صفحه 115 از 587 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125165215 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhimeh نمایش پست ها

خیلی ممنون از شما. گرایش ارشدم سازه. آموزش محور بودم اما زیر نظر یکی از اساتیدم 1 سال در آزمایشگاه بتن کار کردم و تو توصیه نامه ام راجع به صحتش کامل صحبت کردن مقالاتم هم مرتبطه با موضوعم . شرایطم به کجا می خوره به استرالیا می تونم امیدوار یاشم؟ اروپا کدوم کشورها فکر می کنید شانس بیشتری دارم؟

برای گروه سازه و به ویژه شما که احتمالا کار آزمایشگاهی کرده اید و سه مقاله ISI اپلای برای دانشگاههای استرالیا مناسب است. فقط بحث نداشتن پایان نامه MSc برای ادامه تحصیل ممکن است برایتان قدری مشکل ساز باشد که این آمادگی را داشته باشید در صورت نیاز از مستر مجدد شروع کنید که البته خیلی هم می تواند به دلایلی مفید باشد. در فروم استرالیا میتوانید از دوستان اطلاعاتی بیشتر در مورد دانشگاههایی که بهتره اپلای کنید بگیرید. اروپا را خیلی توصیه نمیکنم برای رشته شما به ویژه اگر مساله فاند برایتان مهم است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member mozhimeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    structural engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای گروه سازه و به ویژه شما که احتمالا کار آزمایشگاهی کرده اید و سه مقاله ISI اپلای برای دانشگاههای استرالیا مناسب است. فقط بحث نداشتن پایان نامه MSc برای ادامه تحصیل ممکن است برایتان قدری مشکل ساز باشد که این آمادگی را داشته باشید در صورت نیاز از مستر مجدد شروع کنید که البته خیلی هم می تواند به دلایلی مفید باشد. در فروم استرالیا میتوانید از دوستان اطلاعاتی بیشتر در مورد دانشگاههایی که بهتره اپلای کنید بگیرید. اروپا را خیلی توصیه نمیکنم برای رشته شما به ویژه اگر مساله فاند برایتان مهم است.

من مشکلی ندارم دوباره مستر بخونم اما نمی دونستم برای استرالیا امکانش هست البته اگر امکان فاند دادن باشه فقط حاضرم باز مسترو بخونم . یعنی می گید کلا از اول واسه مستر اپلای کنم؟ یا اینکه با اساتید مکاتبه کنم و شرایطم و بگم. فکر می کنید چه کشورایی و چه دانشگاهایی امید برای پی اچ دی هست؟ آیا امکانش هست واسه استرالیا شرایطی بهم بخوره که هزینه تحصیل ندم اما حقوق نگیرم یعنی فقط هزینه زندگی به عهده خودم باشه مثل خیلی از دانشگاههای ازوپا؟ یا کشورایی مثل سوئد و نروژ شرایطم چطوره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhimeh نمایش پست ها
    من مشکلی ندارم دوباره مستر بخونم اما نمی دونستم برای استرالیا امکانش هست البته اگر امکان فاند دادن باشه فقط حاضرم باز مسترو بخونم . یعنی می گید کلا از اول واسه مستر اپلای کنم؟ یا اینکه با اساتید مکاتبه کنم و شرایطم و بگم. فکر می کنید چه کشورایی و چه دانشگاهایی امید برای پی اچ دی هست؟ آیا امکانش هست واسه استرالیا شرایطی بهم بخوره که هزینه تحصیل ندم اما حقوق نگیرم یعنی فقط هزینه زندگی به عهده خودم باشه مثل خیلی از دانشگاههای ازوپا؟ یا کشورایی مثل سوئد و نروژ شرایطم چطوره؟
    اینکه برای PhD اقدام کنید یا مستر انتخاب خودتونه. من فقط به این شکل عنوان میکنم که اگر شما برای PhD اقدام کردید و استادی از رزومه شما خوشش آمد و اپلای کردید اما به علت عدم دارا بودن MSc و تز با درخواستتان موافقت نشد یا از همان اول استاد چنین پیشنهادی به شما داد این گزینه هم وجود دارد.
    فاند هم می تواند بسته به شرایط شما از فول فاند با تامین هزینه زندگی، Tuition Waiver تحصیل بدون شهریه و یا پرداخت بخشی از شهریه و... متفاوت باشد. بهتر است در این مرحله ذهن را درگیر مسایل نکرده و صرفا بر اساس علاقه و سطح رزومه شروع به جمع آوری مدارک و مقدمات و اقدام نمود و پس از دریافت پیشنهادات تصمیم گیری نمود

1- پرستاری-آزاد سمنان-15/53
    3- B2 آلمانی
    7- ارشد پرستاری
    8- آلمان/اتریش
    9- مدرک دوره های تخصصی ICU-CCU-CPR مقدماتی و پیشرفته و ABG و گواهی حضور در همایش های کلگزان و تغذیه با شیر مادر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک/ نانوفیزیک

1- رشتۀ لیسانس : فیزیک/ولی عصر رفسنجان- دولتی-/ 13.43
    2- رشتۀ فوق لیسانس: نانو فیزیک/ سیستان و بلوچستان/ 16.09
    3- نمرۀ زبان تافل: 80/ S:17/W:19/ L:23/R:21
    4- نمرۀ GRE : جنرال امتحان ندادم. با فرض 310 تا 320. به تازگی امتحان سابجکت فیزیک رو دادم. فرض کنیم بین 780 تا 810
    5- تعداد مقالات ژورنالی: هنوز ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی: دو مقاله کنفرانسی؛ کنفرانس نانو یزد- کنفرانس نانو تهران
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: برای دکتری فیزیک- گرایش های در محدوده فوتونیک و کوانتم اپتیک
    8- کشورهای مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کشور آمریکا- رنک دانشگاه مهم نیست اما نیازمند فاند کامل
    9- نکات برجستۀ رزومه: در حال تدریس دروس پایه فیزیک در دانشگاه های ازاد- چهار پنج ترم سابقه تدریس- از بنیاد نخبگان هم به دلیل یک کار پژوهشی(مقابله با شنود و رمزنگاری کوانتمی) چند ماه کسر خدمت گرفتم- احتمالا این باید نکته منفی باشه!-
    10- سایر نکات مهم: رتبه دانشگاه چندان برام مهم نیست. نیاز به فاند کامل دارم. می تونم نمره تافل رو هم تا بالای 90 بهبود بدم.
    چه کارهایی رو باید انجام بدم تا یک شانس معقول برای پذیرش داشته باشم. ممنون

Junior Member

با توجه به اینکه هنوز دانشجو هستید توصیه اینستکه حتی الامکان اگر می توانید مقاله ISI ارائه دهید. به ویژه برای رشته شما در CS و گرایشهای آن رقابت بسیار شدید است و فاکتورهای رزومه موثرخواهد بود. به ویژه اگر اولویت شما استرالیا است برای فاند نیاز به دو مقاله ISI دارید تا رزومه شما رقابتی شود(نگاهی به لیست پذیرش های قبلی در فروم استرالیا بیندازید این نکته را متوجه خواهید شد) برای انگلستان مساله فاند قدری مشکلتر و اقامت پس از تحصیل نیز اگر هدفتان باشد تقریبا غیرممکن یا بسیار سخت است. با توجه به آمار قبولی و تعداد پذیرشهای دانشجویان مشابه توصیه من به شما تکمیل دوره ارشد با رزومه ای بهتر و مقالات مناسب تر و سپس اقدام برای دانشگاههای استرالیا و امریکای شمالی است که البته در امریکا و کانادا نیز نمره GRE خوب و زبان بهتر(درحد 7.0) کمک موثری خواهد بود.
    موفق باشید
    دوتا از مقالاتم در زمینه رباتیک هست و ریکام قوی در این زمینه دارم-بدم نمیاد Master رباتیک و یا مکاترونیک بخونم-بنظرتون برای فول فاند ارشد چقدر شانس دارم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadshafiei نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس : فیزیک/ولی عصر رفسنجان- دولتی-/ 13.43
    2- رشتۀ فوق لیسانس: نانو فیزیک/ سیستان و بلوچستان/ 16.09
    3- نمرۀ زبان تافل: 80/ S:17/W:19/ L:23/R:21
    4- نمرۀ GRE : جنرال امتحان ندادم. با فرض 310 تا 320. به تازگی امتحان سابجکت فیزیک رو دادم. فرض کنیم بین 780 تا 810
    5- تعداد مقالات ژورنالی: هنوز ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی: دو مقاله کنفرانسی؛ کنفرانس نانو یزد- کنفرانس نانو تهران
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: برای دکتری فیزیک- گرایش های در محدوده فوتونیک و کوانتم اپتیک
    8- کشورهای مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: کشور آمریکا- رنک دانشگاه مهم نیست اما نیازمند فاند کامل
    9- نکات برجستۀ رزومه: در حال تدریس دروس پایه فیزیک در دانشگاه های ازاد- چهار پنج ترم سابقه تدریس- از بنیاد نخبگان هم به دلیل یک کار پژوهشی(مقابله با شنود و رمزنگاری کوانتمی) چند ماه کسر خدمت گرفتم- احتمالا این باید نکته منفی باشه!-
    10- سایر نکات مهم: رتبه دانشگاه چندان برام مهم نیست. نیاز به فاند کامل دارم. می تونم نمره تافل رو هم تا بالای 90 بهبود بدم.
    چه کارهایی رو باید انجام بدم تا یک شانس معقول برای پذیرش داشته باشم. ممنون
    نمره زبان به ویژه برای دریافت فاند قابل قبول نیست. باید حداقل 95 و اسپیکینگ روی 25 به بالا کسب کنید به ویژه اینکه رشته شما یکی از فاندهای مهم TA است.
    GRE تو همین رنج که گفتید خوب هست ولی گرفتنش را باید قطعی کنید روی فرضیات پذیرش نمی دهند متاسفانه!
    اگر بتوانید مقاله بدهید به ویژه ژورنال که با کار تحقیقاتی شما احتمالا در دسترس است شانس بهتری خواهید داشت ولی هم به جهت ملاحظات ویزا و هم افزایش شانس بهتر است غیر از امریکا برای یک کشور دیگر (به جز کانادا) اقدام کنید. سوابق تدریس و ... در رزومه منعکس و شرایط کارهای پژوهشیتان را نیز کاملا با رویکرد هدفمند هم برای ویزا و هم پذیرش تنظیم کنید. البته بدون فاکتورهای زبان و مقاله و GRE در حدودی که گفته شد برای فاند مشکل خواهید داشت و بهتر است اول اینها را بهبود دهید و سپس اقدام کنید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hadit نمایش پست ها
    دوتا از مقالاتم در زمینه رباتیک هست و ریکام قوی در این زمینه دارم-بدم نمیاد Master رباتیک و یا مکاترونیک بخونم-بنظرتون برای فول فاند ارشد چقدر شانس دارم؟
    با داشتن فاکتورهای ذکر شده در پاسخ قبلی یا کسب آن شانس شما در امریکای شمالی و استرالیا برای دریافت پذیرش با فاند کاملا امکانپذیر است
    برای اپلای در زمینه رباتیک و مکاترونیک هم توصیه میکنم اگر زمینه کاری و علاقه شخصی هم دارید حتما اقدام کنید قطعا با افزایش گزینه ها، شانس شما را افزایش خواهد داد و اتفاقا شروع این دوره ها از ارشد در خارج از کشور به دلایل تکنولوژیکی و نیاز به زیرساختهای مورد نیاز در تحقیق بهتر از دکترا است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک/ نانوفیزیک

....ولی هم به جهت ملاحظات ویزا و هم افزایش شانس بهتر است غیر از امریکا برای یک کشور دیگر (به جز کانادا) اقدام کنید. سوابق تدریس و ... در رزومه منعکس و شرایط کارهای پژوهشیتان را نیز کاملا با رویکرد هدفمند هم برای ویزا و هم پذیرش تنظیم کنید. ...
    ممنون از راهنمایی صریح و مناسب شما. ولی یک چیز رو درست متوجه نشدم؛ با بهبود شرایط برای کشورهای دیگه غیر از آمریکا و "غیر" از کانادا شانسم بیشتره؟ یا برای کانادا اوضاع بهتره؟ منظورتون از ملاحظات ویزا چیه؟ چنانچه مصمم به پذیرش امریکا باشم؛ حداقل ها چیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadshafiei نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی صریح و مناسب شما. ولی یک چیز رو درست متوجه نشدم؛ با بهبود شرایط برای کشورهای دیگه غیر از آمریکا و "غیر" از کانادا شانسم بیشتره؟ یا برای کانادا اوضاع بهتره؟ منظورتون از ملاحظات ویزا چیه؟ چنانچه مصمم به پذیرش امریکا باشم؛ حداقل ها چیه؟
    مینیممهای حدودی برای رزومه رقابتی در امریکا، برای شانس دریافت پذیرش با فاند همانهایی هستند که در پست قبلی اشاره شد. برای اینکه حداقلهای مورد نیاز هردانشگاه را هم پیداکنید باید از سایت همون دانشگاه اطلاعات لازم را بگیرید.
    منظور از اپلای برای یک کشور دیگر اینستکه حتی الامکان با توجه به احتمال ریجکت ویزا برای رشته های حساس Technology Alert List به ویژه اگر زمینه تحقیقی ویژه ای کار کرده اید، بهتر است در یک کشور دیگر نیز پذیرش داشته باشید و همه گزینه هاتون رو یه کشور نگذارید که این شانستون را زیاد میکنه. کانادا را ازاین جهت خدمتتان عرض کردم شانس کمتری احتمالا دارید که معدل لیسانس شما پایین است و دانشگاههای کانادا عموما مینیممهای بیشتری ست میکنند روی معدل که قاعدتا ممکن است مشکلساز باشد.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)