صفحه 103 از 587 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1. مهندسی کشاورزی دانشگاه دولتی معدل ( دوسال آخر 16.05) 15.72
    2. مهندسی کشاورزی دانشگاه دولتی معدل 16.53
    3. نمره آیلتس 7 (لیسنینگ 7- ریدینگ 6.5- اسپیکینگ 7- رایتینگ 7.5)
    4. نمره جی آر ای ندارم اما به شدت دارم میخونم و قطعا تا زمان اپلای میگیرم. اما با فرض 315 ( Q=165 and V=150)
    5. مقالات آی اس آی 5- مقالات غیر آی اس آی 3 تا. کلا 8 تا مقاله لاتین دارم که 5 تا از اونها در الزویر و اشپرینگر چاپ شده است
    6. مقاله کنفرانسی فارسی دارم که اون ها را از رزومه ام پاک میکنم
    7. رشته عمران و محیط زیست و علوم آب و کشاورزی و کلا رشته های مرتبط با آن را اپلای میکنم
    8. به ترتیب اولویت آمریکا، کانادا، استرالیا و ایتالیا
    9. والا نکته خاصی در رزومه من نیست به جز تعداد نسبتا زیاد مقالاتم و البته تسلطم به چند نرم افزار تخصصی
    10. برای من میزان فاند مهمه. البته اگر استاد بتونه هزینه شهریه را ویو بکنه شاید من بتونم هزینه زندگی یا لااقل بخشی از آن را پرداخت کنم. اما اولویت من فاند کامل است

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Saraji نمایش پست ها
    0-

1- کامپیوتر/سخت افزار – دانشگاه فردوسی مشهد – 15/08
    2- ندارم

3- ندارم ولی پیش بینی بالای صد رو دارم.
    4- ندارم
    5- ندارم.
    6-
    7- دکترای مستقیم علوم کامیوتر یا مهندسی نرم افزار آمریکا / کانادا
    8- آمریکا / کانادا / انگلیس / آلمان
    9- سابقه ی کاری حدودا یک و نیم سال در دو موقعیت مناسب و داشتن ری کامند از چند استاد برجسته ی دانشگاه
    10- نیاز به فاند کامل

ممنونم

سلام

معدل لیسانس شما، مینیمم اکثر دانشگاهها رو داره اما حتما قوانین مربوط به هر دپارتمان رو قبل از اپلای چک کنید. معدل کسب شده توسط شما رقابتی نیست و مزیتی برای شما حساب نمیشه. با توجه به نمره معدل شما، باید برای کسب نمره تافل بالای ) 100 و نمره GRE نزدیک به 330 (کوانت بالای 160) تلاش کنید تا بتوانید کمی معدل رو جبران کنید. نمیگم غیرممکن هست اما سخت و غیرقابل پیش بینی هست که بتونید پذیرش با فاند بگیرید. برای افزایش شانس، حتما برای نوشتن یک مقاله در فیلد مورد علاقتون بسیار تلاش کنید تا بتوانید شانس خود را برای فاند RA افزایش دهید. اگر سابقه TA بودن و اسپیکینگ بالای 25 داشته باشید شانس برای فاند TA خواهدی داشت. اگر در فرایند اپلای به دانشگاهی برخوردید که معدل 2 سال آخر رو مورد توجه قرار میده و معدل 2 سال آخر شما از معدل کلتون بهتر است، حتما تمرکز رو بر روی اون دانشگاهها بزارید. پیشنهاد ویژه بنده به شما خواندن ارشد در ایران با معدل بالا و چند مقاله هستش تا شانس شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کنه. امیدوار و موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad211 نمایش پست ها
    - رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1-رشتۀ لیسانس:مهندسی پلیمر-علوم تحقیقات تهران-17.85
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    نیاز به فاند دارم می خواستم بدونم کدام دانشگاه می توانم فول فاند بگیرم
    سلام

دوست عزیز معدل شما بسیار خوب هستش، اما با توجه به اطلاعاتی که شما دادین و بدون نمرات تافل و GRE اصلا نمیشه در مورد شانس شما صحبتی کرد. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    1. مهندسی کشاورزی دانشگاه دولتی معدل ( دوسال آخر 16.05) 15.72
    2. مهندسی کشاورزی دانشگاه دولتی معدل 16.53
    3. نمره آیلتس 7 (لیسنینگ 7- ریدینگ 6.5- اسپیکینگ 7- رایتینگ 7.5)
    4. نمره جی آر ای ندارم اما به شدت دارم میخونم و قطعا تا زمان اپلای میگیرم. اما با فرض 315 ( Q=165 and V=150)
    5. مقالات آی اس آی 5- مقالات غیر آی اس آی 3 تا. کلا 8 تا مقاله لاتین دارم که 5 تا از اونها در الزویر و اشپرینگر چاپ شده است
    6. مقاله کنفرانسی فارسی دارم که اون ها را از رزومه ام پاک میکنم
    7. رشته عمران و محیط زیست و علوم آب و کشاورزی و کلا رشته های مرتبط با آن را اپلای میکنم
    8. به ترتیب اولویت آمریکا، کانادا، استرالیا و ایتالیا
    9. والا نکته خاصی در رزومه من نیست به جز تعداد نسبتا زیاد مقالاتم و البته تسلطم به چند نرم افزار تخصصی
    10. برای من میزان فاند مهمه. البته اگر استاد بتونه هزینه شهریه را ویو بکنه شاید من بتونم هزینه زندگی یا لااقل بخشی از آن را پرداخت کنم. اما اولویت من فاند کامل است
    سلام

معدل کارشناسی شما مینیمم اکثر دانشگاهها رو داره اما چون زیر 16 هست قوانین دپارتمانها رو قبل از اپلای چک کنید. معدل کارشناسی ارشد شما هم مشکلی براتون در فرایند اپلای ایجاد نخواهد کرد. نمره آیلتس شما خوب هست و مینیمم تمامی دانشگاهها رو داره. حتما برای نمره GRE هر چه نزدیکتر به 330 برای افزایش شانس خودتون کاملا تلاش کنید. رکورد مقالات شما بسیار خوب و تحسین برانگیز هست و کاملا نشون دهنده روحیه بالای پژوهشگری در شماست و همچنین به شما جهت دریافت فاند RA بسیار کمک خواهد کرد. رزومه شما در صورت کسب نمره نزدیک به 330 در GRE شانس بسیار بالایی برای دریافت فاند کامل در آمریکا خواهد داشت. در سایر کشورها نیز شانس خوبی دارید و تصور میکنم گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا توسط رزومه شما قطعی هستش. امیدوار و موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_iau نمایش پست ها
    سلام

معدل کارشناسی شما مینیمم اکثر دانشگاهها رو داره اما چون زیر 16 هست قوانین دپارتمانها رو قبل از اپلای چک کنید. معدل کارشناسی ارشد شما هم مشکلی براتون در فرایند اپلای ایجاد نخواهد کرد. نمره آیلتس شما خوب هست و مینیمم تمامی دانشگاهها رو داره. حتما برای نمره GRE هر چه نزدیکتر به 330 برای افزایش شانس خودتون کاملا تلاش کنید. رکورد مقالات شما بسیار خوب و تحسین برانگیز هست و کاملا نشون دهنده روحیه بالای پژوهشگری در شماست و همچنین به شما جهت دریافت فاند RA بسیار کمک خواهد کرد. رزومه شما در صورت کسب نمره نزدیک به 330 در GRE شانس بسیار بالایی برای دریافت فاند کامل در آمریکا خواهد داشت. در سایر کشورها نیز شانس خوبی دارید و تصور میکنم گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا توسط رزومه شما قطعی هستش. امیدوار و موفق باشید.
    با تشکر از پاسخگویی تان

به نظر شما نمره 330 GRE خیلی سخت نیست؟ چون با توجه به نتایج پذیرش دوستان در سال های قبل، تقریبا شاید 1 درصد از افراد پذیرفته شده نمره 330 را گرفته اند. با این تفاسیر به نظر شما شانس گرفتن پذیرش بنده در چه حدود رنکی از دانشگاه های آمریکا بیشتر است؟

با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط rpakdoust نمایش پست ها
    1- لیسانس حسابداری - علوم اقتصادی تهران 16.55
    2-فوق لیسانس حسابداری - آزاد مشهد سال 84 - 15.92
    3- آیلتس 6 = L 6.5 R5.5 W 6 S 6.5
    4- ندارم
    5- ندارم
    6- - یک مقاله پذیرفته شده در کنفرانس بین المللی برای ارایه؛ ولی شرکت نکردم
    7- حسابداری یا رشته های مرتبط مدیریت
    8- دانمارک فنلاند ژاپن آلمان اتریش ایتالیا اسپانیا کانادا
    9- سابقه تدریس و چهار سال هیات علمی دانشگاه و 16سال کار دولتی در زمینه حسابداری
    10- نیاز به فاند
    معدل لیسانس خوبی دارید اما معدل ارشدتون میتونه به نوعی نقطۀ ضعف محسوب بشه. فاصلۀ زیاد بین فارغ التحصیلی تا اپلای هم پوئن منفی هست؛ هر چند که شاغل بودید. در واقع باید راهی پیدا کنید تا به کمیتۀ تصمیم گیر اثبات بشه که شما توانایی اتمام موفقیت آمیز دورۀ تحصیلی جدید را دارید. کشورهایی که نام بردید، دانشگاه های متنوعی دارند که شانس پذیرش دارید. با این وجود، نمرۀ آیلتس شما باید مینیمم 6.5 باشه تا بشه شانس قابل قبولی برای شما قائل شد. اگر برای مدیریت اپلای کنید، احتمالاً به نمرۀ زبان بالاتری نیاز دارید؛ مثلاً حداقل 7. توقع دریافت فاند با توجه به کلیت رزومه تون، احتمالاً خیلی هم بجا نیست؛ چرا که معدل ارشد و نمرۀ زبان و رکورد پژوهشی تقریباً خالی و گپ تحصیلی قابل توجه، همگی میتونه باعث از دست رفتن شانس فاند بشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخگویی تان

به نظر شما نمره 330 GRE خیلی سخت نیست؟ چون با توجه به نتایج پذیرش دوستان در سال های قبل، تقریبا شاید 1 درصد از افراد پذیرفته شده نمره 330 را گرفته اند. با این تفاسیر به نظر شما شانس گرفتن پذیرش بنده در چه حدود رنکی از دانشگاه های آمریکا بیشتر است؟

با تشکر
    سلام مجدد

امیر جان اشاره ای که کردم اینه : نزدیک به 330، قطعا کسب این نمره سخت خواهد بود، اصلا شکی نیست (همه میدونیم که نمره 330 یعنی نمره کوانت و وربال بالا و آوردن نمره بالای وربال خیلی سخته). دلیلش هم افزایش شانس شماست. با توجه به اینکه معدل های کارشناسی و کارشناسی ارشد شما برای شما ایجاد مزیت نمیکنه به این نمره اشاره شد و اینکه حیف هستش که با این رکورد مقالات و کار پژوهشی بخوای از دانشگاههای سطح پایین (با توجه به سابقه پژوهشیت، ممکنه برای بعضیها با توجه به رزومه پژوهشیشون رنک 120 هم دانشگاه خوب و سطح بالایی باشه) پذیرش بگیری. این نمره GRE در حقیقت جبران و پوششی بر معدلهای شماست و با این نمره رزومه شما وزین تر میشه. برای مثال اگر معدل کارشناسی شما بالای 17 و معدل ارشد شما بالای 18 بود اوضاع متفاوت میشد. در هر صورت با شرایط فعلی شما و فرض نمره 315 در امتحان GRE، احتمالا پذیرش شما از دانشگاههای رنک 1-10 غیرممکنه، 10-20 احتمالش بسیار ضعیفه،20-30 احتمالش کمه، 30-40 شانستون نسبتا متوسط هست و میشه گفت برای احتمال بالا جهت پذیرش باید سراغ دانشگاههایی با رنک 50-100 باشید. امیدوار و موفق باشید.
    ویرایش توسط mahdi_iau : April 3rd, 2015 در ساعت 01:18 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_iau نمایش پست ها
    سلام مجدد

امیر جان اشاره ای که کردم اینه : نزدیک به 330، قطعا کسب این نمره سخت خواهد بود، اصلا شکی نیست (همه میدونیم که نمره 330 یعنی نمره کوانت و وربال بالا و آوردن نمره بالای وربال خیلی سخته). دلیلش هم افزایش شانس شماست. با توجه به اینکه معدل های کارشناسی و کارشناسی ارشد شما برای شما ایجاد مزیت نمیکنه به این نمره اشاره شد و اینکه حیف هستش که با این رکورد مقالات و کار پژوهشی بخوای از دانشگاههای سطح پایین (با توجه به سابقه پژوهشیت، ممکنه برای بعضیها با توجه به رزومه پژوهشیشون رنک 120 هم دانشگاه خوب و سطح بالایی باشه) پذیرش بگیری. این نمره GRE در حقیقت جبران و پوششی بر معدلهای شماست و با این نمره رزومه شما وزین تر میشه. برای مثال اگر معدل کارشناسی شما بالای 17 و معدل ارشد شما بالای 18 بود اوضاع متفاوت میشد. در هر صورت با شرایط فعلی شما و فرض نمره 315 در امتحان GRE، احتمالا پذیرش شما از دانشگاههای رنک 1-10 غیرممکنه، 10-20 احتمالش بسیار ضعیفه،20-30 احتمالش کمه، 30-40 شانستون نسبتا متوسط هست و میشه گفت برای احتمال بالا جهت پذیرش باید سراغ دانشگاههایی با رنک 50-100 باشید. امیدوار و موفق باشید.

با تشکر از شما دوست گرامی. بله توضیحات شما کاملا قاع کننده است. البته با وجود اینکه بنده فرصت زیادی برای ارتقای نمره GRE دارم، اما با توجه به گرفتاری های شخصی و کاری، اینو میدونم که حداکثر نمره ای که میتونم بیارم 315 می باشد. همچنین با توجه به زمینه کاری بنده، من دانشگاه های زیر را برای ادامه تحصیل انتخاب کردم. میخواستم از حضرتعالی خواهش کنم که با توجه به شناخت شما از دانشگاه های آمریکا، شانس بنده برای گرفتن پذیرش و به ویژه فاند چه میزان می باشد؟

The University of Tennessee, Knoxville

The university of California Riverside

The university of Florida

Utah state university

Carnegie mellon university

Michigan state university

Rutgers university

Clemson university

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

1- لیسانس مهندسی صنایع/ دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان/ 15.35
    2- ارشد مدیریت فناوری اطلاعات/ دانشگاه الزهرا، تهران/ 18.2
    3- امتحان زبان ندادم ولی دارم آماده میشم، فکر میکنم آیلتس 6.5 رو بگیرم
    4- نمره Gmat و GRE ندارم
    5- دو مقاله سابمیت کردم که احتمال اکسپت شدن بالایی دارند. یک مقاله isi در ژورنال technology gadjet با ایمپکت 0.6 و مقاله دیگر jcr هست در ژورنال business information technology که در scopus میباشد.
    6- مقاله کنفرانسی ندارم
    7- در رشته مدیریت فناوری اطلاعات و یا گرایشی که مرتبط با این گرایش باشه در مقطع دکتری میخوام اپلای کنم
    8- ترجیح میدم کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد، نروژ، فتلاند، دانمارک و... باشد، کانادا هم مدنظرم هست. رنک دانشگاه برام مهم نیست.
    9- معدل دوم در بین هم ورودیهای دوره ارشد رو دارم، سابقه تدریس یک ترم در دانشگاه آزاد رو دارم
    10- حتما اپلای به صورت فول فاند میخوام، فول فاند بودن خیلی برام مهمه

Junior Member

باسلام
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:12/5+رشته ی فیزیک+دانشگاه دولتی شهرستان
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:17+پلاسما+پژوهشکده ی لیزر و پلاسمای دانشگاه شهیدبهشتی تهران
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل):بی شک بالای 95
    ۴-
    نمره (GRE (V : 158/Q : 167/W : 5
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله):2مقاله با ایمپکت خوب
    ۶- سابقه کار مرتبط:ندارم
    ۷- دانشگاه های مورد نظر
    :فرقی نمیکنه برام فقط فاند مهمه
    8-سه عدد توصیه نامه که یکی از آنها توسط استاد خودم که برجسته ترین استاد در کشور و خاورمیانه(در دنیا هم شناخت خوبی روی ایشون هست)در زمینه ی پلاسما است
    خواهشا فقط واقغبینانه
    مرررررررررررسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)