صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: اپلای برای پاییز 2015؛ رشته های ECS

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض اپلای برای پاییز 2015؛ رشته های ECS

دوستان من

بنده با اجازه ی مدیران بخش، این تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستانی که برای پاییز 2015 در رشته های مربوط به کامپیوتر میخوان اقدام کنن بیان اینجا و تجربیاتشونو بگن و بتونیم به همدیگه کمک کنیم تا بهترین انتخاب هارو داشته باشیم و به امید خدا همه مون بتونیم از دانشگاهی که دلمون میخواد با شرایط مناسب پذیرش بگیریم.

من خودم سعی می کنم اطلاعاتی که در مورد دانشگاه های مختلف در این زمینه پیدا کردم رو اینجا بذارم ولی میخوام روال کلی رو تعریف کنم تا دوستان دیگه هم بتونن به همین ترتیب تجربیاتشونو در اختیار دیگران قرار بدن.

دلیل اصلی که بنده این تاپیک رو ایجاد این بود که تا الان بیشتر اطلاعات مربوط به دانشگاه بوده نه دانشکده ی خاص. ولی حقیقت اینه که سیاست پذیرش و مخصوصا فاند تا حد بسیار زیادی به دانشکده بستگی داره. چه بسا یک کامپیوتر ساینسی به حساب اینکه یکی پارسال در رشته ی شیمی 25هزارتا فاند گرفته رفته اپلای کرده و حتی پذیرش هم نتونسته بگیره! دلیلشم این بوده که دپارتمان شیمی اون دانشگاه 5برابر دپارتمان CS فاند داشته و 2برابر هم ظرفیت داشته. بر عکس هم ممکنه. مثلا یکی شاید به خاطر اینکه دوستش در رشته ی عمران نتونسته پذیرش بگیره قید دانشگاه رو زده ولی حقیقت این بوده که دپارتمان CS دقیقا در همون زمینه ی تخصص ایشون تازه یک lab جدید زده و دنبال دانشجو بوده و ایشون شانس بالایی برای پذیرش و فاند داشته.
    (امیدوارم خوب تونسته باشم توضیح بدم، اگه واضح نیست بفرمایید تا بهتر توضیح بدم)

به همین دلایل بالا، در اینجا لطفا اطلاعاتتون در مورد دپارتمان های Computer Science ، Computer Engineering و همچنین Electrical Engineering را ارئه بفرمایید. این 3تا دانشکده رو به این دلیل نام بردم که معمولا فیلدهای مورد علاقه ی دانشجویان کامپیوتر در یکی از این 3 دپارتمان می گنجه. این رشته ها عبارتند از:
    • Artificial Intelligence

• Machine Learning
    • Robotics
    • Security
    • Image/Signal Processing
    • Intelligent Systems
    • Programming and Algorithms
    • You name it!

بنده با اجازتون بیشتر تمرکزم رو برای پذیرش همراه با فاند در مقطع Master میذارم اما دوستان دیگه اگه اطلاعاتی در مورد UG یا PhD دارند هم بنده خوشحال میشم که اطلاعاتشونو در اختیار ما بذارن.

نکته: از اونجایی که این رشته ها شامل Robotics و Intelligent Systems هم میشه، شاید اطلاعات مربوط به دپارتمان Mechanical Engineering هم بد نباشه. ولی معمولا بیشتر دانشگاها این رشته ها رو در یکی از اون 3 دپارتمان اصلی قرار میدن. نکته ی مهم اینه که اینجا اولویت با رشته هست، نه دپارتمان.

امیدوارم این تاپیک بهونه ای بشه که بچه هایی که برای 2015 در این رشته ها میخوان اقدام کنن با هم آشنا بشن و تجربیاتشونو در اختیار همدیگه قرار بدن. از دوستان قدیمی هم که مرسدس بنزشون از Golden Gate گذشته دعوت می کنم تجربیاتشونو در اختیار این رهسپاران راه دانش قرار بدن.

نکته 2: دوستان لطفا از قالب زیر که بنده استفاده کردم استفاده بفرمایید تا اطلاعات به شکل مشخص تری بیان بشه.
    ویرایش توسط hpmoner : August 25th, 2014 در ساعت 08:59 PM
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اپلای بری پاییز 2015؛ رشته های ECS

اولین دانشگاه Texas Tech University هست.

رنکش در بیشتر رشته های مرتبط بالای 88 هست، در CS هم رنکی نداره توی usnews. ددلاینش هم 15 ژانویه هست.

Pros:
    پیدا کردید به منم خبر بدید!

Cons:
    با این رنک خوشگلش تافل بالای 100 میخواد! مینیمم GPA و GRE نداره ولی بعید نیست که ریجیکت کنه و بگه ما میخواستم کوانت شما 169 باشه، مال شما 168 بود!
    اپلیکیشن فی 60 دلاره که نکته ی خوبیه اما یک سری مدارک رو با پست میخواد که هزینه هارو بالا میبره.

در مورد فاندینگ هم فرمودن:
    All funding is very limited and competitive. I encourage you to be prepared to pay the full tuition and fees.

من به اینجا که رسیدم دیگه دنبال اطلاعات بیشتر نرفتم و نمیدونم روالشون rolling base هست یا نه.
    ویرایش توسط hpmoner : August 25th, 2014 در ساعت 08:48 PM
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دانشگاه بعدی، University of Illinois at Chicago هست.

رنکش در CS حدود 60 هست. ددلاینش 15 فوریه.

معدل 3.5، تافل 80 و GRE نمره های 153-155-4.5 می خواد و به نظر میرسه خیلی روی مینیمم ها حساسه.

Pros:

همه ی اپلیکنت ها رو به صورت اتوماتیک برای فاندینگ در نظر میگیره.
    نیازی به پست مدارک نیست.
    اپلیکیشن فی 60 دلاره.
    در زمینه ی AI استادای زیاد، خوب و با پروژه های جذابی داره.
    یک lab دارن به نام EVL که کارای باحالی انجام میدن و کلا شناخته شدست.

Cons:

در زمینه ی فاند دانشگاه بدنامیه. مخصوصا برای رشته ی کامپیوتر.
    در مورد شهرش بین علما اختلافه! شیکاگو یکی از جذاب ترین، بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر های امریکاست ولی در مورد آب و هوا، امنیت و وضعیت صنعت صحبت های ضد و نقیض زیاده.(اگه کسی اطلاعات بیشتری داره ممنون میشم در این مورد بگه.)
    در همین رشته ی CS امسال یکیو با GRE بالای 330 و تافل 116 ریجیکت کرده

دانشگاه های دیگه هم به مرور اضافه می کنم. اگه شما هم اطلاعات دارید دریغ نفرمایید

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان لطفا برای دونستن شانس پذیرش و فاند، به همون تاپیکی که دوستمون اشاره کردند مراجعه کنید و همچنین در مورد پرسیدن سوالات خاص در مورد دانشگاها، در صفحه ی مربوط به همون دانشگاه پستتون رو ارسال کنید. در اینجا فقط به بیان اطلاعات در مورد پذیرش و فاند در دپارتمان های ذکر شده میپردازیم. از دوستان هم خواهش دارم اگه میخوان دانشگاهی رو معرفی کنند، موارد مهمی که بنده در یکی دو پست اخیر اشاره کردم (مانند ددلاین ها، اپلیکیشن فی، سابقه ی فاند و ...) رو به صورت دقیق اعلام بفرمایند.
    ویرایش توسط Olympia : February 23rd, 2015 در ساعت 06:08 PM دلیل: ویرایش به درخواست کاربر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

کار خیلی خوبیه منم میخوام واسه phd اقدام کنم.
    در مورد دانشگاه Texas Tech تو همین فروم شنیدم که با وجود اینکه رنکش زیاد خوب نیست ولی خیلی دانشگاه با پرستیژیه و خیلی پروژه نظامی داره

Junior Member

سلام
    قبل از هر چیزی تشکر می کنم بخاطر ایجاد این تاپیک. می تونه خیلی مفید و کمک کننده واقع بشه. من شنیدم اکثر دانشگاه های آمریکا برای مقطع فوق لیسانس فاند ندارند و یکی از مشکلاتم در حال حاضر پیدا کردن دانشگاههایی هست که برای CS فاند دانشته باشند. اگر لیستی از این دانشگاه ها تهیه کنیم عالی میشه.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دانشگاه بعدی Purdue University هست.

رنک 20 CS رو داره. ددلاینش هم 15 دسامبر هست.
    معدل 3.5 از 4 میخواد.
    تافل 95 با اسپیک 18 و بقیه نمره ها 24.
    Rolling Base هم نیست.

Pros:
    دانشجو های مستر رو هم برای فاند در نظر میگیره.
    GRE لازم نداره.
    مدارک رو با پست نمیخواد.
    اپلیکیشن فی 60 دلار داره.

Cons:
    رنکش بالاست
    اگه معدل و نمره زبانتون میکشه، حتما بررسی کنید این دانشگاهو.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دانشگاه بعدی Drexel University هست.

ددلاینش 24 آگوست هست. ولی اصولا سعی کنید اپلیکیشنتون برای هیچ دانشگاهی دیرتر از 15 ژانویه نشه.
    معدل 3 از 4 میخواد.
    تافل 100 می خواد که احتمالا الکی میگه! بالای 90 رو هم به احتمال خیلی زیاد قبول می کنن.
    Rolling Base هست.
    برای GRE میگه باید توی همه ی بخش ها 50% درصد آورده باشید.

Pros:
    اپلیکیشن فی نداره.
    دانشجوهای دکترایی که پذیرش بگیرند مستقیما فاند هم دریافت خواهند کرد.

Cons:
    دانشجو های مستر رو برای فاند در نظر نمیگیره.
    یک سری مدارک رو با پست میخواد.

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان، واقعا تاپیک خوب و ارزشمندیه.

در مورد دانشگاه USFCA - University Of San Francisco کسی اطلاعاتی داره در مورد CS برای مستر؟ با توجه به موقعیت خوبش و شرایطش انتخاب خوبی برای من محسوب میشه. اگه اطلاعاتی در موردش و شانس فاند دارید دریغ نفرمایید.

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    دانشگاه بعدی Purdue University هست.

رنک 20 CS رو داره. ددلاینش هم 15 دسامبر هست.
    معدل 3.5 از 4 میخواد.
    تافل 95 با اسپیک 18 و بقیه نمره ها 24.
    Rolling Base هم نیست.

Pros:
    دانشجو های مستر رو هم برای فاند در نظر میگیره.
    GRE لازم نداره.
    مدارک رو با پست نمیخواد.
    اپلیکیشن فی 60 دلار داره.

Cons:
    رنکش بالاست
    اگه معدل و نمره زبانتون میکشه، حتما بررسی کنید این دانشگاهو.
    البته من این نکته رو اشاره کنم که به نظر نمره اسپیکینگ تافل 18 صرفا مینیمم پذیرش باشه و نه برای فاند. طبق گفته یکی از اساتید دانشکده برق این دانشگاه نمره اسپیکینگ زیر 24 کاملا شانس گرفتن فاند (TA) رو کم می کنه و تاکید کرده بود که هر ساله چه بسیار دانشجوهای genius که به همین دلیل فاند بهشون تعلق نمی گیره. نمره پیشنهادی ایشون هم برای اسپیکینگ برای اینکه برای فاند در نظر بگیرند شما رو 27 هست!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)