صفحه 91 از 101 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط civilicar نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک سوال: یکی از دوستان توی همین فروم میگفت که برای پذیرش مقطع دکتری باید صفحه PhD job vacancies هر دانشگاه را سرچ کرد و اگر پوزیشنی بود بعد شروع کرد به ایمیل زدن به اساتید. میخواستم ببینم این روش درسته یا نه؟ ممنون
    برای آمریکا جواب میده. البته خیلی وقتا هم استاد هیچ پوزیشنی توی صفحه اش نمیذاره پس بهتره به هر حال ایمیل رو بزنید.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

دوستان سلام
    من از طریق ارتباط ایمیل با اساتید به نتیجه ای نرسیدم.
    سایتهای daad و غیره هم روی شاخه کاری من پوزیشن ندارند.
    ایا اگر یکسال حرفه ای شروع به مطالعه زبان المانی کنم. تاالان به عنوان یک تفریح میخوندم. اما میرم کلاس
    میشه برای دکترا جور دیگری درخواست زد؟
    این گپ مشکل ساز نمیشه؟
    من زومه ام خیلی عالی بود ولی گویا اساتید المانی تمایلی به دانشجوی بین الملل ندارند
    استادی از bonn که دکتراشو اونجا خونده میگه که باید با هزینه شخصی کلا بری با ایمیل نمیشه استادی رو جذب کرد
    و میگه چون المانی ها میدونند دانشجوهای ایرانی مشکل ویزا دارند ترجیح میدهند با یک دانشجوی برزیلی یا حتی چینی و ... کار کنند که فردایی که برای پوزیشنی میخواننشون توی المان حاضر بشن
    من فکر میکردم با ارسال رزومه ام استادی حداقل جوابم هم بده.( اگر رزومه ام نقصی داشت چه از نظر معدل چه زبان چه مقاله میگفتم خوب پس منو نپسندیدند) یکیشون که دقیقا مقاله اش موضوع کاری من بود. من به دانشگاه هایی که رشه منو داشتند به اساتیدشون ایمیل زدم.ایمیلمو خود همین دکتره که bonn خونده حتی اماده کرد که کوتاه و رسا باشه
    ولی با گذشت یک ماه و دوماه اصلا جوابی دریافت نمیکنم. اینجوری عمر ادم هدر میره. پیش موسسات مهاجرتی که دانشجو خارج میفرستن رفتم گفتند با وجود تمام محاسن بهتره شما ارشد مجدد بخونی دکترا از خارج المان خیلی سخته و تقریبا محاله.
    خدایی من سر ارشد پیر شدم. دیگه حوصله مجد ارشد خوندن نداارم. تو فکر رفتن از طریق کار افتادم. ولی نگران این گپ تحصیلی شدم. میشه مثلا دو سه سال کاری برم اونجا..بعد اونجا مستقیما با استادی حرف بزنم منو برای دکترا جذب کنه؟
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    ایا اگر یکسال حرفه ای شروع به مطالعه زبان المانی کنم. تاالان به عنوان یک تفریح میخوندم. اما میرم کلاس
    این گپ مشکل ساز نمیشه؟
    من زومه ام خیلی عالی بود ولی گویا اساتید المانی تمایلی به دانشجوی بین الملل ندارند
    استادی از bonn که دکتراشو اونجا خونده میگه که باید با هزینه شخصی کلا بری با ایمیل نمیشه استادی رو جذب کرد
    و میگه چون المانی ها میدونند دانشجوهای ایرانی مشکل ویزا دارند ترجیح میدهند با یک دانشجوی برزیلی یا حتی چینی و ... کار کنند که فردایی که برای پوزیشنی میخواننشون توی المان حاضر بشن
    من فکر میکردم با ارسال رزومه ام استادی حداقل جوابم هم بده.( اگر رزومه ام نقصی داشت چه از نظر معدل چه زبان چه مقاله میگفتم خوب پس منو نپسندیدند) یکیشون که دقیقا مقاله اش موضوع کاری من بود. من به دانشگاه هایی که رشه منو داشتند به اساتیدشون ایمیل زدم.ایمیلمو خود همین دکتره که bonn خونده حتی اماده کرد که کوتاه و رسا باشه
    ولی با گذشت یک ماه و دوماه اصلا جوابی دریافت نمیکنم. اینجوری عمر ادم هدر میره. پیش موسسات مهاجرتی که دانشجو خارج میفرستن رفتم گفتند با وجود تمام محاسن بهتره شما ارشد مجدد بخونی دکترا از خارج المان خیلی سخته و تقریبا محاله.
    خدایی من سر ارشد پیر شدم. دیگه حوصله مجد ارشد خوندن نداارم. تو فکر رفتن از طریق کار افتادم. ولی نگران این گپ تحصیلی شدم. میشه مثلا دو سه سال کاری برم اونجا..بعد اونجا مستقیما با استادی حرف بزنم منو برای دکترا جذب کنه؟
    سلام متاسفانه حرفتون درسته و در دانشگاهها پذیرش دکترا از خارج آلمان بسیار بسیار کم دارن! و وقتی هم که میخوان بگیرن ترجیحشون هندی و چینی و ایناست ... بودن ایرانیهایی که حتی مستر رو خود این آلمان گرفتن ولی آخرش استاد دانشجوی غیرایرانی که معدلش پایینتر بوده رو به ایرانی ترجیح داده! پس این که مساله مشکل ویزای ایرانیهاست فقط بهانه است.
    این جریان توی این یکی دوسال اخیر حتی بیشتر شده حالا اینکه سیاست پشت پردشون چیه کسی نمیدونه.
    تنها موسسات تحقیقاتی هستن که فعلا پوزیشن اعلام میکنن واسه اینترنشنال و ظاهرا با ایرانی مشکل ندارن.

به نظر من مستر دوم اونهم در اروپا اشتباست! اون موسسات مهاجرتی هم مسلما به فکر منافع خودشون هستن و احتمالا دستشون اومده که احتمال پذیرش دکترا بسیار ضعیفه و شما رو تشویق به مستر دوم میکنن. مستر دوم یعنی هدر دادن پول... انرژی و مهمتر از همه وقت!

شما اگه رزومتون خوبه چرا برای کانادا...امریکا یا استرالیا اقدام نمیکنین؟ آلمان چه برتری به کانادا داره که شما اصرار دارید حتی بشینید زبان آلمانی رو به خاطر این بخونید؟

دوستان سلام
    این گپ مشکل ساز نمیشه؟
    سلام،
    به نظر من این پیشنهادی که خودتون مطرح کردین، یعنی اینکه از طریق کاری بیاین آلمان و بعد از همینجا دنبال پوزیشن برای دکترا بگردید، اگه بتونید عملیش کنید منطقی ترین راه هستش.
    این پیشنهاد مزیتهای زیر رو داره:
    1- شما تجربه کار توی محیط آلمانی پیدا میکنید که هم به بهتر شدن زبانتون کمک میکنه، هم توی پروسه پیدا کردن پوزیشن برای دکترا یک پوئن مثبت حساب میشه
    2- شما اگه بتونید کاری پیدا کنید که بلو کارت بگیرید، بعد از گذشت 2 سال میتونید حتی بدون اطلاع دادن به اداره اتباع خارجی شغلتون رو عوش کنید و مثلا با استاد آیندتون قرارداد کاری ببندید. در اینصورت دردسرهای احتمالی تبدیل ویزا و غیره رو هم نخواهید داشت
    3- برای مصاحبه های احتمالی سریعا در دسترس خواهید بود
    4-همونجوری که گفتید خیلی از اساتید حوصله و وقت اینکه دنبال کارهای اقامتی دانشجوهاشون برن رو ندارن. اگه آلمان باشید این قضیه خودش پوئن مثبت خواهد بود.
    5-حتی اگه نتونید بلوکارت بگیرید و فقط بتونید اقامت کاری بگیرید، در صورتی که پوزیشن دکترای شما پوزیشن کاری هم داشته باشه انجام کارهای اقامتیش خیلی راحت خواهد بود.
    6-گپی که احیانا در این بین ایجاد بشه رو هم به خوبی پر میکنید.

امیدوارم موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    سلام،
    به نظر من این پیشنهادی که خودتون مطرح کردین، یعنی اینکه از طریق کاری بیاین آلمان و بعد از همینجا دنبال پوزیشن برای دکترا بگردید، اگه بتونید عملیش کنید منطقی ترین راه هستش.
    1- شما تجربه کار توی محیط آلمانی پیدا میکنید که هم به بهتر شدن زبانتون کمک میکنه، هم توی پروسه پیدا کردن پوزیشن برای دکترا یک پوئن مثبت حساب میشه
    2- شما اگه بتونید کاری پیدا کنید که بلو کارت بگیرید، بعد از گذشت 2 سال میتونید حتی بدون اطلاع دادن به اداره اتباع خارجی شغلتون رو عوش کنید و مثلا با استاد آیندتون قرارداد کاری ببندید. در اینصورت دردسرهای احتمالی تبدیل ویزا و غیره رو هم نخواهید داشت
    4-همونجوری که گفتید خیلی از اساتید حوصله و وقت اینکه دنبال کارهای اقامتی دانشجوهاشون برن رو ندارن. اگه آلمان باشید این قضیه خودش پوئن مثبت خواهد بود.
    5-حتی اگه نتونید بلوکارت بگیرید و فقط بتونید اقامت کاری بگیرید، در صورتی که پوزیشن دکترای شما پوزیشن کاری هم داشته باشه انجام کارهای اقامتیش خیلی راحت خواهد بود.

امیدوارم موفق باشید
    سلام

پیشنهادتون برای ورود به آلمان به صورت کاری ایده آل هست ولی یک زمانی شاید امکان پذیر بود. الان خیلی این قضیه ی پیدا کردن کار توی آلمان واسه ایرانیا سختتر شده.
    دوستانی که مسترشون رو همین آلمان گرفتن و بعضی ها حتی به آلمانی هم نسبتا مسلط هستن همچنان چندین ماه یا بعضی هاشون شاید بیشتر از یکسال مشغول گشتن کار هستن. خلاصه اینکه بودن در آلمان هم فرق زیادی نداره به نظر من. دیگه شما خودتون تصور کنین وقتی از داخل وضعیت اینه از بیرون که بخوای اپلای کنی به چه شکله...

یک مساله ای هم هست که آلمانی ها اگر متوجه شن کسی هدف نهاییش گرفتن دکتراست و همینطوری واسه داشتن کاری داره اپلای میکنه ریجکتیش بالاست چرا که به نظرشون یک همچین کسی نمیشه روش حساب کرد و فردا یک موقعیت دکترا پیدا کنه کار ما رو لنگ میزاره میره. این مساله حتما باید ازشون مخفی بمونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    سلام،

امیدوارم موفق باشید
    ممنونم از راهنمایی خوبتون. من اگر کاری متناسب رشته ام پیدا نکنم ایا مشکلی نداره؟ چون رشته من تحقیقاتی هست و عمدتا در دانشگاه کاربرد داره.
    یکسال به هرحال باید زبان المانی بخونم تا بتونم برای کار اقدام کنم. این گپ کمی نگرانم کرده. مشکلی بوجود نمیاره ؟
    یک سوال ایا پیدا کردن کار هم به سختی همین اقدام کردن برای دکتراست؟ چون ببینید دکترا استاد محور و سلیقه ای هست . این دید اگر درمورد کارفرمایان المانی وجود داره وقتمو کلا برای المان حروم نکنم. البته من انتخاب جز کشورهای اروپایی ندارم. (برایم امریکا و کانادا اصلا امکان پذیر نیست)
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

یعنی کلا بیخیال المان بشم. دکترای دیگر کشورهای اروپایی هم استاد محورند؟ من فکر نمیکردم اینقدر دکترا سخت باشه تو المان. تمام استادامونم فرصت مطالعاتیشون المان بودند.
    من توی ایران استعداد درخشان بودم. سه سال پیش فکر خارجو همین استادا دانشگاه انداختن تو سرم. که اگر اونور رفتی روی اینور هییت علمی فکرکن. اینجا برای تو کمه و همه حتی بدون مقاله با معدل و زبان خوب هم رفتن.
    وقتمو گذاشتم پا مقاله و زبان. گفتم بزار رزومه ام ایده ال باشه. گفتم هرلحظه با استادی مکاتبه کنم روی هوا پذیرش میگیرم. الان میفهمم کلا منم گول رویا پردازی ایرانی ها رو خوردم.

پس چی میگفتن دانشجوی خوبو میخوان؟ والا ما تو اشناهامون هرکی رفت روی جیب و وضع مالی خوبش رفت. من فکر میکردم برای دانشجوی خوب یک راهی وجود داشته باشه. واقعا اطلاعات الانو داشتم از دوران دانشجویی ام بهتر استفاده میکردم.
    چقدر بین حرف و واقعیت فاصله داشت. مرسی دوست عزیز بابت راهنمایی اتون.
    از اینکه واقع بینانه بیان کردید سپاسگزارم.
    من درک میکنم شما چی میگید ولی کاش اطلاعاتی رو که الان من و دوستانم داریم چند سال قبل داشتیم اونوقت کمتر ضرر میکردیم. منهم واقعیت رو میگم حالا شاید یکی بدردش بخوره.... شاید اون زمانی هم که شما رو راهنمایی میکردن وضع به این شکل نبوده و اوضاع بهتر بوده... یک سری هم واقعیت رو نمی گن و سعی میکنن همه چی رو خوب نشون بدن حتی اگر ضرر کرده باشن خودشون!
    واقعیت اینه که وضعیت دانشجوهای ایرانی متاسفانه با یک جابجایی سیاسی یک گوشه ی دنیا کاملا میتونه متلاطم بشه
    این رو هم بگم که تجربه ی دانشگاهها و رشته های مختلف رو هم باید در نظر بگیرید شاید در یک سری رشته ها مشکلات بیشتره. ولی خب یک سری مسائل سیاسی و کلی هم هست که همه رو تحت تاثیر قرار میده.

شما چون حتما میخواید آلمان موقعیتی رو پیدا کنید من جای شما باشم سعی میکنم پوزیشن دکترا در موسسات تحقیقاتی رو پیدا کنم. اینطوری دیگه نیازی به ایمیل بازی و اینا نیست. توی ویکی پدیا لیست institutes in Germany رو پیدا کنید و ببینید کدومها فیلد کاریشون به شما نزدیکتره. وارد سایتشون که میشید اگر پوزیشن خالی داشته باشن اعلام میکنن.
    ولی همزمان دنبال اپلای برای بقیه جاهای اروپا هم باشید و خودتون رو به یک کشور محدود نکنید.

موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran

دوستان سلام
    این گپ مشکل ساز نمیشه؟
    سلام

ببینید من برای شما چند مورد شفاف توضیح میدم.
    1. رزومه عالی از دید شما با رزومه عالی از دید اساتید آلمان متفاوت هست بخصوص در رشته های پایه که نیاز به تجهیزات و آزمایشگاه های آپدیت دارند. ولی درکل بدون مقاله ارزشمند هم من دیدم که پذیرش گرفتند پس شما یا روی اساتید/ تیم های قوی دست گذاشتید یا ریکام های ضعیف دارید یا خودتون خیلی محدود به یک زمینه خیلی خاص کردید یا رشته ی شما در کل محدود هست. با ایمیل باید خیلی صبور باشید شاید 6 ماه یا بیشتر.
    2. معمولا برای ویزا ی دانشجو ی دکترا سفارت همکاری می کنند.
    3. متاسفانه بعضی دانشجوهای ایرانی به این صورت رفتار کردند که پروجه اکی کردند استاد کارها انجام دادند پیگیری حتی برای ویزا انجام شده و بعد از یک یا چند ماه همکاری نکردند و با یک استاد و دانشگاه دیگر وارد مذاکره شدند و تنها این یک مورد نبوده و تکرار شده و همین رفتار غیرحرفه ای و غیرمسئولانه باعث میشه که اساتید نسبت به تعهد دانشجو ی ایرانی شک کنند. به علاوه اینکه اکثر دانشجو های ایران علاقه چندانی به علم ندارند و بیشتر قصد خروج از کشور و مهاجرت دارند و این مساله بر کسی پوشیده نیست و متاسفانه خشک و تر با هم میسوزند.
    4. از طریق کار من پیشنهاد نمی کنم از نظرات سایر دوستان استفاده کنید.
    5. اساتید شما که فرصت مطالعاتی رفتند با هزینه دانشگاه و به مدت کوتاه رفتند ولی دانشجو ی دکترا حقوق میگیره. همچنین فرایند به کل متفاوت هست و قابل مقایسه نیست.

من پیشنهاد می کنم حضوری صحبت کنید. یکی از کنفرانس های مرتبط با رشته تون شرکت کنید و در اونجا این مساله مطرح کنید و نظر اساتید بپرسید. موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

دوستان سلام
    این گپ مشکل ساز نمیشه؟
    سلام
    منم تجربه های خودمو میگم:
    1- شما واقعا فکر می کنین یه ماه و دو ماه ایمیل زدن زیاده؟!! من خودم حدود یه سال ایمیل زدم تا بالاخره یه پوزیشن پیدا کردم. از ترم دوی ارشد شروع کردم، ترم چهار هم پیدا کردم. یکی دو ماه اصلا زمان زیادی نیست و اصلا نباید ناامید بشین. اگر یه سال ایمیل زدین و جواب نگرفتین، بعد می تونین بگین من تلاشمو کردم و جواب نگرفتم. اینو خیلی صریح بهتون بگم، اگر شما بعد از دو ماه احساس ناامیدی می کنین، یه کمی بیشتر به این سوال که اصلا شما باید مهاجرت کنین یا نه فکر کنین. شما هنوز مشکلاتتون اصلا شروع نشده، ناامید شدین!
    پذیرش تو آلمان خیلی شانسیه، استادا هر وقت دلشون بخواد دانشجو می گیرن. باید خیلی خوش شانس باشین که درست زمانی به استاده ایمیل بزنین که دنبال دانشجوئه. من خودم سایت دانشگاها رو هر روز چک می کردم و پوزیشنی که پیدا کردم کاملا کاملا کاملا اتفاقی بود. یعنی پیجی رو که دیروز باز کرده بودم و پوزیشنی نداشت، امروز باز کردم و پوزیشن داشت! اپلای کردم، یکی دو روز بعد جواب دادن، مصاحبه گذاشتن، مصاحبه رو عصر دادم، فردا صبحش اکسپت شدم، دو هفته بعد وقت مصاحبه ی اضطراری بهم دادن، هشت روز بعدش ویزا رو. من تو کمتر از یه ماه از زمان اولین ایمیلم آلمان بودم!
    پس اصلا ناامید نشین و تلاش کنین. این همه آدم هر سال دارن پذیرش می گیرن، چرا فکر می کنین شما از سایرین کمترین؟ به نظر من شما بیشتر از اینکه مشکل جواب نگرفتن از استادا رو داشته باشین، مشکل عدم اعتماد به نفس دارین.
    2- منظورتون از رزومه ی عالی چیه؟ تا وقتی پروپوزال خوبی نداشته باشین، تو آلمان خیلی در مورد رزومه ی عالی نمیشه نظر داد. تو آلمان دکترا کلاس نداره. استادا از دانشجویی خوششون میاد که خودش کاراشو بکنه، ایده داشته باشه، پروپوزال خوب و پرو پیمونی نوشته باشه. شما ببینین استادا روی چی کار می کنن یا چه پوزیشنی زدن، روی همون پروپوزال بدین، ایده بدین که چطور میشه اون کار رو بهتر کرد و بهبود داد، احتمال اینکه به مصاحبه دعوت بشین خیلی میره بالا. مطمئن باشین.
    3- تو یکی دو ماه به چند تا استاد ایمیل زدین؟ همه رو کپی کردین؟ اگر روزی بیشتر از یکی دو تا ایمیل زدین (به نظر من البته) معنیش اینه که ایمیلاتون کپی بوده. من شخصا برای هر استادی که می خواستم ایمیل بزنم، می رفتم کلی مقاله هاشو می خوندم، زمینه ی کاریشو نگاه می کردم، ارتباط اون کارو به مقاله های خودم پیدا می کردم، تو ایمیلم توضیح میدادم که من به چه درد کار این استاد می خورم. ایمیل های کپی پیستی معمولا خیلی جواب نمیدن.
    4- من خودم طبق آماری که از ایمیل های خودم به دست آوردم، زیر 50 درصد (فکر کنم حدود 40 درصد) استادا کلا ایمیلمو ریپلای کرده بودن. از بین همه شون هم در نهایت دو تا پذیرش داشتم که یکیش فاندش حتمی بود، یکیشون گفت با همکارم صحبت کن واسه ی بورس، ببینیم می تونیم چیکار کنیم. پس خیلی انتظار نداشته باشین که هر استادی جواب ایمیلتونو بده.
    5- الان تازه ترم شروع شده، خیلی از استادا سرشون شلوغه. من الان تزمو فرستادم استادم ورژن نهاییشو بعد از هزار بار تصحیح کردن بخونه که سابمیت کنم، دو بار ایمیل زدم بهش که خوندی یا نه جواب نداده. طبیعیه که ایمیل های دانشجوهایی که دنبال پوزیشن می گردن اولویت کمتری داشته باشه.
    6- ایمیل هاتونو دوشنبه صبح یا جمعه ظهر بزنین (وقتی کارشونو تازه شروع کردن یا عصر جمعه که می خوان کاراشونو تموم کنن و برن، بهتر جواب میدن ایمیلا رو).
    7- در کل هر استادی "باید" پوزیشنی که می خواد رو اعلام کنه. استاد حق نداره بدون آگهی زدن دانشجو بگیره. بعضی وقتا استادا از قبل می دونن کیو می خوان بگیرن (مثل دانشجوی ارشدشونو)، آگهی رو فقط یه روز رو سایت میذارن و بعد ورمیدارن که مثلا ما آگهی رو زدیم. پس اولا همیشه سایتا رو چک کنین، شاید یکی از این پوزیشن ها به شما خورد و دوما همین طوری هم حتما به استادا ایمیل بزنین، اونی که دانشجو بخواد و از رزومه تون خوشش بیاد، بهتون میگه.
    8- از موسسات تحقیقاتی غافل نشین. نمی دونم رشته تون چیه، اما ماکس پلانک، فرانهوفر، هلمهوتس، د اف کا آی، د کا اف زد، بوش، بی ام و، دایملر و خیلی های دیگه همیشه دارن دانشجو می گیرن. اگر رشته تون اون طور که تو پروفایلتون نوشتین ژنتیکه به نظرم حتما dkfz رو چک کنین، همین طور EMBL رو.
    9- رقابت بسیار بسیار شدیدتر از اون چیزیه که شما فکر می کنین. اینکه شما به نظر خودتون دانشجوی خوب و عالی ای هستین، معنیش این نیست که بهترین هستین. هر سال صدها فارغ التحصیل شریف و تهران و امیرکبیر و امثالهم هم دارن درخواست میدن. حالا دانشجوهای کشورهای دیگه مثل ایتالیا و اینا هم که جای خود دارن. پس شما هم دارین با بهترین ها رقابت می کنین. فکر نکنین که شما تنها کسی هستین که استعداد درخشان بودین تو ایران. خیلی از اینایی که اپلای می کنن استعداد درخشان بودن. تلاشتونو بیشتر کنین.
    10- گپ تحصیلی برای دکترا خیلی مسئله ساز نیست. شما باید به فکر توجیه کردن سفارت برای این گپ باشین. اگه همزمان کار تمام وقت یا پاره وقت می کنین، مشکلی نیست. یکی دو سال چیزی نیست. ولی زیاد از درس و دانشگاه دور نشین.
    11- شما خیلی رو حرف اون استاد حساب باز نکنین. من خودم با کسی مصاحبه کردم که بهم گفت تو اصلا باید اول بری یه ارشد دیگه بخونی (من تغییر رشته داده بودم) تو این فیلد، بعد بیای دکتراش. من نمی تونم بهت دکترا بدم. بعدا من از دانشگاهی پذیرش گرفتم که یکی از بهترین دانشگاهای آلمان بود و این دانشگاهی که مصاحبه داده بودم در مقابل اون هیچی حساب نمیشد!
    12- اگر دوست داشتین رزومه تونو برای من بفرستین (بدون اسم و اطلاعات شخصی)، من سعی می کنم تو فرمتش بهتون کمک کنم اگر نیازی به تغییر داره. اگر هم خودتون دوست دارین تغییر بدین، یه سرچ بکنین Europass lebenslauf. سعی کنین شبیه اون بنویسین. یعنی به ترتیب سال. ماها معمولا رزومه هامونو به فرمت آمریکایی می نویسیم که برای آلمانی ها یه کمی نامانوس و گیج کننده است بعضی وقتا.
    13- می تونین با ویزای کاری بیاین، بعد دکترا بخونین. اما دانشجویی اومدن به مراتب راحت تر از کاری اومدنه.

سلام صرفا با داشتن مدرک زبان آلمانی میشه برای دکترا پذیرش گرفت یا باید مدرک زبان انگلیسی هم داشته باشیم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)