صفحه 122 از 587 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132172222 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Law

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

واسه نمره آیلتس که عرض کردم اماده امتحانم تقریبا
    منظورتون از اینکه :الان رسیدیم به نمرات زبان، معدل، سن و رشته و دانشگاه شما. بهتره یه گزارشی از این موضوع بدین، رو متوجه نشدم!
    معدل رو که عرض کردم !نمره زبانم بالا توضیح دادم!رشته؟؟؟اولین کلمه ای که توی همون اطلاعات تایپ کردم حقوقه!
    دانشگاهم اگه منظورتون دانشگاه علوم قضاییه نمیدونم دادن گزارش در موردش توی شانس پذیرش من تاثیری داشه باشه

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط adelsamimi1374 نمایش پست ها
    واسه نمره آیلتس که عرض کردم اماده امتحانم تقریبا
    منظورتون از اینکه :الان رسیدیم به نمرات زبان، معدل، سن و رشته و دانشگاه شما. بهتره یه گزارشی از این موضوع بدین، رو متوجه نشدم!
    معدل رو که عرض کردم !نمره زبانم بالا توضیح دادم!رشته؟؟؟اولین کلمه ای که توی همون اطلاعات تایپ کردم حقوقه!
    دانشگاهم اگه منظورتون دانشگاه علوم قضاییه نمیدونم دادن گزارش در موردش توی شانس پذیرش من تاثیری داشه باشه
    من معذرت میخوام اگر زیاد دقیق نگفتم. در مــــــــورد نمره زبان منظورم دقیقا اعلام نمره هست چون ممکنه شما IELTS: 8.5 بگیرین یا اینکه 6. در مــــورد معدلتون باید بگم شما اعلام نکردین الان ترم چند هستین و تنها گفته بودین "با توجه به وضعیت فعلیم احتمالا معدل رو همین مرزه". در مــــــورد رشته منظورم رشته ای هست که برای ارشد یا دکتری در نظر گرفتین چون برخی گرایش ها توی رشته ی شما Highly recommended هستند و شانس با توجه به اینکه چه گرایشی میخوایین ادامه بدین تغییر میکنه. در مجموع چون شما اعلام کردین که Fund هم میخواین باید بگم شانس شما در هر صورت خیلی کمه اما خوب غیر ممکن نیست. چیزی که میخواستم اضافه کنم اینکه شما واقعا هنـــــــوز نه به قول خودتون تعهد خدمتتون برطرف شده، نه مشمولیت، نه نمره زبان دارین، نه معدل کلتون هنوز معلــــــومه و از طرفی نیاز به Fund هم دارین که گرفتنش توی رشته ی شما خیلی سخته. شاید بهتر باشه وضعیت خودتون اول مشخص بشه بعد قطعا با آزادی عمل بیشتری میشه روی Case شما نظر داد. در هر صورت با برآورده شدن همه ی این ملزومات، متاسفانه شانس گرفتن Fund توی رشته ی شما پایین هست. موفق باشین

Junior Member

0- نقشه کشی صنعتی- علمی کاربردی- 18.03
    1- معماری- غیر انتفاعی- بالاتر از 17.5 (هنوز نمره مقاله پایان نامم ثبت نشده)
    2- -----
    3- هنوز ندادم (دارم میخونم تا برای مهر برسم)
    4- هنوز ندادم ( ولی میدونم در قسمت Quantitative و Analytical Writing میتونم نمره بالایی بگیرم)
    5- دو مقاله در مجلات داخلی دارم
    6- ------
    7- معماری - فوق لیسانس
    8- آمریکا و کانادا
    9- پرتفلیوی کامل و دقیق دارم، کارهای دستیم قویه، دو تا همایش دانشگاهی برگزار کردم، کارهای تیمی زیادی دارم که در پرتفلیوم آوردم، و برای همه اینها 3 تا از اساتیدم که تحصیل کرده ایتالیا (پلی تکنیک میلان) و انگلیس هستن رو برای رفرنس معرفی کردم، یک مدرک معماری داخلی از دانشگاه تهران دارم، 30 سالمه و سابقه کار مرتبط هم دارم
    10- اگر کاری لازمه انجام بدم تا بتونم فاند بگیرم بگین که به هدفم برسم
    پیشاپیش از کمکتون سپاس گذارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Masumeh_S نمایش پست ها
    0- نقشه کشی صنعتی- علمی کاربردی- 18.03
    1- معماری- غیر انتفاعی- بالاتر از 17.5 (هنوز نمره مقاله پایان نامم ثبت نشده)
    2- -----
    3- هنوز ندادم (دارم میخونم تا برای مهر برسم)
    4- هنوز ندادم ( ولی میدونم در قسمت Quantitative و Analytical Writing میتونم نمره بالایی بگیرم)
    5- دو مقاله در مجلات داخلی دارم
    6- ------
    7- معماری - فوق لیسانس
    8- آمریکا و کانادا
    9- پرتفلیوی کامل و دقیق دارم، کارهای دستیم قویه، دو تا همایش دانشگاهی برگزار کردم، کارهای تیمی زیادی دارم که در پرتفلیوم آوردم، و برای همه اینها 3 تا از اساتیدم که تحصیل کرده ایتالیا (پلی تکنیک میلان) و انگلیس هستن رو برای رفرنس معرفی کردم، یک مدرک معماری داخلی از دانشگاه تهران دارم، 30 سالمه و سابقه کار مرتبط هم دارم
    10- اگر کاری لازمه انجام بدم تا بتونم فاند بگیرم بگین که به هدفم برسم
    پیشاپیش از کمکتون سپاس گذارم
    برای معماری علاوه بر Portfolio قوی و نمونه کار باید حتما requirements های دانشگاهی که میخواید اپلای کنید را به دقت ببینید. ضمنا portfolio بایستی به صورت دیجیتالی تهیه شود و فرمتهای دستی را دانشگاههای امریکا و کانادا دیگر عموما برای اپلیکیشن قبول ندارند.
    به علاوه برای رشته شما SOI یا همان Statement of Interest قوی اهمیت زیادی در پذیرش دارد. برای ارشد خیلی نیاز به مقاله نیست هرچند داشتن آن برای شما مثبت ولی به اندازه دو فاکتوری که خدمت شما گفته شد نیست. GRE قوی و زبان خوب نیاز دارید و با "می توانم" در هیچ شرایطی به شما پذیرش نمی دهند ضمن اینکه بسیاری از تخمینهای ما نسبت به تواناییهایمان چه مثبت و چه منفی با خطای زیادی همراه است و بهتر است سریعتر این تواناییها را با شرکت در آزمون مورد ارزیابی دقیقتر قرار دهید. برای کانادا عموما GRE نیاز نیست ولی شانس پذیرش نیز در مستر معماری محدود و رقابتی تر است.
    رشته معماری فاند زیادی عموما داده نمی شود به ویژه در مقطع ارشد اما امکان دریافت آن با رزومه قویتر در شرایطی محدودتر وجود دارد. رزومه اساتید شما البته در دادن ریکامندیشن مهم و به ویژه اگر افراد شناخته شده ای نیز باشند مثبت است اما چیزی که مهمتر است رزومه خود شما و فاکتورهای مذکور است. بدون Digital Portfolio , SoI قوی و نمرات بالای آزمونها امکان دریافت پذیرش در MArch وجود ندارد. برای مشاهده نمونه Portfolio جهت اخذ پذیرش اینجا را بببینید. توضیحات زیر نیز از یکی از دانشگاهها برای پورتفولیوی دیجیتال استخراج شده است که همانطور که در انتها (خط آخر)میبینید فاکتور خلاقیت و تواناییهای طراحی شما در این رشته در قالب پورتفولیویی که ارائه می دهید توسط کمیته پذیرش سنجیده می شود و این یکی از مهمترین معیارهای شانس پذیرش شماست. بنابراین پاسخ سوال شانس شما با تاکید ویژه به کیفیت کار شما در این بخش و نتیجه تلاشهای شما در دوره کارشناسی است که در قالب این بخش ارائه می نمایید.

Digital Portfolio Requirements

Candidates for MArch must provide evidence of original and/or creative work in any field or medium, and provide in writing a brief description of the work. The requirements for digital portfolio submissions are as follows:

• 8.5" x 11" page size
    • Maximum of 25 pages.
    • First and last name to appear on cover page
    • Footer on each page to include first and last name
    • Indication of your specific involvement/contributions to group projects
    • File name format: Lastname_Firstname_MArch_2014portfolio.pdf
    • PDF file no greater than 30 MB (resolution is for screen viewing, not print)
    Note: The Admissions Committee is generally looking for evidence of creative ability, potential and design skill.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای معماری علاوه بر Portfolio قوی و نمونه کار باید حتما requirements های دانشگاهی که میخواید اپلای کنید را به دقت ببینید. ضمنا portfolio بایستی به صورت دیجیتالی تهیه شود و فرمتهای دستی را دانشگاههای امریکا و کانادا دیگر عموما برای اپلیکیشن قبول ندارند.
    به علاوه برای رشته شما SOI یا همان Statement of Interest قوی اهمیت زیادی در پذیرش دارد. برای ارشد خیلی نیاز به مقاله نیست هرچند داشتن آن برای شما مثبت ولی به اندازه دو فاکتوری که خدمت شما گفته شد نیست. GRE قوی و زبان خوب نیاز دارید و با "می توانم" در هیچ شرایطی به شما پذیرش نمی دهند ضمن اینکه بسیاری از تخمینهای ما نسبت به تواناییهایمان چه مثبت و چه منفی با خطای زیادی همراه است و بهتر است سریعتر این تواناییها را با شرکت در آزمون مورد ارزیابی دقیقتر قرار دهید. برای کانادا عموما GRE نیاز نیست ولی شانس پذیرش نیز در مستر معماری محدود و رقابتی تر است.
    رشته معماری فاند زیادی عموما داده نمی شود به ویژه در مقطع ارشد اما امکان دریافت آن با رزومه قویتر در شرایطی محدودتر وجود دارد. رزومه اساتید شما البته در دادن ریکامندیشن مهم و به ویژه اگر افراد شناخته شده ای نیز باشند مثبت است اما چیزی که مهمتر است رزومه خود شما و فاکتورهای مذکور است. بدون Digital Portfolio , SoI قوی و نمرات بالای آزمونها امکان دریافت پذیرش در MArch وجود ندارد. برای مشاهده نمونه Portfolio جهت اخذ پذیرش اینجا را بببینید. توضیحات زیر نیز از یکی از دانشگاهها برای پورتفولیوی دیجیتال استخراج شده است که همانطور که در انتها (خط آخر)میبینید فاکتور خلاقیت و تواناییهای طراحی شما در این رشته در قالب پورتفولیویی که ارائه می دهید توسط کمیته پذیرش سنجیده می شود و این یکی از مهمترین معیارهای شانس پذیرش شماست. بنابراین پاسخ سوال شانس شما با تاکید ویژه به کیفیت کار شما در این بخش و نتیجه تلاشهای شما در دوره کارشناسی است که در قالب این بخش ارائه می نمایید.

Digital Portfolio Requirements

Candidates for MArch must provide evidence of original and/or creative work in any field or medium, and provide in writing a brief description of the work. The requirements for digital portfolio submissions are as follows:

• 8.5" x 11" page size
    • Maximum of 25 pages.
    • First and last name to appear on cover page
    • Footer on each page to include first and last name
    • Indication of your specific involvement/contributions to group projects
    • File name format: Lastname_Firstname_MArch_2014portfolio.pdf
    • PDF file no greater than 30 MB (resolution is for screen viewing, not print)
    Note: The Admissions Committee is generally looking for evidence of creative ability, potential and design skill.
    از راهنماییهای صبورانه و دلسوزانتون تشکر می کنم
    پرتفلیوی که طراحی کردم هم دیجیتالیه هم استاندارهایی که لیست کردین رو توش رعایت کردم (خداروشکر این یکی رو عقب نموندم)
    یه سوال برام پیش اومده:
    چطوری میتونم رزومم رو قوی کنم؟ (نمره تافل و GRE رو میفرمایین؟)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng--Sharif

- رشتۀ
    مهندسی شیمی/ معدل کارشناسی 14.36/ سهند تبریز

2- رشتۀ ارشد

مهندسی شیمی/ جداسازی/ معدل 16.33/ شریف

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : 107 (R:26 L:29 S:24 W:28)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندادم ولی GRE حدودا 310

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) :

سه مقاله ISI چاپ شده و 1 سابمیتی

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : 5 کنفرانس داخلی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :

مهندسی شیمی - دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :

آمریکا -کانادا
    علی رغم تلاش بسیار از هیچ استادی در کانادا امسال جواب ایمیل نگرفتم و آمریکا رو هم اپلای نکردم

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : ----

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

نیازمند فاند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Masumeh_S نمایش پست ها
    از راهنماییهای صبورانه و دلسوزانتون تشکر می کنم
    پرتفلیوی که طراحی کردم هم دیجیتالیه هم استاندارهایی که لیست کردین رو توش رعایت کردم (خداروشکر این یکی رو عقب نموندم)
    یه سوال برام پیش اومده:
    چطوری میتونم رزومم رو قوی کنم؟ (نمره تافل و GRE رو میفرمایین؟)
    تاکید دیجیتال پورتفولیو را با توجه به عنوان دستی بودن کارها در بیان رزومه داشتم که خوشبختانه این نقطه مثبت وجود دارد.
    برای تقویت رزومه به تاپیک مربوط به فاکتورهای موثر بر رزومه مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید(اینجا)
    به غیر از موارد فوق که به درستی اشاره کردید، SOI یا SOP تاثیرگذار، تسلط بر نرم افزارها و دوره های آموزشی، مقالات و دستیاری تدریس و... است که برخی از آنها در این مرحله قابل تحقق است. ضمنا نحوه پرزنت و فرمت مناسب و تاثیرگذاری یک رزومه خوب نیز نکته ای است که اهمیتی هم سطح یا بسیار نزدیک به خود رزومه دارد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meh_shah نمایش پست ها
    - رشتۀ
    مهندسی شیمی/ معدل کارشناسی 14.36/ سهند تبریز

2- رشتۀ ارشد

مهندسی شیمی/ جداسازی/ معدل 16.33/ شریف

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : 107 (R:26 L:29 S:24 W:28)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندادم ولی GRE حدودا 310

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) :

سه مقاله ISI چاپ شده و 1 سابمیتی

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : 5 کنفرانس داخلی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :

مهندسی شیمی - دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :

آمریکا -کانادا
    علی رغم تلاش بسیار از هیچ استادی در کانادا امسال جواب ایمیل نگرفتم و آمریکا رو هم اپلای نکردم

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : ----

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

نیازمند فاند

برای کانادا مینیممهای GPA لیسانس و ارشد شما در پذیرش دکتری مهم و بدون آن امکان عبور از مرحله تاییدیه تحصیلات تکمیلی و رسیدن پرونده به دست استاد وجود ندارد. البته نحوه اعمال معدل و شرایط آن در هر دانشگاه متفاوت است و باید قبل از اقدام در سایت دانشگاه و سپس دانشکده چک نمایید. این از آن جهت دارای اهمیت است که بسیاری مواقع در چنین مواردی با وجود صرف زمان و هزینه بسیار و موافقت استاد در دانشگاه کانادایی و اپلای شما بدون رسیدن پرونده ریجکت خواهید شد و از دست استاد نیز کار زیادی برنخواهد آمد چون رعایت این مینیممها اصولا در بخش دیگری(Graduate office) انجام و مستقلا کنترل میگردد. در هرحال شما که پاسخی دریافت ننموده اید برای اپلای مجدد بررسی فرمایید به چه علتی این اتفاق افتاده است و ضمنا حتما مورد فوق را چک و در صورتی اقدام به تجدید مکاتبه با استادهای دانشگاه مربوطه فرمایید که از قبولی شرایط اولیه مینیممهای خود توسط دانشگاه اطمینان حاصل گردد. دلیل هایی که ممکن است در فرآیند عدم پاسخ به شما ایجاد شده باشد می تواند:
    - وجود نقص یا مشکلی در رزومه شما(نظیر گپ تحصیلی زیاد، طول زیاد مدت تحصیل در یک یا همه مقاطع قبل، ...)
    - عدم تطابق موضوع تز ارشدتان با زمینه های کاری اساستید مربوطه
    - عدم رسیدن ایمیل به استاد یا رسیدن آن در زمان نامناسب با توجه به زمان مناسب انتخاب دانشجو
    - رسیدن اپلیکیشنها و یا واریانتهای قوی تر همزمان با شما به دست استاد
    - عدم تناسب شرایط شما با سطح استاد یا دانشگاه مربوطه و یا عدم تطابق با حداقلهای مورد نظر استاد یا دانشگاه
    -تجربه قبلی استاد در زمینه دانشجویان مشابه با موقعیت فعلی شما(ملیت، دانشگاه قبلی، شرایط امکان حصول ویزا، نحوه مکاتبات و...)
    - عدم ارسال رزومه تاثیر گذار یا پرزنت نامناسب (از نظر استاد یا در کل)
    - عدم انتخاب موضوع ایمیل مناسب یا متن تاثیرگذار در ایمیل مکاتبه(نظیر متنهای بسیار طولانی یا با ساختار نامناسب یا حتی به لحاظ زبان ضعیف و دارای غلطهای متعدد به نحوی که نگاه استاد را جلب ننماید)
    -موارد دیگر

امید است با رفع این مشکلات احتمالی و تقویت رزومه خود پاسخ مناسبی از استادان دریافت کنید. برخی دانشجویان نیز بدون مکاتبه اولیه بااستاد نسبت به اپلای اقدام و پذیرش بافاند نیز دریافت میکنند که هم در کانادا و به ویژه در امریکا با رزومه خوب می تواند راهکار دیگری باشد که پیگیری آن در برخی موارد امکانپذیر است . واقعیت اینستکه گاهی بدون هیچ دلیل خاصی این اتفاق(عدم پاسخ دهی) اتفاق می افتد و با وجود نیاز استاد به پذیرش دانشجو و تطابق شرایط شما فاکتور شانس به تنهایی مانع این امر می گردد که در چنین شرایطی تکرار ایمیل به نحو مناسب و مدیریت شده امکان دریافت پاسخ را افزایش می دهد.
    توصیه من اینستکه برای امریکا نیز حتما امسال اپلای کنید و با GRE حدود320 سعی کنید شانس خود را به ویژه با معدل لیسانس نه چندان دلچسب افزایش دهید. (نداشتن سابقه TA و تدریس نیز برای شما به ویژه در برخی دانشگاههای امریکایی که سال اول عموما به دانشجویات PhD فاند TA میدهند قدری نکته منفی است که سعی کنید همکاریهای قبلی احتمالی خود با اساتید و یا فعالیتهای احتمالی در سال اخیر را اضافه فرمایید)
    شما از جمله دانشجویانی هستید که اگر نقاط ضعف جزیی گفته شده احتمالی را نداشته یا برطرف کنید می توانید عدم پذیرش امسال خود را به دلایل "اقدام در زمان نامناسب یا در زمان مناسب به شکل نامناسب" تلقی کنید و با رفع مسایل جزیی احتمالی در رزومه نظیر پرزنت خوب آن با بهره گیری از نظرات دوستان در تاپیک رزومه که در پست قبلی اشاره شد، امسال پذیرش از یکی از دوکشور را قطعی فرموده و اقدام نمایید.
    امیدوارم این توضیحات برای دوستانی نظیر شما نیز که رزومه مناسبی داشته و متاسفانه در مرحله اول با چنین فیدبکهایی یا حتی ناامیدکننده تر(نظیربرخی دوستان که ایمیلهای پاسخ ناامیدکننده ای علیرغم شایستگی خود دریافت نموده اند) مفیدواقع شده و بتوانند با توجه به نکات ذکر شده و با بهره گیری از تجربیات اقدامات مرحله اول خود پذیرشی در سط و شایسته خویش برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر کسب نماید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط gbahrein : May 1st, 2015 در ساعت 09:23 AM

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس: شیمی کاربردی – نام دانشگاه آزاد تهران مرکز– معدل نهایی 16.61
    2- رشتۀ فوق لیسانس: شیمی آلی – نام دانشگاه خواجه نصیر – معدل نهایی 17.15
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) بدر حال خوندن
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها در حال خوندن
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر یک مقاله ISIبا ایمپکت2.1 بعد از اسم استاد اسم اول
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده یک سمینار داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای phd
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمریکا کانادا آلمان سایر کشورهای اروپا استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) TA یکی از دروس برای شش ماه سه ترم آلمانی و دو ترم فرانسوی
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) فول فاند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima204 نمایش پست ها

1- رشتۀ لیسانس: شیمی کاربردی – نام دانشگاه آزاد تهران مرکز– معدل نهایی 16.61
    2- رشتۀ فوق لیسانس: شیمی آلی – نام دانشگاه خواجه نصیر – معدل نهایی 17.15
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) بدر حال خوندن
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها در حال خوندن
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر یک مقاله ISIبا ایمپکت2.1 بعد از اسم استاد اسم اول
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده یک سمینار داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای phd
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمریکا کانادا آلمان سایر کشورهای اروپا استرالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) TA یکی از دروس برای شش ماه سه ترم آلمانی و دو ترم فرانسوی
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) فول فاند

توضیحات پست قبلی در ارتباط با رزومه را مطالعه فرمایید. در مورد کیس شما نیز بدون نمره زبان و GRE شانس شما، مقدار خروجی تابع پذیرش که متشکل از این فاکتورها خواهد بود قابل تعیین نیست اما توصیه کلی انستکه با یک مقاله ISI برای پذیرش استرالیا عموما حساب خوبی نمی توانید داشته باشید. نفر دوم مقاله بودن بعد استاد مشکلی نیست IF هم قابل قبول است ولی حداقل 2تا 3مقاله برای استرالیا (برای رشته شما3تا) برای رقابتی پذیر شذن رزومه نیاز است که این فاکتور را نمی توانید خیلی در این مرحله دیگر روی آن حساب کنید.
    برای اروپا یافتن پوزیشن خالی در راستای تز شما تعیین کننده است که قاعدتا کار ساده ای هم ممکن است نباشد ولی برای امریکا من شانس شما را بیشتر می دانم به ویژه اینکه TA از فرمهای رایج رشته شما و بسیاری دانشگاههای امریکاست. برای کانادا نیز همزمان اقدام نمایید به ویژه زبان فرانسوی را اگر بتوانید در حد نیازهای دانشگاه های فرانسوی زبان کبکQuebec فراهم کنید بسیار شانس خوبی دارید چون در دانشگاههای فرانسوی زبان رقابت کمتری وجود دارد و این منطقه در کانادا نیز هزینه های تحصیل کمتری دارد.
    توصیه من اینستکه حتما رزومه و زبان انگلیسی و فرانسه را تقویت و اقدام فرمایید. دانستن زبان آلمانی جز اینکه برای آلمان اقدام کنید یا استاد آلمانی مدنظرتان باشد خیلی فاکتور مثبتی در رزومه نیست و برای فرانسه نیز به همین شکل(به استثنا Quebec) وچنانچه جنرال می خواهید شانس داشته باشید تمرکزتان را فقط روی زبان انگلیسی قرار دهید. در غیر این صورت صرفا روی فرانسه (زبان) و پذیرش از کبک کانادا تمرکز کنید که شانس پذیرش خوبی دارد در مورد کیس شما. این اقدام در شرایطی است که شانس دریافت ویزای شما بالا باشد وگرنه قرار دادن همه تخم مرغها در یک سبد توصیه نمی شود به ویژه شما که دو ترم بیشتر هم نخوانده و مجبور به سرمایه گذاری و زمان سنگینی برای آموزش زبان فرانسه هستید.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)