صفحه 87 از 101 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ د

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم، برای آلمان و کلا اروپا، پوزیشنهای دکترا، موقع خاصی از سال، داره، مث کانادا و امریکا؟! کسی هست، راهنمایی کنه؟! ((
    دکترا دو جوره:
    1. structured: این همون مدل آمریکاست. در یک زمان معین قبل از ددلاین باید اپلای کنی و اونا چند وقت بعدش نتیجه رو بهت میگن.
    2. unstructured : این هم مدل پروژه ای هست. که اکثرا تو اروپا این شکلیه (ولی از مدل اول هم دارن. باید بگردی). استاد پروژه گیرش بیاد آگهی میزنه.

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ د

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بچه ها مجددا سلام، من به راهنمایی تون واقعا نیاز دارم ....
    یه استاد از یک دانشگاه تاپ تویه آلمان بهم این جواب رو داده، من چی بگم، یه جملشم نمیفهمم منظورش چیه، اونی که در مورد پناهجوها گفته، بمن چ ربطی داره نمیفهمم!!

My questions are, how would you finance your stay? How long do you think that it would take? Would you come with family?

Do you know about the critical situation with refugees in Germany? Do you plan to learn some German?

Mit freundlichen Grüßen,
    Best regards,

من چ جوابی بدم، چرا اینا گیرن رویه زبان آلمانی؟ اگه بخام وقت بذارم رویه زبونشون اونطوری از کار کردن و مقاله خوندن و نگارش مقالات در حال نوشتنم، میوفتم، وقتمو میگیره، منم پلنی برای آلمان موندن بعد دکتری، به هیچ وجه نداره!
    دست استاده دیگه. درسته اکثر دکتراها انگلیسی هستن ولی خب این به تیم اون استاد هم ربط داره. هرچی اون بگه همونه. همشون گیر آلمانی ندارن. میتونی بهش بگی اگر بخام آلمانی یاد بگیرم یکمی به بقیه کارها کمتر میرسم (اگه تو مشکلی نداری منم مشکلی ندارم. بالاخره روز 24 ساعته دیگه. من یه بازه ای وقت رو زبان بزارم طبیعتا به بقیه کارها کمتر میرسم). احتمالا میخاد تو رو به عنوان دستیار سر کلاسهای لیسانس یا ارشد ببره و در قبالش بهت یه پولی بده و خب تو این حالت انتظار داره آلمانی بلد باشی. سوالای مربوط به خانواده رو هم پرسیده ببینه چقدر باید فاند بده. چون فاند متعهل ها بیشتره و ممکنه استاد اونقدری بودجه نداشته باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگا

سلام دوستان؛
    بنده الان دانشجوی سال دوم دکتری توی یکی از دانشگاه های آمریکا هستم (داتنشگاه متوسط رو به خوب).
    استادم توی زمینه ای که داریم کار میکنیم شناخته شده هست (دکتری از MIT) و من هم نسبتاً دارم خوب کار میکنم و خروجی های خوبی میدم. توی ایران هم لیسانس و فوق علم و صنعت بودم (معدلای خوب).
    دوست دارم بعد از دکتری توی آمریکا، برای post doc توی آلمان دانشگاه RWTH Aachen University اقدام کنم. زمینه ای که الان دارم کار میکنم، دقیقا داره توسط دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه RWTH Aachen University کار میشه.
    میخواستم بدونم فرآیند گرفتن post doc توی آلمان، به خصوص دانشگاه RWTH Aachen University، چطوری هستش؟
    بنده اصلا در مورد اپلای توی اروپا چیزی نمیدونم، ممنون میشم یک راهنمایی کنید.

در ضمن، میدونم شاید یه مقدار زود باشه، ولی دوست دارم از قبل همه مسائل رو راجع به این کار بدونم.
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mmohaqeqf نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    بنده الان دانشجوی سال دوم دکتری توی یکی از دانشگاه های آمریکا هستم (داتنشگاه متوسط رو به خوب).
    استادم توی زمینه ای که داریم کار میکنیم شناخته شده هست (دکتری از MIT) و من هم نسبتاً دارم خوب کار میکنم و خروجی های خوبی میدم. توی ایران هم لیسانس و فوق علم و صنعت بودم (معدلای خوب).
    دوست دارم بعد از دکتری توی آمریکا، برای post doc توی آلمان دانشگاه RWTH Aachen University اقدام کنم. زمینه ای که الان دارم کار میکنم، دقیقا داره توسط دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه RWTH Aachen University کار میشه.
    میخواستم بدونم فرآیند گرفتن post doc توی آلمان، به خصوص دانشگاه RWTH Aachen University، چطوری هستش؟

در ضمن، میدونم شاید یه مقدار زود باشه، ولی دوست دارم از قبل همه مسائل رو راجع به این کار بدونم.

روال خاصی نداره برادر. شما برای پروژه هایی که بازه اپلای میکنین. اگر هم هیچ پروژه ای باز نبود میتونی رزومه ات رو برای اساتیدی موضوعات تحقیقی مشترک دارین بفرستین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

ممنون؛
    اتفاقا یکی از سوالاتم همین بود؛ یعنی اگه توی این سابت ها که Open Positions های اروپا رو میزنه، موردی وجود نداشته باشه، بازهم میشه با استاد با زمینه مشترک مکانبه کرد و نظرش رو جلب کرد؟ تو این حالت جقدر شانس وجود داره؟
    شما RWTH Aachen University هستید؟

ممنون
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

ApplyAbroad Superstar

ممنون؛
    اتفاقا یکی از سوالاتم همین بود؛ یعنی اگه توی این سابت ها که Open Positions های اروپا رو میزنه، موردی وجود نداشته باشه، بازهم میشه با استاد با زمینه مشترک مکانبه کرد و نظرش رو جلب کرد؟ تو این حالت جقدر شانس وجود داره؟
    شما RWTH Aachen University هستید؟

ممنون
    شما اگه دنبال پوزیشن تو آلمان هستی، باید دقیقا سایت دانشگاه و گروه مربوطه رو تو خود دانشگاه چک کنی، نه اون سایت هایی که پوزیشن های کل دانشگاها رو می زنن. اون جوری کم می تونین چیزی پیدا کنین. هر گروهی واسه خودش آگهی می زنه تو آلمان.
    البته اگه تو میلینگ لیست های رشته ی خودتون عضوین، اونجا هم می زنن معمولا پوزیشن هاشونو. اما حالت کلیش همونه که گفتم.
    کلا استاد باید پروژه داشته باشه که پست داک بگیره، چون پست داک شغله دیگه. نمی تونه کسی رو استخدام کنه بدون اینکه پول داشته باشه بهش بده. اما خب یه وقتایی طرف مثلا هنوز یه پروپوزال داده، نتیجه ی اکسپتیش نیومده، واسه همین هنوز آگهیشو نزده، ولی خب خودش می دونه که در آینده ی نزدیک قراره رو فلان پروژه کار کنه. اگه روزمه تونو حتیت بدون وجود پوزیشن بفرستین، خب این حالت ها هم شامل شما میشه و استاد شما رو در نظر می گیره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان؛

سلام

در گام اول اگر استاد و یا lab برای شما کاملا مشخص هست برای visiting researcher or visiting scholar اقدام کنید یا اگر پروجه دکترا رو هنوز کامل تعریف نکردید با هماهنگی سوپروایزر با استاد/lab موردنظر لینک شوید.
    مثلا این لینک رو ببینید. موارد مشابه رو در DAAD هم می تونید ببینید. سایر توضیحات رو bahar_03 و especial بطور کامل دادند. موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم ممنون میشم اگر کسی بتونه منو راهنمایی کنه
    من در سایت دانشگاه TUM یه PhD پوزیشن دیدم که بعد از شرح پروژه این مطلب رو نوشته بود

Application can be sent until June 30. 2017 and should contain a CV, a short letter indicating prior scientific experience and a letter of recommendation
    حالا سوال اینجاست که ایا باید ریکامندیشن لتر رو من خودم با cv بفرستم؟
    اینطوری که هرکس میتونه خودش برای خودش یه ریکامند بفرسته؟
    سوال دوم این هست که در مورد این نامه ای که گفته
    short letter indicating prior scientific experience ایا من باید در این نامه فقط به تجارب علمی قبلی خودم اشاره کنم و این نامه با motivation letter که ادم هم از خودش میگه و هم از کارهایی که استاده داره انجام میده فرق داره؟
    با سپاس فراوان

Junior Member

سلام دوستان. پذیرش دکتری در موسساتی مثل Helmholtz و Forschungszentrum Jülich به چه صورت هست؟ آیا رقابت شدیده برای این موسسات؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    سلام دوستان. پذیرش دکتری در موسساتی مثل Helmholtz و Forschungszentrum Jülich به چه صورت هست؟ آیا رقابت شدیده برای این موسسات؟
    سلام
    رقابت تقریبا مثل مکس پلانک هست. هر گروه/Lab یا هر استادی پزیشن هارو در صفحه مربوط اعلام می کنند.موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)