صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 79

موضوع: اقدامات لازم جهت آمادگی برای تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی‌ زبان و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

پیش فرض اقدامات لازم جهت آمادگی برای تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی‌ زبان و مسائل مرتبط

دوستان
    به نظر من تحصیل در یک دانشگاه مطرح انگلیسی‌ زبان یکی‌ از مشکل‌ترین کارهای دنیاست. به ۲ دلیل.

۱.زبانی که استفاده می‌شه زبان مادری دانشجو نیست. من از دوستان زیادی شنیدم که میگفتن فکر میکردن انگلیسی‌ شون خیلی‌ عالیه، اما وقتی‌ رفتن استرالیا فهمیدن که چیزی بلد نیستن.

۲.سیستم آموزشی‌ در اکثر کشورهای توسعه یافته جهان با سیستم ایران متفاوته. ما عادت داریم که استاد بیاد کتاب معرفی‌ کنه، جزوه بگه، تمرینها رو حل کنه، آخر ترم هم یک سری نمونه سوال بده که از بین اونها سوالات امتحان طرح می‌شه. من از دوستان زیادی شنیدم که دانشگاه‌های استرالیا واقعا از دانشجو کار میکشن، طوری که بچه‌ها وقت سر خاراندن ندران.

حالا فکر گرفتن پذیرش و اومدن ویزا انقدر ما رو مشغول می‌کنه که یادمون میره باید خودمون رو واسه تحصیل آماده کنیم. من این تاپیک رو ایجاد می‌کنم، تا در مورد راهکارهای ممکن، کلاس‌ها و دوره‌هایی‌ که سراغ داریم و هر راه دیگه واسه دست یافتن به آمادگئ هرچی‌ بیشتر صحبت کنیم.
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : آمادگئ برای تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی‌ زبان

با سلام.
    خوب می‌دونم که اکثر دوستان آیلتس دارن یا به زودی میگیرن. آیا داشتن آیلتس برای تحصیل در دانشگاه کافیه؟ من فکر نمیکنم. چند سالی‌ هست که مشغول تحصیل و تدریس انگلیسی‌ هستم، با اساتید و موسسات مختلفی‌ در ارتباط بودم، کتابها و مراجع متعدد آیلتس رو مطالعه کردم یا دیدم. سوالی که همیشه در ذهنم وجود داشته این بوده که نمره ۶ یا ۶.۵ که از دانشجو درخواست می‌شه آیا برای تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول، مقاطع فوق لیسانس و دکترا(آیلتس ۷)، در رشته‌های سنگین، کافیه؟
    چند روز پیش وقتی‌ که داشتم رزومه کاری و معرفی‌ نامه (Reference Letter) مینوشتم که برای اپلی اقدام کنم با خودم فکر کردم کاش اینجور چیزها در آیلتس وجود داشت. وقتی‌ ساعتها طول کشید تا بتونم دو تا نامهٔ خوب (شاید متوسط ) بنویسم تازه فهمیدم داشتن نمره ۸ آیلتس، نمیتونه ضامن موفقیتم تو استرالیا بشه.

اگه آیلتس کافی‌ نیست پس واسه تحصیل تو استرالیا چی‌ لازمه؟
    اکثر دانشگاه‌های استرالیا دوره‌های زبانی ارایه می‌کنن به نام EAP) English for Academic Purposes).این دوره‌ها شامل موارد زیر میشن:
    -Essay and report writing
    -Note-taking
    -Preparation for tutorials
    -Strategies for listening to and understanding lectures
    -Research instruction
    -Written and oral presentations

این دوره‌ها حدود ۱۰ هفته به طول می‌‌انجامند با شهریه حدود هفته‌ای ۳۰۰ دلار. تا جایی‌ که من می‌دونم چنین دوره‌ای در ایران وجود نداره. اگه راهی‌ برای تقویت زبان (که شامل موارد بالا بشه) سراغ دارین لطفا تو این پست بذارین. امیدوارم بتونیم از تجربیات همدیگه استفاده کنیم.
    موفق باشین.
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

البته بچه هایی که تو این کشور ها تحصیل میکنن بیشتر صاحب نظر هستند. ولی من احساس میکنم آیلتس و تافل فقط نشانه ی این هستند که آمادگی زبانی شخص تا چه حده. بعد از ورود، کسی که نمره های خوبی از این امتحان ها داشته باشه، به خوبی میتونه خودش و با شرایط وفق بده.
    بعد هم اینکه این دانشگاه ها، چندین ساله که دانشجوهای بین المللی میگیرن و این مسئله رو هم میدونن. در واقع سیستم طوری طراحی شده که جوابگوی بچه ها International با سطوح مختلف زبان باشه.

من با تعداد زیادی از هم کلاسیهام که به استرالیا رفتن و همکاران ایرانی آیندم در استرالیا و اشخاصی که در سفارت دیدم و یکی از استادانم که تو استرالیا درس خونده بود در این باره صحبت کردم

همه میگفتن (یکیشون تافل 115 داشت) رو زبان خیلی کار کن مخصوصا مهارت شنیدن و بعد از اون نوشتن بدون غلط املایی و تافل و آیلتس رو بنداز دور

بعد از اون میگفتن وقتی بعد از 1 هفته خانواده زنگ میزنه وقت نداریم باشون صحبت کنیم چون درسها خیلی سنگینه

خوب در مورد زبان باید نهایت تلاشو کرد ولی باز هم فکر کنم در 6 ماه اول از این نظر فشار زیاد باشه

بهتره که خودمونو در شرایط احتمالی قرار بدیم و به طور مجازی جملاتی رو برای اون حالت به خاطر بسپاریم
    مثلا چه سوالاتی استادم ممکنه ازم بپرسه یا موقع گرفتن خوابگاه یا خانه یا خرید یا گپ های دوستانه چه چیزهایی باید بگیم

من با کسایی که رفتن صحبت میکردم میگفت باید سعی کنید تمام کارهای روزانه و ...مکالمات روزانه را به طور انگلیسی بگید
    یعنی هر جمله فارسی که در روز میگید سعی کنید انگلیسیشو به خاطر بسپارید

از نظر علمی هم اگر استاد پروژتون مشخصه تمام مقالاتشو یا حداقل اونهایی رو که به تز شما مربوطه بخونید
    بعد از یه مدت میبینید که از تکنیکهای ثابتی استفاده میکنه یا مثلا ریاضی خیلی قوی داره و خودتونو تو اون زمینه ها تقویت کنید

توجه کنید اگه شما زیاد خوب نتونید با استادتون صحبت کنید ولی حس کنه که از نظر علمی درک میکنید مطلب را خیلی بهتر از این هست که خوب صحبت کنید ولی حس کنه که شوت تشریف دارین

این نظر من بود

با احترامات
    علی

من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

در مورد مسائل روزمره معمولا همه میتونن کار خودشون رو راه بندازن چون شما هر چقدر مشکل داشته باشید معمولا می تونید منظور رو برسونید. ولی کسایی که با زبان راحت نیستن(که تعدادشون هم زیاده):
    معمولا هم زبونا و هم کشوری های خودشون دوست میشن چون با بقیه راحت نیستن. در نتیجه دنیاشون یه کم کوچیک و محدود میشه.

ولی در مورد درس و دانشگاه, یه دلیل اینکه خیلی ها نمره خوب نمی گیرن همینه که منظور رو خوب نمی رسونن یا اینکه writing خوبی ندارن. ممکنه رایتینگ شما غلطی نداشته باشه و منظور رو هم برسونه ولی حرفه ای نباشه, انگار که یه بچه نوشته باشدش.

course های کوتاه و بلند می تونن کمک کنن ولی مسلما کافی نیستن. خیلی ها رو میشناسم که Monash College یا جاهای دیگه رفتن و Critical writing و essay writing و خیلی از این چیزا رفتن ولی الان بازم نمی تونن حرفه ای بنویسن.

شما اگه بخواید تو فارسی خوب انشا بنویسید باید چی کار کنید؟ مسلما پیش شرطش اینه که خیلی بخونید! تو انگلیسی هم باید بخونید, شاید چند سالی طول بکشه ولی با تلاش زیاد و کار فشرده میشه سریع تر نتیجه گرفت. ضمنا من کسایی رو میشناسم که تو رشته خودشون می تونن مقاله های خوب و سلیس و حرفه ای بنویسن ولی در مورد شرایط سیاسی کشور دو کلمه هم نمی تونن حرف بزنن. در نتیجه تو هر area کار کنید نتبجه می گیرید و لزوما همه با هم خوب نمیشن.

آخر از همه اینکه بعدا که بخواید برید سر کار اگه زبان رو روان و با لهجه آمریکایی/انگلیسی/استرالیایی/... حرف بزنید خییییییلی راحتتر کار رو میگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه

دوست عزیز Nice_Guy

من کاملا با اینکه خوندن و نوشتن آکادمیک سالها تلاش و تمرین می‌خواد موافقم. راجع به این مطلب هم می‌شه تو پستهای یادگیری زبان صحبت کرد. اما اینجا هدف یافتن راه‌هایی هست که به بچه‌هایی‌ که تا چند ماه یا حداکثر ۱ ساله دیگه میخوان تحصیل در دانشگاه رو شروع کنن کمک کنه با متدها و مهارتهای تحصیل در دانشگاه اشنا بشن. من اعتقاد دارم حتما راه‌هایی‌ هست که بتونیم تو همین ایران, خودمون رو آماده تر کنیم تا در دانشگاه کمتر دچار شوک یا دپرشن(depression) بشیم. با کمک دوستان یا راهی‌ می‌یابیم یا راهی‌ میسازیم.
    موفق باشین. ‌

سلام
    دوستان می خواستم بگم من از وقتی که IELTS رو دادم دیگه لای زبان رو باز نکردم الانم فکر کنم نصف لغت هایی رو که بلد بودم یادم رفته.. :P

فکر کنم اونجا که رفتم در حد I'm going to school by bus باشم به نظر شما اونجا خیلی به مشکل بر می خورم..!!!؟؟؟
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

به نظر من میتونیم منابع را که در دانشگاهها تدریس میشه را پیدا کرد وبا مطالعه اونها سطح خودمونا ببریم بالا
    اگه کسی تو اینترنت هم آدسی داره بگه
    http://www.livemocha.com/invite/r:cj2DKZK1
    ارسال مدارک به سیدنی: October 8, 2009 دریافت فایل نامبر اول: December 14, 2009
    فایل نامبر دوم December 22, 2009

Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    بچه‌ها من ۲ تا کتاب پیدا کردم فکر کنم بد نباشن.

The Secrets of Getting Better Grades: Study Smarter, Not Harder

http://www.filefactory.com/file/37660e/n/1571121129_zip
    http://rapidshare.com/files/148351287/1571121129.zip

Improving Your Study Skills

http://rapidshare.com/files/79663575...0764578030.rar

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy
    در مورد مسائل روزمره معمولا همه میتونن کار خودشون رو راه بندازن چون شما هر چقدر مشکل داشته باشید معمولا می تونید منظور رو برسونید. ولی کسایی که با زبان راحت نیستن(که تعدادشون هم زیاده):
    معمولا هم زبونا و هم کشوری های خودشون دوست میشن چون با بقیه راحت نیستن. در نتیجه دنیاشون یه کم کوچیک و محدود میشه.

ولی در مورد درس و دانشگاه, یه دلیل اینکه خیلی ها نمره خوب نمی گیرن همینه که منظور رو خوب نمی رسونن یا اینکه writing خوبی ندارن. ممکنه رایتینگ شما غلطی نداشته باشه و منظور رو هم برسونه ولی حرفه ای نباشه, انگار که یه بچه نوشته باشدش.

course های کوتاه و بلند می تونن کمک کنن ولی مسلما کافی نیستن. خیلی ها رو میشناسم که Monash College یا جاهای دیگه رفتن و Critical writing و essay writing و خیلی از این چیزا رفتن ولی الان بازم نمی تونن حرفه ای بنویسن.

شما اگه بخواید تو فارسی خوب انشا بنویسید باید چی کار کنید؟ مسلما پیش شرطش اینه که خیلی بخونید! تو انگلیسی هم باید بخونید, شاید چند سالی طول بکشه ولی با تلاش زیاد و کار فشرده میشه سریع تر نتیجه گرفت. ضمنا من کسایی رو میشناسم که تو رشته خودشون می تونن مقاله های خوب و سلیس و حرفه ای بنویسن ولی در مورد شرایط سیاسی کشور دو کلمه هم نمی تونن حرف بزنن. در نتیجه تو هر area کار کنید نتبجه می گیرید و لزوما همه با هم خوب نمیشن.

آخر از همه اینکه بعدا که بخواید برید سر کار اگه زبان رو روان و با لهجه آمریکایی/انگلیسی/استرالیایی/... حرف بزنید خییییییلی راحتتر کار رو میگیرید.

با همه حرفهای Nice_GUY موافقم . تک به تک !!

فقط میخوام رو یه چیزی تاکید کنم که شاید انتظارشو نداشته باشید !!

این جمله آخر Nice_GUY (لهجه) رو جدی بگیرید . مثلا شما وقتی با یه چینی همصحبت میشید بخصوص اونایی که تازه از چین اومدن بعضی وقتا دوست دارید با هر چی که دم دستتونه بکوبید تو دهنش شاید یه خورده عین آدم انگلیسی حرف بزنه !!!

این مساله میتونه تاثیر فوق العاده زیادی در آینده شغلی شما داشته باشه . بخصوص اگه بخواید در یه شغل غیر آکادمیک کار کنید (که اکثرا این طورین).
    بذارید تجربه شخصی خودمو بگم . البته لطفا این جمله رو حمل بر خودستایی و .... نذارید . میخوام تجربمو بگم تا ببینید عمق مساله تا کجاست.

من سپتامبر پارسال یه سفر تنهایی رفته بودم هندوستان واسه گردش و تفریح.
    دقیقا شب سوم رفتم یه هتل کوچیک اطراف بنگلور. از قضا این هتل قیمت تقرییا مناسبی رو داشته با امکانات خوب. واسه همین وقتی رفتم تو متوجه شدم لابی هتل شلوغه. من یه اتاق میخواستم با فلان مشخصات و فلان قیمت که از قضا یه کره ای هم که همزمان با من وارد شده بود همونو میخواست !
    خلاصه صاحب هتل بعد از اینکه با جفتمون صحبت کرد تصمیم گرفت اتاق رو به من بده !! میدونید چرا ؟ وقتی پاسپورتم رو بهش نشون دادم واسه ثبت مشخصات بهم گفت : " اوه آقا ! من فکر کردم شما آمریکایی هستید !!! "

نتیجه گیری اخلاقی ۱ : ببینید لهجه چه کارا که نمیکنه !! ممکن بود شب رو واسه پیدا کردن یه هتل به دردسر بیفتم اونم توی هوای طوفانی سپتامبر جنوب هندوستان !!

نتیجه گیری اخلاقی ۲ : واقعا من تازه اون شب فهمیدم آمریکایی بودن یعنی چی ! و فرق پاسپورت آبی نفتی با قهوه ای چیه

نتیجه کلی : بر خلاف چیزی که میگن ... لهجه خیلی راحت بدست میاد ! مثلا اگه شما چند روز برید اصفهان نا خودآگاه لهجه اونا رو شما هم تاثیر میذاره یا حداقل واسه من که اینطوری بوده ! بنابراین فکر میکنم اکثرا اینطوری باشیم.
    اگه میخواید مثلا لهجه استرالیایی پیدا کنید به نظر من بهترین راهش اینه که خودتون رو از الآن در اتمسفر زبانی اونجا غرق کنید !
    چطوری ؟ یه بار هم گفته بودم : سایت www.1radio.com.au
    مخصوصا کانالهای موسیقیش که هم محشره. هم خسته نمیشید و هم کلی با جوونای عادی به زبان خودمونی میگه و میخنده :
    مثلا کانالهای موسیقی :
    2Day in Sydney
    FOX in Melbourne
    29.9 in Perth
    b105 in Brisbane
    safm in Adelaide

به دنیای لهجه درست خوش آمدید
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)