صفحه 119 از 587 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129169219 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

با سلام،

۱. شیمی محض(Major) + مهندسی مکانیک (Minor)\ صنعتی شریف \ 17.5

۲. --------

۳. TOFEL 110

۴. GRE 310

۵. مقاله ندارم ولی پیگیرم که انشاالله یک مقاله بین رشته ISI با یکی از دانشجویان ارشد شیمی بنویسم

۶.--------

۷. Ph. D بین رشته ای (مهندسی مکانیک با شیمی)؛ به زمینه انرژی های پاک و جایگزین، باتری،سلول خورشیدی ,تصفیه اب و پسماند زدایی علاقه دارم.

۸. امریکا - کانادا -استرالیا - سوئیس

۹. به مدت دو سال دستیار پژوهشی و آزمایشگاهی چند تا از دانشجویان دکترا بودهام./ سه توصیه نامه از اساتید نامی مکانیک و شیمی دارم./
    کل مقطع راهنمایی تا دوم دبیرستان را در مدارس انگلیسی زبان استرالیا گذراندم.

۱۰. به دنبال full fund از دانشگاه های مطرح مثل Cal Tech, Purdue,UC Berkeley و یا دانشگاه های top20 در مکانیک هستم.

با سپاس فراوان.

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط teroye_277 نمایش پست ها
    با سلام،

۲. --------

۳. TOFEL 110

۴. GRE 310

۵. مقاله ندارم ولی پیگیرم که انشاالله یک مقاله بین رشته ISI با یکی از دانشجویان ارشد شیمی بنویسم

۶.--------

۷. Ph. D بین رشته ای (مهندسی مکانیک با شیمی)؛ به زمینه انرژی های پاک و جایگزین، باتری،سلول خورشیدی ,تصفیه اب و پسماند زدایی علاقه دارم.

۹. به مدت دو سال دستیار پژوهشی و آزمایشگاهی چند تا از دانشجویان دکترا بودهام./ سه توصیه نامه از اساتید نامی مکانیک و شیمی دارم./

۱۰. به دنبال full fund از دانشگاه های مطرح مثل Cal Tech, Purdue,UC Berkeley و یا دانشگاه های top20 در مکانیک هستم.

با سپاس فراوان.
    سلام

معدل های مربوط به لیسانس شیمی و مکانیک شما بسیار خوب هستند و با توجه به اینکه دانشگاه شما، بسیار مطرح و خوشنام هست قطعا با این معدل شانس بالایی خواهید داشت. نمره تافل شما، بسیار عالی هست و 10 نمره بالاتر از مینیمم بهترین دانشگاههای دنیا هست. تنها نکته ای که میتونم اشاره کنم نمره GRE شما هست که ایکاش بالای 315 (320) بود که قطعا شما توانایی گرفتن چنین نمره ای را خواهید داشت اما خوب با توجه به رزومه شما با احتمال بسیار قوی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد اما اگر بالای 320 بیارید فوق العاده میشه! در مورد گرایشی که فرمودین خصوصا انرژی جدیدا حساسیتهایی وجود داره اما خوب این طور هم نیست که بگیم خط قرمز هستن، پس قبل از اپلای در این مورد یه مقدار مطالعه کنید که دچار مشکل نشید. دستیار پژوهشی بودن، اگر همراه با اشاره به این موضوع در ریکامها بشه و کنارش یک مقاله هم بیاد فوق العاده برای دانشجوی مقطع کارشناسی راه گشا بوده و بسیار در چشم خواهید بود. توصیه نامه از اساتید نامی هم که بسیار فوق العاده هست و کمک شایانی محسوب میشه. نمره زبان شما گویای توانایی شما هست و با نمره اسپیکینگ بالای 25 فاند TA در دسترس شما خواهد بود اگر در درسی TA بودین ذکر کنید تا فاند TA در همان ترم اول در دسترستون باشه. با این رزومه شما (اگر تونستین حتما دوباره برای GRE بالای 320 تلاش کنید تا حتمی حتمی حتمی بشه پذیرش فول فاندتون از دانشگاههای تاپ) با احتمال بسیار بسیار بالایی پذیرش فول فاند شما از دانشگاههای رنک 1-10 حتمی خواهد بود. امیدوار و موفق باشید.

Junior Member

رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق صداسیما 17
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : ict غیرانتفاعی ابرار تهران 16.2
    نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ielts 6.5
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد مالتی مدیا یا comunication eng
    کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر : آلمان
    نکات برجستۀ رزومه : سابقه چهار سال صدابرداری در رادیو

میدونم رزومه خاصی ندارم و تنها نکته مثبت سابقه کاریم هست به نظرتون میتونم از جایی پذیرش بگیرم ؟ ممنون از راهنماییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد قزوین

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    ----
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    عمران دانشگاه آزاد قزوین 12.69
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    ----

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس 7.5 (speaking 7 writing 7.5 reading 8.5 listening 6)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    quantitative 162 - verbal 136 - writing 3

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ----
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    ----
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    رشته عمران (سازه، مهندسی آب، مهندسی باد، محیط زیست و غیره) برای مقطع فوق لیسانس

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا، آلمان، استرالیا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    ----

10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    ----

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    مرسی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی شیمی-صنعتی بابل-15.8-2ترم از درسم مونده
    هنوز امتحان ندادم ولی فکر میکنم بین 95تا105 رو بتونم بیارم

دارم کار میکنم،هنوز به نتیجه نرسیده

بیوتکنولوژی-فوق لیسانس
    امریکا-کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (

مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...)
    به فاند کامل نیاز دارم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mina_fsh نمایش پست ها
    رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق صداسیما 17
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : ict غیرانتفاعی ابرار تهران 16.2
    نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ielts 6.5
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد مالتی مدیا یا comunication eng
    کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر : آلمان
    نکات برجستۀ رزومه : سابقه چهار سال صدابرداری در رادیو

میدونم رزومه خاصی ندارم و تنها نکته مثبت سابقه کاریم هست به نظرتون میتونم از جایی پذیرش بگیرم ؟ ممنون از راهنماییتون
    همین معدل های خوبی که دارید، تضمین پذیرش شماست. نمرۀ آیلتس حداقل 6.5 هم که ظاهراً مهیاست و به نظر نمیاد مشکلی داشته باشید. در حال حاضر باید یکی یکی دانشگاه های معتبر آلمان توسط خودتون چک بشه تا دانشگاه های هدف، شناسایی و حداقل های مورد نیاز دانشگاه های هدف، فهرست بشه.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط g_best نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    ----
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    عمران دانشگاه آزاد قزوین 12.69
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    ----

آیلتس 7.5 (speaking 7 writing 7.5 reading 8.5 listening 6)

quantitative 162 - verbal 136 - writing 3

----
    ----
    رشته عمران (سازه، مهندسی آب، مهندسی باد، محیط زیست و غیره) برای مقطع فوق لیسانس

آمریکا، آلمان، استرالیا

----

10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    ----

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    مرسی.
    متأسفانه معدل لیسانس شما به قدری پایین هست که حتی شانس پذیرش شما، به 50 درصد هم نمیرسه! در هر سه کشور، ممکنه دانشگاهی پیدا بشه که به شما پذیرش بده؛ اما اعتبار چنین دانشگاهی، جای بحث داره. برای امریکا، نمرۀ GRE کمی دارید و در کنار معدل پایین لیسانس، مشکلات شما بیشتر هم شده. با این حال، در امریکا میتونید جایی پیدا کنید که با فاند شخصی عازم بشید. برای پیدا کردن این دانشگاه ها، سراغ دانشگاه های بدون رنک موجود در رنکینگ US News برای رشتۀ عمران برید. در واقع، رنک چنین دانشگاه هایی میشه بالای 100 یا حتی بالای 150 در خود امریکا.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط si_ni نمایش پست ها

بیوتکنولوژی-فوق لیسانس
    امریکا-کانادا
    10- سایر نکات مهم (

به فاند و ...)
    به فاند کامل نیاز دارم

الان در مورد چه شانسی باید نظر داده بشه؟ شما هنوز هیچ کدام از آیتم های رزومه تون کامل نیست. حالا که 2 ترم از درستون مونده، به آب و آتیش بزنید تا بتونید به حداکثر معدل ممکن برسید. برای تافل هم تلاش کنید حداقل 100 بگیرید و برای اسپیکینگ 26 حسابی انرژی بگذارید. GRE هم براتون حیاتی هست و به نمرۀ زیر 310 فکر نکنید. امیدوارم تا زمان اپلای، حداقل دو مقالۀ ISI باکیفیت داشته باشید.

برای فاند کامل، یا باید معدل بالا داشته باشید؛ یا باید اسپیکینگ بالای 25 داشته باشید؛ یا باید رکورد پژوهشی شما، برای استادهای هدفتون جذاب باشه. خودتون برای حدوداً 2 سال آینده تون برنامه بریزید تا به آیتم های ذکر شده برسید.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط si_ni نمایش پست ها

بیوتکنولوژی-فوق لیسانس
    امریکا-کانادا
    10- سایر نکات مهم (

به فاند و ...)
    به فاند کامل نیاز دارم

سلام

دوست عزیز شما 2 ترم از درستون مونده و نمره زبان و GRE ندارین. پس از روی چه آیتمی باید رزومه شما بررسی بشه؟ خوب همه افراد میتونن بیان بنویسن با فرض فلان و فلان و فلان من شانسم چیه؟ امیدوارم بقیه افراد زمانی انتظار ارایه نظر در مورد رزومه داشته باشن که آیتم های مورد نظر برای قضاون رو داشته باشن، مثلا شما نمیتونی به یک نفر بگی به نظر در مسابقه فوتبال امشب تیم A برنده میشه یا تیم B، در حالیکه اون فرد اسامی این دو تیم رو نمیدونه، از رو چی میخواد نظر بده؟!!! یا نظر نمیده یا اگر نظر بده از واقعیت به دور و شانسی خواهد بود. اما برای احترام به پست شما (در حالیکه این پست جاش اینجا نیست و باید در قسمت معدلها بررسی بشه)، عرض کنم خدمتتون که در حال حاضر بر روی معدل خودتون متمرکز بشن تا بالای 16 باشه چون برخی دانشگاهها کانادا در برخی رشته مینیمم معدل 16 مدنظرشون هست و به شدت روی معدل حساس هستند. امریکا هم بدون GRE اصلا نمیشه نظر داد. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط teroye_277 نمایش پست ها
    با سلام،

۲. --------

۳. TOFEL 110

۴. GRE 310

۶.--------

با سپاس فراوان.
    چون شما برای دانشگاههای TOP20 خیز برداشتین میخواستم یه نکاتی مختص شرایط شما بگم. معدل کارشناسی شما قطعا معدل خوبی هست ولی عالی نیست و با همه ی تفاصیری که شد و دوستان هم Comment دادن من نمیدونم‌ آیا واقعا شما میتونین Full fund از TOP10 آمریکا هم پذیرش بگیرین یا نه؟ خیلی از مسایل هستند که توی امر پذیرش از TOP10 دخیلند، برای مثال شما مستقیما از کارشناسی دارین Apply میکنین و قطعا کاندیداهای خیلی قوی ای از آسیای شرقی (مخصوصا هند) و حتی اروپا (مخصوصا آلمان) برای دانشگاههای TOP10 آمریکا دارن Apply میکنن که علاوه بر کارشناسی موارد چشمگیری رو هم توی رزومشون دارند، از قبل: کارشناسی ارشد، مقاله ی چاپ شده، تجربه ی همکاری های قوی با گروههای مختلف، فارغ التحصیل از دانشگاههای مطرح، معدل عالی و حتی نمره GRE خیلی خوب. من بر خلاف برخی بچه ها فکر نمیکنم اینکه شما دانشگاه صنعتی شریف درس خونده باشین خیلی خیلی مهم باشه چون بوده مواردی که در مقام قیاس با دانشگاه صنعتی شریف، یکی از یه دانشگاه خیلی متوسط اونم آزاد ایرانی و صرفا با CV بهتر تونسته پذیرش رو ببره. با توجه به رزومه ی شما من هم فکر میکنم شما توانایی دارین که از بهترین دانشگاههای آمریکا بتونین پذیرش بگیرین ولی با این حال برای خود من خیلی بعید هست شما از High respective Universities like MIT, Berkeley بتونین Full fund پذیرش بگیرین. این چیزایی که گفته شد همه حدس و گمـــــــان بر پایه ی تجربیات هست و در مجمـــــــــوع من شانس خیلی خوبی برای دانشگاههای 10-30 آمریکا براتون میبینم و توصیه جدی میکنم برای دانشگاههای زیر 50 آمریکا و نه فقط TOP10 حتما Apply کنین. دوستانی که رزومه هایی مثل شما دارند چقدر خوبه که اگر موفق به پذیرش گرفتن از دانشگاههای TOP20 شدن، بیان و توی بخش نتایج پذیرش وارد کنند تا آمار و ارقام دست کسانی که میخوان برای همچین دانشگاههایی اقدام کنند بیاد. موفق باشین
    ویرایش توسط brad11alpha : April 28th, 2015 در ساعت 12:49 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)