صفحه 108 از 587 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

سلام دوستان، ممنون می شم اگر افراد آگاه و صاحب نظر وضعیت من رو بررسی کنند:
    0-

1- مهندسی مکانیک حرارت و سیالات – شهیدچمران اهواز – 16.9
    2- مهندسی مکانیک تبدیل انرژی – دانشگاه شیراز – 17.4
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: تافل 94- R: 27/ L: 24/ S: 20/ W: 23
    4- نمرۀ GRE: در حال آماده شدن برای آزمون
    5- تعداد مقالات ژورنالی: 2 مقاله ISI در Applied Energy
    6-
    7- دکترای مهندسی مکانیک یا هوافضا در زمینه احتراق
    8- اولویت 1: آمریکا و کانادا/ اولویت 2: آلمان، استرالیا و اسکاندیناوی/ اولویت 3: سایر کشورهای اروپای غربی
    9- نکات برجستۀ رزومه: دانشجوی ممتاز در هر دو مقطع تحصیلی/ پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد/ پذیرش در مقطع دکتری در 3 تا از دانشگاه های ایران/ 5 ترم TA در دروس مختلف مهندسی مکانیک/ توانایی بالا در انجام پژوهش های عددی در زمینه احتراق
    10-
    فاند کامل می خواهم
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    با سلام
    شاید از نظر من و شما تفاوت اندک در نمره معدل کارشناسی شما از مینیممهای تعریف شده دانشگاه (مثلا نمره معادل16) قابل قبول تعریف شود ولی توجه داشته باشد بسیاری دانشگاههای کانادا روی مینیممها حساس و در صورت عدم قبول کردن این موضوع از سوی تحصیلات تکمیلی با همه زحمات انجام شده و هزینه ها همین مساله می تواند زمینه ریجکت را فراهم نماید. توصیه من اینستکه حتما اگر برای کانادا اپلای میکنید به این مساله توجه و اگر مینیممهای دانشگاه و دانشکده را پاس نمیکنید(که در بسیاری دانشگاههای تاپ به ویژه با مساله تبدیل به سیستم کانادایی چنین است) حتما قبل از اقدام با تحصیلات تکمیلی مکاتبه و استعلام کنید. در مورد شما نمراه تافل و GRE را باید ارائه نمایید چون بخشی از رزومه است و طبعا موثر در پذیرش(به ویژه برای امریکا روی GRE بالای 320 حداقل حساب کنید). اگر گپ تحصیلی شما زیاد نباشد(تاریخ اخذ مدرک) برای دانشکده های مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی میتوانید در هر یک از دو کشور برنامه ریزی کنید(با توجه به رشته و گرایش ارشد) اگر موضوع کار شما به روز و در حال پیشرفت و ادامه تحقیق است می تواند فاکتور موثری در پذیرش از هریک از دو کشور باشد ولی من بیشتر به شما آمریکا را توصیه میکنم به ویژه اگر GRE خوبی بتوانید کسب کنید.
    در استرالیا حداقل دو مقاله ISI معتبر و موضوع تحقیق-محور برای پذیرش موثر خواهد بود که با توجه به نیاز شما به فاند این مساله در رقابت سخت و مشکل ساز خواهد بود. اروپا بستگی به یافتن پوزیشن خالی در رشته شما و استاد دارید که معمولا باز شرایط رقابتی سختی اغلب وجود دارد مگر آنکه زمینه تحقیق شما دقیقا موضوع تعریف شده با پوریشن باشد. که اگر چنین موقعیتی یافتید قطعا با همان دیدگاه گفته شده شانس شما به مراتب افزایش خواهد یافت در غیر این صورت شانس زیادی نمی توان متصور بود.
    توصیه من به شما :امریکا، سپس کانادا (با پیش فرض مینیممها) و در نهایت اروپاست. در صورتی که موقعیت پوزیشنOPEN یافتید قطعا توصیه من اروپا خواهد بود.
    موفق باشید
    با سلام و سپاس بسیار فراوان برای وقتی که به مورد من اختصاص دادید. من هم برای شما در هر جایی که هستید آرزوی موفقیت میکنم.

در مورد گپ تحصیلی که اشاره کردید من حدود دو سال هست که از اخذ مدرک ارشدم می گذرد (برای مقاله نویسی، اپلای و البته سربازی). این مساله چقدر تاثیر دارد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sinab نمایش پست ها
    با سلام و سپاس بسیار فراوان برای وقتی که به مورد من اختصاص دادید. من هم برای شما در هر جایی که هستید آرزوی موفقیت میکنم.

در مورد گپ تحصیلی که اشاره کردید من حدود دو سال هست که از اخذ مدرک ارشدم می گذرد (برای مقاله نویسی، اپلای و البته سربازی). این مساله چقدر تاثیر دارد؟
    دوسال مهم نیست و تاثیر منفی ندارد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer-aut

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :علوم کامپیوتر-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-14.96
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: تافل 97
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز ندادم.
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :علوم کامپیوتر-ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    : خیلی نیاز به فاند ندارم.

آیا با این اوصاف شانس پذیرش در یکی از دانشگاه های آمریکا رو دارم یا نه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط arefeh70 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :علوم کامپیوتر-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-14.96

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (

آیا با این اوصاف شانس پذیرش در یکی از دانشگاه های آمریکا رو دارم یا نه؟
    بله؛ چرا نداشته باشید؟ امریکا کشور وسیعی هست با طیف گسترده ای از دانشگاه ها و تنوعی بالایی از مینیمم های مورد نیاز برای پذیرش و فاند. اگر معدل شما در مقیاس امریکایی، به 3 برسه، از شرط مینیمم اکثر دانشگاه های رنک نرمال و متوسط میتونید با سلامتی عبور کنید و بعد، نمرۀ زبان و خصوصاً GRE شما میتونه تعیین کنه که مقصد احتمالی شما، کجا خواهد بود.

نکته: نمرۀ GRE در رزومۀ شما، حیاتی هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط SJ_89 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان می شه لطف کنید و به من بگید که شانس من برای فاند و پذیرش چقدر هست؟
    1- مهندسی کشاورزی – لیسانس-دانشگاه سراسری زنجان– 16.32
    2- فوق لیسانس- دانشگاه تهران – 18.52
    3-IELTS-6.5
    4-GRE-ندارم
    5- دومقاله ISI سابمیت شده تا الان
    6- 2 مقاله کنفرانسی داخلی و بین المللی
    7- Ph.D
    8- استرالیا- نیوزیلند- کانادا
    9-رتبه 4 کنکور ارشد. نفر اول فوق- یک سال سابقه research در یک شرکت کشاورزی
    10-نیاز به فاند کامل دارم
    با این معدل ها، اگر آیلتس 7 بگیرید و مقالات سابمیت شده، پذیرفته بشند، شانس بسیار خوبی خواهید داشت؛ هم برای پذیرش هم برای فاند. نمرۀ آیلتس فعلی، مشکلزا نیست اما نمرۀ 7، نمرۀ مطمئن تری خواهد بود.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanphd نمایش پست ها
    سلام دوستان، ممنون می شم اگر افراد آگاه و صاحب نظر وضعیت من رو بررسی کنند:
    0-

1- مهندسی مکانیک حرارت و سیالات – شهیدچمران اهواز – 16.9
    2- مهندسی مکانیک تبدیل انرژی – دانشگاه شیراز – 17.4
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: تافل 94- R: 27/ L: 24/ S: 20/ W: 23
    4- نمرۀ GRE: در حال آماده شدن برای آزمون
    5- تعداد مقالات ژورنالی: 2 مقاله ISI در Applied Energy
    6-
    7- دکترای مهندسی مکانیک یا هوافضا در زمینه احتراق
    8- اولویت 1: آمریکا و کانادا/ اولویت 2: آلمان، استرالیا و اسکاندیناوی/ اولویت 3: سایر کشورهای اروپای غربی
    9- نکات برجستۀ رزومه: دانشجوی ممتاز در هر دو مقطع تحصیلی/ پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد/ پذیرش در مقطع دکتری در 3 تا از دانشگاه های ایران/ 5 ترم TA در دروس مختلف مهندسی مکانیک/ توانایی بالا در انجام پژوهش های عددی در زمینه احتراق
    10-
    فاند کامل می خواهم
    با تشکر

معدل ها خوب هستند. پیشنهاد میکنم که دوباره تافل بدید و نمرۀ مینیمم 100 (با شرط اسپیکینگ 26) بگیرید تا بتونید شانس قابل اتکائی برای TA داشته باشید. برای امریکا، به نمرۀ GRE زیر 310 فکر نکنید؛ نمرۀ حوالی 315 میتونه قدرت رقابت خوبی به رزومه تون بده. ضمناً موقع انتخاب استاد و دپارتمان و گرایش مقطع دکترا، نیم نگاهی هم به حوزه های مسئله دار ویزای امریکا داشته باشید. توضیحات مفصل، در تاپیک های مربوطه وجود داره.

غیر از امریکا، به نظر میاد که همین الان هم میتونید با همین رزومه، پذیرش و فاند بگیرید.

Junior Member elihami آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوسال مهم نیست و تاثیر منفی ندارد.
    میشه بگید آیا سه سال فاصله تاثیر منفی داره؟ و اینکه مقاله ام برای سال 2012 داشته باشه یعنی خیلی قدیمی هست؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer-aut

من توی نوشتن مشخصات اشتباه کردم معدلم 15.96 هست نه 14.96
    الان دیگه مشکل شرط مینیمم رو ندارم درسته؟
    نمره GRE درچه حدودی خوبه؟
    بیشتر دنبال چه دانشگاه هایی برم که احتمال پذیرش بیشتر باشه؟
    ممنون

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    علوم کامپیوتر-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-15.96

10- سایر نکات مهم (

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elihami نمایش پست ها
    میشه بگید آیا سه سال فاصله تاثیر منفی داره؟ و اینکه مقاله ام برای سال 2012 داشته باشه یعنی خیلی قدیمی هست؟
    با تشکر
    ببینید یه قانون کلی نیست که مثلا تا تاریخ فلان تاثیر داره و بعدش نه! به طور کلی گپ تحصیلی اگر با مقاله و کارتحقیقی مرتبط پر شده باشد چه بسا نکته مثبتی هم تلقی می شود. در غیر این صورت به منزله فاصله گرفتن از محیط آکادمیک بوده وطبعا هرچه کمتر باشد مثبت تر ارزیابی میگردد. در هرحال فاکتورهای مختلفی در رزومه دخیل هستند و تنها این نکته ملاک عمل نخواهد بود. منظور از مقالات قدیمی نیز بیش از 6-5 سال عموما گفته می شود هرچند هنوز سیاری از مقالات با تاریخهای بسیار قبلتر نیز به عنوان رفرنس معرفی و کارایی فوق العاده در رشته های مختلف دارد. طبعا ژورنال و IF هم علاوه بر تاریخ انتشار اهمیت ویژه ای دارند. در مورد شما همانطور که جناب Ghlobe فرمودند جای نگرانی با این تاریخها و زمانهای مشابه در صورت مساعد بودن بقیه فاکتورها نیست..
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)