صفحه 110 از 587 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhacker نمایش پست ها
    سلام و درود.
    بسیار سپاسگزارم بابت توجه حضرتعالی.
    در صورت امکان بفرمائید در چه رنک و چه کشوری احتمال فاند گرفتن وجود داره. در مجموع پیشنهاد و مشاوره حضرتعالی را درخواست دارم
    شما کشور بخصوصی مورد نظرتون نیست و من نمیتونم به شما نسخۀ شفابخشی ارائه کنم. در امریکا، نمرۀ GRE بالای 310 باید بگیرید تا بتونید در میدان رقابت، حرفی برای گفتن داشته باشید؛ نمرۀ بالای 315 هم شانس قابل توجهی براتون میاره. نمرۀ آیلتس 7 میتونه مینیمم نمرۀ حد اطمینان باشه؛ به شرط این که هیچ مهارتی زیر 6.5 نباشه. آیلتس 7.5 یا آیلتس 7 با اسپیکینگ 7.5، نمره ای هست که باعث ارتقای قدرت رقابت رزومۀ شما میشه. نمرۀ بالای اسپیکینگ (مثلاً 7.5) میتونه شانس TA به همراه بیاره.

اگر مقالۀ ISI شما پذیرفته بشه، مینیمم قابل اعتمادی خواهد شد. در غیر این صورت، در جلب نظر استادهای هدف، کار راحتی در پیش نخواهید داشت.

پیشنهاد من به شما:

1- انتخاب صحیح و هوشمندانۀ کشورها و دانشگاه های هدف، به واسطۀ تحقیق میدانی؛
    2- کسب نمرۀ آیلتس حداقل 7 و ترجیحاً 7.5؛
    3- کسب نمرۀ GRE حداقل 310 و ترجیحاً بالای 315؛
    4- ارتقای سابقۀ پژوهشی، در صورت امکان.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    grad-cntrl-sharif tech

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق - کنترل - دانشگاه تبریز - 17.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق -کنترل - صنعتی شریف - 16.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌: شهریور امسال تافل
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر دو مقاله isi با ایمپکت خوب از انتشارات sage
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : برق کنترل و وسیستم
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت کشورهای اروپایی به ترتیب اولویت: هلند - سوئد - آلمان و....
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ..TA برای دو درس کارشناسی دانشگاه صنعتی شریف - رتبه 2 کارشناسی-
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) :نیاز به فاند مناسب دارم - زمان کافی برای اپلای دارم و عجله ای نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sinafar نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق - کنترل - دانشگاه تبریز - 17.5

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی برق -کنترل - صنعتی شریف - 16.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌: شهریور امسال تافل
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر دو مقاله isi با ایمپکت خوب از انتشارات sage
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : برق کنترل و وسیستم
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت کشورهای اروپایی به ترتیب اولویت: هلند - سوئد - آلمان و....
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ..TA برای دو درس کارشناسی دانشگاه صنعتی شریف - رتبه 2 کارشناسی-
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) :نیاز به فاند مناسب دارم - زمان کافی برای اپلای دارم و عجله ای نیست.

با سلام
    معدل و شرایط کلی شما مناسب است اما بدون نمره زبان و GRE نمی توان خیلی برای شروع اقدام اپلای برنامه خاصی داشت.
    فقط چون مقصد شما اروپا و کشورهای ذکر شده هست به نظر بهترین راه اینستکه تا فرصت امتحان زبان در جستجوی پوزیشنهای احتمالی در دانشگاهها و اساتید باشید چون معمولا از طریق این پوزیشنها به ویژه در آلمان می توانید موقعیتهای پذیرش و فاند به دست آورید. در خصوص هلند و سوید و سایر کشورهای اروپایی نیز فرآیند تقریبا مشابه است و پوزیشنهایی که در زمانهای مناسب وجود دارد را پیگیر شوید و طبعا ممکن است در مرحله نهایی بین انتخابهایتان اولویتهایی را تعریف نمایید که با رنک دانشگاه و استاد و پروژه(عنوان) مشخص می شود و ممکن است از هریک از این کشورها یا سایر گزینه ها باشد (از الان خیلی خودتان را محدود به این اولویتها نکنید)
    برای رزومه مناسب سعی کنید خیلی فرآیند زبان و اپلای را طولانی نکنید مگر آنکه در این فاصله برای مقاله دادن نیز تلاش کنید در غیر این صورت به همه دلایل مثبت سعی کنید این فرآیند را به حداقل بازه زمانی ممکن کاهش دهید
    زبان اگر اولین بار است امتحان می دهید ممکن است نیاز به تجدید آزمون و مراحل مکاتبات با اساتید نیز نیازمند زمان مضاعف است و این مساله را نیز در برنامه خود بگنجانید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    روانشناسي باليني - دانشگاه اصفهان - 16.88

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی روانسنجي - دانشگاه علامه طباطبايي - 18.02
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها هنوز امتحان ندادم ولي براساس دانشم فكر مي كنم نمره آيلتس 7 رو ميارم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها امتحان ندادم و هيچ ايده اي هم ندارم كه چند ممكنه بيارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر تا زمان اپلاي 2 تا مقاله ISI يكي تامسون رويترز و يكي اشپرينگر، البته نويسنده مسئول نيستم و همكار هر دو مقاله هستم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده يك مقاله مربوط به همون مقاله هاي منتشر شده در كنفرانس 2014 AMEE يونان و دو مقاله در كنفرانس هاي داخلي
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای بيشتر برنامه هاي دكتراي مستقيم روانشناسي باليني مدنظرمه. سرچ كردم دانشگاه هاي كانادا مثل بريتيش كلمبيا يا دال هوزي اين برنامه ها رو دارن. دانشگاه هاي امريكا رو بررسي نكردم. اگر كسي اطلاعاتي راجع به برنامه هاي دكتراي اونجا و شانس پذيرش من داره ممنون ميشم اطلاعاتشو در اختيارم بذاره
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت كانادا و امريكا هر دو برام در يك سطحن
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) سابقه برگزاري كارگاه و كلاس رو الان كه درسم تموم شده و دارم طرح رو ميگذرونم دارم. چون الان توي دانشگاه كار مي كنم. نمي دونم كه به درد مي خوره يا نه
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) به فاند نياز دارم

اگر كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم چون اكثر سوال و جواب ها مربوط به رشته هاي فني هستن و نتونستم توي جواباي بقيه جواب سوالامو پيدا كنم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrad88 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    روانشناسي باليني - دانشگاه اصفهان - 16.88
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی روانسنجي - دانشگاه علامه طباطبايي - 18.02
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها هنوز امتحان ندادم ولي براساس دانشم فكر مي كنم نمره آيلتس 7 رو ميارم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها امتحان ندادم و هيچ ايده اي هم ندارم كه چند ممكنه بيارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر تا زمان اپلاي 2 تا مقاله ISI يكي تامسون رويترز و يكي اشپرينگر، البته نويسنده مسئول نيستم و همكار هر دو مقاله هستم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده يك مقاله مربوط به همون مقاله هاي منتشر شده در كنفرانس 2014 AMEE يونان و دو مقاله در كنفرانس هاي داخلي
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای بيشتر برنامه هاي دكتراي مستقيم روانشناسي باليني مدنظرمه. سرچ كردم دانشگاه هاي كانادا مثل بريتيش كلمبيا يا دال هوزي اين برنامه ها رو دارن. دانشگاه هاي امريكا رو بررسي نكردم. اگر كسي اطلاعاتي راجع به برنامه هاي دكتراي اونجا و شانس پذيرش من داره ممنون ميشم اطلاعاتشو در اختيارم بذاره
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت كانادا و امريكا هر دو برام در يك سطحن
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) سابقه برگزاري كارگاه و كلاس رو الان كه درسم تموم شده و دارم طرح رو ميگذرونم دارم. چون الان توي دانشگاه كار مي كنم. نمي دونم كه به درد مي خوره يا نه
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) به فاند نياز دارم

اگر كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم چون اكثر سوال و جواب ها مربوط به رشته هاي فني هستن و نتونستم توي جواباي بقيه جواب سوالامو پيدا كنم.
    در مورد معدل هاتون شکی نیست که شرایط مناسبی دارید. رکورد پژوهشیتون هم قابل قبول هست. نکتۀ بسیار مهم قضیه این هست که در رشته هایی که با جامعه و انسان ها مواجه هستند، نمرۀ زبان باید بالاتر از حد معمول رشته های مهندسی باشه. من مواردی دیدم که نمرۀ 7.5 و حتی 8، مینیمم رشتۀ روانشناسی و علوم اجتماعی بوده. به همین خاطر، توصیۀ اکید میکنم که اصلاً این آیتم نباید دست کم گرفته بشه. شما باید با افراد انگلیسی زبان تعامل کنید و به همین خاطر، کیفیت مهارت ارتباطی شما که با نمرۀ زبان سنجیده میشه، بسیار حیاتی خواهد بود.

سوابق فوق برنامه هم به طور کلی مثبت هست ولی نمیشه مانور ویژه روی اونها داد. در مورد مینیمم نمرۀ GRE هم ایدۀ قطعی ندارم اما دیده های من حاکی از اینه که شما در مقایسه با رشته های مهندسی، به نمرۀ کمتری نیاز دارید. با این وجود، احتمالاً نمرۀ وربال و شاید رایتینگ این آزمون، اهمیت ویژه ای برای رشتۀ شما خواهد داشت.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

این رزومه دوستمه ... ممنون میشم نظرتون رو بدونم

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: عمران ---- اصفهان ---- 15.80
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-حمل و نقل ----- شریف ----- 17.60
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :103 ( l:27 / r:27 / w:24 / s:25 )
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: Verbal 155 / Quant :170 / W:3.5
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : دو ژورنال انگلیسی و یک ISI با ایمپک خوب
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : ----
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: حمل و نقل یا همون transportation engineering و برای دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آمریکا یا کانادا زیاد فرقی نداره
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : دو ترم سابقه TA در دانشگاه شریف. دارای ریکام از اساتید شریف. شاگرد اول ورودی خودم در ارشد در دانشگاه شریف
    10- سایر نکات مهم : نیاز به فول فاند چون شرایط مالیش رو ندارم

ویرایش توسط Mechatronic : April 17th, 2015 در ساعت 10:38 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط philips نمایش پست ها
    این رزومه دوستمه ... ممنون میشم نظرتون رو بدونم

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: عمران ---- اصفهان ---- 15.80
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-حمل و نقل ----- شریف ----- 17.60
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :103 ( l:27 / r:27 / w:24 / s:25 )
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: Verbal 155 / Quant :170 / W:3.5
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : دو ژورنال انگلیسی و یک ISI با ایمپک خوب
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : ----
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: حمل و نقل یا همون transportation engineering و برای دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آمریکا یا کانادا زیاد فرقی نداره
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : دو ترم سابقه TA در دانشگاه شریف. دارای ریکام از اساتید شریف. شاگرد اول ورودی خودم در ارشد در دانشگاه شریف
    10http://www.applyabroad.org/forum/sho...بری/page14- سایر نکات مهم : نیاز به فول فاند چون شرایط مالیش رو ندارم

با سلام
    معدل و نمرات GRE خوبی دارید. رزومه کلی هم مناسب است فقط برای کانادا توجه داشته باشید که خیلی از گروههای عمران گرایش حمل و نقل را ممکنه نداشته باشند و چک کنید. ضمن اینکه معدل کارشناسی شما هم برای برخی دانشگاههای کانادایی ممکن است مشکل ساز باشد چون روی معدل سختگیری زیادی وجود دارد. این مساله را حتما قبل از اپلای رسمی با مکاتبه با تحصیلات تکمیلی چک کنید و بعد هزینه کنید. امریکا از این نظر گستردگی و شرایط وجود دانشگاههای بیشتر و وسیعتری را دارید ولی مساله ویزا را نیز باید در نظر بگیرید. توصیه من به شما با توجه به GRE خوب اپلای همزمان برای دانشگاههای کانادا و امریکا و استرالیا(در صورت تمایل) است. با توجه به سابقه مقالات در استرالیا نیز شانس دارید و میتونید روش حساب ویژه ای هم داشته باشید. برخی دانشگاههای استرالیا ممکن است موقعیت ویژه ای برای کار بر روی پروژه و شرایط فاندینگ داشته باشند ضمن اینکه مساله ویزا نیز در این گزینه عموما مثبت تر ارزیابی می شود.
    اینجا را هم ببینید اطلاعات خوبی از فروم دریافت میکنید. در کل با وجود محدودیت تعداد دانشجو در گرایش شما در عمران ولی با اپلای برای دانشگاههایی از این سه کشور که جواب مثبتی از اساتید مربوطه بگیرید شانس شما را خوب ارزیابی میکنم.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

خیلی ممنون، به نظرتون با یه نمره مناسب gre(بالای 315) وامتحان دوباره تو دانشگاه ها با چه رنکی احتمال گرفتن fund برای من وجود داره؟
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2019 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی صنایع پلیمر-دانشگاه آزاد 14.25
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی پلیمر – دانشگاه سهند – معدل بدون احتساب پایان نامه: 17.81
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :94(w:24/S:25/R:22/L:23)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 4مقاله ISI - دو تا ایمپکت 2-3 و دو تا اپن اکسس
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : 14 مقاله در سمینار داخلی و یک سمینار بین المللی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مقطع دکتری٬ مهندسی شیمی و یا مواد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا - سوییس - آلمان - انگلستان - نروژ - سوید - هلند- آسیای شرقی
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : رتبه برتر ارشد ورودی در دانشکده-گواهی شرکت در چند کارگاه علمی مرتبط با رشته، 3 توصیه نامه (recommendation letter) هم دارم. یک ترم سابقه تدریس در دانشگاه آزاد
    10- سایر نکات مهم (مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : منیاز بع فاند کامل- در ضمن واسه جولای 2015 قبل از دفاع میخوام اپلای کنم ولی تا شهریور دفاع خواهم کرد.

اگر به صورت جنرال شانس شما در اروپا منظور باشد، موضوع پایان نامه شما تعیین کننده است. به ویژه اگر مقالات مستخرج از پایان نامه باشد میتواند کمک خوبی به بهبود رزومه شما بکند ولی به هرحال معدل کارشناسی شما پایین است و شاید چون تافل هم داده اید(برای کسانی که آیلتس داده اند این توصیه با توجه به تفاوت بیشتر ساختارهای آزمونها سخت تر است)، یک GRE جنرال هم بتواند به بهبود رزومه کمک کند که البته در صورتی است که فرصت این کار باشد.
    برای دانشگاههای اروپایی برای دکتری باید پوزیشن باز پیداکنید و این کار با وقت زیاد و سرچ مداوم امکانپذیر است. توصیه من اینستکه اگر تز شما کاربردی و بین رشته ای است از این قابلیت استفاده نمایید و پوزیشنهای مرتبط با موضوع کار خود را از الان جستجو نمایید و چنانچه به مورد مناسبی برخوردید مکاتبه و شرایط را جویا شوید. محدودیت زمانی شما البته به گونه ای است که ممکن است به برخی این پوزیشنها و ددلاین آنها نرسید ولی عموما امکان ارسال برخی مدارک در مراحل نهایی پذیرش وجود دارد و با توجه به وقت گیر بودن این فرآیند توصیه می کنم از الان برنامه ریزی نمایید.
    توصیه کلی من اینستکه در این مرحله پذیرش آسیایی شرقی اعم از سنگاپور و ... یا اروپا را با هم پیش نبرید و اولویت را بین یکی از این دو تعریف نمایید. فرآیند پذیرش در برخی دانشگاههای آسیای شرقی و شرایط اپلای آنها وقت گیر است و با فرصت محدود شاید گزینه های محدودتری را نیز در این بخش بتوانید در نظر بگیرید با اینحال اگر پاسخ مناسبی قبلا از استادی گرفته اید می توانید اقدام و پیگیری نمایید. در کل به جز معدل شما بقیه موارد مشکل خاصی مشاهده نمی شود و تنها مساله به روز بودن و انطباق شاخصهای انتخاب پایان نامه با موضوع کار اساتید و پوزیشنهای مطروحه است که چیزی در این ارتباط نمی توان بیان کرد.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khomreha نمایش پست ها
    خیلی ممنون، به نظرتون با یه نمره مناسب gre(بالای 315) وامتحان دوباره تو دانشگاه ها با چه رنکی احتمال گرفتن fund برای من وجود داره؟
    خیلی ممنون
    پروسه اپلای معمولا باید به صورت سبدی از رنکینگ باشه که بهترین نتیجه حاصل بشه. طبعا اگر شما استادی در زمینه کاریتون نباشه در دانشگاه TOP200و استادی که دقیقا در همون زمینه شما در TOP100کار کرده و دنبال دانشجوی جدید فعال هم هست، ممکنه شانس شما در TOP100 بیش از TOP200 باشه!(میگم ممکنه چون به هرحال شرایط بقیه اپلیکنتهای همزمان را هم باید در نظر گرفت و فاکتورهای دیگر.
    برای رشته برق و بقیه رشته های مهندسی عموما زمینه های گسترده ای از پذیرشها دیده میشه که این نظر رو تقویت میکنه که به ویژه استاد و زمینه کاری گاهی از رنکینگ و رزومه تاثیرش اگر بیشتر نباشه کمتر نیست. البته نه اینکه با رزومه ای متوسط و حتی خوب برای MIT , Berkley کسی بخواد هزینه کنه ولی میشه گفت کسی که TOP100-200 با توجه به تجربیات دوستان و پذیرفته شدگان قبلی و مقایسه شانس زیادی داره برای یکی دو دانشگاه تو رده TOP50 , TOP100 هم اپلای کنه. البته اگر استادی تو زمینه کارش هست. در غیر این حالت هم باز میشه در صورت پیداکردن موقعیت ریسک بیشتری کرد. ولی اگز صرفا یکجا یا دوجا میتونید اپلای کنید بهتره از رنکینگ تقریبی و الگوی دوستان که از طریق مشاهده نتایج پذیرش فیدبک میگیرید (مثل اینجا) بیشتر ریسک نکنید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)