سلام دوستان، من کلی وقت گذاشتم و صفحات رو خوندم، سایت اکثر دانشگاه ها رو چک کردم. یه سری مسائل ضد و نقیض در زمینه پذیرش گرفتن برام به وجود اومده. یه سری از دوستان که معدل لیسانسشون نسبت به ارشد پایین تر بوده، پاسخ دوستان این بوده که برای کانادا آخرین مدرک تحصیلی مهم تره، اونجا احتمال پذیرش گرفتن بیشتره. من برای رشته ی خودم مهندسی مواد، همه ی دانشگاه های کانادا رو چک کردم، برای دکترا مشخص نکرده بود که معدل 15 یا 16 برای کدوم مدرک هست ( برای پذیرش دکترا). و از طرفی اکثر دوستان توی سایت می گن کانادا روی دو تا معدل حساس هستند. حتی کسی که معدل فوق لیسانس خیلی خوبی داشته دانشگاه های امریکا رو به جای کانادا پیشنهاد کردن. یه مسئله دیگه که تو پاسخ دوستان دیدم این بود که با اکثر دانشگاه ها مثل هم برخورد کردن. واقعاً یه دانشگاه سخت گیری مثل صنعتی اصفهان قابل قیاس با یه دانشگاه آزاد شهرستان نیست.از طرفی باز یه تعداد نوشته بودن که دانشگاههای امریکا معدل لیسانس واسشون مهمتره ، چون ارشد بیشتر ریسرچ هست تا درس. من واقعاً بسیار نا امید شدم. چون احساس می کنم تمام تلاشم بی فایده بوده ، و معدل لیسانس هم چنان نقطه ی ضعف رزومه ی من هست. لطفاً معیاراتون رو برای پاسخ به شانس پذیرش بگین. به جز مینیمم های دانشگاه ، که توی سایت دانشگاه هست.اگر ممکنه منو راهنمایی کنید. من رزومه ی خودمو می نویسم ، شانس منو بهم بگین.

1.لیسانس، مهندسی مواد، گرایش متالورژی صنعتی. معدل 13.58. دو سال آخر 14.85 دانشگاه شهید چمران اهواز
2. ارشد، خواجه نصیر معدل 17 (شناسایی و انتخاب مواد)
3. آیلتس 7.5 و GRE 320 , aw,3.5
4. 5 تا مقاله ISI
5. TA 2 ترم
6. فقط امریکا و کانادا
7 .فاند بگیرم چه بهتر، بدون فاند هم می رم
8. ریکامندیشن 3 تا ( لطفاً اگر نیاز هست که دوباره امتحان زبان بدم یا پیشنهادی دارین بهم بگین)