید جواب خیلی از سوالاتتون رو گرفتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی - دانشگاه پیام نور تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtajdar نمایش پست ها
    اگر مخاطبتون من بود که ترجیحا سعی کنید اگر سوالی رو میشه بصورت عمومی پرسید، تو انجمن بپرسید که بقیه هم استفاده کنن ولی هر وقت خواستید پیغام خصوصی بدید در حد توانم جواب میدم.
    باشه ..پس سوالاتم رو عمومی مطرح می کنم ....من می حواستم امسال برای International business management اپلای کنم و حدود 8 دانشگاه رو هم انتحاب کردم می خواستم بدونم آیا برای همه اپلای کنم ؟ دوم اینکه یک رشته کم متقاضی و دانشگاه رده پایین تر رو هم اگر می شناسیم بهم معرفی کنین که 90% پذیرش بده برای روز مبادا !!!!!
    دوم اینکه من نمی تونم از دانشگاهم recom letter بگیرم چون همه استادام عوض شدن ( پیام نور بوده ) ولی سابقه کاری زیادی دارم که می تونم از اونجا این نامه رو بگیرم فکر می کنید اشکال داشته باشه ؟
    سوم اینکه چه جوری می تونم یه مقاله داشته باشم در مدت زمان کم که امتیاز بهم بده ؟
    چهارم چه جوری می تونم یه انگیزه نامه محکم بنویسم ایا جایی هست که این کار رو انجام بده با توجه به اینکه فاصله تحصیلی حدود 10سال دارم
    ویرایش توسط sahar_1136 : August 27th, 2014 در ساعت 08:12 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_1136 نمایش پست ها
    باشه ..پس سوالاتم رو عمومی مطرح می کنم ....من می حواستم امسال برای International business management اپلای کنم و حدود 8 دانشگاه رو هم انتحاب کردم می خواستم بدونم آیا برای همه اپلای کنم ؟ دوم اینکه یک رشته کم متقاضی و دانشگاه رده پایین تر رو هم اگر می شناسیم بهم معرفی کنین که 90% پذیرش بده برای روز مبادا !!!!!
    دوم اینکه من نمی تونم از دانشگاهم recom letter بگیرم چون همه استادام عوض شدن ( پیام نور بوده ) ولی سابقه کاری زیادی دارم که می تونم از اونجا این نامه رو بگیرم فکر می کنید اشکال داشته باشه ؟
    سوم اینکه چه جوری می تونم یه مقاله داشته باشم در مدت زمان کم که امتیاز بهم بده ؟
    چهارم چه جوری می تونم یه انگیزه نامه محکم بنویسم ایا جایی هست که این کار رو انجام بده با توجه به اینکه فاصله تحصیلی حدود 10سال دارم
    شما نهایتا برا هر دانشگاهی که بخوایید اپلای کنید مدارک رو در یک بسته پستی میزارید و میفرستید.پس هر تعداد دانشگاه اپلای کنید تو هزینه پست تاثیر نداره.فقط مشکل اونجاست که برای هرکدوم باید یه مدرک تحصیلی رو بصورت جداگونه ترجمه کنید و به تایید سفارت و دادگستری برسونید. که خرجش هم کم نیست.در هر صورت تعداد دانشگاهها تاثیری در روند پذیرش نداره.
    در مورد دانشگاه رده پایین نظر من اینه که timeshighereducation.co.uk و ARWU ranking رو نگاه کنید و هردانشگاهی تو این لیست ها نبود رو بعنوان دانشگاه "رده پایین و متوسط" طبقه بندی کنید.میتونید به webometrics.info هم برید که تعداد بیشتری دانشگاه رو طبقه بندی کرده ولی خب رنکینگ معتبری نیست.با اینحال برای پیدا کردن دانشگاههای "رده پایین" جواب میده.
    در مورد ریکام خیلی اطلاع ندارم، باز هم سایت دانشگاهها رو نگاه میکنم و میگم ولی بهترین راه اینه که از خود دانشگاه بپرسید.
    دادن مقاله داخلی خیلی مشکل نیست و تو سه ماه میشه اینکارو کرد.شما به سایت سیویلیکا یا سایتهایی که کنفرانس ها رو لیست میکنن مراجعه کنید و ببینید کنفرانس مربوط به فیلد شما همین نزدیکی ها هست یا نه. در کنارش هم میتونید مقالات خودتون رو به مجلات مربوط به فیلد خودتون که الان هم فعال باشن بفرستید. بهرحال مقاله داخلی چیزی هست که بشه تو این فرصت یه حرکتی براش زد.
    ولی در مورد مقاله تو مجلات خارجی شک دارم بشه. مگر اینکه یه دوستی داشته باشید که از قبل فعال بوده باشه و شما بهش کمک کنید و ... . بهرحال بحثش مفصله.
    برای انگیزش نامه هم به نظر من خودتون وقت بزارید و بنویسید بهتره تا اینکه بدید کسی بنویسه. از بقیه کمک بگیرید ولی نهایتا خودتون بنویسید.فرصت هم زیاده. چهار ماه وقت هست. دوتا لینک میدم همینارو خوب مطالعه کنید میتونید یه انگیزش نامه خوب بنویسید.لینک اولی رو که باز کردید علاوه بر این مقاله، قسمتهای دیگه سایت هم میتونه خیلی مفید باشه.
    http://www.wikihow.com/Write-a-Letter-of-Recommendation
    http://www.mastersportal.eu/articles...r-masters.html

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtajdar نمایش پست ها
    به این پست خودم ریپلای کردم که بگم من واقعا بابت جمله اولم تو این پست متاسفم آخر شب بوده مغزم سر جاش نبوده. خودم دوباره که خوندمش نفهمیدم منظورمو
    * ادمین، میدونم این پستم خلاف قوانینه ولی لطفا پاکش نکن. لازم بود توضیح بدم.

آرش عزیز ممنونم از لطفی که کردی و وقتی که گذاشتی. به هر حال باید تمام تلاشم رو بکنم که آیلتس 6.5 رو بگیرم که بتونم اپلای کنم. به سای دانشگاه Tampere Univesity of Technology ایمیل زدم از قسمت Admission پرسیدم قضیه تایید مدرکم در سفارت رو. جواب داد باید صبر کنی تا اطلاعات مربوط به Specific-country requirements در زمان شروع ثبت نام آنلاین معلوم میشه. به هر حال وقت هست هنوز. تا اون موقع باید مدارک رو ببرم ترجمه و کپی برابر اصل کنم و آیلتس بگیرم. امیدوارم همه کسایی که دارند تلاش می کنند که اپلای کنن به نتیجه برسند.

صفحه 1 از 57 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)