صفحه 8 از 101 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دکتری در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mina84.61fm نمایش پست ها
    سلام
    من فوق لیسانس مهندس صنایع هستم و 2سال سابقه تدریس در دانشگاه را دارم. ielts 6 آکادمیک دارم . چند تا مقاله کنفرانسی . می خواستم بدونم با این شرایط می تونک واسه phd از آلمان پذیرش بگیرم؟
    چه دانشگاه هایی مهندسی صنایع دارند ؟ من خودم قبلا به چند تا از اساتید ایمیل زدم ولی جواب ندادند . می شه راهنماییم کنید.
    احتمال اینکه به استاد راهنمای مربوطه ایمیل نزده باشید زیاد هست و حالت دیگه مناسب نبودن نوشتن متن ایمیل هست. البته از طریق تماس با دانشگاه هم می شه پیگیری کرد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترا در آلمان

سلام، کسی می دونه چقدر طول می کشه تا یک استاد به ایمیل درخواست برای استاد راهنما جواب بده؟ من سه روزپیش پروپوزالم رو برای چند تا استاد فرستادم ولی هنوز جواب ندادن. در اولین ایمیل باید پروپوزال رو فرستاد؟ یا فقط باید رزومه رو فرستاد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط neli2011 نمایش پست ها
    سلام، کسی می دونه چقدر طول می کشه تا یک استاد به ایمیل درخواست برای استاد راهنما جواب بده؟ من سه روزپیش پروپوزالم رو برای چند تا استاد فرستادم ولی هنوز جواب ندادن. در اولین ایمیل باید پروپوزال رو فرستاد؟ یا فقط باید رزومه رو فرستاد؟
    زیاد فرقی نمیکنه. معمولا اول رزومه رو میدن که استاد ببینه خوشش میاد یا نه ولی خوب اگه از اینکه کار شما با ان استاد مطمئن هستین مثل هم هست اشکالی نداره. معمولان دیر جواب میدن برا من که اینطور بود. خیلی طول کشید که یکیشون آخر جواب داد.

گربه دستش به گوشت نمیرسه، میگه پییییف بو گند میده.......

Junior Member

سلام دوستان،
    حقوق ماهانه دانشجوی دوره دکترا ماهانه چقدره؟ و چقدر مالیات ازش کسر میشه؟
    تو سایتهای دانشگاهها نوشته چیزی حدود 1400 تا 1500 یورو، ولی با دوستان آلمانی که صحبت داشتم میگفتن کمتر از هزار یورو دستمون میگیره.
    دوستانی که تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا بیان کنند
    متشکرم

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط khalil37 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    حقوق ماهانه دانشجوی دوره دکترا ماهانه چقدره؟ و چقدر مالیات ازش کسر میشه؟
    تو سایتهای دانشگاهها نوشته چیزی حدود 1400 تا 1500 یورو، ولی با دوستان آلمانی که صحبت داشتم میگفتن کمتر از هزار یورو دستمون میگیره.
    دوستانی که تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا بیان کنند
    متشکرم
    سلام دوست عزیز
    کدوم دانشگاه نوشته دانشجوی دکترا حقوق داره؟
    من تنها در این زمینه این اطلاع رو دارم که کسانی که در زمان تحصیل چه کار می کنن چه کمک هزینه می گیرین معاف از مالیات هستن
    خوشحال میشم شما اگه اطلاعاتی کسب کردین به ماها هم منتقل کنید

ApplyAbroad Superstar

دکترا تو آلمان به خودی خود حقوق نداره. یعنی مثل بعضی از کشورها نیست که هر کی دکترا بخونه حقوق بگیره و کارمند حساب شه.
    حقوقی که دانشجوهای دکترا میگیرن بستگی به نوع قراردادشون دارند
    بعضی ها قرارداد کارمندی می بندد، یعنی طرف رسما کارمند دانشگاه، حقوقش هم بسته به مقدارش ممکنه مالیات بهش تعلق بگیره و ممکنه نگیره. وقتی میگم کارمند یعنی موظفه ساعات مشخصی رو طبق قانون کار توی دفترش باشه، سالی یه ماه مرخصی داره و تمام شرایط کارمندا.
    بعضی ها دقیقا دانشجو هستند و بورس میگیرن و اصلا کارمند دانشگاه هم نیستند و قوانین کارمند براشون صادق نیست، بسته به چیزی که استاد ازشون خواسته میرن دانشگاه. بورسشون هم معمولا معاف از مالیات هست.
    بورسی که دانشگاها میدن بسته به رشته مقدارش فرق داره. از 800، 900 شروع میشه تا همون 1400، 1500. من بیشتر ندیدم. اگر هم بیشتر بشه معمولا مالیات تعلق میگیره. برای همین بورس رو بیشتر از این نمی دن. چون به ضرر دانشجوه!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Greenwich

سلام لطفا یکی از دوستان منو راهنمایی کنه چون من هیچگونه اطلاعاتی از دانشگاه کشور آلمان و شرایط پذیرششون ندارم
    من با مدرک MSc Electrical Power Engineering از انگلستان از دانشگاه University of Greenwich
    چقدر شانس دارم از دانشگاه های مجانی و غیر مجانی آلمان برای مقطع دکترا پذیرش بگیرم؟ امکان بورس شدن هم دارم؟ به چه زبانی باید درس بخونم؟ ( انگلیسی یا آلمانی )
    هیچگونه آشنایی با زبان آلمانی هم ندارم.
    لطفا دقیقا بفرمایید من از چه طریق میتونم اقدام کنم

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad7617 نمایش پست ها
    سلام لطفا یکی از دوستان منو راهنمایی کنه چون من هیچگونه اطلاعاتی از دانشگاه کشور آلمان و شرایط پذیرششون ندارم
    من با مدرک MSc Electrical Power Engineering از انگلستان از دانشگاه University of Greenwich
    چقدر شانس دارم از دانشگاه های مجانی و غیر مجانی آلمان برای مقطع دکترا پذیرش بگیرم؟ امکان بورس شدن هم دارم؟ به چه زبانی باید درس بخونم؟ ( انگلیسی یا آلمانی )
    هیچگونه آشنایی با زبان آلمانی هم ندارم.
    لطفا دقیقا بفرمایید من از چه طریق میتونم اقدام کنم
    سلام

همانطور که می دانید اولین نکته در مورد پذیرش PHD رزومه خوب شما است ! که این شامل معدل فوق (و کمی لیسانس)، سابقه تحقیق و پژوهش، سابقه کاری و دیگر مدارک آکادمیک می باشد. برای تحصیل هم اکثرا دورهای PHD به زبان انگلیسی هستند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moshel نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    کدوم دانشگاه نوشته دانشجوی دکترا حقوق داره؟
    من تنها در این زمینه این اطلاع رو دارم که کسانی که در زمان تحصیل چه کار می کنن چه کمک هزینه می گیرین معاف از مالیات هستن
    خوشحال میشم شما اگه اطلاعاتی کسب کردین به ماها هم منتقل کنید

منظورم از حقوق، همان بورس بود: یعنی پول میگیرند. ببخشید اگه اشتباه شد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

سلام دوست من
    پذیرش در مقطع دکترا در آلمان از طریق دو معیار مورد بررسی قرار میگیره.اولی معدل بعد پذیرش از طرف یک استاد راهنما
    حداقل معدل در آلمان برای پذیرش چیزی حدود 16-17 هست.پس نتیجه میگیریم شما شانس خوبی دارین
    در رابطه با زبان وقتی برای کورسهای انگلیسی اپلای می کنید دیگه نیازی به دانستن زبان آلمانی ندارین
    برای فاند هم میتونید از موسساتی مثل max planck یا daad اقدام کنید
    به امید موفقیت روز افزون در تمام مراحل زندگی

و

سلام دوست من
    بله شما شانس دارین.معدل 16 معدل خوبیه.معدل لیسانس هم که یه کم تو پذیرش مهمه هم خوبه.
    در رابطه با مسائل دیگه هم خودتون در جریان هستین دیگه
    حالا بالاخره چه معدلی خوبه؟!!!!!!!!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)