صفحه 552 از 587 نخستنخست ... 52452502542543544545546547548549550551552553554555556557558559560561562 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,511 تا 5,520 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

سلام و عرض ادب دوستان. اول ببخشید ک سوالم طولانی هست ولی اگر لطف کنید و سوالاتم رو بخونین و راهنماییم کنین هیچوقت لطفتون رو فراموش نخواهم کرد. جواب های شما واسم تعیین کننده مسیر زندگیم خواهد بود پس لطفا کمکم کنید. من میخوام اول شرایط فعلیم و بعدش اهداف تحصیلی که دارم (در قالب فرمتی که مشخص شده) رو عرض کنم و بعد شما راهنماییم کنین که با ترکیب شرایط فعلی و آینده م امکانش هست بتونم از دانشگاهی در آمریکای شمالی یا اروپا در مقطع دکترا full fund بگیرم یا خیر. بازم ممنون از لطفتون

شرایط فعلیم:
    من در حال حاضر ۲۴ سالمه و ورودی سال ۹۲ رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار دانشگاه دولتی هرمزگان بودم. بعد از ۵ سال و گذروندن ۷۸ واحد و در تابستان 97 از اونجا انصراف دادم. البته در حین تحصیل تو یه شرکت ارائه دهنده اینترنت وایرلس ادمین شبکه بودم و حدود 6 سال سابقه کار توی اون شرکت رو دارم تو همون مدت تونستم مدرک MTCNA که مربوط تجهیزات شبکه برند میکروتیک هست رو بگیرم. بعد از انصراف، توی بهمن ۹۷ اومدم دانشگاه آزاد واحد شیراز همون رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار. لیسانس رو تا خرداد 1400 تموم میکنم و اون موقع کنکور ارشد میدم.

اهداف تحصیلی:

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی کامپیوتر - دانشگاه آزاد شیراز - 16.36
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی یا معماری کامپیوتر یا بیوانفورماتیک) - صنعتی شریف یا دولتی تهران - بالای 18
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌: آیلتس 8 (l = 8 , w = 7.5 , s = 7.5 , r = 8)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌: واقعا ایده ای راجع به gre ندارم ممنون میشم لطف کنین بگین چه نمره ای بگیرم بهتر هست واسه رسیدن به هدفم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 2 مقاله isi
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: این هم ایده ای ندارم راجع بهش شما بگین چند تا خوبه
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای کامپیوتر در زمینه گرایش ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کانادا - اروپا - آمریکای شمالی - سنگاپور
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : رتبه زیر 50 کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

میخواستم بدونم اینکه انصراف دادم و همچنین اینکه سنم تا موقع فارغ التحصیلی از ارشد 29 سال خواهد بود، واسه گرفتن فول فاند واسه دکترا مشکل ساز نمیشن واسم؟؟

باز هم ممنونم از وقتی که میذارین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sellool نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی های دوستان عزیز.
    واقعا معدل پایین دوره کارشناسی که به خاطر عدم علاقم به عمرانه بود برام چالش و دردسر شده.
    زیاد خودتونو درگیر این موضوع نکنید معدلو دیگه نمیشه کاری کرد در عوض با مقاله میتونید زمینه ریسرچ خودتونو قوی نشون بدید بخصوص برای دانشگاههایی که استاد محورن مقاله به مراتب از معدل هم مهمتره. در ضمن کشورهای حوزه اسکاندیناوی تا جایی که من تو نیازمندیهاشون دیدم معدل ارشد رو ملاک قرار میدن.موفق باشید

Junior Member ArMin_2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

عرض ادب و احترام.
    لیسانس: مهندسی شهرسازی، دانشگاه غیرانتفاعی، معدل: 15.76.
    فوق لیسانس: مهندسی شهرسازی-برنامه‌ریزی شهری، دانشگاه سراسری شیراز، معدل: 16.84 (شاگرد چهارم).
    مقاله:
    1 مقاله ISI.
    3 مقاله علمی-پژوهشی داخلی.
    1 مقاله کنفرانسی بین‌المللی (برگزار شده در ایران).
    زبان:
    تافل 84.
    طرح پژوهشی:
    1 طرح پژوهشی به عنوان مجری اصلی طرح.
    تدریس:
    یک ترم به عنوان TA در دانشگاه شیراز.
    مدرس کارگاه شهرسازی برای کارمندان شهرداری، به مدت 16 ساعت.
    کتاب:
    ترجمه و چاپ 2 جلد کتاب تخصصی.
    سابقه کار:
    همکاری در پروژه‌های شهری با شرکت‌های مهندسین مشاور به مدت 2 سال (5 پروژه).
    گذراندن 2 سال خدمت سربازی بصورت امریه در سازمان مرتبط با رشته (آیا به عنوان رزومه و سابقه کار محسوب میشود؟).

در صورت نیاز: 2 توصیه نامه قابل دریافت.

آیا برای پوزیشن‌های دکتری (یا اپلای بدون پوزیشن در قالب فول فاند) امکان‌پذیر هست یا خیر؟
    کشورهای مدنظر: حوزه اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک) + بلژیک + هلند + استرالیا

حدود این شانس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ArMin_2020 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام.
    لیسانس: مهندسی شهرسازی، دانشگاه غیرانتفاعی، معدل: 15.76.
    فوق لیسانس: مهندسی شهرسازی-برنامه‌ریزی شهری، دانشگاه سراسری شیراز، معدل: 16.84 (شاگرد چهارم).
    مقاله:
    1 مقاله ISI.
    3 مقاله علمی-پژوهشی داخلی.
    1 مقاله کنفرانسی بین‌المللی (برگزار شده در ایران).
    زبان:
    تافل 84.
    طرح پژوهشی:
    1 طرح پژوهشی به عنوان مجری اصلی طرح.
    تدریس:
    یک ترم به عنوان TA در دانشگاه شیراز.
    مدرس کارگاه شهرسازی برای کارمندان شهرداری، به مدت 16 ساعت.
    کتاب:
    ترجمه و چاپ 2 جلد کتاب تخصصی.
    سابقه کار:
    همکاری در پروژه‌های شهری با شرکت‌های مهندسین مشاور به مدت 2 سال (5 پروژه).
    گذراندن 2 سال خدمت سربازی بصورت امریه در سازمان مرتبط با رشته (آیا به عنوان رزومه و سابقه کار محسوب میشود؟).

در صورت نیاز: 2 توصیه نامه قابل دریافت.

آیا برای پوزیشن‌های دکتری (یا اپلای بدون پوزیشن در قالب فول فاند) امکان‌پذیر هست یا خیر؟
    کشورهای مدنظر: حوزه اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک) + بلژیک + هلند + استرالیا

حدود این شانس را چطور ارزیابی می‌کنید؟
    به نظر من شانستون بد نیست. سعی کنین مدارکی که میفرستین تا حد ممکن استاندارد باشه (فرمت یوروپس) و پوزیشن ها رو اپلای کنین.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member

سلام
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مکانیک- غیرانتفاعی – 15.90

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مواد- صنعتی اصفهان – 15.63

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس)
    IELTS 7

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    پنج مقاله ISI در ژورنال های Q1, یکی با ایمپکت 5/5 ، یکی 4 و سه تا 3
    سه مقاله داخلی فارسی

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری مکانیک یا مواد

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    کانادا- آلمان-استرالیا- آمریکا- هلند و کشورهای حوزه اسکاندیناوی

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    32 سال سن

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    Full Fund

Junior Member ArMin_2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    به نظر من شانستون بد نیست. سعی کنین مدارکی که میفرستین تا حد ممکن استاندارد باشه (فرمت یوروپس) و پوزیشن ها رو اپلای کنین.

سپاسگزارم.
    ممنون از راهنماییتون.
    شانس پذیرش از کدوم کشورها را به ترتیب بیشتر میدونید؟

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ArMin_2020 نمایش پست ها
    سپاسگزارم.
    ممنون از راهنماییتون.
    شانس پذیرش از کدوم کشورها را به ترتیب بیشتر میدونید؟
    به طور کلی نمیشه این سوال رو جواب داد چون یه درصد خیلی بالایی شانس دخیله. به نظرم تا جایی که میتونید برای پوزیشن هایی که بهتون میخوره اپلای کنین تا یکیش بگیره.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member

ممنونم. شما هم موفق باشید.

Junior Member

با سلام، دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که من شانسی دارم یا نه. اگر دارم برای کدام کشور ؟
    1- رشتۀ لیسانس – برق الکترونیک دانشگاه سراسری شریعتی معدل 17.45
    2- رشتۀ فوق لیسانس – برق الکترونیک دانشگاه آزاد قزوین، معدل 17.75
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) : آیلتس 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا فوق لیسانس برق یا کامپیوتر
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، استرالیا، نیوزلند
    9: سابقه کار مرتبط 10 ساله در شرکت دانش بنیان بخش تحقیق و توسعه با سابقه بیمه کامل

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

مشروط بر اینکه که بتوانید در فرصتهای محدودی که برای پوزشنها اعلام میشود پروپوزال مناسب برای کار در پوزیشن تهیه بفرمایید به خصوص اگر مرتبط با سابقه کاریتان باشد برای دانشگاهها متعادل تا نسبتا خوب انگلستان حتی شاید از دید من برای شما امکان پذیرش شدن هست.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan_rz نمایش پست ها
    با سلام، دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که من شانسی دارم یا نه. اگر دارم برای کدام کشور ؟
    1- رشتۀ لیسانس – برق الکترونیک دانشگاه سراسری شریعتی معدل 17.45
    2- رشتۀ فوق لیسانس – برق الکترونیک دانشگاه آزاد قزوین، معدل 17.75
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) : آیلتس 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا فوق لیسانس برق یا کامپیوتر
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، استرالیا، نیوزلند
    9: سابقه کار مرتبط 10 ساله در شرکت دانش بنیان بخش تحقیق و توسعه با سابقه بیمه کامل

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)