صفحه 105 از 587 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

سلام دوستان، من کلی وقت گذاشتم و صفحات رو خوندم، سایت اکثر دانشگاه ها رو چک کردم. یه سری مسائل ضد و نقیض در زمینه پذیرش گرفتن برام به وجود اومده. یه سری از دوستان که معدل لیسانسشون نسبت به ارشد پایین تر بوده، پاسخ دوستان این بوده که برای کانادا آخرین مدرک تحصیلی مهم تره، اونجا احتمال پذیرش گرفتن بیشتره. من برای رشته ی خودم مهندسی مواد، همه ی دانشگاه های کانادا رو چک کردم، برای دکترا مشخص نکرده بود که معدل 15 یا 16 برای کدوم مدرک هست ( برای پذیرش دکترا). و از طرفی اکثر دوستان توی سایت می گن کانادا روی دو تا معدل حساس هستند. حتی کسی که معدل فوق لیسانس خیلی خوبی داشته دانشگاه های امریکا رو به جای کانادا پیشنهاد کردن. یه مسئله دیگه که تو پاسخ دوستان دیدم این بود که با اکثر دانشگاه ها مثل هم برخورد کردن. واقعاً یه دانشگاه سخت گیری مثل صنعتی اصفهان قابل قیاس با یه دانشگاه آزاد شهرستان نیست.از طرفی باز یه تعداد نوشته بودن که دانشگاههای امریکا معدل لیسانس واسشون مهمتره ، چون ارشد بیشتر ریسرچ هست تا درس. من واقعاً بسیار نا امید شدم. چون احساس می کنم تمام تلاشم بی فایده بوده ، و معدل لیسانس هم چنان نقطه ی ضعف رزومه ی من هست. لطفاً معیاراتون رو برای پاسخ به شانس پذیرش بگین. به جز مینیمم های دانشگاه ، که توی سایت دانشگاه هست.اگر ممکنه منو راهنمایی کنید. من رزومه ی خودمو می نویسم ، شانس منو بهم بگین.

1.لیسانس، مهندسی مواد، گرایش متالورژی صنعتی. معدل 13.58. دو سال آخر 14.85 دانشگاه شهید چمران اهواز
    2. ارشد، خواجه نصیر معدل 17 (شناسایی و انتخاب مواد)
    3. آیلتس 7.5 و GRE 320 , aw,3.5
    4. 5 تا مقاله ISI
    5. TA 2 ترم
    6. فقط امریکا و کانادا
    7 .فاند بگیرم چه بهتر، بدون فاند هم می رم
    8. ریکامندیشن 3 تا ( لطفاً اگر نیاز هست که دوباره امتحان زبان بدم یا پیشنهادی دارین بهم بگین)

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahmadzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان، من کلی وقت گذاشتم و صفحات رو خوندم، سایت اکثر دانشگاه ها رو چک کردم. یه سری مسائل ضد و نقیض در زمینه پذیرش گرفتن برام به وجود اومده. یه سری از دوستان که معدل لیسانسشون نسبت به ارشد پایین تر بوده، پاسخ دوستان این بوده که برای کانادا آخرین مدرک تحصیلی مهم تره، اونجا احتمال پذیرش گرفتن بیشتره. من برای رشته ی خودم مهندسی مواد، همه ی دانشگاه های کانادا رو چک کردم، برای دکترا مشخص نکرده بود که معدل 15 یا 16 برای کدوم مدرک هست ( برای پذیرش دکترا). و از طرفی اکثر دوستان توی سایت می گن کانادا روی دو تا معدل حساس هستند. حتی کسی که معدل فوق لیسانس خیلی خوبی داشته دانشگاه های امریکا رو به جای کانادا پیشنهاد کردن. یه مسئله دیگه که تو پاسخ دوستان دیدم این بود که با اکثر دانشگاه ها مثل هم برخورد کردن. واقعاً یه دانشگاه سخت گیری مثل صنعتی اصفهان قابل قیاس با یه دانشگاه آزاد شهرستان نیست.از طرفی باز یه تعداد نوشته بودن که دانشگاههای امریکا معدل لیسانس واسشون مهمتره ، چون ارشد بیشتر ریسرچ هست تا درس. من واقعاً بسیار نا امید شدم. چون احساس می کنم تمام تلاشم بی فایده بوده ، و معدل لیسانس هم چنان نقطه ی ضعف رزومه ی من هست. لطفاً معیاراتون رو برای پاسخ به شانس پذیرش بگین. به جز مینیمم های دانشگاه ، که توی سایت دانشگاه هست.اگر ممکنه منو راهنمایی کنید. من رزومه ی خودمو می نویسم ، شانس منو بهم بگین.

1.لیسانس، مهندسی مواد، گرایش متالورژی صنعتی. معدل 13.58. دو سال آخر 14.85 دانشگاه شهید چمران اهواز
    4. 5 تا مقاله ISI
    5. TA 2 ترم
    6. فقط امریکا و کانادا
    8. ریکامندیشن 3 تا ( لطفاً اگر نیاز هست که دوباره امتحان زبان بدم یا پیشنهادی دارین بهم بگین)
    شما به جز معدل کارشناسی نقطه ضعف دیگری تو رزومتون ندارین. نمرات زبان عالی هستن. اگر حداقل 2 تا از ISI هاتون تو ژورنال معتبری باشه حتما شانس پذیرش با فاند رو تو امریکا دارین (البته دانشگاه های متوسط). در ارتباط با کانادا بهتره از خود graduate advisor دانشکده بپرسین که کدوم معدل مهم هست. در کانادا اکثرا معدل ارشد و یا معدل 60 واحد اخر(ارشد و اواخر کارشناسی) ملاکه و چون شما معدل دو سال اخر کارشناسیتون بالاتره شانستون کم نیست. مهمترین کاری که شما باید بکنید اینه که سعی کنید در زمان مناسب (اواخر تابستون) شروع به ایمیل زدن به اساتید بکنبد و سعی کنید رو مقالاتون مانور بدین و مخ استاد رو بزنید!!
    در مورد پذیرش بدون فاند قطعا در بسیاری از دانشگاه های رنک 50 تا 150 امریکا شانس دارین. خیلی ها با رزومه پایینتر از شما پذیرش و فاند گرفتن و من هیچ دلیلی برای ناامیدی شما نمیبینم.
    در ضمن نمرات زبانتون خیلی خوب هستن و نیازی نیست دوباره امتحان بدین. بهتره وقتتون رو روی مقالات بیشتر بذارین.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahmadzadeh نمایش پست ها

4. 5 تا مقاله ISI
    5. TA 2 ترم
    6. فقط امریکا و کانادا
    با سلام
    در تایید و تکمیل فرمایشات دوستمون mhmd123 در مورد کانادا عرض کنم که بله متاسفانه خیلی از دانشگاههای کانادا هم برای مینیممهای معدل و حتی لیسانس سخت گیری دارند و بدی اکثر آنها هم اینه که این مینیممها اکثرا توسط تحصیلات تکمیلی چک میشه و قبل از اینکه پروندتون به دست استاد مربوطه برسه این کار انجام میشه که حتی کار زیادی هم از دست استاد در اینگونه موارد برنمیاد. یه مساله هم همانطور که دستمون اشاره کردند اینه که برخی جاها 60 واحد یا دوسال آخر را ملاک میگذارند که این برای شما که ارشدتون خوبه بهتره اما بعضی ها هم اینطور نیست و هردو مینیمم را چک میکنند. توصی میکنم حتما با ایمیل یا تلفن یا ازطریق دوستان قبل از اپلای این مساله را چک کنید تا از شانس بیشتری در دانشگاههایی که در کانادا احتمالا اپلای میکنید برخوردار شید. ضمن اینکه در کانادا پیداکردن استاد راهنما قبل از یا همزمان با پروسه اپلای شانس شما را زیاد میکنه و حتی برخی مواقه اجتناب ناپذیره. با توجه به نمرات خوبتون در GRE و زبان توجه داشته باشید که خیلی از اساتید دانشگاههای امریکای شمالی یا همکاران و دانشجوهاشون هم ایرانی هستند و از تفاوتهای سطح معدل در کشور و رنکینگ کلی دانشگاههای ایرانی هم مطلعند و اینگونه موارد که شما عنوان کردید را در پذیرش دانشجوهاشون حتما لحاظ میکنند. اما تجربه من متاسفانه نشون داده برخی تحصیلات تکمیلیها در این موارد به شدت غیرمنعطف و غیرعادلانه عمل میکنند و صرفا عدد GPA رو میبینند و نمره زبان رو!

با سلام و سپاس
    0- کاردانی بهداشت حرفه ای- دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز- دانشجویممتاز و معدل کل 17.19
    1- کارشناسی مهندسی بهداشت جرفه ای- شهید بهشتی- معدل کل 15.41
    2-کارشناسی ارشد مهنسی بهداشت حرفه ای- تربیت مدرس- دانشچوی ممتاز و معدل کل 17.99
    3-ایلتس آکادمیک ( رایتینگ 7، لیسنینگ 7، اسپیکینگ 7 و ریدینگ 7.5)
    4- جی آر ای ( کل 317، وربال 156، کوانت 167 و رایتینگ 3)
    5- مقاله ندارم متاسفانه ( به دلیل بی انصافی بعصی اساتید) ولی در دو مقالهای اس ای اسمم در تقدیر و تشکر اومده
    6-
    7-
    HSE و Occupational safety and health engineer و یا Occupationalsafety and health management و یا سایر زیر مجموعه های مربوطه در مقطع دکتری
    8- امریکا- کانادا
    9-رتبه دوم کنکور کارشناسی ارشد، دانشجوی ممتاز در دوره کاردانی و ارشد، تدریس 20واحد تخصصی در دانشگاه غیرانتفاعی، سابقه کار پژوهشی با گروه بهداشت دانشگاه تهرانبه مدت یک سال که نامه همکاریش هم دارم واحتمالا بتونم ریکام هم بگیرم از یک یا دواستادم، 4 سال سابقه کار تخصصی در صنعت
    10- ترجیجا فول فاند و متاهل

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : شیمی کاربردی (علوم پایه ٬و نه مهندسی) – دانشگاه ارومیه (دولتی) – معدل نهایی: 13.20
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : شیمی تجزیه – دانشگاه بیرجند (دولتی) – معدل نهایی با احتساب پایان نامه: 15.62
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : در آزمون ایلتس آکادمیک حداقل نمره ای در حدود 6.5 رو تخمین میزنم بتونم کسب کنم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -----
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : دو مقاله ISI - یکی چاپ شده در انتشارات wiley و یکی آماده چاپ
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : یک مقاله در سمینار داخلی (سمینار سالانه شیمی تجزیه ایران)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مقطع دکتری٬ ترجیحا یکی از گرایشهای: شیمی تجزیه٬ بیوشیمی٬ شیمی دارویی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امریکا - کانادا - سوییس - آلمان - انگلستان - نروژ - سوید - هلند
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : گواهی شرکت در چند کارگاه علمی مرتبط با رشته (نمیدونم توی رزومه تاثیر داره یا نه)٬ دو توصیه نامه (recommendation letter) هم دارم.
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) : من پول زیادی ندارم٬ ترجیح میدم حداقل بورس نیمه بتونم بگیرم و هزینه تحصیل نداشته باشم٬ یا در جایی زندگی کنم که بتونم با کار کردن هزینه تحصیل و زندگی خودمو کسب کنم

.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fox2 نمایش پست ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : شیمی کاربردی (علوم پایه ٬و نه مهندسی) – دانشگاه ارومیه (دولتی) – معدل نهایی: 13.20
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : شیمی تجزیه – دانشگاه بیرجند (دولتی) – معدل نهایی با احتساب پایان نامه: 15.62
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : در آزمون ایلتس آکادمیک حداقل نمره ای در حدود 6.5 رو تخمین میزنم بتونم کسب کنم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -----
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : دو مقاله ISI - یکی چاپ شده در انتشارات wiley و یکی آماده چاپ
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : یک مقاله در سمینار داخلی (سمینار سالانه شیمی تجزیه ایران)
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مقطع دکتری٬ ترجیحا یکی از گرایشهای: شیمی تجزیه٬ بیوشیمی٬ شیمی دارویی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امریکا - کانادا - سوییس - آلمان - انگلستان - نروژ - سوید - هلند
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : گواهی شرکت در چند کارگاه علمی مرتبط با رشته (نمیدونم توی رزومه تاثیر داره یا نه)٬ دو توصیه نامه (recommendation letter) هم دارم.
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) : من پول زیادی ندارم٬ ترجیح میدم حداقل بورس نیمه بتونم بگیرم و هزینه تحصیل نداشته باشم٬ یا در جایی زندگی کنم که بتونم با کار کردن هزینه تحصیل و زندگی خودمو کسب کنم

.
    سلام
    متاسفانه معدلهای خوبی ندارید هرچند فقط معدل نیست ولی برای رد شدن از مینیممهای دانشگاههای کانادا و برخی دانشگاههای امریکا مشکل معدل را خواهید داشت
    با فاکتورهای ارائه شده شما به ویژه هزینه کمتر و امکان کار حین تحصیل دانشگاههای اروپایی در آلمان و سوید میتواند انتخاب مناسب تری باشد(به همان علت اصلی انگلستان را هم از لیست خارج کنید) برای رشته شما خوشبختانه سوابق مناسب می تواند امکان TA را هم فراهم کند.
    فقط توجه کنید در کشورهای آلمان و سوید دانشگاههایی که به زبان انگلیسی تحصیلات تکمیلی ارائه مینمیاند را چک کنید چون به ویژه اگر هدفتان مسترمجدد هم باشد (برای افزایش شانس) این دانشگاهها محدودند. اگر پروژه ارشد شما در زمینه های مرتبط با بیوشیمی و شیمی دارویی نیز هست تا جایی که اطلاعات کلی دارم، امکان و شرایط پذیرش در این کشورها توام با کمک هزینه مناسب از طریق پروژه های مرتبط با صنعت، بیشتر خواهد بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh204 نمایش پست ها
    با سلام و سپاس
    0- کاردانی بهداشت حرفه ای- دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز- دانشجویممتاز و معدل کل 17.19
    1- کارشناسی مهندسی بهداشت جرفه ای- شهید بهشتی- معدل کل 15.41
    2-کارشناسی ارشد مهنسی بهداشت حرفه ای- تربیت مدرس- دانشچوی ممتاز و معدل کل 17.99
    3-ایلتس آکادمیک ( رایتینگ 7، لیسنینگ 7، اسپیکینگ 7 و ریدینگ 7.5)
    4- جی آر ای ( کل 317، وربال 156، کوانت 167 و رایتینگ 3)
    5- مقاله ندارم متاسفانه ( به دلیل بی انصافی بعصی اساتید) ولی در دو مقالهای اس ای اسمم در تقدیر و تشکر اومده
    6-
    7-
    HSE و Occupational safety and health engineer و یا Occupationalsafety and health management و یا سایر زیر مجموعه های مربوطه در مقطع دکتری
    8- امریکا- کانادا
    9-رتبه دوم کنکور کارشناسی ارشد، دانشجوی ممتاز در دوره کاردانی و ارشد، تدریس 20واحد تخصصی در دانشگاه غیرانتفاعی، سابقه کار پژوهشی با گروه بهداشت دانشگاه تهرانبه مدت یک سال که نامه همکاریش هم دارم واحتمالا بتونم ریکام هم بگیرم از یک یا دواستادم، 4 سال سابقه کار تخصصی در صنعت
    10- ترجیجا فول فاند و متاهل

با سلام
    نظر به معدل و نمره زبان و GRE خوب که دارید توانایی پذیرش شما به لحاظ کلی خوب است. فقط سه محدودیت وجود دارد:
    1- محدود بودن دانشگاههایی که رشته HSE را ارائه و می توانید اپلای کنید
    2- محدودیت فاند در این رشته
    3- اگر سوابق کار صنعتتان بعد از ارشدتان بوده این مساله گپ به ویژه با نداشتن مقاله مشکل ساز است
    با توجه به جمیع جهات بالا به ویژه بند3 میتوانید شانس خود را امتحان کنید اما من برای دکتری با توجه به بندهای 1و2 و ضرورت دریافت فاند برای شما خیلی توصیه ای ندارم. بیشتر توصیه من گرفتن فرصت در یک مستر مجدد از دانشگاههای متوسط و سپس در صورت علاقه ادامه راه با پذیرش بهتر همراه فاند از دانشگاه معتبرتری هست. ضمن اینکه رقابت برای این رشته خوب طبعا با توجه به محدودیتهای گفته شده براس دانشجویان اینترنشنال بالاتر خواهد بود
    موفق باشد
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member arta675 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    communication

سلام مجدد این نوشته رو میزارم لطفا اگه اطلاعی دارید درباره احتمال پذیرشم نظر بدید. ممنون از همه دوستان

1- رشتۀ لیسانس: مهندسی برق، دانشگاه آزاد، معدل 14.70

2- رشتۀ فوق لیسانس: برق مخابرات ،دانشگاه دولتی شهرستان، معدل 16.81
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) : دارم آماده میشم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    دارم آماده میشم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) : یک مقاله ISI با IF:1.4 در ژرنال تخصصی رشته خود
    6- تعداد مقالات کنفرانسی: --
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای برق ، مخابرات یا الکترونیک، یا کلا تو حوزه موج و امواج یا حتی فتونیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : اروپا ( آلمان ، سویس و ...) اولویتم اروپاست،
    آمریکا ، کانادا ،
    9- نکات برجستۀ رزومه (معدل رتبه یک روزنه در مقطع ارشد)
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) : فاند کامل حتما می خواهم ویلا نمیشه که برم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میکروبیولوژی- دانشگاه ازاد واحد اردبیل

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی میکروبیولوژی - دانشگاه ازاد اردبیل- معدل 17.79
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها در حال آماده شدن برای آزمون (حدود 5.5-6.5)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها شرکت نکردم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر یک مقاله ای اس ای مرتبط با بیماری انگلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده شرکت در دو دوره انلاین کرس و دریافت سرتیفیکیت از دانشگاه توبینگن المان
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای کارشناسی ارشد - رشته های میکروبیولوژِی یا ژنتیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آلمان - کانادا - آمریکا - اکثر کشورهای اروپایی
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) نیاز به فاند یا حداقل کمک هزینه تحصیلی دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arta675 نمایش پست ها
    سلام مجدد این نوشته رو میزارم لطفا اگه اطلاعی دارید درباره احتمال پذیرشم نظر بدید. ممنون از همه دوستان

1- رشتۀ لیسانس: مهندسی برق، دانشگاه آزاد، معدل 14.70

2- رشتۀ فوق لیسانس: برق مخابرات ،دانشگاه دولتی شهرستان، معدل 16.81
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) : دارم آماده میشم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    دارم آماده میشم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) : یک مقاله ISI با IF:1.4 در ژرنال تخصصی رشته خود
    6- تعداد مقالات کنفرانسی: --
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکترای برق ، مخابرات یا الکترونیک، یا کلا تو حوزه موج و امواج یا حتی فتونیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : اروپا ( آلمان ، سویس و ...) اولویتم اروپاست،
    آمریکا ، کانادا ،
    9- نکات برجستۀ رزومه (معدل رتبه یک روزنه در مقطع ارشد)
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) : فاند کامل حتما می خواهم ویلا نمیشه که برم

با توجه به معدل لیسانس کانادا و برخی دانشگاههای کانادا که روی مینیممها حساس هستند را از انتخابهایتان خارج کنید
    در مورد شانس پذیرش شما هم فاکتورهای زبان و نمره GRE و شاخصهای رزومه از قبیل مقالات (که ذکر کردید البته) و دوره های گذرانده و نرم افزارهای مربوطه، موضوع پایان نامه ارشدتان و توصیه نامه ها و SOP را باید در نظر گرفت که دو شاخص عمده اولیه را هنوز ندارید. به طورکلی با آیلتس کمتر از 7 و معادل نمره تافل آن و GRE کمتر از 320 کار شما سخت خواهد بود مگر آنکه در پایان نامه ارشدتان کار ویژه ای داشته باشید.
    در اروپا هزینه ها البته کمتر از امریکای شمالی خواهد بود ولی یافتن پوزیشن برای دکتری رقابتی تر و سختتر است.
    توصیه من اینست که بعد از کسب نمره زبان و GRE برای مشخص شدن شانستان و کشورهای احتمالی تلاش کنید و بدون اینها و تقویت رزومه تا زمان اپلای به این فاکتورها تمرکز نکنید. هرچند درحالت کلی نمرات فوق برای زبان و GRE خوب می تواند راهنمایتان باشد ولی در حالی که مقادیر اولیه اینها را هم هنوز ندارید نمی توانید شانس خود را بسنجید چرا که شرایط پذیرش با افزایش گپ تحصیلی و رقابتی تر شدن تحصیلات تکمیلی قابل پیش بینی نیست.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)