صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 79

موضوع: اقدامات لازم جهت آمادگی برای تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی‌ زبان و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض پاسخ : آمادگئ برای تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی‌ زبان

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan- نمایش پست ها
    این کتاب ها توی ایران هست عزیز. میتونید با قیمت ارزون تهیه کنید. اینجا که کتابها رو ۳۰ دلار تا ۱۰۰ دلارن.
    خیلی ممنون . فکر میکردم نیست اینجا .

دوستان کسی درمورد کلاس ریاضی میتونه پیشنهادی بده ؟ درمورد اصطلاحات ریاضی ، هم تخصصی و هم عمومی .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

منظورتون توی چه سطحی هست ؟
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan- نمایش پست ها
    سلام دوستان. امروز فرصت پیدا کردم چند پیشنهاد که از تجربه شخصی‌ خودم به دست اومده رو با شما در میون بذارم.
    به طور کلی‌ قبل از اومدن به استرالیا روی مهارت‌های انگلیسی‌ خودتون کار کنید. همونطور که قبلا هم گفتم نمرهٔ آیلتس ملاک خوبی‌ برای مهارت انگلیسی‌ آکادمیک نیست. اگر ویزاتون به سلامتی‌ اومده و چند ماهی‌ تا اومدنتون باقی‌ مونده، من توصیه می‌کنم سر کار رفتن رو تعطیل کنید و از وقتتون برای بهبود این مهارت‌ها استفاده کنید. مطمئن باشید در آینده سود بسیاری خواهید برد.اما مهارتها چی‌ هستند:

۱. مقدار بسیار زیادی نیاز دارید کتاب و مقاله بخونید. پس روی مهارت reading خودتون کار کنید. منظور من از مهارت reading این نیست که مثل آیلتس بتونید یه متن رو بخونید و به چند سوال جواب بدید. بلکه باید قادر باشید انگلیسی‌ رو سریع بخونید و مطلب رو عمیق بفهمید. اگه نتونید به همون صورت که مطلب فارسی رو میخونید و می‌فهمید انگلیسی‌ رو هم بفهمید، شدیدا دچار کمبود وقت میشید.
    ۲. توی هر ترم معمولا باید چند هزار کلمه بنویسید. این کار با آیلتس تفاوت بسیار داره چون باید مطلبتون مبنای آکادمیک داشته باشه. پس حسابی‌ رو writing آکادمیک کار کنید. پیشنهاد می‌کنم دو کتاب زیر رو کلمه به کلمه و تمرین به تمرین بخونید و انجام بدید تا اینجا دچار استرس نشید.
    --Practical writer with readings
    --
    Academic writing for graduate students : essential tasks and skills / John M. Swales and Christine B. Feak
    ۳. اصولاً نیاز دارید هرچی‌ که می‌نویسید رو تایپ کنید. اینجا معمولا اساتید ازتون میخوان که تکالیف رو روی سایت قرار بدید. اگه بتونید تایپ سریع(۱۰ انگشتی) رو یاد بگیرید و تمرین کنید، اینجا کلی‌ زمان ذخیره می‌کنید. توی بازار سی‌دی‌های آموزشی‌ خوبی‌ واسه این مطلب هست.
    ۴. یک نرم‌افزار ارایه مطلب بلد باشید. فکر می‌کنم powerpoint از بقیه اسون تره. کار با powerpoint رو یاد بگیرید
    اینها مطالبی هست که باید قبل از اومدن بهشون توجه کنید. بعد از اومدن هم مطلب دیگه هست که در پست‌های بعدی اشاره خواهم کرد.

موفق باشید.

لینک دانلود کتاب Academic writing for graduate students در اینجا:
    http://www.4shared.com/file/ml_NDExK...Graduate_.html
    ویرایش توسط qwerty123456 : November 13th, 2010 در ساعت 03:36 PM
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

سلام به همگی
    من الان 4 ماهه که استرالیا هستم و به چند دلیل واقعا هیچ مشکلی با زبا ن ندارم .اول اینکه سعی کردم با انگلیسی زبانها دوست شم که واقعا مفید بود و کلی چیز ازشون یاد گرفتم ولی در مقابل کسایی که فقط با ایرانیها در ارتباطن خیلی کند پیشرفت میکنن.ذوم اینکه،دانشگاه به من 10 هفته پیش نیاز زبان داد که اولش کلی ناراخت شدم و سعی کردم قانعشون کنم که زبان احتاج ندارم اما از وقتی تو این کلاس شرکت کردم نه تنها زبانم پیشرفت کرد بلکه کلی راجع به فرهنگ واداب و رسوم استرالیا یاد گرفتم. در ضمن مکالامه روزمره و زبان آکادمیک دوتا وقوله کاملا جدا و متفاوت و خوندن مقاله، گزارش و کتاب خیلی مهمه و به زبان آکادمیکتون کمک میکنه. حتی اگه نیازی به گذروندن پیش نیاز زبان ندارین حتما تو کلاسهای زبانی که دانشگاه واسه دانشجو ها داره شرکت کنین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Deakin University-Geelong-Australia

سلام به همه دوستان
    من که این پیج رو خوندم کمی نگران شدم.من دکترای Research base قراره بگیرم که کلا تحقیقه. زبان قاعدتا خیلی مهمه. چکار کنم بنظر شما؟ کسی تجربه ای داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

دکتری در استرالیا by reserach هست. در کل کشور. واسه همین همه تجربه دارند! اگر هم by reserach نبود بالاخره که پروژه میخواستید انجام بدید، این در اصل ماجرا خیلی تفاوتی نمیکنه. بهر حال زبان این کشور با زبان مادری ما متفاوته. خیلی نیاز به ترسیدن نیست. همونطور که دوستان در بالا اشاره کردند تا فرصت دارید توی ایران روی زبانتون کار کنید چون اینجا هم فرصتتون محدوده و هم اینکه هزینه کلاس زبان زیاد. بهر حال دانشگاه یک آیلتس 6.5 میخواد که به شما پذیرش بده. این سطح نمره رو با توجه به تجربه اشون در مورد دانشجوهای خارجی تعیین کردند و نشون میده که با این آیلتس گلیمتون رو میتونید از آب بیرون بکشید. ولی هرچی زبانتون بهتر باشه، بیشتر از معاشرت با آدمها لذت خواهید برد و کارهاتون رو راحت تر پیش میبرید. در این هیچ شکی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamostafa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من که این پیج رو خوندم کمی نگران شدم.من دکترای Research base قراره بگیرم که کلا تحقیقه. زبان قاعدتا خیلی مهمه. چکار کنم بنظر شما؟ کسی تجربه ای داره؟

بهه نظرم دیدن سریال های استرالیایی میتونه مفید باشه برای آشنایی با لهجه اونها

Member
    رشته و دانشگاه
    Deakin University-Geelong-Australia

ممنون از راهنماییتون. استاد من تا حالا دانشجوی خارجی نداشته.این مزیته یا عیب؟ تو استرالیا چقدر وقت میدن دانشجو زبانشو تقویت کنه؟ مخصوصا ماها که Research base هستیم و از ابتدا باید بریم سراغ کار؟ ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad-m نمایش پست ها
    دکتری در استرالیا by reserach هست. در کل کشور. واسه همین همه تجربه دارند! اگر هم by reserach نبود بالاخره که پروژه میخواستید انجام بدید، این در اصل ماجرا خیلی تفاوتی نمیکنه. بهر حال زبان این کشور با زبان مادری ما متفاوته. خیلی نیاز به ترسیدن نیست. همونطور که دوستان در بالا اشاره کردند تا فرصت دارید توی ایران روی زبانتون کار کنید چون اینجا هم فرصتتون محدوده و هم اینکه هزینه کلاس زبان زیاد. بهر حال دانشگاه یک آیلتس 6.5 میخواد که به شما پذیرش بده. این سطح نمره رو با توجه به تجربه اشون در مورد دانشجوهای خارجی تعیین کردند و نشون میده که با این آیلتس گلیمتون رو میتونید از آب بیرون بکشید. ولی هرچی زبانتون بهتر باشه، بیشتر از معاشرت با آدمها لذت خواهید برد و کارهاتون رو راحت تر پیش میبرید. در این هیچ شکی نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

بطور رسمی وقتی بهتون نمیدن. استاد خودتون حدود یک ماه در ابتدا خیلی احتمالا کاری به کارتون نداره چون میدونه که دنبال خونه پیدا کردن و این حرفا هستید.

اینکه استادتون دانشجوی خارجی نداشته فکر نمیکنم تاثیر زیادی در کار شما بگذاره. ببینید شما به استادتون عین رئیس باید نگاه کنید. اگه اهل سختگیری بیمورد باشه، هزار تا هم دانشجو اگه داشته همونی که هست میمونه. بعد هم هر رئیسی بالاخره یک شیوه ای برای مدیریت داره. اینکه اون شیوه مدیریت منصفانه هست یا احمقانه بیشتر مهمه.

اگر خیلی نگران پیشرفت کارتون هستید، میتونید از الان از استادتون بخواهید که یکسری مقاله براتون بفرسته که شما به دقت مطالعه کنید. مقالاتی که در ارتباط با موضوع پروژه اتون هست. اینجوری یک مقداری جلو میافتید. شما نهایتا باید یک پروژه تعریف کنید روی موضوعی که بهتون پیشنهاد شده و بر اساس مقالات و کارهای قبلی. که البته مگر اینکه خودتون قصد داشته باشید موضوع پروژه اتون رو تعیین کنید.

ممنون از راهنماییتون. استاد من تا حالا دانشجوی خارجی نداشته.این مزیته یا عیب؟ تو استرالیا چقدر وقت میدن دانشجو زبانشو تقویت کنه؟ مخصوصا ماها که Research base هستیم و از ابتدا باید بریم سراغ کار؟ ممنون

ممنون بهزاد جان.خیلی راهنمایی خوبی یود. پروژه من رو استادم داده. یه سری مقاله هم برام فرستاده که دارم میخونم. ولی به هرحال یکم استرس هست.
    اگه میتونین کلاس free discussion برین با یه بریتیش نیتیو برین که چه بهتر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)