نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شما بین استرالیا و آمریکا کدوم رو انتخاب میکنین؟

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استرالیا

14 43.75%
  • امریکا

18 56.25%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ادامه تحصیل پزشکی (تخصص) در استرالیا و آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی / علوم پزشکی اصفهان

Exclamation ادامه تحصیل پزشکی (تخصص) در استرالیا و آمریکا

سلام دوستان
    میدونم که تاپیک ها پست های زیادی در رابطه با این موضوع هست. من یه تاپیک جدید باز کردم چون هیچ تاپیک جامعی پیدا نکردم که رزیدنتی در آمریکا و استرالیا رو مقایسه کرده باشه.
    من تا یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم، رزومه به نسبت خوبی دارم و همچنان دارم قوی ترش میکنم. من همیشه قصد داشتم برای تخصص (ارتوپدی) به استرالیا برم، ولی متاسفانه با تحقیقات جدی تری که کردم به نظر میرسه استرالیا شدنی نیست... از طرفی، آمریکا برای رشته هایی مثل ارتوپدی شدنی نیست...
    هدف از ایجاد این تاپیک این بود که هم من برداشت هام رو share کنم، هم اینکه از دوستانی که اطلاعات دارن برای تصمیم گیری کمک بگیرم.

Life Style
    طبق تحقیقات من، شرایط زندگی توی استرالیا به مراتب بهتر از آمریکاست. امنیت، بیمه و... و مهمتر از همه اینکه پذیرش مهاجر بین مردم و توی جامعه خیلی بیش تر از آمریکاست که همیشه حس خواهی کرد یه مهاجری

Residency
    در آمد دوران رزیدنتی توی آمریکا حدود 55.300 دلار هستش (طبق آمار medscape) ولی آمار دقیقی از درآمد رزیدنتی استرالیا ندارم. کسی میدونه؟
    همچنین به طور میانگین رزیدنتی در استرالیا یکی دو سال طولانی تره
    [IMG]http://img.medscapestatic.com/pi/features/slideshow-slide/residents-salary-and-debt-report/fig3.jpg[IMG]

Practicing Medicine
    به نظر میرسه طبابت توی آمریکا بهتر باشه، البته رشته با رشته فرق داره و setting که آدم انتخاب میکنه هم مهمه، مثلا بیمارستان یا مطب خصوصی. ولی طبق آمار Medscape درآمد توی آمریکا بالاتره.
    ولی خوب مثلا برای طب اورژانس استرالیا ظاهرا توی دنیا بهشته! این لینک رو ببینین
    http://offthescript.com.au/2012/06/06/why-australia-is-the-best-place-in-the-world-to-practice-emergency-medicine
    ولی توی آمریکا وقتی match شدین دیگه از نظر کار فرقی با یه آمریکایی ندارین. ولی توی استرالیا این خبرا نیست... مثلا تعهد کار توی مناطق دور افتاده دارن

Health System
    این مقاله رو برای مقایسه سیستم درمانی (و آموزشی) دو کشور ببینین
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3179196/

خوب، من میخوام بحث رو روی رزیدنتی متمرکز کنیم
    من به شخصه دوست دارم ارتوپدی بخونم، و بین استرالیا و آمریکا اصرار خاصی ندارم، رشته برام مهمتره.
    مشکل استرالیا: به نظر میرسه پوزیشن گرفتن تقریبا غیر ممکن شده. کلا برای شروع تمام رزیدنتی ها اینطوره. این لینک رو ببینین
    http://forums.studentdoctor.net/threads/quite-confused.1044675/
    سوال من اینه که آیا مثل آمریکا رشته های خاص رو میذارن کنار؟ یا اگر یه پوزیشن کار آدم بگیره (مثلا اگر citizen بشم) میتونم ارتوپدی رو بخونم؟
    متاسفانه هیچ آمار رسمی و دقیقی از اینکه IMG ها چند درصد رزیدنتها رو تشکیل میدن پیدا نکردم.

مشکل آمریکا: توی آمریکا match شدن برای رشته هایی مثل داخلی برای IMG ها کار خیلی سختی نیست. ولی اگر یه نگاه به آمار رسمی Match Program بندازین (http://www.nrmp.org/wp-content/uploads/2014/04/Main-Match-Results-and-Data-2014.pdf) میبینین که از 693 پوزیشن ارتوپدی فقط 7تا رو دادن به IMG ها! اون ها هم حتما فارغ التحصیل oxford بودن و مقاله توی Nature داشتن! والا! یعنی عملا غیر ممکنه.

یه تفاوت عمده دیگه که بین آمریکا و استرالیا هست، دید program director ها به تجربست. توی استرالیا هرچقدر تجربه کاری بیشتری داشته باشی مهمتره، توی آمریکا هرچقدر فاصله فارغ التحصیلی و شروع رزیدنتی کوتاهتر باشه بهتره.

خلاصه اینکه اگر اطلاعات مستند یا تجربه از دوستان نزدیک و یا خودتون دارین لطفا اینجا share کنین.
    من واقعا دنبال راهی میگردم که بتونم رشته مورد علاقم رو بخونم

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکی (تخصص) در استرالیا و آمریکا

سلام
    من در مورد استراليا هيچ اطلاعاتي ندارم. ولي در مورد امريكا، ارتوپدي سخت هست ولي شدني هست. من خودم ميشناسم كسي رو كه الان رزيدنت ارتوپدي هست. ولي خب حدود 5 سال ريسرچ كرد و گرين كارد هم گرفت تا تونست مچ بشه.
    سيتيزن بودن يا گرين كارت داشتن مهم هست و تسهيل مي كنه ولي اينجوري نيس كه اگه نمره، رزومه و ريسرچ قوي و مهمتر از اون لينك خوب نداشته باشين بتونه معجزه كنه.
    ارتوپدي در كل 1% خارجي ميگيره.
    رشته هاي مختلف درصدهاي متفاوتي دارن. در حدي كه مثلاً پاتولوژي 40 درصد هم ميگيره.
    آمار بسيار كاملتر و دقيق تر رو همونطور كه گفتين ميشه از تو داده هاي سايت National Resident Matching Program (NRMP) ببينيد. يك عالمه اطلاعات مفيد از درصد قبولي خارجي ها، پروگرام هايي كه خارجي گرفته ان، ميانگين نمره ها، نظرسنجي از program director‌ها و ... رو داره.

مهمترين عامل در درجه اول لينك بازي مي كنه و بعدش نمره
    ویرایش توسط erfan1985 : September 8th, 2014 در ساعت 04:12 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی و مهندسی

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکی (تخصص) در استرالیا و آمریکا

ممنون از اطلاعاتتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)