صفحه 46 از 52 نخستنخست ... 3637383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 512

موضوع: Job offer

Senior Member atabey آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Job offer

منشا سوفتاهم رو نمی فهمم. شما آفر رو از چه کسی میخواین بگیرین تو دانشگاه پیام نور؟ اقلا یه مدیر گروهی هستند یا نه؟ اگر بله، نامه رو چرا انگلیسی نمی نویسن؟ زیرش رو امضا کنند و تو سربرگ گروه یا دانشگاه باشه. ایمیل پیام نورشون رو هم بزنن و موقعیت شغلیشون رو. همین. کافیه ... منت هیچ دارالترجمه ای رو هم نکشید. این میشه کاری که خیلی ها می کنند مثل خود من (گلاب به روتون).

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

و طبق معمول سپاسگزارم از دو عزیزی که وقت گذاشتن و به من مشورت دادن.
    شاید توضیح دادن یه نکته کمی ابهام موجود در اینجا رو از بین ببره. من می دونم که جاب آفرهای ایرانی الزامی ایجاد نمی کنن، ولی من طی جستجوهایی که انجام دادم متوجه شدم که این استاد می گن صرفا امضا می کنن و مهر دانشگاه رو ندارن. این دانشگاه پیام نور هست و باید باقی کارهاش طی روال عادی کارهای اداری انجام بشه و با شناختی که من از سختگیریهای این دانشگاه دارم که حتی در حین صادر کردن برگه ای مبنی بر سابقه کار من، مدتها دوندگی لازم داشت و به زور تونستم این برگه رو بگیرم، می دونم مهری پای این نامه ای که مدیر گروه میدن نمی زنن.
    از طرفی دارالترجمه میگه که تنها نامه ای با "مهر دانشگاه" و امضا حداقل مدیرگروه رو ترجمه می کنه (من تنها ترجمه رسمی خودشون بدون مهر دادگستری می خوام) و خوب الان این جاب آفر هیچ نکته مثبتی به پرونده من اضافه نمی کنه. یه ترجمه ناتی بین باقی ترجمه های کاملا رسمی مدارک من، کمی عریانه!

ممنونم.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

تو سربرگ فارسی؟! و بدون مهر؟!
    یعنی صرفا با امضا و آدرس ایمیل خوبه برای سفارت؟

البته تازه داره یه روزنه امید دیگه برام باز میشه و اونم اینکه شاید از دانشگاه دوره کارشناسیم (که البته اونجا کار نکردم چون دانشگاه خیلی معتبر و بزرگیه و فوق لیسانس رو حتی به عنوان حق التدریس نمیگیرن، من یادمه حتی حق التدریس هایی که اونزمان یه چند واحدی بهشون می دادن از دانشگاه های خارج از کشور فارغ التحصیل شده بودن و دکترا داشتن) این جاب آفر رو بگیرم. اونهم رو این حساب که داره برای رشته ما گسترش پیدا می کنه و نیاز دارن به جذب نیرو برای چند سال آینده و اینکه من با توجه به اینکه دانشجوی ممتازی اونجا بودم اونها مایل به جذب من پس از بازگشت هستند. نظرتون در این مورد چیه اگه بشه؟
    رو این دانشگاه حساب نمی کردم چون استاد محبوبم تا پارسال مدیر گروه اونجا بود ولی امسال استادی مدیر گروه شده که من زیاد باهاش مچ نبودم. ولی اساتید دیگه گفتن که ایشون در کل خیلی مرد helpful هستن و باهاشون در این زمینه صحبت می کنن. امیدوارم این بشه چون فکر می کنم اعتبارش بیشتره و سربرگ انگلیسی و مهر انگلیسی هم فکر می کنم داشته باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    منشا سوفتاهم رو نمی فهمم. شما آفر رو از چه کسی میخواین بگیرین تو دانشگاه پیام نور؟ اقلا یه مدیر گروهی هستند یا نه؟ اگر بله، نامه رو چرا انگلیسی نمی نویسن؟ زیرش رو امضا کنند و تو سربرگ گروه یا دانشگاه باشه. ایمیل پیام نورشون رو هم بزنن و موقعیت شغلیشون رو. همین. کافیه ... منت هیچ دارالترجمه ای رو هم نکشید. این میشه کاری که خیلی ها می کنند مثل خود من (گلاب به روتون).

بله بله!‌ من تقریبا هیچ اداره ای رو نمیشناختم سربرگ انگلیسی داشته باشه!‌ آقای حداد عادل خیلی ناراحت میشه . اما کاش میشد یه طوری مهرش کرد. به هر حال من هم نتونستم. اما طرف مدیر گروه بود و با عنوان Associate Prof و مدیر گروه و ... زیرش رو امضا کرد. The best I could do ...

کورسوی امید جدیدی هم که میفرمایید عالیه! امیدوارم براتون زودی نورافکن بشه. سربرگ انگلیسی هم باشه که چه بهتر! اما باور کنین اصلا مهم نیست ... فقط نشون میدین که ابزار کافی دارین که بعد از بازگشت Negociate کنین و به فکر هم هستین. همین. اصلا هیچ آدم سلیمی به کسی که هنوز درساس دکتراش رو پاس نکرده آفر کاری نمیده!!! از من میپرسین اگر نامه خیلی رسمی باشه مشکوکه!!!

موفق باشین. به نظرم اگر سریعتر اقدام کنین بهتره براتون تا اینکه جاب آفر خفن بذارین. اقلا زبونم لال اگر گیری چیزی دادن فرصت اقدام دوباره رو دارین. موفق باشین.

تو سربرگ فارسی؟! و بدون مهر؟!
    یعنی صرفا با امضا و آدرس ایمیل خوبه برای سفارت؟

البته تازه داره یه روزنه امید دیگه برام باز میشه و اونم اینکه شاید از دانشگاه دوره کارشناسیم (که البته اونجا کار نکردم چون دانشگاه خیلی معتبر و بزرگیه و فوق لیسانس رو حتی به عنوان حق التدریس نمیگیرن، من یادمه حتی حق التدریس هایی که اونزمان یه چند واحدی بهشون می دادن از دانشگاه های خارج از کشور فارغ التحصیل شده بودن و دکترا داشتن) این جاب آفر رو بگیرم. اونهم رو این حساب که داره برای رشته ما گسترش پیدا می کنه و نیاز دارن به جذب نیرو برای چند سال آینده و اینکه من با توجه به اینکه دانشجوی ممتازی اونجا بودم اونها مایل به جذب من پس از بازگشت هستند. نظرتون در این مورد چیه اگه بشه؟
    رو این دانشگاه حساب نمی کردم چون استاد محبوبم تا پارسال مدیر گروه اونجا بود ولی امسال استادی مدیر گروه شده که من زیاد باهاش مچ نبودم. ولی اساتید دیگه گفتن که ایشون در کل خیلی مرد helpful هستن و باهاشون در این زمینه صحبت می کنن. امیدوارم این بشه چون فکر می کنم اعتبارش بیشتره و سربرگ انگلیسی و مهر انگلیسی هم فکر می کنم داشته باشن.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام مجدد،

من امروز با مدیرگروه قبلی دانشگاه دوران کارشناسیم که صحبتش رو طی پست های قبلی کردم صحبتی داشتم. ایشون گفتن گه با مدیر گروه جدید صحبت می کنن و من بهتره خودم هم حضور داشته باشم.
    در ضمن این اطلاعات رو هم دادن که:
    کروه برگه با سربرگ انگلیسی داره.
    مهر و امضا مدیر گروه می تونه پای برگه باشه که این مهر البته فارسی هست.
    مدیر گروه می تونه خودش برام به انگلیسی متن رو بنویسه.
    اگه مهر دانشکده رو بخوام از حیطه کاری گروه یه مرحله فراتر میره و پروسه اداری هست که شاید به مشکل بربخوره و دانشکده مهر نکنه.
    گفتن مهر انگلیسی تنها در اختیار خود دانشگاه هست که کاملا سندیت داره و برای اینطور نامه هایی که در حیطه اختیارات گروه هست استفاده نمی شه و باز میشه یه مرحله کاری بالاتر پس باید بیخیالش بشم.

الان با این توضیحات به نظرتون نامه رو مدیر گروه در سربرگ انگلیسی با مهر فارسی گروه و امضا خودشون به انگلیسی بنویسن خوبه؟
    اگه پاسخ مثبته که دیگه همین نامه رو اسکن می کنم و تو مدارک سفارت میزارم.

بینهایت سپاسگزارم

بله بله!‌ من تقریبا هیچ اداره ای رو نمیشناختم سربرگ انگلیسی داشته باشه!‌ آقای حداد عادل خیلی ناراحت میشه . اما کاش میشد یه طوری مهرش کرد. به هر حال من هم نتونستم. اما طرف مدیر گروه بود و با عنوان Associate Prof و مدیر گروه و ... زیرش رو امضا کرد. The best I could do ...

کورسوی امید جدیدی هم که میفرمایید عالیه! امیدوارم براتون زودی نورافکن بشه. سربرگ انگلیسی هم باشه که چه بهتر! اما باور کنین اصلا مهم نیست ... فقط نشون میدین که ابزار کافی دارین که بعد از بازگشت Negociate کنین و به فکر هم هستین. همین. اصلا هیچ آدم سلیمی به کسی که هنوز درساس دکتراش رو پاس نکرده آفر کاری نمیده!!! از من میپرسین اگر نامه خیلی رسمی باشه مشکوکه!!!

موفق باشین. به نظرم اگر سریعتر اقدام کنین بهتره براتون تا اینکه جاب آفر خفن بذارین. اقلا زبونم لال اگر گیری چیزی دادن فرصت اقدام دوباره رو دارین. موفق باشین.

عالیه عالیه! تازه شما تو پایتخت امکانات سربرگ و مهر انگلیسی رو هم دارین که ما بی بهره بودیم. خیلی هم عالیه. فقط زیر امضا حتما عنوان دانشگاهی و تلفن و ایمیل دانشگاهی باشه. همین. عالیه. موفق باشین و اصلا اصلا نگران نباشین.

سلام مجدد،

من امروز با مدیرگروه قبلی دانشگاه دوران کارشناسیم که صحبتش رو طی پست های قبلی کردم صحبتی داشتم. ایشون گفتن گه با مدیر گروه جدید صحبت می کنن و من بهتره خودم هم حضور داشته باشم.
    اگه مهر دانشکده رو بخوام از حیطه کاری گروه یه مرحله فراتر میره و پروسه اداری هست که شاید به مشکل بربخوره و دانشکده مهر نکنه.
    گفتن مهر انگلیسی تنها در اختیار خود دانشگاه هست که کاملا سندیت داره و برای اینطور نامه هایی که در حیطه اختیارات گروه هست استفاده نمی شه و باز میشه یه مرحله کاری بالاتر پس باید بیخیالش بشم.

الان با این توضیحات به نظرتون نامه رو مدیر گروه در سربرگ انگلیسی با مهر فارسی گروه و امضا خودشون به انگلیسی بنویسن خوبه؟

بینهایت سپاسگزارم

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

ممنونم از کمک های همیشگیت
    البته مهر گروه به فارسی هست و نه انگلیسی. تنها مهر دانشگاه انگلیسی هست.
    حتما تماااام نکاتی رو که گفتین یادداشت می کنم تا اون موقع چک کنم.
    با یکی دیگه از اساتید خیلی ماهم که شدیدا با این مدیرگروه رابطه خوبی داره هم هماهنگ کردم و گفت امروز خودم باهاش تماس میگیرم و موضوع رو بهش میگم.
    تنها من باید متن رو آماده کنم چون گفتن بهتره که همه چیز از قبل آماده باشه و این استاد دومی هم گفت من متن رو ادیت نهایی می کنم برات.
    از نظر شما این رو تو متن بنویسم خوبه؟
    Fairymaid از دانشجوهای ممتاز اینجا بودند و با توجه به شناختی که از ایشون در طی این مدت کسب کردیم و همینطور نیاز گروه به اساتیدی که در این حیطه تحصیل می کنند، ما خرسند میشیم از اینکه درخواست جذب ایشون رو بعد از طی مدارج تحصیلی مقطع دکترا در کانادا و فلان دانشگاه بررسی کنیم و از پتانسبل های ایشون استفاده کنیم.

عالیه عالیه! تازه شما تو پایتخت امکانات سربرگ و مهر انگلیسی رو هم دارین که ما بی بهره بودیم. خیلی هم عالیه. فقط زیر امضا حتما عنوان دانشگاهی و تلفن و ایمیل دانشگاهی باشه. همین. عالیه. موفق باشین و اصلا اصلا نگران نباشین.

بسیار عالیه. مال من هم مشابه همین بود. به نظرم کافی و وافیه ...
    موفق باشید و ایشالا به زودی اینور آب ببینیم همو.

ممنونم از کمک های همیشگیت
    البته مهر گروه به فارسی هست و نه انگلیسی. تنها مهر دانشگاه انگلیسی هست.
    حتما تماااام نکاتی رو که گفتین یادداشت می کنم تا اون موقع چک کنم.
    با یکی دیگه از اساتید خیلی ماهم که شدیدا با این مدیرگروه رابطه خوبی داره هم هماهنگ کردم و گفت امروز خودم باهاش تماس میگیرم و موضوع رو بهش میگم.
    تنها من باید متن رو آماده کنم چون گفتن بهتره که همه چیز از قبل آماده باشه و این استاد دومی هم گفت من متن رو ادیت نهایی می کنم برات.
    از نظر شما این رو تو متن بنویسم خوبه؟
    Fairymaid از دانشجوهای ممتاز اینجا بودند و با توجه به شناختی که از ایشون در طی این مدت کسب کردیم و همینطور نیاز گروه به اساتیدی که در این حیطه تحصیل می کنند، ما خرسند میشیم از اینکه درخواست جذب ایشون رو بعد از طی مدارج تحصیلی مقطع دکترا در کانادا و فلان دانشگاه بررسی کنیم و از پتانسبل های ایشون استفاده کنیم.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام دوستان،

من دو سال بین اتمام خدمتم تا الان گپ هست (میشه تقریبا 1.5 سال تا تاریخ اپلای). خب توی این دوسال من هم مقاله نوشتم و قسمت اعظم اون برای GRE و امتحان زبان خوندم. کار هم میکردم، ولی بصورت پروژه ای برنامه نویسی و آزاد. حالا به این فکر افتادم که یک نامه از شرکت خصوصی یکی از دوستان بگیرم که در این دوسال من مثلا کارهای کامپیوتر اینها رو انجام میدادم و انقدر هم حقوق میگرفتم (البته بدون بیمه). هیچ جاب آفری هم نمیتونم بگیرم، نه از دانشگاهی و نه از شرکتی.

1- میخواستم بدونم بنظر شما کلا گرفتن این نامه تاثیری داره یا فقط بیام توضیح بدم که تو این مدت مقاله مینوشتم و زبان میخوندم و کارهای جسته گریخته هم انجام میدادم؟
    2- من به این دوستم گفتم که نامه رو انگلیسی بنویسه توی سربرگ شرکت و همون مهر بزنه که دیگه پول ترجمه ندم (البته هزینش میشه حدود 20-30 تومن). بنظر شما بگم فارسی بنویسه و ترجمه رسمی کنم بهتره؟

ممنون
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

سلام بر ابرمرد:

توصیه من اینه هردوش رو انجام بدین. تو استادی پلن هم توضیح بدین که بعد از خدمت دوباره برگشتین برای ادامه تحصیل اما نیاز به پول داشتین. لذا مدتی رو کار کردین تا هزینه سفر و اپلای رو تامین کنین. حالا اگر کار به رشتتون هم نخورد توجیه داره دیگه. هدف آماده شدن برای ادامه تحصیل بوده.

درمورد نامه هیچ ضرورتی برای ترجمه نیست. فقط اگر ممکنه سربرگ رسمی و مهر داشته باشه، ساعات کاری،‌ مبلغ دریافتی، شرح وظایف و کارت بیزنس مدیر عامل یا ... هم باشه فبهالمراد. فردا به درد اقامتت هم میخوره.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من دو سال بین اتمام خدمتم تا الان گپ هست (میشه تقریبا 1.5 سال تا تاریخ اپلای). خب توی این دوسال من هم مقاله نوشتم و قسمت اعظم اون برای GRE و امتحان زبان خوندم. کار هم میکردم، ولی بصورت پروژه ای برنامه نویسی و آزاد. حالا به این فکر افتادم که یک نامه از شرکت خصوصی یکی از دوستان بگیرم که در این دوسال من مثلا کارهای کامپیوتر اینها رو انجام میدادم و انقدر هم حقوق میگرفتم (البته بدون بیمه). هیچ جاب آفری هم نمیتونم بگیرم، نه از دانشگاهی و نه از شرکتی.

1- میخواستم بدونم بنظر شما کلا گرفتن این نامه تاثیری داره یا فقط بیام توضیح بدم که تو این مدت مقاله مینوشتم و زبان میخوندم و کارهای جسته گریخته هم انجام میدادم؟
    2- من به این دوستم گفتم که نامه رو انگلیسی بنویسه توی سربرگ شرکت و همون مهر بزنه که دیگه پول ترجمه ندم (البته هزینش میشه حدود 20-30 تومن). بنظر شما بگم فارسی بنویسه و ترجمه رسمی کنم بهتره؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام مجدد،

بینهایت سپاسگزارم
    بسیار عالیه. مال من هم مشابه همین بود. به نظرم کافی و وافیه ...
    موفق باشید و ایشالا به زودی اینور آب ببینیم همو.
    سلام دوست عزیز،

من جدا ممنون دار دانشگاه دوره کارشناسیم هستم که همه جوره با دانشجوهاش راه میاد، و دیگه احتیاجی به جاب آفر دانشگاه هایی که در اونها تدریس کردم (که خوب طبیعتا سطحشون بسیار پایین تر از دانشگاهی هست که در اون درس خوندم) ندارم. خبر خوش اینکه بعد از مطرح کردن موضوع جاب آفر، اساتید این موضوع رو در جلسه گروه مطرح کردن و تصویب کردن که اینکار رو نه تنها این بار برای من، بلکه کلا برای دانشجوهای فارغ التحصیل اون گروه که سوابق درخشانی از نظر گروه دارن انجام میدن. به قول مدیر گروه که می گفت وقتی این برگه از طرف سفارت یا هر ارگان دیگه ای خواسته میشه، ما چرا راه رو برای دانشجوهای خودمون هموار نکنیم، باید راه رو حتی برای بازگشت و جذب اونها باز نگه داریم.
    با این تفاصیل هم یه نامه انگلیسی، در سربرگ انگلیسی گروه و با تمام مشخصات فوق الذکر گرفتم که در اون ذکر شده طبق نظر department's committee for graduate studies خرسند می شن که در صورت اتمام موفق آمیز درس من در فلان رشته، مقطع و دانشگاه درخواست استخدامی من رو با کمال میل بررسی کنن.
    تنها یه موضوع می مونه و اونم اینکه من چون مرخصی ساعتی از محل کارم داشتم و با عجله برگشتم فراموش کردم نامه رو تاریخ بزنن!
    1. آیا نامه تنها احتیاج به یه تاریخ داره؟ که خوب خودم هم می تونم در بالای صفحه و قسمت مربوطه اون تاریخ رو وارد کنم.
    2. یا اینکه باید این نامه شماره ثبت هم بگیره؟ اگه پاسخ مثبته، باید از دبیرخونه بگیرم یا از آموزش دانشکده؟ نظر خودم اینه که چون در بالای نامه سه قسمت هست: date ، ref ، enc ، باید علاوه بر تاریخ، اینها هم پر شن، که البته نمی دونم منظور از enc چی می تونه باشه.
    و متاسفانه فردا هم 5 شنبس و کارم می افته به شنبه و یه مرخصی ساعتی دیگه.

ممنونم از شما