صفحه 14 از 563 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114514 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 5864

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (آخرین ویرایش: 9 سپتامبر 2017)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی کامپیوتر سخت افزار - آزاد کاشان - 12.33
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها دارم میخونم 7 کمتر نمیگیرم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای بسته به شرایط رشته هأی که بورس بشون تعلق میگیره انتخاب می‌کنم اما ترجیحم شاخهٔ تخصصی کامپیوتر هستش واسه ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت امریکا - کانادا -استرالیا - اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) نیاز به فاند دارم

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی دربارۀ شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (رعایت قوانین پست اول، الزامی

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtgi نمایش پست ها

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی کامپیوتر سخت افزار - آزاد کاشان - 12.33
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها دارم میخونم 7 کمتر نمیگیرم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای بسته به شرایط رشته هأی که بورس بشون تعلق میگیره انتخاب می‌کنم اما ترجیحم شاخهٔ تخصصی کامپیوتر هستش واسه ارشد
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت امریکا - کانادا -استرالیا - اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) نیاز به فاند دارم
    با توجه به توضیحات ارائه شده پست قبلی متاسفانه شانس دریافت پذیرش(بدون فاند) با معدل بسیار پایین ، بسیار اندک و صرفا در موارد استثنا و براساس فاکتور شانس صرف مطرح است.
    برای داشتن یک ذهنیت واقعی تر از شرایط خود می توانید، نگاهی به نتایج پذیرش اخیر(اینجا) و ریجکتی اخیر(اینجا) بیندازید و شرایط مشابه رزومه را بررسی فرمایید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

کارشناسی: تربیت معلم مشهد : معدل 19/04
    ارشد: روان شناسی فردوسی مشهد : معدل: 18/81
    مدرک زبان : ندارم
    مقاله isi: سه مقاله دارم
    رتیه اول کارشناسی و کارشناسی ارشد هستم
    یک تالیف و 10 مقاله کنفرانس داخلی و بین المللی دارم
    کشور های مورد نظر: آمریکا. انگلستان و اسپانیا
    فاند کامل مورد نظرم هست

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط farzane_saneie نمایش پست ها
    کارشناسی: تربیت معلم مشهد : معدل 19/04
    ارشد: روان شناسی فردوسی مشهد : معدل: 18/81
    مدرک زبان : ندارم
    مقاله isi: سه مقاله دارم
    رتیه اول کارشناسی و کارشناسی ارشد هستم
    یک تالیف و 10 مقاله کنفرانس داخلی و بین المللی دارم
    کشور های مورد نظر: آمریکا. انگلستان و اسپانیا
    فاند کامل مورد نظرم هست
    اگر هدف شما دکترای روانشناسی باشه و مدرک لیسانس شما هم در همین رشته صادر شده باشه، با توجه به معدل ها، وضعیت بسیار خوبی دارید.

بدون نمرۀ زبان و GRE نمیشه به طور قطع گفت چقدر شانس دارید. به این نکته هم توجه ویژه داشته باشید که در رشته هایی نظیر رشتۀ شما، معمولاً نمرۀ زبان بالایی مد نظر دانشکده هاست.

در مورد شانس دریافت فاند نمیتونم نظری بدم چون اطلاعی از میزان و نحوۀ تخصیص فاند در رشتۀ شما ندارم.

ایام به کام
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی --------> مهندسی مکانیک - دانشگاه تهران - 16.51

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی---------> مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی - دانشگاه شریف - 17.77

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها -------------> هنوز ندادم اما پیشبینیم بالای 105 هست. (ریدینگ 28+ ، لیسنسنگ +27 ، اسپیکینگ 23+ ، رایتینگ 24+)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها ----------------> (وربال 154 ، کوانت 167 ، رایتینگ 3.5)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر ----------------> یه دونه ISI (ژورنال EXPERIMENTL THERMAL AND FLUID SCIENCE با ایمپکت 2.1)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی -------------------> هیچی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای -------------------> مکانیک - PHD
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت ----------------> 1-آمریکا ، 2-کانادا ، 3-اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) ---------------> فول فاند

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran1369 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی --------> مهندسی مکانیک - دانشگاه تهران - 16.51

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی---------> مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی - دانشگاه شریف - 17.77

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها -------------> هنوز ندادم اما پیشبینیم بالای 105 هست. (ریدینگ 28+ ، لیسنسنگ +27 ، اسپیکینگ 23+ ، رایتینگ 24+)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها ----------------> (وربال 154 ، کوانت 167 ، رایتینگ 3.5)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر ----------------> یه دونه ISI (ژورنال EXPERIMENTL THERMAL AND FLUID SCIENCE با ایمپکت 2.1)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی -------------------> هیچی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای -------------------> مکانیک - PHD
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت ----------------> 1-آمریکا ، 2-کانادا ، 3-اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) ---------------> فول فاند
    با همین رزومه و تافل بالای 90، پذیرش قابل قبولی میتونید از دانشگاه های اروپایی بگیرید؛ البته به شرط این که پوزیشن خالی مناسب پیدا کنید.

اگر موفق بشید نمرۀ تافلی بگیرید در حد مینیمم 100، بدون شک در امریکا و کانادا میتونید پذیرش فول فاند بگیرید. چون آزمون تافل هنوز پشت سر گذاشته نشده، تلاش کنید که اسپیکینگ بالای 25 بگیرید تا شانس TA داشته باشید؛ رکورد پژوهشی شما در حدی نیست که بشه یقین کرد که RA میگیرید.

ایام به کام
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی- دانشگاه تهران- 17.99
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی-طراحی فرآیندهای جداسازی- ذانشگاه تهران- در حال تحصیل 17.66 (بدون پایان نامه و سمینار)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: فرض 100
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : یک مقاله از پایان نامه کارشناسی با impact factor 1
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا-
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمریکا- کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : دو ترم تی ای دو درس اصلی- رتیه 4 کارشناسی- پذیرش استعداد درخشان ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    : فاند کامل

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط ay_rafi نمایش پست ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی- دانشگاه تهران- 17.99
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی-طراحی فرآیندهای جداسازی- ذانشگاه تهران- در حال تحصیل 17.66 (بدون پایان نامه و سمینار)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: فرض 100
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : یک مقاله از پایان نامه کارشناسی با impact factor 1
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا-
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت آمریکا- کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : دو ترم تی ای دو درس اصلی- رتیه 4 کارشناسی- پذیرش استعداد درخشان ارشد
    : فاند کامل
    دوست عزیز،
    معدل های هر دو مقطع به علاوه نمره زبان فرض شده، پنجره های زیادی رو برای انتخاب دانشگاه در هر دو کشور موردنظر، روی شما باز می کنه.
    منتها از دانشجوی ارشد انتظار میره که حداقل یک مقاله از دروس و یا پایان نامه ارشد استخراج کرده باشه، که البته با پیش فرض من مبنی بر اینکه شما هنوز پایان نامه رو به پایان نرساندید، احتمال چاپ مقاله از تز شما وجود داره.
    ضمنن در صورت اقدام برای دانشگاه های آمریکا شما به نمره GRE هم نیاز خواهید داشت.
    در کل تا اینجای کار رزومه مناسبی برای پذیرش دارید اما دریافت فاند GA/TA/RA مستلزم سابقه پژوهشی معتبر و یا نمرات قوی در آزمون زبان (Speaking بالای 25) است.
    پ.ن. : بودند دانشجویانی که بدون چاپ هیچ گونه مقاله موفق به دریافت فاند شده اند؛ به خاطر بسپارید که اولین و مهمترین فاکتور برای کمیته پذیرش دانشکده و استاد، معدل های مقاطع تحصیلی و نمرات آزمون های زبان است.
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند بر اساس رزومه (قوانین پست اول مجدداً اصلاح شد)

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    : روانشناسی عمومی- دانشگاه پیام نور- 15.87
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 114 (S 28 - L 27 - W 29 - R 30)
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده:

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکتری مستقیم روانشناسی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : هر دانشگاه در کالیفرنیا که دکتری مستقیم با فول فاند بده
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز
    به فاند و ...) :
    میدونم بلند پروازانه هست ولی برای پذیرش از دانشگاه های top 30 آمریکا میشه با گرفتن نمره ی بالا در GRE امیدوار بود یا کلا معدل متوسط از یه دانشگاه گمنام هیچ شانسی باقی نمیذاره؟ ممنون

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق، الکترونیک - آزاد کرج - 13.96

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی -
    برق کنترل- پردیس بین الملل امیرکبیر- 17.13

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات
    امتحان تافل در اوایل مهر (فکر می کنم بازه 90-95)

نمره قابل قبول
    10 تا مقاله isi
    (مقالات کنفرانسی: یک کنفرانس داخلی)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکترای برق

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    آمریکا فقط

Full Fund یا part fund
    ولی اگر part fund بود دانشگاه ارزون باشه

خودم ویزای کاری 18 ماهه بعد از فارغ التحصیلی واسه استرالیا دارم ولی ترجیح میدم که برم آمریکا با توجه به اینکه اقوامم(نه درجه یک) اونجا زندگی میکنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)