صفحه 1 از 587 123456789101151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

Lightbulb بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

دوستان عزیز؛

برای نظرخواهی از سایر کاربران در مورد بررسی شانس پذیرش و دریافت فاند، از این تاپیک استفاده کنید. لطفاً هنگام ارسال درخواست، قوانین زیر را رعایت کنید:

قوانین تاپیک

قانون 1:
    جهت ایجاد نظم در ارسال درخواست ها، توصیه می شود که از الگوی موجود استفاده کنید. درخواست‌هایی که منطبق بر الگو نباشند، حذف خواهند شد.

قانون 2:
    پس از درج کردن درخواست خود، حداقل 5 روز صبر کنید تا کاربران دیگر به درخواست شما پاسخ بدهند. در صورت عدم دریافت جواب، می توانید پست جدیدی درج کنید. توجه داشته باشید که پست قدیمی شما بدون ارسال پیام خصوصی و توسط مدیر مربوطه حذف خواهد شد.

نکات مهم
    نکتۀ 1: تا حد امکان، اطلاعات خود را به طور کامل درج کنید تا پاسخ دقیق دریافت کنید.

نکتۀ 2:
    تا حد امکان، معدل‌های خود را گرد نکنید. بیان کردن معدل های شما در مقیاس 4 امریکا، به مشورت دهندگان کمک خواهد کرد.

نکتۀ 3:
    اگر نمرات آزمون‌های شما موجود نیست، می‌توانید تخمین خود را بیان کنید.

الگوی تاپیک

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

ویرایش توسط Mechatronic : December 8th, 2015 در ساعت 04:56 PM دلیل: اصلاحات جدید
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق/مخابرات - دانشگاه تبریز- 14.2

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی برق/مخابرات - دانشگاه تبریز- 16.3

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 87(W:24,S:22,L:21,R:20)

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 عدد ژورنال داخلی مجله دانشگاه

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : یک مقاله انگلیسی کنفرانس IST

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترا (یا ارشد در گرایش مخابرات ولی زمینه کاری متفاوت)

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا - اروپا (برای آمریکا GRE ندارم برای fall 2015)

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :سابقه کار مرتبط به مدت 15 ماه

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : دریافت فاند کامل

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

۱- رشتۀ مهندسی کامپیوتر/سخت افزار/ ۱۴.۷۳/ دانشگاه شیراز

2- رشتۀ
    مهندسی کامپیوتر/ هوش مصنوعی/ ۱۶ تا ۱۷/ امیرکبیر

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : ندادم هنوز ولی
    فرض کنیم speaking 30, listening 25, reading 30, writing 25
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم ولی
    با فرض q: 170 , v:150, w:3.5

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) :
    سه مقاله ISI با ایمپکت متوسط

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده ----------

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    کامپیوتر ساینس - هوش مصنوعی - دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    آمریکا - اولویت ایالت کالیفرنیا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    مقام اول در مسابقات جهانی روباکاپ

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    نیازمند فاند کامل

من بیشتر میخوام بدونم با شرایط فوق (که البته برخیش رو فرضی نوشتم) توی چه رنک دانشگاهی (رنکینگ دانشگاه های آمریکا و توی رشته مهندسی یا علوم کامپیوتر منظورم هست) میتونم شروع کنم به جستجو برای یافتن استاد که وقتمو الکی هدر نداده باشم و تخیل و خیالبافی هم نکرده باشم!

از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sahand university of technology

1- رشتۀ:الکترونیک – نام دانشگاه:کاردانی دانشکده فنی شیراز،کارشناسی دانشگاه لرستان – معدل نهایی :14.53 و 16
    2- رشتۀ فوق لیسانس:
    الکترونیک(انالوگ) – نام دانشگاه:دانشگاه صنعتی تبریز – معدل نهایی:19.3

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    :تافل ندارم ولی تا سال دیگه حتما بالای90 میارم

:-----

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر:
    فعلا ندارم اما تا سال دیگه حتما یه ISI میدم

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    :فعلا ندارم اما تا سال دیگه حداقل یک کنفرانس خارجی رو میدم

:الکترونیک-انالوگ

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    :کانادا-المان-هلند-استرالیا-سوئد

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...)
    :کسب مقام دوم در مسابقات خوارزمی در استان مربوطه-نفر دوم کلاس در کارشناسی-نفر اول کل دانشکده در ارشد و عضو استعدادهای درخشان-یک سال سابقه TA-در نهایت با دادن یک مقاله ISI که حتما میدم عضو بنیاد علمی نخبگان کشور هم خواهم شد

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    :فول فاند و دانشگاهای با رنکینگ زیر 100

1-مهندسی صنایع غذایی-دانشگاه دولتی ارومیه-15.68
    2-مهندسی صنایع غذایی-دانشگاه آزاد تهران-17.62
    3-نمره زبان ندارم هنوز امتحان آیلتس ندادم
    4-GRE ندارم
    5-یک مقاله علمی-پژوهشی مجله دانشگاه تربیت مدرس دارم و یک گواهی ثبت اختراع
    6-...
    7-برای رشته تغذیه در مقطع مستر یا phd میخام اپلای کنم
    8-الویت من در انتخاب دانشگاه: کانادا- آمریکا و آلمانه
    9-شرایط خاصم فقط تیزهوشان خوندنم و اختراعم بوده
    10- فاند برام مهمه در حدمتوسط .

نقل قول نوشته اصلی توسط niloo_mohajer نمایش پست ها
    1-مهندسی صنایع غذایی-دانشگاه دولتی ارومیه-15.68
    2-مهندسی صنایع غذایی-دانشگاه آزاد تهران-17.62
    3-نمره زبان ندارم هنوز امتحان آیلتس ندادم
    4-GRE ندارم
    5-یک مقاله علمی-پژوهشی مجله دانشگاه تربیت مدرس دارم و یک گواهی ثبت اختراع
    6-...
    7-برای رشته تغذیه در مقطع مستر یا phd میخام اپلای کنم
    8-الویت من در انتخاب دانشگاه: کانادا- آمریکا و آلمانه
    9-شرایط خاصم فقط تیزهوشان خوندنم و اختراعم بوده
    10- فاند برام مهمه در حدمتوسط .
    سلام
    من واسه مستر تغذیه دانشگاههای آمریکا اپلای کردم و بیشتر در مورد آمریکا اطلاع دارم .شما برای آمریکا باید جی آر ای داشته باشین.اگه دنباله فاند هستین هم دنبال استاد باشید از الان و به استادایی که زمینه تحقیقاتیشون خوشتون میاد ایمیل بزنید و هم یه جی آر ای خوب بیارید(اگه استاد داشته باشید با یه جی آر ای متوسط ترجیحا بالای 300 هم شانس فاند گرفتن دارین) در مورد کانادا جی آر ای نمی خواید ولی بدون استاد اقدام نکنید واسه کانادا.در ضمن شما که مستر دارید احتیاجی به مستر اپلای کردن نیست و فقط واسهphd اپلای کنید!.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sanal نمایش پست ها
    1- مهندسی برق/مخابرات - دانشگاه تبریز- 14.2
    2- مهندسی برق/مخابرات - دانشگاه تبریز- 16.3
    3- تافل 87 (W:24,S:22,L:21,R:20)
    4-
    5- 1 عدد ژورنال داخلی مجله دانشگاه
    6- یک مقاله انگلیسی کنفرانس IST
    7- دکترا (یا ارشد در گرایش مخابرات ولی زمینه کاری متفاوت)
    8- کانادا - اروپا (برای آمریکا GRE ندارم برای fall 2015)
    9- سابقه کار مرتبط به مدت 15 ماه
    10-دریافت فاند کامل
    رزومۀ شما متوسط محسوب میشه و با این شرایط، فرصت زیادی برای پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا ندارید. خصوصاً اینکه فاند کامل هم نیاز دارید.

برای اروپا هم شانس ویژه ای ندارید؛ اما چون تنوع دانشگاه های اروپا (هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ الزامات اپلای) بالاست، میشه به این گرفتن پذیرش از این قاره امیدوار بود. با این حال، گرفتن فاند کامل از اروپا، ممکنه محقق نشه.

نکتۀ مهم: از سایر دوستان تقاضا میشه که مطابق نقل قولی که در پست بنده درج شده، پست بگذارند.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها

1-
    مهندسی کامپیوتر/سخت افزار/ ۱۴.۷۳/ دانشگاه شیراز
    2-
    مهندسی کامپیوتر/ هوش مصنوعی/ ۱۶ تا ۱۷/ امیرکبیر
    3-
    فرض کنیم speaking 30, listening 25, reading 30, writing 25
    4-
    فرض q: 170 , v:150, w:3.5
    5-
    سه مقاله ISI با ایمپکت متوسط
    6-
    7-
    کامپیوتر ساینس - هوش مصنوعی - دکترا
    8-
    آمریکا - اولویت ایالت کالیفرنیا
    9-
    مقام اول در مسابقات جهانی روباکاپ
    10-
    نیازمند فاند کامل

من بیشتر میخوام بدونم با شرایط فوق (که البته برخیش رو فرضی نوشتم) توی چه رنک دانشگاهی (رنکینگ دانشگاه های آمریکا و توی رشته مهندسی یا علوم کامپیوتر منظورم هست) میتونم شروع کنم به جستجو برای یافتن استاد که وقتمو الکی هدر نداده باشم و تخیل و خیالبافی هم نکرده باشم!
    اگر این نمرات تافل و GRE محقق بشه، میتونید امیدوار به رنک بالای 50 باشید. مسئلۀ قابل توجه اینه که ایالت کالیفرنیا، عمدۀ دانشگاه هایی که داره، یا رنکشون خیلی بالاست و یا به حد محسوسی پایین.

نکتۀ مهم: از سایر دوستان تقاضا میشه که مطابق نقل قولی که در پست بنده درج شده، پست بگذارند.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی بیوتکنولوژی-آزاد تنکابن- 18.00

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    هنوز امتحان ندادم اما آیلتس بین 6.5 تا 7 قابل پیش بینی هست.

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده

بیوتکنولوژی برای ارشد

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    آمریکا ، کانادا ، استرالیا، هلند و...

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...:
    سابقه ی کار در مراکز مرتبط معتبر

​فاند کامل

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اگر این نمرات تافل و GRE محقق بشه، میتونید امیدوار به رنک بالای 50 باشید. مسئلۀ قابل توجه اینه که ایالت کالیفرنیا، عمدۀ دانشگاه هایی که داره، یا رنکشون خیلی بالاست و یا به حد محسوسی پایین.

امیدوارم این نقل قول کردن خلاف قوانین نباشه(چیزی ندیدم راجع بهش!)
    منظورتون رنک ۶۰ و ۷۰ و بالاتر هست؟ اونوقت سقفش تا چه رنکی باشه خوبه؟ مثلا بین ۵۰ تا ۱۰۰ برنامه ریزی کنم خوبه یا بهتره سقف رو ببرم بالاتر؟ مثلا تا ۱۵۰ یا حتی ۲۰۰ ؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)