صفحه 92 از 101 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

با سلام و عرض ادب
    دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید. من به یکی از اساتید مکانیک دانشگاه های آلمان ایمیل زدم و اون گفت که باید برای فاند DAAD اقدام کنیم و قبلش باید پروپوزال آماده کنیم. یک مشکلی که دارم اینه که من میخوام دکتری عمران بگیرم و استاد از اساتید مکانیک هست. این موضوع رو با استاد مطرح کردم که ایشون در جواب گفتن که
    In Germany the phd is not distinguishing between civil or mechanical engineering. in both cases it is "Dr.-Eng" . it is rather the topic which matters.
    منظورش از تاپیک هم موضوع پایان نامه هست.

خواهشا من رو راهنمایی کنید که آیا مدرکم در ایران مکانیک حساب میشه یا عمران؟
    چقدر رو بورس DAAD میشه حساب کرد و اینکه چقدر میدن؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tak17 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید. من به یکی از اساتید مکانیک دانشگاه های آلمان ایمیل زدم و اون گفت که باید برای فاند DAAD اقدام کنیم و قبلش باید پروپوزال آماده کنیم. یک مشکلی که دارم اینه که من میخوام دکتری عمران بگیرم و استاد از اساتید مکانیک هست. این موضوع رو با استاد مطرح کردم که ایشون در جواب گفتن که
    In Germany the phd is not distinguishing between civil or mechanical engineering. in both cases it is "Dr.-Eng" . it is rather the topic which matters.
    منظورش از تاپیک هم موضوع پایان نامه هست.

خواهشا من رو راهنمایی کنید که آیا مدرکم در ایران مکانیک حساب میشه یا عمران؟
    چقدر رو بورس DAAD میشه حساب کرد و اینکه چقدر میدن؟
    سلام
    1- بستگی داره کدوم دانشکده براتون صادر کنه.
    2- زیاد نمیشه روش حساب کرد. متقاضی همیشه زیاده.
    3- اگر بورس رو بگیرین، حدود ماهی 1000 تا 1200 تاست، به علاوه ی یه سری چیزای دیگه. مثلا پول بیمه رو اونا میدن، یه بار در سال هزینه ی رفت و آمد به کشورتونو میدن و یه سری چیزای این جوری دیگه.

سلام دوستان،
    من فروم ها را مطالعه کردم، ولی به دلیل تغییرات نسبتاً سریع سفارت خیلی از حرف ها اشتباه به نظر میاد و همچنین خیلی از نکات اشاره نشده. میشه خواهش کنم اگه کسی با پذیرش با فاند دکتری ویزاشو گرفته گرفته لطفاً یک پیام خصوصی بهم بده که من ازش راهنمایی در رابطه با ویزا بگیرم.
    با تشکر

Junior Member

ببخشید می خواستم بدونم کسی اطلاع داره که APL professor در دانشگاه آلمان به چه معنا است و آیا می تونه دانشجو بگیره ؟ مرسی

Junior Member

سلام، من در آلمان زندگی میکنم، حدود 2 سال هست که اینجام با همسرم یعنی مشکل ویزا ندارم، فوق لیسانس معماری از دانشگاه آزاد دارم و معدلم هم بالای 17 هست ولی مقاله اصلا ندارم. زبان آلمانی تا c1 خوندم اینجا و تازه میخوام مدرک Testdaf یا C1 Telc را امتحان بدم. میخوام ببینم دوباره اینجا مستر بخونم یا شانس اینو دارم که دکتری پذیرش بگیرم و برای دکتری اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم. زبان انگلیسی م بدک نیست ولی مدرک ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوستان. استادی در آلمان به من برای پوزیشن پی اچ دی اوکی داده:
    The conditions of this Ph.D. position is a salary of 1400 Euros per month. This salary is payed as a fellowship meaning you need to pay health insurance by yourself. This is the range of 100 Euro per month.
    من هنوز جواب ایمیلش رو ندادم. منظورش اینه که من دانشجو خواهم بود و قرارداد کاری منتفی هست؟ یا باید دقیق تر ازش بپرسم؟ (چون حرفی از مالیات نزده ولی از طرفی کلمه حقوق رو بکار برده).
    دوستانی که دقیقا اطلاع دارند ممنون میشم راهنمایی کنن که این کدوم نوع از پوزیشن دکترا میشه (قرارداد کاری یا دانشجو)

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    سلام دوستان. استادی در آلمان به من برای پوزیشن پی اچ دی اوکی داده:
    The conditions of this Ph.D. position is a salary of 1400 Euros per month. This salary is payed as a fellowship meaning you need to pay health insurance by yourself. This is the range of 100 Euro per month.
    من هنوز جواب ایمیلش رو ندادم. منظورش اینه که من دانشجو خواهم بود و قرارداد کاری منتفی هست؟ یا باید دقیق تر ازش بپرسم؟ (چون حرفی از مالیات نزده ولی از طرفی کلمه حقوق رو بکار برده).
    دوستانی که دقیقا اطلاع دارند ممنون میشم راهنمایی کنن که این کدوم نوع از پوزیشن دکترا میشه (قرارداد کاری یا دانشجو)
    یعنی دانشجو خواهید بود و اون مبلغ رو به عنوان کمک هزینه تحصیلی یا فاند بهتون میدن. در نتیجه شما خودت رو باید ثبت نام کنی و پول بیمه رو خودت بدی
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

یعنی دانشجو خواهید بود و اون مبلغ رو به عنوان کمک هزینه تحصیلی یا فاند بهتون میدن. در نتیجه شما خودت رو باید ثبت نام کنی و پول بیمه رو خودت بدی
    ممنون از جوابتون. پس یعنی مالیات از اون مقدار کسر نمیشه؟ و اگه طبق گفته خودش بیمه رو 100 در نظر بگیریم یعنی در نهایت 1300 برام باقی میمونه؟ منظورتون هزینه ثبت نام برای هر ترم هست؟
    در مورد هزینه ثبت نام قبلا چنین چیزی گفته بودند:
    You would finally be awarded a „Dr. rer. nat.“, which is the typical title in Germany for PhD theses in math, computer science, physics etc. This, in turn, means that there would be no enrollment fees.
    در نهایت با توجه به رنج فاندهای دکترا در آلمان این مقدار فاند مقدار خوبی محسوب میشه یا متوسط؟ هزینه زندگی یک نفر رو پوشش میده تنها؟

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. پس یعنی مالیات از اون مقدار کسر نمیشه؟ و اگه طبق گفته خودش بیمه رو 100 در نظر بگیریم یعنی در نهایت 1300 برام باقی میمونه؟ منظورتون هزینه ثبت نام برای هر ترم هست؟
    در مورد هزینه ثبت نام قبلا چنین چیزی گفته بودند:
    You would finally be awarded a „Dr. rer. nat.“, which is the typical title in Germany for PhD theses in math, computer science, physics etc. This, in turn, means that there would be no enrollment fees.
    در نهایت با توجه به رنج فاندهای دکترا در آلمان این مقدار فاند مقدار خوبی محسوب میشه یا متوسط؟ هزینه زندگی یک نفر رو پوشش میده تنها؟
    بله مالیات ازش کم نمیشه.
    من در مورد هزینه ثبت نام چیزی نگفتم. اینجور که استاد شما نوشته هزینه ثبت نام هم نمیدید!
    با این مبلغ میتونید هر جای آلمان به راحتی زندگی کنید. (البته زندگی یه نفره)
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

سلام
    من میخواستم ببینم شانس پذیرش من چقدره در مقطع دکتری؟
    معدل لیسانس ۱۴ الکترونیک ازاد
    ارشد ۱۵.۵ الکترونیک ازاد
    دانشجوی دکتری هستم معدلم فعلا ۱۹ هست و دو مقاله isiمعتبر در زمینه الکترونیک دارم
    مدرک زبان ندارم
    چندین سال مدرس دانشگاه بودم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)