صفحه 567 از 587 نخستنخست ... 67467517557558559560561562563564565566567568569570571572573574575576577 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,661 تا 5,670 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط FrancisDrake نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت پاسخ‌گوییتون. :x
    اونجوری هم نیست که صرفا از سر ناچاری و شریف رفتن مهندسی شیمی رو انتخاب کنم. چارت مهندسی شیمی رو دیدم؛ اتفاقا فوقش 10 واحد شیمی داشته باشه و خیلی به مهندسی مکانیک نزدیکه.
    از نظر فرصت شغلی تو ایران حق با شماست کامپیوتر خیلی بهتره ولی خب من واقعا هدفم همه جوره رفتنه! می‌خواستم مطمئن شم که این «شریف» بودنه واقعا پوئن محسوب می‌شه و تاثیرش تا چه حده...
    بازم ممنون.
    سه پارامتر در کنار هم در گرفتن فاند و پذیرش از هر دانشگاهی بسیار مهم ان: دانشگاه مقطع تحصیلی، معدل و در نهایت مقاله یا پروژه هایی که در رزومه شماست. حتما هر سه مورد رو باهم تو ذهنتون داشته باشید. دوستمون کاملا درست گفتن در مورد معدل چون به شدت در کنار اسم دانشگاه مهمه.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط FrancisDrake نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید. من امسال کنکور دادم و رتبه 600 آوردم. بسیار دودل هستم بین مهندسی کامپیوتر شهید بهشتی یا مهندسی شیمی شریف. میدونم اکثر مهندسی‎‌ها فرصت اپلای خوبی دارند. اولویت اول و آخرم هم مهاجرته. علاقه‌ام بیشتر به سمت کامپیوتره ولی نمیتونم از اسم و credit شریف و فرصت عالی که برای اپلای کردن داره بگذرم. کسی میتونه راهنماییم کنه واقعا چقدر فرقه بین شریف و بهشتی؟؟ میدونم که پارامتر‌های دیگه‌ای هم مثل زبان و معدل هم وجود دارن. انتخاب رشته تا دو سه روز دیگه تمومه واسه همین خوشحال میشم دوستان نظر بدن

پ.ن: ممکنه پستم بی‌ربط به موضوع تاپیک باشه که ببخشید. وقتم کمه و کمی هول شدم.

اگر از نظر علاقه براتون فرقی ندارن از نظر پذیرش آینده و بازار کار کامپیوتر رو پیشنهاد میکنم. شریف طبعا نام بهتری داره ولی اگر رشته ای انتخاب کنید که گسترش و ظرفیت پذیرشش در دانشگاههای خارج محدود باشه شانس پذیرشتون رو پایین میاورید. با یک معدل بالا از دانشگاه بهشتی هم می توانید پذیرشهای بسیار خوبی بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط senso نمایش پست ها
    سلام دوستان

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    لیسانس مهندسی نرم افزار - دانشگاه زنجان - ۱۶.۹۳ (معدل دروس تخصصی ۱۹.۲۵ و معدل دو سال آخر ۱۸.۴۰)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    --
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس ۷.۵

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    --
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ۱ مقاله ژورنالی در حال داوری

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ۱ مقاله کنفرانسی که در ieee ایندکس شده

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    نرم افزار، ارشد یا دکتری

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    کشورهای اسکاندیناوی و سوییس ،استرالیا یا کانادا (رنکینگ دانشگاه برام اهمیت داره)

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    TA چندین درس
    رتبه دوم فارغ التحصیلی
    ۵ سال سابقه کار مرتبط‌ (شخصی بوده و بیمه ندارم ولی از مشتری رکام دارم)
    دریافت توصیه نامه از یک سازمان دولتی به جهت همکاری

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند
    اگه امکانش هست من رو هم راهنمایی کنید دوستان

سال آخر لیسانس رشته گیاهپزشکی از دانشگاه تهران معدل الانم 15.99 اما تااخر 2 ترم اینده حتما بالاتر میرود
    امتحان زبان ندادم ولی پیش بینیم برای 7 هستش
    GRE ندارم
    مقاله ندارم اما 3 تا پروژه دارم
    nematology-bacteriology-biochemical control در مقطع ارشد
    کانادا-هلند-استرالیا-بلژیک
    2 مقام المپیاد در دوره راهنمایی و یک مقام المپیاد ورزشی در دانشگاه و 2سال مداوم رتبه الف دانشکده بودم
    fullfund

من واقعا نیاز دارم به مشورت یکی که ببینم ایا با این مدارک میتونم اپلای کنم به صورت فول فاند یا خیر خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید دوستان عزیز من واقعا سردر گمم
    اصلا نمیدونم بااین مدارک اقدام کنم و هزینه اپیکیشن فی هم انقدر زیاده که میخوام اول ببینم شانسی دارم یا نه
    لطفا کمکم کنید دوستان عزیز مرسیییییی

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana4531 نمایش پست ها
    سال آخر لیسانس رشته گیاهپزشکی از دانشگاه تهران معدل الانم 15.99 اما تااخر 2 ترم اینده حتما بالاتر میرود
    امتحان زبان ندادم ولی پیش بینیم برای 7 هستش
    GRE ندارم
    مقاله ندارم اما 3 تا پروژه دارم
    nematology-bacteriology-biochemical control در مقطع ارشد
    کانادا-هلند-استرالیا-بلژیک
    2 مقام المپیاد در دوره راهنمایی و یک مقام المپیاد ورزشی در دانشگاه و 2سال مداوم رتبه الف دانشکده بودم
    fullfund

من واقعا نیاز دارم به مشورت یکی که ببینم ایا با این مدارک میتونم اپلای کنم به صورت فول فاند یا خیر خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید دوستان عزیز من واقعا سردر گمم
    اصلا نمیدونم بااین مدارک اقدام کنم و هزینه اپیکیشن فی هم انقدر زیاده که میخوام اول ببینم شانسی دارم یا نه
    لطفا کمکم کنید دوستان عزیز مرسیییییی
    دوست عزیز من نظر خودمو میدم بقیه دوستان با تجربه نیز کمک خواهند کرد.
    معدلتون الان خوبه و ایشالا بهتر هم خواهد شد در ترمهای آینده با تلاشتون...
    در صورتیکه نمره زبان گفته شده را بیاورید شانس دارید برای فاند گرفتن. بنظر من یک نمره خوب در جی آر ای (بالای 320) شانستون رو بشدت برای دریافت فاند از دانشگاههای کانادا و آمریکا افزایش میده.
    در ضمن خاطر داشته باشید که موقعی شما باید اپلای کنید که اوکی از استادی گرفته باشید نه اینکه هر دانشگاهی دیدید اپلای کنید! همینطور، نباید روی دانشگاه و یا کشور خاصی فوکوس کنید و باید رنج وسیعی از کشورهای مختلف رو مد نظر قرار دهید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نظر خودمو میدم بقیه دوستان با تجربه نیز کمک خواهند کرد.
    معدلتون الان خوبه و ایشالا بهتر هم خواهد شد در ترمهای آینده با تلاشتون...
    در صورتیکه نمره زبان گفته شده را بیاورید شانس دارید برای فاند گرفتن. بنظر من یک نمره خوب در جی آر ای (بالای 320) شانستون رو بشدت برای دریافت فاند از دانشگاههای کانادا و آمریکا افزایش میده.
    در ضمن خاطر داشته باشید که موقعی شما باید اپلای کنید که اوکی از استادی گرفته باشید نه اینکه هر دانشگاهی دیدید اپلای کنید! همینطور، نباید روی دانشگاه و یا کشور خاصی فوکوس کنید و باید رنج وسیعی از کشورهای مختلف رو مد نظر قرار دهید.
    موفق باشید

خیلی ممنونم از پاسخ دهیتون
    متاسفانه من زمان کافی برای امتحان GRE ندارم و ایلتس رو هم مجبورم تایم بگیرم از دانشگاههایی که دارم درخواست اپلای میدم.
    میشه لطف کنید وبیشتر راجب اینکه فرمودید با استادها صحبت کنم توضیح بدید؟
    چون من شنیدم که اگر بخواین با استاد مکاتبه کنید دیگه نیازی به پر کردن اپیکیشن فرم ندارید و فاند رو هم از استاد دریافت میکنید.
    محبت کنید و در این باره یه مقدار بیشتر توضیح بدینکه چه لزومی هست که من قبل از اپلای کردن با استادا صحبت کنم.
    خیلی ممنونم

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana4531 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسخ دهیتون
    متاسفانه من زمان کافی برای امتحان GRE ندارم و ایلتس رو هم مجبورم تایم بگیرم از دانشگاههایی که دارم درخواست اپلای میدم.
    میشه لطف کنید وبیشتر راجب اینکه فرمودید با استادها صحبت کنم توضیح بدید؟
    چون من شنیدم که اگر بخواین با استاد مکاتبه کنید دیگه نیازی به پر کردن اپیکیشن فرم ندارید و فاند رو هم از استاد دریافت میکنید.
    محبت کنید و در این باره یه مقدار بیشتر توضیح بدینکه چه لزومی هست که من قبل از اپلای کردن با استادا صحبت کنم.
    خیلی ممنونم
    خواهش میکنم.
    دوست عزیز یکی از عمده فواید مکاتبه با اساتید اینه که شما تا حدود زیادی میفهمی سیستم و معیارهای پذیرش در اون دانشگاه چجوریه و آیا رزومه شما به اون دانشگاه میخوره یا نه. بعبارتی دیگر با این کار میتونی از اپلای های بیهوده پرهیز کنی و پولت رو هدر ندی.
    یکی دیگر از فواید مکاتبه با اساتید این هست که معمولا اساتید فاند دارند و ممکنه استاد اگه از رزومت خوشش بیاد و یا در مصاحبه خودت رو نشون داده باشی بگه فلان مقدار هم من فاند میدهم. دوست من اسکالرشیپ دانشگاهی رو دریافت کرده بود در مقطع ارشد و استاده گفته بود این قدر هم من برا دستیار بودن بهت میدم و اون الان داره فول فاند درسش رو میخونه و حتی چیزی هم سیو میکنه!
    نکته دیگه اینکه بعضی از اساتید در کمیته پذیرش حرفشون برش داره و حمایتشون از یک اپلیکنت خیلی رو تصمیم نهایی دانشگاه تاثیر داره.
    در ضمن، تا آنجایی که من اطلاعات دارم در هر صورت شما باید اپلیکیشن فرم پر کنید و این از بایدهای روند بخش پذیرش دانشگاست.
    موفق باشید

با درود. سپاسگزارم ميشم در مورد شرايط من هم نظر بديد.

رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    :
    الكترونيك - دولتي - 15

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    الكترونيك - غيرانتفاعي - 15.8

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    IELTS (Overal = 7 L:7.5 R:7 W:5.5 S:7)
    تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    ندارم
    تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    ندارم
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    Master Of Engineering Automation يا Master Of Engineering Mechatronic

کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    كانادا و به صورت خاص دانشگاه McMaster

نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :
    -سابقه 10 سال كار مرتبط و پيوسته با رشته تحصيلي در نيروگاهها و پالايشگاههاي داخل كشور به عنوان كارشناس كنترل فرآيند
    -مسئول مستقيم راه اندازي سيستم كنترل و توربين گاز در توان ها و كاربرد هاي مختلف به عنوان كارشنال كنترل فرايند
    -نوشتن اولين لاجيك توربوماشين در كشور (team work )
    -نوشتن لاجيك و راه اندازي اولين توربوژنراتور موبايل ساخت داخل كشور ( team work )
    -نوشتن اولين لاجيك توربوماشين در پالايشگاهها ( team work )
    -سابقه صدها ساعت آموزش ابتدايي تا پيشرفته سيستم كنترل ، فلسفه كنترلي توربين گاز ، راه اندازي و بهره برداري ، ابزاردقيق و ...
    - طراحي و ساخت ماژول Data acquisition براي نيروگاها (هنوز به عنوان اختراع ثبتش نكردم)
    -طراحي و ساخت ماژول كنترلي سيستم هواي ورودي توربين گاز (هنوز به عنوان اختراع ثبتش نكردم)

میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded):
    Partial or full fund

البته تجربيات كاري من در صنعت بيشتر از اينهاست كه در رزومه و لينكدينم هست و براي همين علاقهمند به رشته Automation يا Mechatronic هستم.

.

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    دوست عزیز یکی از عمده فواید مکاتبه با اساتید اینه که شما تا حدود زیادی میفهمی سیستم و معیارهای پذیرش در اون دانشگاه چجوریه و آیا رزومه شما به اون دانشگاه میخوره یا نه. بعبارتی دیگر با این کار میتونی از اپلای های بیهوده پرهیز کنی و پولت رو هدر ندی.
    یکی دیگر از فواید مکاتبه با اساتید این هست که معمولا اساتید فاند دارند و ممکنه استاد اگه از رزومت خوشش بیاد و یا در مصاحبه خودت رو نشون داده باشی بگه فلان مقدار هم من فاند میدهم. دوست من اسکالرشیپ دانشگاهی رو دریافت کرده بود در مقطع ارشد و استاده گفته بود این قدر هم من برا دستیار بودن بهت میدم و اون الان داره فول فاند درسش رو میخونه و حتی چیزی هم سیو میکنه!
    نکته دیگه اینکه بعضی از اساتید در کمیته پذیرش حرفشون برش داره و حمایتشون از یک اپلیکنت خیلی رو تصمیم نهایی دانشگاه تاثیر داره.
    در ضمن، تا آنجایی که من اطلاعات دارم در هر صورت شما باید اپلیکیشن فرم پر کنید و این از بایدهای روند بخش پذیرش دانشگاست.
    موفق باشید

خیلی ممنون از توصیه های عالیتون.
    فقط من متوجه نشدم دقیقا با که ایا این مدارکی که من دارم میتونم از دانشگاه ها اسکولارشیپ بگیرم و امیدوار باشم؟ و دنبال دانشگاهها با چه رنک هایی باشم؟

Junior Member

سلام دوستان
    خیلی ممنون میشم شرایط من رو هم بررسی کنید.
    کشور های مورد نظرم کانادا، آلمان و دانمارک هستن.
    لیسانس مهندسی نرم افزار دانشگاه سراسری زنجان با معدل 13/34
    یک سال سابقه کاری با بیمه به عنوان تستر و تحلیلگر نرم افزار در یک شرکت معتبر
    تافل انگلیسی 100
    مدرک CCNA و network+ هم از مجتمع فنی تهران دارم با نمرات بالای 95
    پروژه کارشناسی خیلی قوی داشتم اما متاسفانه مقاله ندارم اما امکان ترجمه ی پروژه رو دارم
    با این شرایط شانس پذیرش تحصیلی یا کاریم هرکدوم چقدر هست توی این 3 کشور؟
    و اینکه اگر برای آلمان تافل آلمانی یا برای کانادا تافل فرانسوی هم بگیرم چقدر شانسم رو بالا میبره؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)