صفحه 118 از 587 نخستنخست ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128168218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    -

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک سیالات - دانشگاه شیراز - 14.79

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک تبدیل انرژی - دانشگاه صنعتی شاهرود - 17.62
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها پیش بینی آیلتس در حدود 6-6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها نخواهم داد چون فک می کنم لازم ندارم (آمریکا نمیرم)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر (Only 1 ISI paper ( ios press - Clinical Hemorheology and Microcirculation - impact 2.4
    plus 1 working paper related to my MSc thesis +
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده None
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای PhD - Mechanical Engineering
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت 1st 2nd 3rd Canada - 4th Germany - 5th England

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) حل تمرین دروس ارشد و کارشناسی - رتبه 5 کلاس ارشد - سابقه کار در پالایشگاه بعنوان امریه سربازی بمدت 14 ماه - سابقه کار شرکت اجرای خطوط فاضلاب بمدت 4 ماه
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) خواهرم اقامت دائم کانادا داره و الان ساکن کاناداست - فاند حتما میخوام

خیلی متشکرم از تمام دوستان
    من سربازیم تموم شده و میخوام اگر شانس بالایی دارم بشینم چند ماه تا پاییز برا زبان بخونم و این وسط ممکنه فرصتای شغلیم بسوزه
    واسه همین خیلی واسم مهمه که شانسم چقدره
    ویرایش توسط amin144 : April 26th, 2015 در ساعت 12:04 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- اراک - مهندسی شیمی - 15.65
    2- شیراز- مهندسی شیمی نانو -17.19
    3-ندارم
    4- ندارم
    5- 15 کنفرانس داخلی -خارجی-محله ترویجی داخلی
    6- ندارم
    7-ندارم
    8- نانو - داروسازی - پروسس - نانوبایو
    9-بیشتر نرم افزارهای رشتمو بلدم - اسیستنت هم بودم
    امیدوارم یکی جواب منو بده

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amin144 نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    -

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک سیالات - دانشگاه شیراز - 14.79

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک تبدیل انرژی - دانشگاه صنعتی شاهرود - 17.62
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها پیش بینی آیلتس در حدود 6-6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها نخواهم داد چون فک می کنم لازم ندارم (آمریکا نمیرم)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر (Only 1 ISI paper ( ios press - Clinical Hemorheology and Microcirculation - impact 2.4
    plus 1 working paper related to my MSc thesis +
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده None
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای PhD - Mechanical Engineering
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت 1st 2nd 3rd Canada - 4th Germany - 5th England

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) حل تمرین دروس ارشد و کارشناسی - رتبه 5 کلاس ارشد - سابقه کار در پالایشگاه بعنوان امریه سربازی بمدت 14 ماه - سابقه کار شرکت اجرای خطوط فاضلاب بمدت 4 ماه
    10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...) خواهرم اقامت دائم کانادا داره و الان ساکن کاناداست - فاند حتما میخوام

خیلی متشکرم از تمام دوستان
    من سربازیم تموم شده و میخوام اگر شانس بالایی دارم بشینم چند ماه تا پاییز برا زبان بخونم و این وسط ممکنه فرصتای شغلیم بسوزه
    واسه همین خیلی واسم مهمه که شانسم چقدره
    با توجه به معدل لیسانس شما، متاسفانه بسیاری از دانشگاههای کانادا ممکن است در بخش Min requirments ها معدل بیشتری را نیاز داشته باشند و عبور از این مرحله نیز عمدتا سخت گیرانه است. البته برخی ممکن است برای پذیرش دکتری دوسال یا شصت واحد آخر یا روش دیگری را برای محاسبه مینیمم به کارگیرند که لازمست این مساله را حتما چک فرمایید. این مساله از آن جهت دارای اهمیت ویژه است که در کانادا پروسه پذیرش با فاند اغلب (تقریبا در همه موارد)پس از تایید استاد قطعی می شود ولی با وجود همه این مراحل در اپلای رسمی چنانچه این مینیممها از سوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه(GRADUATE OFFICE) تایید نگردد، زحمات زیادی بر باد خواهد رفت و عموما کار زیادی نیز در این مرحله حتی از دست استادمربوطه نیز برنخواهد آمد.
    پس از این آیلتس پیش بینی شده شما کم است. بسیاری از دانشگاههای تاپ کانادا برای رشته شما مینیمم 7 را در آیلتس نیاز دارند که باز هم این از مینممهای چک شونده تحصیلات تکمیلی و غیرقابل چانه زنی است. ضمنا مینیمم باندها نیز عمدتا نباید از 6.5 کمتر باشد. برخی دانشگاهها نیز 6.5 را قبول میکنند ولی 6.0 حداقل برای کانادا قابل قبول نیست. ممکن است مقدار کمتر از 6.5 در دانشگاههای اروپایی البته قابل قبول باشد ولی پیداکردن پوزیشنهای مناسب که بتواند در راستای تحقیقات شما باشد و پذیرش شما موثر واقع شود در این موارد نیز به فکتورهایی از جمله همین معدل وابستگی دارد.
    ضمن آنکه پیش بینی آیلتس شما اگر 6 باشد، بنا بر قانون احتمالات با قابلیت اعتماد 95% توزیع نرمال، روی چیزی بیشتر از5.5 نباید حساب کنید! توصیه می شود این بخش را به شدت تقویت نمایید به ویژه اگر تاکنون اقدام ننموده اید!
    حال برگردیم به شانس شما جدا از موارد فوق و با فرض عبور از مینیممهای دانشگاه هرچند این فاکتورها علاوه بر عبور از این مرحله بخشی از رزومه شما نیز هستند و بهتر است تا حد ممکن تقویت شوند. توصیه من اینستکه اگر هدفتان برای تحصیل در خارج قطعی نیست و بین پیدا کردن و ازدست رفتن فرصت شغلی مناسب یا اپلای کردن مانده اید قطعا کار و فرصت شغلی را انتخاب و از ادامه تحصیل به طور قطع منصرف شوید. اینکه نگران احتمالی فرصت شغلی و "اگر" باشید به این مفهوم است که این تصمیم شما قطعی نیست و دارای شروطی است که یکی از آنها از دست نرفتن احتمالی فرصت شغلی و کم بودن شانس پذیرش در ادامه تحصیل به صورت همزمان است که احتمال آن هم قطعا وجود دارد. فرآیند پذیرش یک فرآیند احتمالی است و ممکن است فرصتهای زیادی را اط شما گرفته و در نهایت نیز پس از سالها تحصیل به لحاظ شغلی و مالی و... ارزیابی شما براساس این معیارها جز ضرر تلقی نگردد. کسانی برای اپلای و پذیرش دکتری توصیه می شوند که علاقه شخصی یا علمی به ادامه تحصیل دارند و فرصت شغلی از دست رفته را نیز بهایی برای رسیدن به این علاقه مندی خویش می بینند یا اینکه به شغلی نظیر هیات علمی (آنهم با شانس شاید نه چندان زیاد) چشم دوخته اند که لازمه آن تحصیل در این مقطع است هرچند به لحاظ مالی فرصتهای از دست رفته را نیز در مقایسه با رسیدن به چنین شغلی بااهمیت نمی دانند. اینرا از این جهت خدمت شما و دوستان مشابه عرض می نمایم که اگر تصور یا پس زمینه ای دارند که فرآیند اپلیکیشن آنها باید به طور قطع راه درستی در مورد کیسهای مختلف و همه باشد به هیچ وجه چنین نیست و این فرآیند به شدت بیرحم و برای برخی با قیمت از دست رفتن سالهای عمرو جوانی و از دست رفتن موقعیتهای مادی و معنوی و خسارات بی شمار همراه است. هرچند برای عده ای که تعداد آنها نیز کم نیست ممکن است با وجود این هزینه ها دارای مزیتهایی است که حاضر به چشم پوشی از این فرصتها و هزینه کرد مادی و معنوی است. تمیدوارم شما نیز برای ادامه تحصیل یا از دست ندادن فرصت شغلی یکی را اولویت قراردهید و اگر وارد این فرآیند میشوید ریسک آنرا نیز پذیرا باشید. برای همه دوستان مشابه با شما نیز همین توصیه را دارم که لزوما نیز یک طرف ماجرا قابل توصیه نیست. یک مهندس باتجربه و فنی مسلط به رشته و زمینه کاری خود از یک دکترای مهندسی بی تجربه ای که صرفا تحصیل را به علت اینکه مقطع بالاتری را گذرانده باشد انتخاب و چیزی به دانش او افزوده نگردیده است، قطعا بهتر است.
    جدا از این مسایل شانس شما برای پذیرش بافاند در حال حاضر متوسط (نه عالی و نه ضعیف) ارزیابی می شود. بدون نمره زبان دقیق و مقالات نهایی تایید شده و موضوع تز ارشدتان که به ویژه موضوع به روز و قابل ادامه بر روی Extention های آن یا زمینه کاری اساتید دانشگاههای مقصد باشد، چنین رزومه ای در حد متعارف اپلیکنتهای دیگر نیز هست به جز آنکه سابقه حل تمرین شما فاکتور مثبتی است که در مقایسه بین گزینه ها برای استاد جذاب خواهد بود. هرچه تعداد این فاکتورها بیشتر باشد یا بتوانید در رزومه برجسته نمایید بهتر است. سوابق دوره های آموزشی مرتبط و نرم افزارهای تخصصی مسلز شده از این جمله هستند. توصیه من به شما اینستکه اولا ببینید کدام راه برای شما بهتر و مناسب تر است و اگر به ادامه تحصیل با وجود این هزینه ها و ریسکهای طبیعی علاقه مند شدید، نسبت به تقویت و تکمیل رزومه نیز اقدام فرمایید. ضمنا در نوشتن رزومه نیز ار تاپیکهای مربوطه حتما کمک بگیری. نوشتن اصطلاحاتی از قبیل "Working Paper" در رزومه به عنوان اولین فیدبکی که استاد میگیرد چندان جالب نیست و در بسیاری موارد پرزنت و رزومه خوب بخش مهمی از یک اپلیکیشن موفق است که شما نیز قطعا با توجه به دانشگاه و رشته و عملکرد تحصیلیتان در صورت حل شدن مساله انگیزه و تصمیم نهایی از این گروه خواهید بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط GHALHAR نمایش پست ها
    1- اراک - مهندسی شیمی - 15.65
    2- شیراز- مهندسی شیمی نانو -17.19
    3-ندارم
    4- ندارم
    5- 15 کنفرانس داخلی -خارجی-محله ترویجی داخلی
    6- ندارم
    7-ندارم
    8- نانو - داروسازی - پروسس - نانوبایو
    9-بیشتر نرم افزارهای رشتمو بلدم - اسیستنت هم بودم
    امیدوارم یکی جواب منو بده
    واقعیت اینستکه بدون نمره زبان و GRE (بیشتر برای امریکا در رشته های فنی مهندسی) و مقاله ژورنال اخذ پذیرش غیرممکن (در دو مورد اول) یا بسیار مشکل(در فقط مورد سوم) است. تعداد مقالات بالای کنفرانسی به علت عدم امکن ارزیابی از کیفیت تحقیق در دوره ارشد نمی تواند جایگزین ژورنال و مجلات ISI یا حداقل ISC شود. با این حال برای برخی دوره های Meng شاید پس از اخذ نمره زبان بتوانید با هزینه شخصی اقدام کنید ولی برای پذیرش با فاند شانسی متاسفانه در حال حاضر ندارید. چنانچه امکان پرداخت هزینه های تحصیل و اقامت را دارید می توانید بسته به آن شرایط کشورهای مختلف را به لحاظ هزینه ها مرور کنید (تاپیکهای مربوطه ) ضمن اینکه همه اینها به شرطی است که گپ تحصیلی زیادی از زمان فارغ التحصیلی نداشته باشید که در غیر اینصورت باز هم متاسفانه شانس حتی برای پذیرش با هزینه شخصی نیز در اغلب کیسها کمتر خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    با توجه به معدل لیسانس شما، متاسفانه بسیاری از دانشگاههای کانادا ممکن است در بخش Min requirments ها معدل بیشتری را نیاز داشته باشند و عبور از این مرحله نیز عمدتا سخت گیرانه است. البته برخی ممکن است برای پذیرش دکتری دوسال یا شصت واحد آخر یا روش دیگری را برای محاسبه مینیمم به کارگیرند که لازمست این مساله را ...................صورت حل شدن مساله انگیزه و تصمیم نهایی از این گروه خواهید بود.
    موفق باشید
    سلام
    خیلی خیلی سپاسگزارم ازینکه وقت گذاشتید و با دقت و حوصله پاسخ دادید
    حرفهای شما کاملا صحیحه و کسی که درگیر "اگر" هست باید ابتدا بیشتر فکر کنه و بعد شروع کنه
    تز ارشد من "شبیه سازی جریان پریودیک خون در مویرگ با مدل غیرنیوتنی غیرخطی" هست که فکر میکنم توی کانادا جذاب باشه و کاملا هم به روز هست
    با توجه به همه ی نکاتی که فرمودید من برای تقویت روزمه م بجز زبان روی چه قسمت هایی دیگه میتونم مانور بدم تا شانسم بیشتر بشه؟

سپاسگزارم

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق، قدرت - آزاد نجف آباد -18.1
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق-قدرت، سیستم های قدرت - صنعتی اصفهان - 18.2
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    تافل: 95 >>> Reading:25- Writing:25-Speaking:20-Listening:25
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    -

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک ISI با IF: 0.6 مرتبط با تز ارشد
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    3 کنفرانس فارسی که یکی از آنها مرتبط با تز ارشد است.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری- مهندسی برق- قدرت، گرایش سیستم های قدرت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    دانشگاه های آمریکا و کانادا با رتبه جهانی زیر 100
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    فارغ التحصیلی با رتبه 3 در مقاطع ارشد و کارشناسی
    بیش از یک سال سابقه تدریس دروس تخصصی و آزمایشگاهی در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی
    2 توصیه نامه از اساتید هیئت علمی با مرتبه استاد تمام
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    حتما به فاند کامل نیاز دارم.

لطفا راهنمایی کنید،
    خیلی ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babakc نمایش پست ها
    مهندسی برق، قدرت - آزاد نجف آباد -18.1
    مهندسی برق-قدرت، سیستم های قدرت - صنعتی اصفهان - 18.2
    تافل: 95 >>> Reading:25- Writing:25-Speaking:20-Listening:25
    -

یک ISI با IF: 0.6 مرتبط با تز ارشد
    3 کنفرانس فارسی که یکی از آنها مرتبط با تز ارشد است.
    دکتری- مهندسی برق- قدرت، گرایش سیستم های قدرت
    دانشگاه های آمریکا و کانادا با رتبه جهانی زیر 100
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    فارغ التحصیلی با رتبه 3 در مقاطع ارشد و کارشناسی
    بیش از یک سال سابقه تدریس دروس تخصصی و آزمایشگاهی در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی
    2 توصیه نامه از اساتید هیئت علمی با مرتبه استاد تمام
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    حتما به فاند کامل نیاز دارم.

لطفا راهنمایی کنید،
    خیلی ممنون.
    دوست عزیز، با توجه به معدل خیلی خوب دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد، همچنین در نظر گرفتن کارهای تحقیقاتی رضایت بخش، بعلاوه ی با فرض گرفتن نمره iBT بالای 95 با Speaking~26 و یک GRE خوب باید بگم شما قطعا از دانشگاههای خیلی خوبی میونین پذیرش بگیرین. در این بین توصیه میکنم حتما یه نگاهی هم به امکان Visa گرفتن یا نگرفتن داشته باشین چون تا جایی که من میدونم رشته های مربوط به Energy و Power در مورد ویزا گرفتن مساله دار هستند. موفق باشین

سلام دوستان به نظرتون من با این رزومه شانس چه دانشگاه های خوبی رو دارم

ریاضی محض-بوعلی همدان-17.01
    ریاضی کاربردی-تربیت مدرس-17.3
    هنوز امتحان ندادم ولی فکر میکنم بین 95تا105 رو بتونم بیارم

2تا isi
    Biomath , BioPhysics
    2تا
    یک داخلی دانشگاه یزد
    و خارجی آتن
    Biomath
    رنک دانگاهی برام مهمه بیشتر
    دانشجو ممتاز در کارشناسی و کارشناسی ارشد
    3ترم حل تمرین(2ترم در کارشناسی و 1 ترم در ارشد)
    2تا کتابم نوشتم
    یه حل تمرین ریاضی 2
    با ترجمه کتاب آنالیز

10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...)

با تشکر قبلی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirianmatlob نمایش پست ها

2تا isi
    Biomath , BioPhysics
    2تا
    یک داخلی دانشگاه یزد
    و خارجی آتن
    Biomath
    2تا کتابم نوشتم
    یه حل تمرین ریاضی 2
    با ترجمه کتاب آنالیز

10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...)

با تشکر قبلی
    روی رزومه شما اگر جناب Abasalt با توجه به تسلطشان به علوم پایه نظر بدهند مناسب تر است و امیدوارم بعدا این نظر را در صورت ملاحظه تکمیل فرمایند ولی در حد اطلاعات اینجانب با توجه به مقالات شما و معدل و رزومه نسبتا خوب در صورت کسب نمره GRE مناسب قادر به دریافت پذیرش با فاند از دانشگاههای امریکا و کانادا هستید ولی نمره GREو GMAT شما نیز تعیین کننده و تعیین کننده است. اگر نمرات این آزمونها در حد زبان شما و بیشتر باشد می توان به رنکهای بالاتری نیز نظر داشت ولی توصیه من ایتستکه در پذیرش سبدی از رنک را همواره مد نظر قراردهید. بسیاری از دوستان متاسفانه با رزومه ای خوب و حتی عالی به دلیل تمرکز بر گروه خاصی از دانشگاهها که در یک رده رنکینگ قرار دارند در این زمینه موفق نبوده اند مگر آنکه زمان برای رسیدن به هدف مورد نظر و قدری ریسک را داشته باشید. در زمینه مرتبط با رشته شما از قبیل شاخه های فعالیت در BioPhysics و Biomath در دانشگاههای مقصد نیز قبل از اپلای تحقیق نمایید چرا که در برخی موارد رنکینگ رشته ای برای رشته هایی نظیر رشته شما تعیین کننده تر یا هم سطح ارزشی رنکینگ عمومی دانشگاهی است.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amirianmatlob نمایش پست ها

2تا isi
    Biomath , BioPhysics
    2تا
    یک داخلی دانشگاه یزد
    و خارجی آتن
    Biomath
    2تا کتابم نوشتم
    یه حل تمرین ریاضی 2
    با ترجمه کتاب آنالیز

10- سایر نکات مهم (
    به فاند و ...)

با تشکر قبلی
    دوست عزیزمون gbahrein اطلاعات خوبی دادند. من رزومه ی amiri دیدم و قطعا ایشون با یک نمره TOEFL بالای 100 و GRE خوب میتونن از دانشگاههای زیر 50 آمریکا هم پذیرش بگیرن. نکته ای که هست دقیقا چیزی که دوستمون gbahrein اشاره کردن و اون Ranking خود رشته هست و نه University برای مثال در رشته ی فیزیک Ranking اول دنیا رو MIT داره در حالی که اگر فیزیک اتمی بخواین بخونین Ranking اول رو دانشگاه University of Colorado Boulder داره که در Ranking کلی شاید بین 50 جهان هم نباشه. بنابراین من هم بهتون توصیه میکنم حتما Ranking رشته ی خودتون رو بدونین، چرا که علی رغم Ranking کلی دانشگاه که ممکنه مثلا بین 50-100 جهان باشه، ممکنه Ranking رشته ی خاص شما توی همون دانشگاه خیلی خوب باشه و در نتیجه شانس پذیرش شما کم خـــــــــواهد بود. در کل موضوع Ranking کلی یک دانشگاه چیزی هست که من بهش زیاد اعتقادی ندارم اما میتونه یه آمار تقریبا قابل قبولی ارایه کنه، در عوض من فقط و فقط به Ranking گروه مورد نظر نگاه میکنم. موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)