صفحه 97 از 101 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط sciense نمایش پست ها
    ببخشید من یک سوالی دارم. برای آلمان امکان داره که شما پذیرش بگیری ولی بهت فاند ندن؟ اگر اینطوری باشه با توجه به مدت زمان ویزا که یکساله هست. اگر کسی بخواد برای آلمان اقدام کنه بهتره از همین الان وقت سفارت بگیره درسته؟
    بله، ممکنه.
    بله، اگه قصد اومدن با ویزای تحصیلی رو دارین، باید زودتر اقدام کنین. البته تا همین چند وقت پیش که وقتا دو ساله بود. الانو نمی دونم.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط a_khodadad نمایش پست ها
    سلام دوستان. امیدوارم سوالمو جای درستی پرسیده باشم. من به تازگی پذیرش دکترا گرفتم از یکی از دانشگاه های المان. چیزی که خیلی نگرانم کرده این هست که استادم گفته بخشی از قرارداد کاریم رو تدریس تشکیل میده و باید 2 تا 4 ساعت در هفته درس بدم. من الان خیلی نگرانم که میتونم از پسش بربیام یا نه. هرچی ازش پرسیدم بگو چه موضوعاتی هی میگفت واسه تو راحته و مطالب بیسیکه. اینم بگم که دوره دکترای من به زبان انگلیسی هم هست. با توجه به اینکه در این دانشگاه و رشته ی تدریس استاد من فقط در مقطع ارشد انگلیسی داره، بنابراین این به نگرانیم اضافه کرده که درسایی که قراره بدم اونقدر هم بیسیک نیست وقتی قراره برای مستر باشه و نه undergraduate. دوستانی که سابقه تحصیل در مقطع دکترا در رشته های علوم پایه ( فیزیک و ..) و یا مهندسی در المان رو دارن ممنون میشم بگن دقیقا این مسئولیت تدریس دانشجویان دکترا به چه صورت هست؟(جزییاتو بگین ممنون میشم چون هرچی ازین استادم میپرسم که درست حسابی جواب نمیده)
    سلام
    من سه ترم تو دانشگاه به دانشجوهای مستر درس دادم. اصلا ترس و نگرانی نداره و اونا بسیار بسیار کمتر از شما بلدن. استادتون هم قطعا کمکتون می کنه، اسلایدهای خودشو که قبلا این درسو داده بهتون میده، پلن درسیتون رو تو ترم اول براتون می ریزه تا یاد بگیرین چطوری پلن کنین. حتی بارم بندی رو بهتون میگه که مثلا چقدرشو بذارین واسه تمرین و چقدرشو بذارین واسه ارائه و چقدر واسه امتحان. البته اینا همه اش کمکه در واقع. وگرنه شما به عنوان یه استاد کاملا اختیار اینو دارین که بگین من می خوام مثلا همه ی نمره رو بذارم واسه پایان ترم یا هرچی. اما به هر حال، استادتون قطعا کمکتون می کنه واسه ترم اول. از ترم بعد فقط ازتون می پرسه سوالی داری یا نه؟ اصلا نگران نباشین. واقعا کار ساده ایه. بچه ها هم از سر و کولتون بالا نمی رن. خیلی مودب و مرتب و بدون اینکه کسی بخواد سر کلاس تیکه بندازه و مسخره تون کنه و این حرفا پیش میرین. واقعا کار ساده ایه. مطمئن باشید .

یک مسله بسیار مهم که به نظرم مفید اومد با دوستان درمیان بگذارم. اخیرا یه دانشجوی دکتری آلمانی که در یکی از دانشگاه های معروف آلمان هست و در اونجا سپروایزر پذیرش هم هست در ارتباط با motivation letter صحبت کردیم. طبق روال من گفتم که در اون باید اول دلیل اینکه می خوای دکتری بخونی و چرا اون دانشگاه رو انتخاب کردی و کشور و شهر رو تعریف کنی و غیره. ایشون کاملا تصدیق کردن کهه این مورد بیشتر فرهنگی هستن و ما می دونیم. اپلیکیشن هایی که از کشورهایی مثل ایران یا پاکستان میان در اونها تعریف و تمجیدهای زیادی از استاد و دانشگاه و شهر میشه ولی سایر کشورها اصلا اینها رو ذکر نمی کنم. من گفتم که خب وقتی شما در اینترنت هم سرچ می کنی همینجوری راهنمایی کرده ولی ایشون گفتن که خیلی درست نیست و سرچ کردن در گوگل با توجه به هرکشوری هم نتایج مختلفی داره مثلا اگر شما در آلمان در ارتباط با موتویشن لتر سرچ کنید این مسائل رو نمیاره. به هر حال گفتن که شما در این نامه باید کاملا دلیل بیارین که علت اینکه فکر می کنین این پوزیشن با شما در ارتباط هست چیه. سوابق مرتبطتون رو بیارین چه هدفی دارین و چطور موفق میشین ایده هاتون چیه کلا هر چقدر منطق و دلیلتون بیشتر باشه مهم تره و تعریف و تمجیدها اصلا در نظر گرفته نمیشه.

سلام دوستان
    من برای دکتری رشته روانشناسی می خوام اقدام کنم. می خوام بدونم برای پذیرش گرفتن به زبان آلمانی هم نیاز دارم؟
    سپاسگذارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    microbiology

سلام دوستانو من از دانشگاه tubingen پذیرش دکترا ررشته میکر وبشناسی گرفتم ولی بدون فاند. daad هم اقدام کر دم واسه فاند ولی موفق نشدم. از چه طریق دیگه ای میتونم بورس تهیه کنم؟

سلام دوستان
    من لیسانس عمران معدل ۱۶ گرفتم
    ایلتس ۶ و المانی b1 (هردوشون رو دارم ادامه میدم )
    دارم میرم سربازی میخوام در سربازی درس بخونم

دلیل بالارفتن یورو نمیتونم دیگه با هزینه شخصی اپلای کنم نیاز به فاند دارم ؟

ایا برای دکترا در المان این زبان المانی نکته خوبیه؟
    برای گرفتن فاند، ارشد معدل ۱۷ یه مقاله میتونم فاند بگریم

برای گرفتن فاند دکترا ،چطور باید اپلای کرد ؟باید باید چطور استاد پیدا کنم داخل سایت دانشگاه هست ؟سایت برای جستجو استاد هست؟

ایا شانس فاند دارم با لیسانس عمران ۱۶ فوق ۱۷ ایلتس ۶ b1 یه مقاله
    اگر کسی میشناسید لطفا ایمیل یا تلفن ایدی لطف کنید به من بدید؟

اگه بی ادبی کردم ببخشید

باسلام و احترام خدمت دوستان عزیزم - چون سئوالم در خصوص دکترا در آلمان بود گفتم اینجا بپرسم - در ابتدا باید بگویم که هفته گذشته با یکی از اساتید در دانشگاه آلمان ارتباط برقرار کردم و با ارسال cv و دو تا پروژه تحقیقاتی از ایشان درخواست کردم که برای دکترا در این دانشگاه و گروه تحقیقاتی ایشان اپلای کنم. لطفا راهنمایی بفرمائید که نظر ایشان چقدر میشه روش حساب کرد. لیانس و فوقم آزاد بوده 2 تا مقاله داخلی و 2 تا خارجی دارم - 10 سال سابقه کار مفید و مرتبط - یک سال سابقه تدریس - و آیلتس 6. نمیدونم آیا استاد همه کاره هست یا خیر. اصلا شاید فرآیند رو اشتباه میرم یا درسته. یک جواب به من داده شاید شما بتونید کمک کنید - سپاس

I am sorry but I don't have a vacant position available.

There would be the only possibility to write a research proposal for the German national science foundation and apply for 3 years. You can't do it as a foreigner, but we could do it together: You could write a proposal on an interesting topic in logistics where you describe different research projects to be pursued over 3 years. As an introduction you need to describe the state of the art. The proposal must not be longer than about 15 pages. Please don't focus on local search solution methods but you may put a focus on AI ideas. Thank you for your interest in working with me.
    I would suggest that you write on a topic in logistics that you like. Could be one of the two that you attached. Please make a proposal of ideas.
    I look forward to i

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    باسلام و احترام خدمت دوستان عزیزم - چون سئوالم در خصوص دکترا در آلمان بود گفتم اینجا بپرسم - در ابتدا باید بگویم که هفته گذشته با یکی از اساتید در دانشگاه آلمان ارتباط برقرار کردم و با ارسال cv و دو تا پروژه تحقیقاتی از ایشان درخواست کردم که برای دکترا در این دانشگاه و گروه تحقیقاتی ایشان اپلای کنم. لطفا راهنمایی بفرمائید که نظر ایشان چقدر میشه روش حساب کرد. لیانس و فوقم آزاد بوده 2 تا مقاله داخلی و 2 تا خارجی دارم - 10 سال سابقه کار مفید و مرتبط - یک سال سابقه تدریس - و آیلتس 6. نمیدونم آیا استاد همه کاره هست یا خیر. اصلا شاید فرآیند رو اشتباه میرم یا درسته. یک جواب به من داده شاید شما بتونید کمک کنید - سپاس

There would be the only possibility to write a research proposal for the German national science foundation and apply for 3 years. You can't do it as a foreigner, but we could do it together: You could write a proposal on an interesting topic in logistics where you describe different research projects to be pursued over 3 years. As an introduction you need to describe the state of the art. The proposal must not be longer than about 15 pages. Please don't focus on local search solution methods but you may put a focus on AI ideas. Thank you for your interest in working with me.
    I would suggest that you write on a topic in logistics that you like. Could be one of the two that you attached. Please make a proposal of ideas.
    I look forward to i
    سلام
    این استاد پولی برای دادن به شما نداره و داره میگه پروپوزال بنویس. من کمکت می کنم. اما ایده و پروپوزال ظاهرا قراره مال شما باشه. یعنی اون به شما ایده نمیده که چی بنویسین. خودتون باید بنویسین. اون موسسه هم. که گفته (DFG) بورس گرفتن ازش اصلا کار ساده ای نیست. اگر خودتون تو ذهنتون ایده های ناب دارین، میتونین تا حدی امیدوار باشین که حداقل یه پروپوزالی با این استاد بنویسین. حالا اینکه اون پروپوزال در مقابل پروپوزال های زیاد دیگه ای که به موسسه فرستاده میشه برنده بشه یا بازنده یه بحث دیگه است. اما اگر ایده ای ندارین، من فکر می کنم این استاد ازش چیزی درنمیاد براتون. در هر صورت، حتی اگه ایده هم دارین و پروپوزال هم نوشتین، بازم معقوله که همزمان چندین جای دیگه هم اپلای کنین. چون تضمینی نیست که بورس رو بهتون بده DFG.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید من این فرصت را به راحتی از دست ندهید.

دوستان اشاره کرده اند که احتمال موفقیت برای فاند کم است ولی تلاش برای نوشتن یک پروپوزال قوی حتما کمک بزرگی در اپلیکیشنهای دیگر شما برای موسسات دیگر است.

شما الان استادی را دارید که - با اینکه احتمالا جوان هستند - اطلاعات خوبی از سیستم بورس ملی که دوستان فرموده اند نامش
    DFG
    است دارند و حاضرند به طور جدی روی این پروپوزال گسترده - ۱۵ صفحه کم نیست! - کار کنند.

این عالی است!

شما طی این همکاری - که امید به خدا منجربه بورس هم میشود - بسیار با ادبیات روز دنیا در حوزه مورد علاقه تان ، نظام پروپوزال نویسی آلمان که حتما با استاندارهای عالی دنیا مطابق است ، سازمانهای دیگری که ممکن است بتوانند شمارا بورس کنند و بخواهند و بسیاری موارد دیگر آشنا میشوید که از دید من جدا ذیقیمت است.

من شما را نمیشناسم و از میزان دانش و تبحر شما اطلاع ندارم ولی آنچه در بین بچه های ایرانی دیده ام این است که معمولا دست به قلم نیستند و سنگین حرکت میکنند و یک دلیل ان فاصله با ادبیات روز و آدمهای مطرح رشته شان و البته تمرین کم است. این همکاری حتما یک دوره آموزش عالی برای شماست و اگر کار خوبی از آب دربیاید درهای زیادی را روی شما باز خواهد کرد.

قصد از این پست همفکری است و امیدوارم که کمکی کرده باشم حتما دوستان دیگر هم نظرات ارزشمندی دارند که خواهند نوشت و مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها

I look forward to i
    ویرایش توسط susighton : January 2nd, 2020 در ساعت 01:48 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

باتشکر پس امیدوار کننده هست. بازن ممنون از راهنمایی
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

از دید من این فرصت را به راحتی از دست ندهید.

دوستان اشاره کرده اند که احتمال موفقیت برای فاند کم است ولی تلاش برای نوشتن یک پروپوزال قوی حتما کمک بزرگی در اپلیکیشنهای دیگر شما برای موسسات دیگر است.

شما الان استادی را دارید که - با اینکه احتمالا جوان هستند - اطلاعات خوبی از سیستم بورس ملی که دوستان فرموده اند نامش
    DFG
    است دارند و حاضرند به طور جدی روی این پروپوزال گسترده - ۱۵ صفحه کم نیست! - کار کنند.

این عالی است!

شما طی این همکاری - که امید به خدا منجربه بورس هم میشود - بسیار با ادبیات روز دنیا در حوزه مورد علاقه تان ، نظام پروپوزال نویسی آلمان که حتما با استاندارهای عالی دنیا مطابق است ، سازمانهای دیگری که ممکن است بتوانند شمارا بورس کنند و بخواهند و بسیاری موارد دیگر آشنا میشوید که از دید من جدا ذیقیمت است.

من شما را نمیشناسم و از میزان دانش و تبحر شما اطلاع ندارم ولی آنچه در بین بچه های ایرانی دیده ام این است که معمولا دست به قلم نیستند و سنگین حرکت میکنند و یک دلیل ان فاصله با ادبیات روز و آدمهای مطرح رشته شان و البته تمرین کم است. این همکاری حتما یک دوره آموزش عالی برای شماست و اگر کار خوبی از آب دربیاید درهای زیادی را روی شما باز خواهد کرد.

قصد از این پست همفکری است و امیدوارم که کمکی کرده باشم حتما دوستان دیگر هم نظرات ارزشمندی دارند که خواهند نوشت و مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت.

پایدار باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)