صفحه 123 از 587 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133173223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 5865

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Junior Member shadmehr_1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Sharif

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

سلام دوستان ممنون میشم نظرتون رو در مورد شانسم بدونم
    ۱- دانشگاه صنعتی شاهرود-برق کنترل-15.30
    ۲- دانشگاه صنعتی شریف-برق کنترل-17.72
    ۳- 102(R=30, L=23, S=24, W=25)
    ۴- GRE ندادم هنوز- تخمینی: کوانت 168 و وربال 152
    ۵- یک ژورنال IEEE
    ۶- 1کنفرانس معتبر چاپ شده
    ۷- کنترل- PHD

۸- کانادا- اسرالیا- آمریکا
    ۹- سابقه کار ندارم ولی سابقه تدریس یک نرم افزار و دستیار آموزشی برای 2 درس رو دارم-شاگرد سوم دوره ارشد
    ۱۰- فاند کامل!!
    ممنون

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین لازم الاجرا در پست اول

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی برق قدرت- دانشگاه کردستان- 15.69

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت- شهید بهشتی تهران- 16.35

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

تافل 90

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    1 isi و 2 تا غیر isi

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده

2
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

برق برای دکتری

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:

آمریکا ، کانادا ، استرالیا، انگلیس، المان، سوئد، دانمارک

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...:

سابقه ی عضویت در استعدادهای درخشان

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

​فاند کامل

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehr_1 نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم نظرتون رو در مورد شانسم بدونم
    ۱- دانشگاه صنعتی شاهرود-برق کنترل-15.30
    ۲- دانشگاه صنعتی شریف-برق کنترل-17.72
    ۳- 102(R=30, L=23, S=24, W=25)
    ۴- GRE ندادم هنوز- تخمینی: کوانت 168 و وربال 152
    ۵- یک ژورنال IEEE
    ۶- 1کنفرانس معتبر چاپ شده
    ۷- کنترل- PHD

۸- کانادا- اسرالیا- آمریکا
    ۹- سابقه کار ندارم ولی سابقه تدریس یک نرم افزار و دستیار آموزشی برای 2 درس رو دارم-شاگرد سوم دوره ارشد
    ۱۰- فاند کامل!!
    ممنون
    بدون 2تا3 مقاله ISIبرای پذیرش دکتری بافاند در دانشگاههای استرالیا شانس رقابتی شما با توجه به رشته زیاد نیست. از طرفی معدل لیسانس شما برای کانادا چندان نمره خوبی نخواهد بود به ویژه اینکه GRE نیز مورد توجه جهت جبران این نقطه ضعف در کانادا چندان نخواهد بود. از طرفی برای GRE هیچ تخمین قابل اعتمادی نیست به ویژه برای verbal که کاملا برای ما ایرانیها خارج از قدرت تخمین و بسایر Diverse می تواند باشد. توصیه من اینستکه در اولین مرحله این آزمون را شرکت نمده و با توجه به سوابق TA خوب و رتبه ارشد(که البته با توجه به تعداد کل هم دوره ایها قابل ارزیابی است) برای امریکا اقدام نمایید. در کنار آن با توجه به مساله ویزا به ویژه اگر کار ارشدتان در زمینه های سیستمهای کنترل یا ابزاردقیق حساس و سیستمهای هوشمند و بیوکنترل یا چنین پروژه هایی بوده است به جهت مساله احتمالی ویزا در کانادا نیز یکی دو گزینه را در نظر بگیرید. انتخاب گزینه های کانادایی را ازبین مواردی که معدل کارشناسی شما به عنوان مینیمم قابل پذیرش است انجام دهید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط salar_m1370 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی برق قدرت- دانشگاه کردستان- 15.69

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    برق قدرت- شهید بهشتی تهران- 16.35

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

تافل 90

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز امتحان ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    1 isi و 2 تا غیر isi

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده

2
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

برق برای دکتری

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:

آمریکا ، کانادا ، استرالیا، انگلیس، المان، سوئد، دانمارک

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...:

سابقه ی عضویت در استعدادهای درخشان

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

​فاند کامل

آیتم های موجود در رزومۀ شما، متوسط و قابل قبول هستند؛ نه مشکل دار نه رقابتی و قابل توجه.

پیشنهادم برای شما اینه که نمرۀ GRE حداقل 315 و تافل حداقل 95 با اسپیکینگ بالای 25 به رزومه تون اضافه کنید. برای رقابت، باید رزومۀ وزین داشته باشید که در حال حاضر، معدل های شما علیرغم قابل قبول بودن، چندان قدرت مانور به شما نخواهند داد.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

1- مهنذسی الکترونیک - بابل- 13.8 (با حدود 15 واحد افتاده که بعد از اخذ مجدد هم نمرات دوروبر 13 تا 14 بودن!)
    2- مهندسی مخابرات سیستم- صنعتی سهند - 16.23
    3-نمره تافل: 119 (Listening= Reading=Speaking = 30 , Writing=29) (از دوره لیسانس زبان انگلیسی تدریس می کنم. دلیل واقعی افتضاح بودن معدل!)
    نمره جی آر ای: verbal=167 , quant:169 , AWA=4.5

5- ژورنال ندارم!
    6- دو مقاله کنفرانس داخلی (مهندسی برق و بینایی ماشین)به زبان انگلیسی ایندکس شده در IEEE
    7- مستر یا PhD رشته مخابرات سیستم
    8- آمریکا - کانادا - اروپا
    9- نکات برجستۀ ندارم!
    10- با توجه به اینکه من متاهلم نیاز به فول فاند دارم تا بتونم حداقل پول رو از جیبم خرج کنم. با توجه به معدل داغون دوره لیسانسم، فکر می کنید کجا بتونم پذیرش و فول فاند بگیرم. آیا فوق مجدد رو پیشنهاد می کنید؟

آیا ارزش داره من یه سالی وقت بزارم تا رزومم رو بهبود بدم؟ یا همین امسال اپلای کنم. فقط برام فول فاند مهمه ها.
    اصلاً با این معدل های بد به خصوص توی لیسانس من از در graduate office می تونم برم تو که حالا استاد یه کاریش بکنه؟
    در آخر هم باید بگم من 4 سال از تحصیلم می گذره و 2 سالش رو خدمت سربازی تلف می کردم و 2 سالی هم هست که کار می کنم اما کاملاً غیر مرتبط به رشتم.
    ممنون می شم دوستان نظرشون رو بگن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط atje نمایش پست ها
    1- مهنذسی الکترونیک - بابل- 13.8 (با حدود 15 واحد افتاده که بعد از اخذ مجدد هم نمرات دوروبر 13 تا 14 بودن!)
    2- مهندسی مخابرات سیستم- صنعتی سهند - 16.23
    3-نمره تافل: 119 (Listening= Reading=Speaking = 30 , Writing=29) (از دوره لیسانس زبان انگلیسی تدریس می کنم. دلیل واقعی افتضاح بودن معدل!)
    نمره جی آر ای: verbal=167 , quant:169 , AWA=4.5

5- ژورنال ندارم!
    6- دو مقاله کنفرانس داخلی (مهندسی برق و بینایی ماشین)به زبان انگلیسی ایندکس شده در IEEE
    7- مستر یا PhD رشته مخابرات سیستم
    8- آمریکا - کانادا - اروپا
    9- نکات برجستۀ ندارم!
    10- با توجه به اینکه من متاهلم نیاز به فول فاند دارم تا بتونم حداقل پول رو از جیبم خرج کنم. با توجه به معدل داغون دوره لیسانسم، فکر می کنید کجا بتونم پذیرش و فول فاند بگیرم. آیا فوق مجدد رو پیشنهاد می کنید؟

آیا ارزش داره من یه سالی وقت بزارم تا رزومم رو بهبود بدم؟ یا همین امسال اپلای کنم. فقط برام فول فاند مهمه ها.
    اصلاً با این معدل های بد به خصوص توی لیسانس من از در graduate office می تونم برم تو که حالا استاد یه کاریش بکنه؟
    در آخر هم باید بگم من 4 سال از تحصیلم می گذره و 2 سالش رو خدمت سربازی تلف می کردم و 2 سالی هم هست که کار می کنم اما کاملاً غیر مرتبط به رشتم.
    ممنون می شم دوستان نظرشون رو بگن.

نمرات زبان و GRE خوب شما با یک نمره GPA ضعیف لیسانس و عدم مقاله ژورنال در ارشد، تضعیف شده و متاسفانه گپ تحصیلی و عدم ارتباط آکادمیک در این مدت امکان اخذ پذیرش را نیز به تنهایی تضعیف می نماید. امکان چاپ مقاله نیز در مدت یکسال با گذشت این مدت از تحصیل برای بهبود رزومه چندان آسان نیست ولی در صورت امکان فاکتور مثبتی خواهد بود.
    چنانچه در گزینه هایی نظیر مورد مشابه با وضعیت شما امکان پرداخت هزینه های تحصیلی مستر مجدد باشد شاید یکی از راههای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای جبران بخشی از این ضعفها و افزایش شانس باشد.(دوره های مستر مجدد یکساله که عموما برای ورود به بازار کار و به فرم Professionally -Oriented طراحی شده اند) این دوره ها عموما یکساله انجام میشوند و برای ادامه تحصیل در دکتری چندان ارزش گذاری نمی شوند(به دلیل نداشتن ریسرچ) اما با توجه به گذراندن دوره MSc با تز در سوابقتان امکان اقدام پس از آن یا حتی در برخی کیسها همزمان با آن افزایش خواهد یافت. به هرحال هزینه های این دوره نیز با توجه به کشور مقصد قابل توجه خواهد بود و بهتر است قبل از اقدام تحقیقاتی در این خصوص به عمل آورید. ضمنا برای ورود به هر دوره تحصیلات تکمیلی مینیممها قابل خدشه نیستند و باید بتوانید مینیممهای دانشگاه را تامین کنید که در مورد کانادا تقریبا همه گزینه ها و امریکا بسیاری از آنها این شانس را از شما دریغ خواهند نمود. بهتر است شانس خود را در برخی گزینه های اروپا و امریکا که مینیممهای آنها با شرایط شما انطباق دارند در صورت تمایل امتحان نمایید. در مورد PhD و حتی MSc مجدد فول فاند متاسفانه با این شرایط شانس چندانی نخواهید داشت.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

1- مهندسی عمران - دانشگاه آزاد - معدل 17.5

2- مهندسی عمران - گرایش زلزله- دانشگاه صنعتی شیراز- معدل 17.4
    3- آیلتس قبلا 7 گرفتم اما جدیدا امتحان ندادم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT ندارم
    5- چند کنفرانس داخلی دارم و البته دارم اماده میکنم پایان ناممو 2 تا آی اس ای سابمیت کنم که احتمال اکسپتشن خیلی بالاست
    7- دکترای عمران - زمینه کاری سازه یا مباحث زلزله و مقاومسازی و از این قبیل مباحث
    8- کانادا-استرالیا-آلمان- امریکا
    9- رتبه دوم لیسانس و رتبه دوم فوق لیسانس
    10- به فاند هم نیاز دارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    1- مهندسی عمران - دانشگاه آزاد - معدل 17.5

2- مهندسی عمران - گرایش زلزله- دانشگاه صنعتی شیراز- معدل 17.4
    3- آیلتس قبلا 7 گرفتم اما جدیدا امتحان ندادم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT ندارم
    5- چند کنفرانس داخلی دارم و البته دارم اماده میکنم پایان ناممو 2 تا آی اس ای سابمیت کنم که احتمال اکسپتشن خیلی بالاست
    7- دکترای عمران - زمینه کاری سازه یا مباحث زلزله و مقاومسازی و از این قبیل مباحث
    8- کانادا-استرالیا-آلمان- امریکا
    9- رتبه دوم لیسانس و رتبه دوم فوق لیسانس
    10- به فاند هم نیاز دارم.
    به عنوان یه عمرانی نظر میدم
    کلا تو رشته های عمران معدلها پایینه که با توجه با معدلهای شما خیلی شانس خوبی دارید. اون ISI ها رو بتونید اکسپتشون کنید عالی میشه. اما واقعا بدون نمره GRE نمیشه نظر قطعی داد. حتما برای GRE تلاش بکنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    نمرات زبان و GRE خوب شما با یک نمره GPA ضعیف لیسانس و عدم مقاله ژورنال در ارشد، تضعیف شده و متاسفانه گپ تحصیلی و عدم ارتباط آکادمیک در این مدت امکان اخذ پذیرش را نیز به تنهایی تضعیف می نماید. امکان چاپ مقاله نیز در مدت یکسال با گذشت این مدت از تحصیل برای بهبود رزومه چندان آسان نیست ولی در صورت امکان فاکتور مثبتی خواهد بود.
    چنانچه در گزینه هایی نظیر مورد مشابه با وضعیت شما امکان پرداخت هزینه های تحصیلی مستر مجدد باشد شاید یکی از راههای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای جبران بخشی از این ضعفها و افزایش شانس باشد.(دوره های مستر مجدد یکساله که عموما برای ورود به بازار کار و به فرم Professionally -Oriented طراحی شده اند) این دوره ها عموما یکساله انجام میشوند و برای ادامه تحصیل در دکتری چندان ارزش گذاری نمی شوند(به دلیل نداشتن ریسرچ) اما با توجه به گذراندن دوره MSc با تز در سوابقتان امکان اقدام پس از آن یا حتی در برخی کیسها همزمان با آن افزایش خواهد یافت. به هرحال هزینه های این دوره نیز با توجه به کشور مقصد قابل توجه خواهد بود و بهتر است قبل از اقدام تحقیقاتی در این خصوص به عمل آورید. ضمنا برای ورود به هر دوره تحصیلات تکمیلی مینیممها قابل خدشه نیستند و باید بتوانید مینیممهای دانشگاه را تامین کنید که در مورد کانادا تقریبا همه گزینه ها و امریکا بسیاری از آنها این شانس را از شما دریغ خواهند نمود. بهتر است شانس خود را در برخی گزینه های اروپا و امریکا که مینیممهای آنها با شرایط شما انطباق دارند در صورت تمایل امتحان نمایید. در مورد PhD و حتی MSc مجدد فول فاند متاسفانه با این شرایط شانس چندانی نخواهید داشت.
    ممنون از پاسخ سریعتون.
    یعنی میگید نمره زبانم به هیچ وجه نمیتونه ضعف معدل رو بپوشونه؟ چون من توی صفحات قبلی که خوندم خیلی از دوستان رو دیدم که همچین مشکلاتی داشتن و خیلی ها هم نظرشون این بود که مثلاً اگر یه GRE خوب بیارید می تونه کارور کنه مشکلات رزومه رو.

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

۱- دانشگاه زنجان، نرم افزار، 18.54 (3.97 wes )
    ۲- دانشگاه علم و صنعت، نرم افزار، 16.5 (3.52 wes)
    ۳- تافل 107 (R=29, L=29, S=22, W=27)
    ۴- نمره 318 (w=3.5 Q=170 V=148)
    ۵- دو تا مقاله کنفرانس که یکی داخلی هست
    ۶-دکتری علوم کامپیوتر
    ۷- دانشگاه خاصی مد نظر نیست
    8- بهار 2016 یا پاییز 2016
    9- شاگرد اول دوره کارشناسی، راهیابی به مرحله نهایی المپیاد کامپیوتر کشور، رتبه 12 کنکور مکاترونیک، 188 نرم افزار-
    3 سال تدریس در دانشگاه، برنامه نویس جاوا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)