صفحه 51 از 101 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

پیش فرض پاسخ : دکتری در آلمان

سلام دوستان، استاد احتمالا از من میپرسه که روند ویزا گرفتنت چطوری هست درسته؟ من رشتم روانشناسیه و تقریبا مدارکم تا دو هفته دیگه آماده میشه، به نظر شما بهش بگم چه مهلتی برای ویزا نیاز دارم با توجه به اینکه رشته من روانشناسی هست و حساسیت خاصی روی روند کلیرنسش نیست

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad1925 نمایش پست ها
    سلام دوستان، استاد احتمالا از من میپرسه که روند ویزا گرفتنت چطوری هست درسته؟ من رشتم روانشناسیه و تقریبا مدارکم تا دو هفته دیگه آماده میشه، به نظر شما بهش بگم چه مهلتی برای ویزا نیاز دارم با توجه به اینکه رشته من روانشناسی هست و حساسیت خاصی روی روند کلیرنسش نیست
    به روند ویزا که کار ندارن. فقط میگه زودترین موقعی که به نظرت میتونی اینجا باشی کی هست. شما دو ماهو فقط برای زمان مصاحبه تا گرفتن ویزات حساب کن. تقریبا یه ماهم حساب کن برای اینکه بتونی وقت بگیری. چون باید ببینی کی سفارت وقت جدید میده و اونا برای چه ماهی هستند (البته اگه وقت گرفتین که هیچی). به نظر من سه ماه حساب کن حداقل.

میشه خواهش کنم منو راهنمایی کنید؟
    توی وب سایت دانشگاههای المان لیست اساتید و زمینه ریسرچشون ذکر شده؟ من هر چی میگردم پیدا نمی کنم.

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AzadArchitect نمایش پست ها
    توی وب سایت دانشگاههای المان لیست اساتید و زمینه ریسرچشون ذکر شده؟ من هر چی میگردم پیدا نمی کنم.
    شما باید در سایت دانشگاه اول گروه مورد نظر رو پیدا کنید و بعد در سایت گروه در قسمت اعضای گروه (شامل استادها و کارمندان) دنبال اسم استادها بگردید. اکثر استادها هم رزومه خودشون رو در سایت می گذارن.

اگر زبان دوره انگلیسی باشه و مدرک زبان آلمانی نداشته باشیم مشکلی پیش میاد؟ من آلمانی تا سطحی بلدم اما تا الان اینطور فکر میکردم که لازم نیست آزمون داده باشم!

Junior Member mahyr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک، شریف

[/QUOTE]

[/QUOTE]
    خیلی از استادا وقتی دنبال دانشجوی دکترا میگردن توی سایتای تبلیغاتی اعلام میکنن. اونجا یه خلاصه ای از پروژه ای که میخوان روش کار کنن رو میزنن. این روش خوبی برای پیدا کردن استاده!
    ویرایش توسط mahyr : November 7th, 2012 در ساعت 01:37 AM

Junior Member mahyr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک، شریف

اگر زبان دوره انگلیسی باشه و مدرک زبان آلمانی نداشته باشیم مشکلی پیش میاد؟ من آلمانی تا سطحی بلدم اما تا الان اینطور فکر میکردم که لازم نیست آزمون داده باشم!
    اگه مدرک انگلیسی داشته باشی معمولا مشکلی نیست.

ApplyAbroad Superstar

اگر دوره به انگلیسی باشه نیاز به هیچ مدرک آلمانی ای ندارین

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    اگر دوره به انگلیسی باشه نیاز به هیچ مدرک آلمانی ای ندارین
    ممنون، به نظر شما مهمترین چیزایی که باید توی مصاحبه تلفنی با استاد مشخص کنم و بپرسم چی هست؟ -برای اینکه دیگه نیاز به حساب بانکی نداشته باشم استاد باید نامه رسمی مبنی بر پذیرش همراه با بورس به من داده باشه یا ایمیل غیررسمیش هم کافیه؟ چقدر ممکنه استاد منو بپذیره اما دانشکده منو رد کنه؟ استادی که باهاش مکاتبه دارم رییس دپارتمان نیست اما مدیر گرایشی هست که براش اقدام کردم

ApplyAbroad Superstar

ممنون، به نظر شما مهمترین چیزایی که باید توی مصاحبه تلفنی با استاد مشخص کنم و بپرسم چی هست؟ -برای اینکه دیگه نیاز به حساب بانکی نداشته باشم استاد باید نامه رسمی مبنی بر پذیرش همراه با بورس به من داده باشه یا ایمیل غیررسمیش هم کافیه؟ چقدر ممکنه استاد منو بپذیره اما دانشکده منو رد کنه؟ استادی که باهاش مکاتبه دارم رییس دپارتمان نیست اما مدیر گرایشی هست که براش اقدام کردم
    تو مصاحبه به استاد اصولا استاد از شما سوال می پرسه، نه برعکس!! البته آخرش از شما می پرسن که اگه سوالی دارین بگین، معمولا دانشجو فقط می پرسه کی نتیجه ی پذیرش یا ردش رو تقریبا بهش می گن، کی انتظار میره که کارش رو شروع کنه. اگر هم سوالی در مورد فاند داشته باشه می پرسه.
    نامه باید رسمی باشه، مطمئن نیستم از طرف خود استاد رو قبول دارن یا باید از طرف دانشگاه باشه و مهر دانشگاه هم داشته باشه ولی فکر میکنم همین که توی سربرگ دانشگاه باشه و استاد امضا کنه و بگه که این فرد توی این رشته پذیرفته شده قابل قبوله. حالا همین نامه رو اسکنش رو بفرسته قبوله. نیازی به پست کردنش نیست. ولی ایمیل غیررسمی رو بعید می دونم قبول کنن.
    استاد اگه بگه اپلای کن به احتمال زیاد میگیره. ولی در مورد بورس اگه از گرنت خودش میخواد بده و بهتون گفته که مشکلی نیست ولی اگه برای بورس هم بهتون گفته به دانشگاه بگین باید برای اون جدا اقدام کنین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)