صفحه 321 از 587 نخستنخست ... 221271311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331371421 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,201 تا 3,210 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی مواد-سرامیک. دانشگاه شهرکرد.14.85

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مواد الکتروسرامیک. دانشگاه صنعتی شیراز.17.88
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها.6.5IELTS
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :فعلا امتحان ندادم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : دو مقالهISIدر Elsevier
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای Phd
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :امریکا کانادا استرالیا المان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :نچ!
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فقط فول فاند
    من میخام ببینم با شرایطی که دارم توی کدوم یک از این کشورها احتمال پذیرش بالاتری دارم و اینکه حدودا چه رنکی رو باید سرچ کنم. این دونستن حدود رنک برای تسهیل در کار سرچ خیلی واسم مهمه. ممنون که پاسخ میدید

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushmo نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی عمران - عمران (دانشگاه گیلان) 13.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی عمران - سازه های دریایی (دانشگاه تبریز) 17.30

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس 6.5

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    روی 310 تا 320 حساب کنید.

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    دو مقاله آی اس آی- الزویر

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    سه مقاله کنفرانس بین المللی المللی به زبان فارسی با چکیده ی انگلیسی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی سواحل یا مهندسی دریا و یا سازه های فراساحل (دانشکده عمران یا مکانیک یا دانشکده علوم دریا) - phd

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    استرالیا- کانادا- آمریکا و اروپا (تقریبا هرجا بهم فول فاند تعلق بگیره)

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    2 سال کار در آزمایشگاه و کار با فلوم موجساز دریا
    2 سال کار در صنعت آب کشور

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

Full Fund

از دوستان عزیز میخوام که لطفا راهنمایی کنید.
    دوست عزیز
    با توجه به موارد اعلام شده توسط خودتون و در نظر گرفتن حدودی که فرمودید برای GRE به نظر شخصی بنده برای اکثر مناطق جهان جهت پذیرش و کمک هزینه تحصیلی شانس خوبی دارید .
    برای کانادا میتونید روی 60 واحد آخری که پاس کردید و معدل بالاتری کسب کردید بیشتر مانور بدید ( چون سیاست دانشگاه های کانادا اکثرا این طوریه ) .
    برای آمریکا هم شانس خوبی دارید به طوری که معقول و مناسب دانشگاه های رو هدفتون رو انتخاب کنید . نظر شخصی بنده اینه که بجای اینکه در گیر رنک دانشگاه بشید ، ببینید چه امکانات و ویزگی هایی از دانشگاه ، شهر و آینده شغلی کشور هدفتون میخواید . اینجوری خودتون به خودتون بزرگترین راهنمایی و لطف رو کردید .
    برای استرالیا با توجه به اینکه مهاجر پذیر هست و شاید شما از کشورش خوشتون بیاد هم شانس دارید . همینطور برای اروپا .
    شاد و موفق و سلامت باشید .

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط abdhmdsjd نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی عمران-عمران-دانشگاه حکیم سبزواری -15.97
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : میخوام برای فوق اپلای کنم
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: قرار هست که تابستون آزمون رو شرکت کنم به امید خدا
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: 1 مقاله در ژورنال ISI منتشر شده (Techno Press) ، یک (1) مقاله ISI رو هم تازه فرستادم (Springer) ، دو (2) تا مقاله فارسی هم دارم میفرستم ، رو یک موضوع دیگه هم دارم کار میکنم که تا دو ماه دیگه حداقل 1 دونه ISI ازش در میاد.
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی --
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : فوق لیسانس ، سازه های هیدرولیکی ، سازه های دریایی و منابع آب.
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کانادا ، فرانسه ، سوئیس .
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه): به مدت 1 ترم نرم افزار Flow3D رو تدریس کردم و دانشگاه هم Certificate رو صادر کرده برای من.
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): انتظارم Full Fund هست.

خیلی خوشحال میشم دوستان نظراتشون رو در اختیار من بزارن تا بتونم از تجربیاتشون استفاده کنم.
    دوست عزیز
    برای اروپا وکانادا اگر میخواید در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید ، بایدبگردید و ببینید که کدوم استاد و یا دانشگاه و یا موسسه میتونه به شما بورسیه بده چون یه مقداری سرمایه گذاری برای مقطع ارشد کم هست . البته اگر بتونید نمره زبان خوبی بدست بیارید .

دوستان عزیز توجه بفرمایید :

باور بفرمایید بدون نمرات زبان و یا حدود فرضی اونها نمیشه هیچ نظری نسبت به شانستون اعلام کرد . اینکه میفرمایید " دارم می خونم برای فلان موقع " و یا انتظار دارید با خالی گذاشتن قسمت نمرات زبان دیگر دوستان بهتون کمک کنند کار رو غیر ممکن میکنید . چرا ؟ چون اگر نمرات زبانتون هر چی بالاتر باشه به مراتب شانستون بیشتره و برعکس ، هر چی نمراتتون به مینیمم ها نزدیکتر باشه ، شانستون کمتر میشه .
    خواهشا حداقل 2 صفحه قبلتر رو مطالعه بفرمایید تا حدود نمرات مناسب برای امتحانات زبان رو بتونید در نظر بگیرید . اینجوری شاید دیگه حتی سوال هم نپرسید .
    شاد و موفق و سلامت باشید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morvarid100 نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتون. آخه خیلی جاها خوندم تو همین فروم که دانشگاه خیلی مهم نیست و اصلا دانشگاههای ایران رو نمیشناسند و معدل مهمه مهمه. منم همیشه به خاطر معدل لیسانس همیشه نگران بودم نتونم فاند کامل بگیرم. همین غصه و نگرانی به عقب میکشونه من رو و نمیذاره تلاش کنم.
    دوست عزیز،

این تجربه شخصی من هست. مقاله حرف اول رو میزنه. البته منظورم این نیست که دیگه بی خیال معدل شی. من توی دانشگاهمون ایرانی هایی رو میبینم که با معدل لیسانس کم (14) از دانشگاه های پرت ( دانشگاه های شهرستان رنک پایین، دانشگاه آزاد و پیام نور)!!!!ولی با مقاله های زیاد به راحتی فاند گرفتن. اگه میخوای RA بگیری باااااید، تکرار میکنم بااااید مقاله داشته باشی و با داشتن معدل و نمرات زبان خوب شانس برای TA بالا میره. البته این رو هم اضافه کنم که افراد با معدل و نمره زبان خیلی خوب از دانشگاه های شریف، امیر کبیر و ... از این امر مستثنا هستن و اینکه اسم دانشگاه فقط برای TOP 20مهم هست و تعداد کمی از دانشگاه های خوب!

همه این حرفها بر اساس مقایسه رزومه خودم و بقیه ایرانی های قبول شده در دانشگاهمون هست.
    موفق باشی!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Isfahan University of Technology

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندس مکانیک/ ساخت و تولید- دانشگاه صنعتی اصفهان-15.86

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندس مکانیک/ ساخت و تولید- دانشگاه صنعتی اصفهان-16.7

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    تافل:106(R:28 L:29 S:24 W:25)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    GRE: V:153 Q:163 AW:3

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :

ISI:1
    International Journal of Advanced Manufacturing Technology

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    دکترا- مهندسی پزشکی یا مکانیک با موضوع مهندسی پزشکی یا نانو

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    امریکا-کانادا- اروپا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    TAدر مقطع کارشناسی ارشد-2سال سابقه کار در زمینه تولید

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    دریافت فاند کامل

Junior Member

١. مهندسى نفت مخازن + دانشگاه سراسرى شيراز + معدل كل تا الان ١٦.٧١
    ٢. --
    ٣. IELTS ٧.٥ ( ميخوام دوباره امتحان بدم ٨ ميشم مطمئنا )
    ٤. GRE ( Q : 168/ V 158 / AW: 4) ميتونم بهترم بشم اين بدون خوندن بود
    ٥. مقاله ندارم
    ٦. سابقه كار ندارم
    ٧. دانشگاه هاى آمريكا و كانادا ( از top30 به بالا چون ميدونم شانس كمتر ندارم )
    ٨. قصد تغيير رشته به مهندسى صنايع و گرايش هاى مربوط بهش مثل: engineering management, operations research, management science و ...
    ( اولش ٢ سال مكانيك خوندم، تغيير دادم به نفت، الان ميدونم وضعيت نفت بده ميخوام صنايع بخونم )

٩. براى fall2017
    ١٠. فاند هم نباشه مشكلى نيست فقط پذيرش مورد نظرمه

Junior Member

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی نفت- دانشگاه شیراز-17.62

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهاییمهندسی نفت گرایش مخازن- دانشگاه شیراز-17.6
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    هنوز امتحان ندادم، اما تافل بالای 95 میتونم بیارم

3 تا مقاله سابمیت شده دارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کنندهیک مقاله کنفرانسی داخلی
    مهندسی نفت برای دکتری

8- کشورهای (و یا دان
    شگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:آمریکا ، کانادا ، استرالیا، اروپاو...
    کلگری،آلبرتا،ریستون،هریوت وات،دلف

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...:

جزو 10% برتر ورودی لیسانس و پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد هم سابقه ی TA و هم سابقه ی RA دارم

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

​فاند کامل

البته من متاهلم و از آنجایی که تصمیم دارم با همسرم برم به نظرتون از میان کانادا،آمریکا و اروپا کجا برای کار مناسبه و همسرم میتونه مشغول به کار شه؟
    چقد واسه آمریکا با توجه به اینکه رشته م نفته برای ویزا گرفتن شانس دارم؟

Junior Member

سلام.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : ریاضی - دانشگاه تهران - (تا ترم 7) 12.80
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    101 ( R : 24 - L : 26 - S : 28 - W : 23 ) ---> این نمره آزمایشی و بدون خوندن بود ولی میگن دیگه بالای 100 واقعا فرقی نداره نمره، 110 همون 101 هست و ... بنابراین، نمیدونم برم بخونم امتحان بدم یا فقط برم مدرک رو بگیرم!
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز نرفته ام سراغش
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : -
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -
    : حقوق بین الملل - ارشد
    آلمان / (هرجا که هزینه ی تحصیل اونقدر زیاد نشه. )
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : -
    : اونقدر مهم نیست. باشه بهتره!

من با یک دانشگاه در آلمان تماس داشته ام که ازشون بپرسم به منی که رشته ام کاملا با حقوق غیر مرتبط بوده اصلا پذیرش میدن یا خیر. راهنمایی کردن و گفتند که یک دوره ی سه ماهه ی تابستانی هر سال دارن که درس های اصلی فقط حقوق بین الملل (که من میخوام) رو ارائه میدن - هم از کارشناسی و هم از ارشد - که اگر بتونم در اون مدت خودم رو نشون بدم (که میتونم از پسش بر بیام)، احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه خیلی خیلی بالا میره. هزینه ی سه ترم تحصیل هم حدود 18 میلیون تومن میشه! آیا با توجه به چیزی که هست، من اصلا شانسی دارم برای پذیرش گرفتن؟ نمیشه روی "احتمال خیلی زیاد" و امید دادن های Faculty یک دانشگاه حساب باز کرد. برای من خیلی مهم هست که این شرایط به 100% نزدیک بشه، چون اگر نشه، باید تمام تمرکزم رو بذارم روی آزمون ارشد در ایران. ولی، واقعا برای خوندن حقوق بین الملل ترجیح میدم توی یک کشور دیگه تحصیل کنم. برام مقصدش اصلا مهم نیست، مهم هست که با تمام دنیا آشنا تر بشم.

ممنون از توجهتون

Junior Member

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    نرم افزار-فنی همدان-16.10
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    آی تی-علمی کاربردی همدان-17.30

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس 6.6.6.6

ندارم
    ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    یک عدد مقاله کنفرانسی
    ارشد گرایش شبکه های کامپیوتری
    کشورهای اروپایی آمریکایی در نهایت سنگاپور یا ترکیه
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    یک سال سابقه کار با بیمه-مدارک داخلی net+ و ccna

فول فاند

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad322 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندس مکانیک/ ساخت و تولید- دانشگاه صنعتی اصفهان-15.86

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندس مکانیک/ ساخت و تولید- دانشگاه صنعتی اصفهان-16.7

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    تافل:106(R:28 L:29 S:24 W:25)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    GRE: V:153 Q:163 AW:3

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :

ISI:1
    International Journal of Advanced Manufacturing Technology

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    دکترا- مهندسی پزشکی یا مکانیک با موضوع مهندسی پزشکی یا نانو

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    امریکا-کانادا- اروپا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    TAدر مقطع کارشناسی ارشد-2سال سابقه کار در زمینه تولید

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    دریافت فاند کامل

برای امریکا دانشگاه هایی که مینیمم معدل ارشدشون از معدل شما پایین تره رو در رنج فکر میکنم رتبه های متوسط میتونید قبول شید با فاند کامل... ولی کمی معدل ارشدتون و تا حدی هم لیسانستون شانس رو بنظرم کم میکنه...
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)