صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: اپلای برای پاییز 2015؛ رشته های ECS

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اپلای بری پاییز 2015؛ رشته های ECS

تاپیک جالبیه و الان دیدمش.

دانشگاهی که من توصیه می کنم University of Chicago است که جزو معتبرترین ها در سطح دنیاست ولی در CS و کلا مهندسی قوی نبوده هیچ وقت. چند سالی است داره در CS سرمایه گذاری خوبی می کنه، خیلی از اساتید مطرح و Lab هاشون رو آورده و در رنکینگ ها هم داره بهتر میشه.

Pros:
    رنک کلی فوق العادهورود ساده تر نسبت به سایر دانشگاه های مطرح
    Application fee فقط 55 دلار
    ددلاین 3 ژانویه
    عدم نیاز پست کردن مدارک
    فقط تافل 90
    در شیکاگو!

Cons:
    ورود سخت تر از سایر دانشگاه ها با رنک CS مشابه است.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    تاپیک جالبیه و الان دیدمش.

دانشگاهی که من توصیه می کنم University of Chicago است که جزو معتبرترین ها در سطح دنیاست ولی در CS و کلا مهندسی قوی نبوده هیچ وقت. چند سالی است داره در CS سرمایه گذاری خوبی می کنه، خیلی از اساتید مطرح و Lab هاشون رو آورده و در رنکینگ ها هم داره بهتر میشه.

Pros:
    رنک کلی فوق العادهورود ساده تر نسبت به سایر دانشگاه های مطرح
    Application fee فقط 55 دلار
    ددلاین 3 ژانویه
    عدم نیاز پست کردن مدارک
    فقط تافل 90
    در شیکاگو!

Cons:
    ورود سخت تر از سایر دانشگاه ها با رنک CS مشابه است.
    حیلی ممنون از اطلاعات خوبتون. یک نکته ی دیگه ای هم که هست اینه که در دوره ی دکترا بعد از گذروندن دوسال اول، مستقیما به شما مدرک مستر میدن. یعنی با کامل کردن دوره ی دکترا هم مستر دریافت می کنید و هم دکترا.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اپلای برای پاییز 2015؛ رشته های ECS

من واقعا از همکاری فوق العاده ی دوستان شگفت زده شدم دیگه گفتم بیشتر از این توی خجالت نمونم و خودم بیام یه سری دانشگاه رو معرفی کنم
    توجه بفرمایید که من سعی می کنم فقط دانشگاه هایی رو معرفی کنم که تا حدی آشنایی دارم و حداقل چندبار سایت دانشگاهو دیدم و چهارتا ایمیل با اساتید و منشی های دپارتمان رد و بدل کردم. اگر دانشگاه درخواستی دارید که دراینجا بحث نشده به من پیام خصوصی بدید تا در اینجا بذارم. (توجه بفرمایید فقط پیام خصوصی بدید و در اینجا پست نگذارید چون هر دانشگاهی تاپیک جداگانه داره که اگه سوال خاصی در مورد اون دانشگاه خاص دارید میتونید همونجا مطرح کنید. در مورد شانس پذیرش هم لطفا به تاپیکی که در پست دوم معرفی شده تشریف ببرید)
    دانشگاه بعدی Wayne State University هست.
    رنکش در CS حدود 110 هست. به مستر هم فاند نمیدن!
    Pros:
    اپلیکیشن فی نداره.
    توی Detroit هست. (شهر بزرگ و پر جمعتیه)
    چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!
    Cons:
    توی Detroit هست! (از نظر امنیت شهر بدنامیه. البته تعریف اونها از امنیت با ما خیلی فرق داره. شاید شما بری اونجا و حس کنی از امن ترین شهر ایران هم امن تره! البته خود دانشگاه یه نیروی پلیس خاص داره که کل محله های منتهی به دانشگاه رو پوشش میدن و هم به دانشجوها و هم به اهالی اون محله ها خدمت می کنن)
    اگه برای PhD اپلای کنید و معدلتون به مینیمم مورد نظر اونها نرسه، درجا و بدون دیدن بقیه ی اپلیکیشن شما رو ریجکت می کنن
    --
    اگر دوستان مورد دیگه ای توی ذهنشون هست لطفا اضافه کنند.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Stevens Institute of Technology
    رنکش حدودای 100 هست. بعید میدونم به مستر کامل فاند بده، اگه استاد پیدا کنید قضیه فرق داره.
    Pros:
    در منطقه ی Strategicای مستقر شده اونطرف رودخونه ی هادسون، با نمای خفنی از Manhattan اما به دلیل اینکه جزو New York City نیست و اساسا جزو ایالت New York نیست، هزینه اش به مراتب کمتره. برای رفتن به Manhattan هم فقط کافیه برید اونور پل
    در کل تا اونجایی که من فهمیدم دانشگاه بدی نیست و ارزش درس خوندن داره!
    Cons:
    بنده هم جزو کسانی بودم که به خاطر موقعیت استراتژیک این دانشگاه خیلی مشتاق بودم که اپلای کنم و حتی یکی از ریپورت های تافلم هم بود! اما متاسفانه با وجود ایمیل های فراوانی که به مسئولین مختلفش و حتی اساتیدش دادم، اطلاعات بسیار محدودی دستگیرم شد و نهایتا تصمیم گرفتم اپلای نکنم. پس میشه گفت که توی جواب دادن به دانشجو اصلا خوب نیستن.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

New York University Polytechnic School of Engineering
    حواستون باشه که با برنامه ی Computer Science در Courant Institute of Mathematical Sciences اشتباه نگیرید چون درسته هردو زیر مجموعه ی یک دانشگاه هستن ولی دانشکده و کلا برنامه ها متفاوتن.
    pros:
    تازه همین پارسال جزوی از New York University شده که خب دانشگاه خیلی معتبریه. رنک Poly حدود 70 هست و NYU حدود 30. اما احتمالا بر اثر همین ادغام، در سال های آینده رنکش بهتر از اینها میشه. اما به هرحال همین که شما مدرک NYU رو میگیرید کلی ارزش داره.
    استادای خوبی داره. پروژه هاشون هم جالبه.
    یکی دو سالی هست که application fee رو برای اکثر بچه ها waive می کنن. فقط کافیه توی یکی از information session هاشون شرکت کنید.
    توی Brooklyn هست که به اندازه ی Manhattan گرون نیست اما فاصله ی چندانی هم نداره با Manhattan و با یه مترو سواری کوتاه میتونین خودتونو برسونین به وسط Times Square
    Cons:
    با اینکه application fee رو میبخشه اما باید تافل و GRE و ریزنمرات رو رسمی بفرستید.

Junior Member

ممنون از این تاپیک.

University of Minnesota--Twin Cities
    رنک 35. برای PHD حدودا 800 تا 1000 تا اپلیکشن میگیره که 70 تا 80 نفر رو ادمیت میکنه.

Pros:
    دپارتمان کامپیوترش خب خیلی قویه و همه آشنان احتمالا. استادهای کاملا اسمی ای داره. گروه های خیلی قوی ای داره به خصوص برای رباتیک. برای GRE مینیموم نداره و برای تافل هم مینیموم هاش بالا نیست (نمره کل 79، رایتینگ 21 و ریدینگ 19). کاملا آنلاینه و لازم نیست چیزی رو با پست بفرستین براشون.

Cons:
    هواش خیلی سرده! رنک بالایی داره و تعدا متقاضی های خیلی بالا نتیجتا. که خب با توجه به وضعیت آب و هوا، خیلی ها اگر آفری در همین سطح داشته باشن به مینسوتا ترجیحش میدن. در مورد مخارجش اطلاعی ندارم ولی حدس میزنم که با توجه به سردی هوا، هزینه ها هم بالا باشه.

Junior Member

Oregon State University
    رنک 63 داره توی CS

Pros:
    ایالت سرسبزیه، و مردمش اصلا مذهبی نیستن گویا و کاملا ازون ور بوم افتادن! دانشگاه خیلی با پرستیژ و با برنامه ایه و دپارتمان کامپیوترش هم خوبه. ددلاینش 15 ژانویه ست که زمان خوبیه. کاملا آنلاینه و نیازی نیست چیزی رو با پست بفرستین. نمره جی.آر.ئی و تافل رو لازم نیست ریپورت کنین و فقط اگر ادمیت شدین لازمه که ریپورت بدین و برای فرستادن اپلیکیشن، فقط یه پرینت اسکرین از صفحه نمره تافل و جی آر ئی کفایت میکنه. مینیموم تافل 80 رو داره و برای TA شدن باید نمره اسپیکینگ 22 باشه(که منطقیه). نمره ی cut-off برای جی.آر.ئی نداره اگر اشتباه نکنم. اپلیکیشن فی هم 60 دلاره که منطقیه.

Cons:
    یکی از ریکامندرها باید استاد پایان نامه تون باشه.
    هرچند جاش قشنگه، ولی مداوما بارون می باره و هوا ابریه. شهری که دانشگاه توشه هم خیلی کوچیکه(Corvallis).
    گاهی رزومه های خیلی قوی رو ریجکت میکنه و نمیشه خیلی روش حساب کرد!(هر چند این در مورد تمام دانشگاه ها صدق میکنه و فاکتورهای زیادی موثرن، ولی به نظر من اومد که در مورد این دانشگاه فاکتورهای نامرئی زیادی وجود دارن!)

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط 2nya نمایش پست ها
    Oregon State University
    رنک 63 داره توی CS

Pros:
    ایالت سرسبزیه، و مردمش اصلا مذهبی نیستن گویا و کاملا ازون ور بوم افتادن! دانشگاه خیلی با پرستیژ و با برنامه ایه و دپارتمان کامپیوترش هم خوبه. ددلاینش 15 ژانویه ست که زمان خوبیه. کاملا آنلاینه و نیازی نیست چیزی رو با پست بفرستین. نمره جی.آر.ئی و تافل رو لازم نیست ریپورت کنین و فقط اگر ادمیت شدین لازمه که ریپورت بدین و برای فرستادن اپلیکیشن، فقط یه پرینت اسکرین از صفحه نمره تافل و جی آر ئی کفایت میکنه. مینیموم تافل 80 رو داره و برای TA شدن باید نمره اسپیکینگ 22 باشه(که منطقیه). نمره ی cut-off برای جی.آر.ئی نداره اگر اشتباه نکنم. اپلیکیشن فی هم 60 دلاره که منطقیه.

Cons:
    یکی از ریکامندرها باید استاد پایان نامه تون باشه.
    هرچند جاش قشنگه، ولی مداوما بارون می باره و هوا ابریه. شهری که دانشگاه توشه هم خیلی کوچیکه(Corvallis).
    گاهی رزومه های خیلی قوی رو ریجکت میکنه و نمیشه خیلی روش حساب کرد!(هر چند این در مورد تمام دانشگاه ها صدق میکنه و فاکتورهای زیادی موثرن، ولی به نظر من اومد که در مورد این دانشگاه فاکتورهای نامرئی زیادی وجود دارن!)
    با تشکر از شما. فقط من چند نکته رو اضافه کنم.
    تا اونجا که من میدونم GRE نمره ی کل 310 میخوان. مینیمم معدل هم 3 هست، با سیستم ایران هم گفتن که 14 از 20 باید باشه.
    سیستم پذیرششون هم همونطور که گفتین یه مقدار عجیبه و چندان قابل پیش بینی نیست.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

University of Oklahoma
    معدل 3 و تافل 80 میخواد
    pros:
    رنک بالایی نداره و احتمالا میشه با داشتن مینیمم ها پذیرش گرفت.
    مدارک رو به صورت رسمی نمیخواد
    Cons:
    اپلیکیشن فی 100 دلاری داره.

University of Cincinnati
    معدل 3 و تافل 92 و GRE وربال 150 کوانت 159 رایتینگ 3 میخواد
    pros:
    Cons:
    مدارک رو به صورت رسمی میخواد و فی 80 دلار

Southern Methodist
    تافل 80 و GRE وربال 146 کوانت 151 میخواد
    pros:
    Cons:
    مدارک رو به صورت رسمی میخواد و فی 75 دلار

North Texas
    معدل 3.5 (که بعید برای مستر اینقدر بالا بخوان!) تافل 79 و GRE وربال 150 کوانت 155 رایتینگ 4.5 میخواد
    pros:
    Cons:
    [اطلاعاتم کامل نیست]
    ویرایش توسط hpmoner : April 27th, 2015 در ساعت 10:50 PM

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

University of Nevada Reno
    معدل 3 و تافل 79 و GRE 297 میخواد
    pros:
    دانشگاه متوسط و تقریبا قابل قبولیه، مینیمم های پایینی هم داره.
    شهرش هم برای قماربازها خوبه
    Cons:
    مدارک رو رسمی میخواد و اپلیکیشن فی 95 دلاری داره.

Northern Illinois University
    معدل 3 و تافل 85 و GRE وربال 138 کوانت 155 میخواد
    pros:
    دانشگاه متوسط و تقریبا قابل قبولیه، مینیمم های پایینی هم داره.
    Cons:
    شانس فاند برای مستر پایینه
    مدارک رو رسمی میخواد

University of Louisville
    معدل 2.75 و تافل 80 و GRE 295 میخواد
    pros:
    رنک بالایی نداره و با توجه به مینیمم هاش میشه به پذیرش امید داشت
    مدارک رسمی نمیخواد
    Cons:
    به مستر فاند نمیده

California State University, Long Beach
    معدل 2.7 و تافل 80 میخواد
    pros:
    رنک بالایی نداره و با توجه به مینیمم هاش میشه به پذیرش امید داشت
    شهر زیبا
    Cons:
    در کل دانشگاه research based ای نیست و نه فاند خاصی داره و نه مسترش به درد اپلای برای دکترا میخوره!

Missouri University of Science & Technology
    معدل 3 و تافل 89 و GRE وربال 144 کوانت 155 رایتینگ 4 میخواد
    رنک بالای 100
    pros:

مدارک رسمی نمیخواد
    Cons:
    [چیز خاصی نیست]
    ویرایش توسط hpmoner : April 27th, 2015 در ساعت 11:45 PM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)