صفحه 560 از 587 نخستنخست ... 60460510550551552553554555556557558559560561562563564565566567568569570 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,591 تا 5,600 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط hariri93 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون

لیسانس صنایع- دانشگاه آزاد- ۱۸.۸۸ شاگرد اول
    ایلتس ۶.۵
    ۱ مقاله کنفرانسی بین المللی
    مستر یا دکتری مستقیم
    کانادا
    فول فاند یا پارشال فاند

دکتری مستقیم با رزومه عادی تقریبا ممکن نیست ضمن اینکه معمول در دانشگاههای کانادایی هم اصولا نیست.
    رزومه شما کامل ارایه نشده و نه سال فارغ التحصیلی و نه حتی دانشگاه مقطع لیسانس مشخص نشده است که البته در پذیرش مهم هستند. در هرحال با توجه به رشته، مساله پذیرش در دانشگاههای کانادایی با این رزومه کار راحتی نیست مگر انکه شرایط خاصی را بتوانید داشته باشید نظیر ریکامندیشن معتبر و نمره زبان بالاتر و...
    دانشگاههایی که اپلای میکنید برای فاندینگ نیاز به ساپورت استاد دارند و این مساله به همین فاکتورهای رزومه برمیگردد اما در مورد رشته شما به طور خاص مساله این است که تعداد موقعیتها محدود و رقابت بالاست. به خصوص اینکه در برخی موارد باید در دپارتمانهای مکانیک به دلیل عدم وجود رشته صنایع در تعداد زیادی از دانشگاهها دنبال استاد باشید. به نظرم تقویت رزومه در صورت امکان توصیه مناسبی است اگر شرایط سلف فاند را ندارید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

سلام. وقت بخیر، اگر امکانش هست عزیزانی که سر رشته در حوزه بررسی شانس پذیرش فول فاند پی اچ دی دارند شانس بنده برای اخذ پوزیشن دکترا در رشته اقتصاد سیاسی بین الملل/علوم سیاسی/ روابط بین الملل در سوییس،انگلستان و اسکاندیناوی (ترجیح دانشگاه های زیر رنک ۱۰۰) رو ارزیابی نمایند؛

معدل کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه تهران مرکز :۱۸
    معدل ارشد روابط بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی: ۱۹.۲

رتبه کل ۲ کنکور سراسری ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

عضو بنیاد ملی نخبگان

دانشجوی ترم آخر ارشد هستم و هنوز مدرک زبان ندارم

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط e405504 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظرتون رزومه زیر تا چه حدی شانس پذیرش با فول فاند در مقطع دکتری رو در کشورهای اروپا، سویس ، اسکاندیناوی ، انگلیس ، آلمان ، هلند ، امریکا ، کانادا و استرالیا ، کشورهای شرق آسیا و جنوب شرق آسیا ، ترکیه مالزی و ... خواهد داشت؟ لطفاً به تفکیک بگید. ممنونم

- لیسانس دانشگاه دولتی شهرستان - رشته کامپیوتر (معدل 15.01)
    - فوق لیسانس دانشگاه دولتی تهران - رشته کامپیوتر (گرایش امنیت) (معدل 17.61)
    - یک ثبت اختراع داخلی مرتبط با رشته تحصیلی
    - سه مقاله ISI (دو تاش مستخرج از پایان نامه ارشد که مرتبط با امنیت و هوش مصنوعی بوده (الزویر Q2)، و یکی اش مرتبط با پردازش کوانتومی (اشپرینگر Q1)) - (ایمپکت هاشون 2.22 ، 1.537 ، 0.98)
    - یک مقاله علمی - پژوهشی مجله معتبر
    - دو مقاله کنفرانسی داخلی فارسی (شفاهی)
    - عضو انجمن علمی رمز ایران
    - زبان آیلتس (هنوز نداده ولی سطحش بین 6 تا 6.5 هست و باحتمال خیلی زیاد 6.5 بیاره)
    - GRE ندارد
    - دو توصیه نامه از اساتید برتر دانشگاه
    - مسلط به زبان های برنامه نویسی مهم
    - یه سال و نیم سابقه ی فعالیت پژوهشی (دستیار پژوهشی RA ) در دوره ارشد (فاصله بین گرفتن پایان نامه تا اتمام تز)
    - سن 33
    - فیلد های مد نظر برای دکتری (هوش مصنوعی و فیلد های مرتبط ، رمز ، محاسبات کوانتومی و ...)
    سلام. به شرط گرفتن آیلتس بالای 6.5 (بدون هیچ اسکیل زیر 6) و GRE بالای 315 (با کوانت بالای 160) شانس بالا برای امریکا و کانادا
    برای اروپا هم قطعا شانس بالایی داره به شرط اینکه برای پوزیشن ها اپلای کنه و رزومه خودش رو خوب ارائه کنه.
    در کل رزومه خیلی خوبیه و شانس برای همه جا داره.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaazad2011 نمایش پست ها
    ۱- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی پزشکی-آزاد تهران-۱۶.۵
    ۲- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: ندارم
    ۳- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌: هنوز ندادم (آزمون آزمایشی ۱۰۰)
    ۴- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌: هنوز ندارم(آزمایشی ۱۵۳ وربال ۱۶۷ کوانت)
    ۵- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: چاپ شده: ندارم
    ۶- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: ۲ عدد نویسنده اول (مقالات در کنفرانس emnlp که از معتبرترین کنفرانس های پردازش متن است چاپ شده است)
    ۷- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: علوم کامپیوتر - دکتری
    ۸- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کانادا، آمریکا
    ۹- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه): سه ترم TA
    ۱۰- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند
    چون کسی از دوستان اینجا نظری در این باره نداشت من خودم نظری که از استاد راهنمام (دانشگاه اورگان رشته computer science) در مورد این روزمه گرفتم رو میذارم شاید به درد کسایی که رزومه مشابه دارند بخوره (این روزمه که گذاشتم برای یکی از دوستانم در ایرانه):

the CV doesn't have much information so I will try to comment on everything I can find

first. GRE scores look OK. at UO, the minimums for verbal and quant are 153 and 154 respectively. Your friend has good sore on quant (which is very good) and have minimum score verbal. The minimum score on verbal is not very concerning if you are backed up with good research or professor's support. For the other or top schools, they might have higher standard and I am not sure. In any case, the support from the professor is always the very good one to override all these score issues.

Your friend has good TOEFL score (103) and is comparable with the minimum we have at CIS UO, so no problem with that

other schools, again, might have a different standard, but professor's support and research will override it

Your friend has a submitted paper to ACL. If this is accepted and you put her as an equal contributor in that paper, it might be the strongest thing in her current CV

with that paper accepted, she might have a good chance at the universities that are equal or better than us a bit

Overall, I personally think that your friend has some chance (here at UO or other places), but I cannot say anything for sure as it also depends of the pool of students people have in the recruiting season and the funding issues at that point.

Junior Member

سلام. در سال 1385 کاردانی عمران نقشه برداری از دانشگاه آزاد با معدل 14.33 و در سال 1388 کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 13.83 و پس از آن به مدت 8 سال سابقه کار اجرایی و سپس در سال 1399 مدرک کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه گیلان با معدل 16.43 دارم و دو مقاله در حال نوشتن مرتبط با پایان نامه هستم. در سال 1394 برای پذیرش تحصیلی خارج از کشور اقدام کردم و مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 گرفتم و از دو دانشگاه در آمریکا و دو دانشگاه در استرالیا و دو دانشگاه در ایتالیا پذیرش گرفتم و در نهایت برای امریکا و استرالیا برای ویزا اقدام کردم ولی متاسفانه هر دو ریجکت شد.حالا بعد از اخذ مدرک کارشناسی تصمیم دارم دوباره اقدام کنم ولی نمیدونم بخاطر سنم این شانس رو دارم یا خیر. واینکه آیا برای second master اقدام کنم یا دکترا.ممنون میشم اگه حوصله کنین و راهنمایی کنین

Junior Member

سلام
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مکانیک- غیرانتفاعی – 15.90

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مواد- صنعتی اصفهان – 15.63

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس)
    IELTS 7

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6 مقاله ISI در ژورنال های Q1, یکی با ایمپکت 5/5 ، دوتا 4 و سه تا 3
    سه مقاله داخلی فارسی

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری مکانیک یا مواد

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    کانادا- آلمان-استرالیا- آمریکا- هلند و کشورهای حوزه اسکاندیناوی

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    32 سال سن- 4 سال تچربه کاری
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    Full Fund

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

سلام

روانشناسی بوعلی سینا معدل 17.5

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس اورال 7

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم

ندارم

ندارم

نوروساینس ارشد

کانادا اولویت اول، اما اروپا هم تدریس انگیسی باشه مشکلی ندارم

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    تو دانشگاهم دبیر انجمن علمی نوروساینس بودم، تو یک موسسه معتبر نوروساینس در ایران کار دانشجویی کردم و عضو بودم، دوره و کارگاه و همایش مربوطه هم زیاد شرکت کردم
    نمیدونم هیچکدوم اینها مهمه یا نه!

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded
    فول فاند یا حداقل شهریه رو پوشش بده

Junior Member

دوستان عزیز ممنون از نظراتتون

عمران کاردانی 17.11 کارشناسی 15.86 هردو دانشگاه تبریز
    عمران زلزله 17.55 دانشگاه تبریز

آیلتس اورال 7

ندارم

5 مقاله Q1 و سه مقاله علمی پژوهشی داخلی

یک مقاله بین المللی

دکتری یا مستر مجدد

کانادا اولویت اول، استرالیا دوم و اروپا در نهایت
    البته آمریکا بنظرم ویزا نمیدن بهم و 501 میخورم

رتبه های کنکورم چندان بد نبوده

فول فاند یا حداقل پوشش کامل شهریه

با همسر و فرزندم میخوایم بریم پس هزینه خیلی مهمه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ma6falah نمایش پست ها
    سلام. در سال 1385 کاردانی عمران نقشه برداری از دانشگاه آزاد با معدل 14.33 و در سال 1388 کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 13.83 و پس از آن به مدت 8 سال سابقه کار اجرایی و سپس در سال 1399 مدرک کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه گیلان با معدل 16.43 دارم و دو مقاله در حال نوشتن مرتبط با پایان نامه هستم. در سال 1394 برای پذیرش تحصیلی خارج از کشور اقدام کردم و مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 گرفتم و از دو دانشگاه در آمریکا و دو دانشگاه در استرالیا و دو دانشگاه در ایتالیا پذیرش گرفتم و در نهایت برای امریکا و استرالیا برای ویزا اقدام کردم ولی متاسفانه هر دو ریجکت شد.حالا بعد از اخذ مدرک کارشناسی تصمیم دارم دوباره اقدام کنم ولی نمیدونم بخاطر سنم این شانس رو دارم یا خیر. واینکه آیا برای second master اقدام کنم یا دکترا.ممنون میشم اگه حوصله کنین و راهنمایی کنین
    شانس ویزا با افزایش سن و رکورد رد ویزای قبلی به خصوص مسترمجدد تقریبا شانس خیلی پایین است اما مساله مربوط به فروم نیست و در تردهای ویزا مربوط به کشور مورد نظر می توانید اطلاع بیشتری بگیرید. در مورد پذیرش دکتری نیاز به مقاله دارید و بیشتر مساله به روز بودن تز و داشتن مقاله و ریکامندیشن موثر است اما باز گپ بالای تحصیلی برای پذیرش می تواند تاثیر منفی داشته باشد. در هرحال ریسک هم پذیرش با فاند دکتری بدون مقاله و هم مستر مجدد در این شرایط بالاست مپر آنکه بتوانید شرایط را تغییر دهید و مثلا یکی، دومقاله معتبر از موضوع کار ارشد داشته باشید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Samiha نمایش پست ها
    دوستان عزیز ممنون از نظراتتون

عمران کاردانی 17.11 کارشناسی 15.86 هردو دانشگاه تبریز
    عمران زلزله 17.55 دانشگاه تبریز

آیلتس اورال 7

ندارم

5 مقاله Q1 و سه مقاله علمی پژوهشی داخلی

یک مقاله بین المللی

دکتری یا مستر مجدد

کانادا اولویت اول، استرالیا دوم و اروپا در نهایت
    البته آمریکا بنظرم ویزا نمیدن بهم و 501 میخورم

رتبه های کنکورم چندان بد نبوده

فول فاند یا حداقل پوشش کامل شهریه

با همسر و فرزندم میخوایم بریم پس هزینه خیلی مهمه

شانس دارید هرچند به لحاظ رشته و امکان کار پس از آن برای گرایش شما، به نظر استرالیا انتخاب منطقی تری است.
    موضوع تز شما اگر اکسپریمنتال بیس باشد شانس پذیرش شما در استرالیا خوب است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)